Po Krymské krizi

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od jmodrak »

Dzin píše:
rabo píše:Nič v zlom, ale chodte už do anusu s Krymom . Drvivá väčšina sa chcela pripojiť k Rusku, tak nech sa pripoja a nech sú tam. Je to ich vec. Nechceli tam ? Chceli. Prečo sa má brániť nikomu , drvivej väčšine, že chcú byť súčasťou Ruska ? Dokonca tej menšine Tatarom, sú umožňované práva aké má máloktorá menšina inde v Európe.
Jenže problém je, že o tohle nejde. Kdyby se na Krymu vypsalo refrendum bez okupace ruskými vojsky a s posvěcením Ukrajiny, není s tím sebemenší problém. Ale jde o to, jak se to provedlo, tedy že nejprve proběhla okupace Ruskem a teprve potom proběhlo zorganizování referenda o připojení k Rusku. Jak už jsem psal, od roku 45 je Rusko první Evropskou zemí, která zaútočila na jinou a obsadila silou část jejího území. Potom je jedno, co následně udělalo.
Neprzní aktuality.
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od mepu »

Dnes (04.04) probíhalo mimořádné zasedání Ministerstva obrany RF věnovaná Krymu.
Řešil se plán na příštích šest a půl let, rozvoje vojenské infrastruktury na Krymu, který ministr obrany S. Šojgu diskutoval se svými generály.
Tento dlouhý dokument je v režimu utajení "Důvěrné".
Jaké armádní a námořní skupiny - se svými letadly, systémy protivzdušné obrany, pozemními a námořními složkami budou rozmístěné na poloostrově, generálové z pochopitelných důvodů nesdělili.
V přítomnosti novinářů Šojgu uvedl pouze to, že plán obsahuje rozmístění útvarů a jednotek na Krymu s moderními zbraněmi a vojenským vybavením.

Je již známo, že Krym bude součástí jižního vojenského okruhu. Pokud budeme mluvit o černomořské flotile, do dvou let námořníci obdrží šest nových fregat projektu 11356, ideální pro akce na pobřeží Černého moře, a také jako součást ruského námořní síly působící ve Středomoří, první fregata Admirál Grigorovič byla již spuštěna v březnu na vodu v Kaliningradu, staví se další čtyři Admirál Essen, Admirál Makarov, Admirál Butakov a Admirál Istomin a šestá fregata bude postavena v letošním roce.

Součástí Černomořské flotily, bude šest nových dieselelektrických ponorek projektu 636. Dvě ponorky vstoupí do služby do konce letošního roku, další dvě - příští rok a zbytek v roce 2016.

S ohledem na letectvo , nyní na Krymských vojenských letišť na Gvardeiskoye a Kacha (Кача) jsou nasazené taktické bombardéry a průzkumné Su-24 (pozn.: jsou to ale staré verze, protože smlouvy mezi RF<>UA pravděp. nedovolovali rozmístí cokoliv modernějšího), Berijev Be-12 (protiponorkový a hlídkový bombardovací hydroplán), a dále bojové a dopravní vrtulníky.
zdroj: http://rg.ru/2014/04/04/armiya-site-anons.html
Naposledy upravil(a) mepu dne 4/4/2014, 17:24, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od arten »

mepu píše: Největší sranda ale je, že se teď vyvíjí a už i testuje úplně nová (která se ale podobá Ch-22) těžká řízená střela Ch-32 pro Tu-22M3 na ničení kritických námořních cílů (možná i pozemních ale to je neověřené zatím), oproti Ch-22 (do roku 2020 má být upgradováno na 30 Tu-22M3 na novou verzi M3M které je budou nosit), hlavní výhody - úplná digitalizace, nový raketový motor a naváděcí hlavice, dosah 800-1000km (oproti 450-600km) max. rychlost 4000km/h (jiný zdroj 5400km/h), stoupá až do 44km (oproti 27km), s Tu-22M3 i Iskandery (které tam za nějaký rok určitě rozmístí) na Krymu ještě více zvětší operační dosah a výrazně degradují schopnosti PRO rozmisťované v Evropě v budoucnu (ten mají samozřejmě i teď, ale podstatné je zkrácení doby reakce na kritické uzly PRO systémů) a to i na základny v Turecku, popř Rumunsku atd.. (Polskou základnu s antiraketami zase řeší Iskandery z Kaliningradu). tady info i fotky http://militaryrussia.ru/blog/topic-756.html Tu-22M3 s dvěma Ch-32 a jejich testování.
Toto sem síce nepatrí (ADMIN by to mohol hodiť do prísl. vlákna) ale, dosah 800-1000km sa mi zdá príliš fantastický na danú hmotnosť a raketový pohon. Náporový možno, ale raketový? (Ináč ani Ch-22 zďaleka nemá 600km dosah.)
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od kenavf »

Dzin píše:
rabo píše:...Jenže problém je, že o tohle nejde. Kdyby se na Krymu vypsalo refrendum bez okupace ruskými vojsky a s posvěcením Ukrajiny, není s tím sebemenší problém. Ale jde o to, jak se to provedlo, tedy že nejprve proběhla okupace Ruskem a teprve potom proběhlo zorganizování referenda o připojení k Rusku. Jak už jsem psal, od roku 45 je Rusko první Evropskou zemí, která zaútočila na jinou a obsadila silou část jejího území. Potom je jedno, co následně udělalo....
A čo táto varianta:
Bombardovanie Srbska letectvom NATO(ktorého členmi sú európske štáty) a potom v duchu hrozby ďalšieho zásahu voči Srbsku,prebehlo referendum o osamostatnení Kosova(bez toho aby toto referendum bolo schválené vládou krajiny,ktorej sa to týka-Srbska)=NATO vyrobilo precedens.
O pričlenení Krymu ako samostatnej krajiny(federatívnej) k Rusku sa rozhodli samotní obyvatelia Krymu v referende.To ako sa celá situácia popíše si každý upraví podľa toho ako mu to vyhovuje a každá palica má dva konce.
Rusov už prestalo baviť keď im niekto stále brnkal po fúzoch a prebrali spôsoby ktoré používa USA,EU(NATO).
S tou regulárnosťou referenda je to problematické,ktorá krajina povolila také referendum?(Španielsko?,Taliansko?).Rýchlo si spomínam len na to referendum čo bude v V.Brítánii.To by znamenalo že nádej menšiny na vyhlásení nezávislosti je nereálna.
EU otvorene podporovala Majdan a ozbrojené násilné prevzatie moci v Kyjeve.Prezident medzinárodne akceptovaný bol zvrhnutý a neregulérne odvolaný(nebol potrebný počet hlasov) a nahradený druhým o regulérnosti volby by sa dalo pochybovať(volby pod hrozbou samopalov).Vôbec nieje divné že to Rusko považovalo za aktivity ktoré ohrozujú jeho záujmy.Najviac to eskalovalo na Kryme ktorý dostala Ukrajina ako dar od Ruska,ale v rámci Sovietského Zväzu to bol vlastne len symbolický dar.A vzhľadom k tomu že väčšinové ruské obyvateľstvo Krymu chcelo byť radšej súčasťou Ruska,tak si ten dar Rusko vzalo naspäť.

O regulérnosti medzinárodných dohôd by sa tiež dalo pochybovať.Jeden český novinár sa vyjadril "akokolvek sa nám to zdá podivné ale Mnichovská dohoda bol právoplatný akt,ktorý spĺňal všetky medzinárodné zákony"
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od mepu »

arten píše:Toto sem síce nepatrí (ADMIN by to mohol hodiť do prísl. vlákna) ale, dosah 800-1000km sa mi zdá príliš fantastický na danú hmotnosť a raketový pohon. Náporový možno, ale raketový? (Ináč ani Ch-22 zďaleka nemá 600km dosah.)
ADMIN to snad nesmaže, on je na mě hodnej :lol: Verze Ch-22M/MA mají prodloužený dosah na 600km. Pokrok v TPH udělá hodně za ty desetiletí, Ch-22 co vím používá tekuté palivo TG-02 a okysličovadlo (objem nádrže 3000kg), Ch-32 má raketový motor na TPH, a nesmíš zapomenout pokud Ch-22 stoupá po semibalistické křivce do 27km Ch-32 má stoupat do 40-44km tak už jen toto ti dosah taky prodlužuje, viděl bych to na kombinaci obého).
Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12324
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od Dzin »

kenaf: Ne, popisuji fakta. Ty jsou jednoznačná. Nejprve napadli Rusové Ukrajinu. Rozmístili svoje vojska na důležitých bodech. Začaly jejich zábor. Následně odřízli Krym od zbytku Ukrajiny. Potom násilně obsadili zbytek oblastí, které byly pod kontrolou vojsk Ukrajiny. A když konečně celý Krym okupovaly, zorganizovali referendum. To jsou prostě fakta a nelze na ně nijak jinak pohlížet nebo je brát z jiného konce.

Takže na základě faktů, ne doměnek. Rusko napadlo Ukrajinu, okupuje její část a přičlenilo jí k vlastnímu státu.

A právě Rusko se zavázalo mezinárodní dohodou, že bude hájit celistvost Ukrajiny. Ikdyby tedy bylo referendum na Krymu regulerní, podle této dohody bylo Rusko povino odmítnout.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od jmodrak »

Stále točíš dokola tie isté nezmysli. Už to tu nespamuj.
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od mepu »

Dzin: točíš to tu pořád dokola to samé a jak ti už i jiní radili, založ si své vlákno a tam si to piš, ale víš moc dobře, že by ti tam nikdo takové "aktuality" nečetl, tak to aspoň nespamuj tu.
-----
Něco více o letecké technice na ukrajinské základně v Nikolajevu, jsou tam fotky, i ty zmiňované 4x Su-27 o pár řádek výše, pak nějaké Su-25, a trocha L-39, je zajímavé, že dle článku cvičí útoky na pozemní cíle s podporou Su-27.http://www.segodnya.ua/ukraine/voennye- ... 10195.html
Obrázek
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od arten »

mepu píše: ADMIN to snad nesmaže, on je na mě hodnej :lol: Verze Ch-22M/MA mají prodloužený dosah na 600km. Pokrok v TPH udělá hodně za ty desetiletí, Ch-22 co vím používá tekuté palivo TG-02 a okysličovadlo (objem nádrže 3000kg), Ch-32 má raketový motor na TPH, a nesmíš zapomenout pokud Ch-22 stoupá po semibalistické křivce do 27km Ch-32 má stoupat do 40-44km tak už jen toto ti dosah taky prodlužuje, viděl bych to na kombinaci obého).
Nedalo mi, pozrel som a fakt sa kde tade uvadza dolet 600km. Ale taky seriozny sice tiež uvadza 600, ale v zatvorkach. http://www.airwar.ru/weapon/kr/x22.html Neviem čo to znamena.

Ináč, jasne že záleží na výške odhozu, profile letu, nepopieram ani pokrok vo vývoji TPH. Len tých 800-1000km, pri týchto rozmeroch... Keď to už rovno porovnám s balistickou raketou :-) No nezdá sa mi to...

a aby som tu dal aj nieco k veci, zaspamujem pre zmenu ja:

Dzin ma pravdu.

Koniec spamu.

p.s.: A porovnavat Krym s Kosovom?? No nevsimol som si, ze by Ukrajina pachala na Krymskych Rusoch genocidu a vyhanala ich z krajiny. Neblazinte chalani.

p.p.s.: Ešte k tej legitimite a porovnaniu Kosova a Krymu - nechcem vás tu príliš zaťažovať podrobnosťami ale v zásade ide o to, že obidve autonómne republiky boli zároveň subjektmi federácií a mali na základe ústavy SFRJ z roku 1974 a zákona č. 1409 a Novoogarjovského procesu v ZSSR široké kompetencie s právom vystúpiť. No a v čase rozpadu federácii toto Krym v referende nevyužil (naopak ľudia tam hlasovali za Ukrajinu) v Juhoslávii Kosovo v referende 26.-30. septembra 1991 áno.

Takže v čase konštituovania nových štátov sa oba subjekty mohli vyjadriť a vyjadrili. Politická, ale aj právna legitimita osamostatnenia Kosova je niekde úplne inde ako Krymu...

To len tak na okraj.
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od mepu »

Ministr obrany Ukrajiny Ihor Tenyukh, uvedl ve své zprávě pro prezidenta, že kontrola odhalila "nevyhovující" stav ozbrojených sil.
Dále řekl, že z 507 bojových letadel a 121 útočných vrtulníků, je pouze 15% provozuschopných. Leteckým posádkám chybí řádný výcvik a jen 10% z nich je schopno plnit bojové úkoly.
zdroj: http://www.matthewaid.com/post/81701800 ... ainian-air
Což je teda opravdu, ale totálně nebojeschopné letectvo jako celek.
Obrázek
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od josefg »

Pár cizích myšlenek o Krymu, které se nás také týkají a se kterými, ač nerad musím souhlasit.
Britský historik Martin Brown ostře protestuje proti primitivním paralelám, které se objevily v mnoha sdělovacích prostředcích v poslední době, a které tvrdí, že Putinova anexe Krymu je "totéž jako Mnichov 1938".

Je to nesmysl: Nacistický režim r. 1938 neprovedl invazi do Sudet. Sudetské území bylo předáno německým úřadům podle podmínek Mnichovské dohody, kterou podepsaly Británie, Francie, Itálie a Německo

Ať už byl či nebyl Mnichov 1938 morální, správný či legální, převod sudetských území byl v té době oficiálně schválen, na rozdíl od krymského referenda a anexe Krymu. Dokonce i Protektorát Čechy a Morava uznalo před vypuknutím druhé světové války v září 1939 relativně velké množství jiných zemí, včetně Velké Británie, která uznávala Mnichovskou dohodu jako legálně platnou až do začátku devadesátých let dvacátého století.

Srovnávání nynější anexe Krymu s okupací Československa ze srpna 1968, jak to udělal dnešní český prezident Miloš Zeman, je už naprostý nesmysl. Invazi ze srpna 1968 provedly mnohonárodnostní jednotky ze Sovětského svazu, Bulharska, Maďarska, NDR a Polska po opakovaných varováních Leonida Brežněva Alexandru Dubčekovi, že provádí své reformy příliš rychle. Žádné území nebylo tehdy anektováno a nešlo o žádné fašisty ani o utlačované menšiny.

Jde o to, že historie je debata, není to ani tvrzení ani fakt ani společná představa minulosti, což by měli vědět všichni, kdo jsou seznámeni s E.H. Carrem, Richardem Evansem nebo třeba i s Herodotem.


zdroj: http://www.blisty.cz/art/72780.html
Obrázek

read between lines, read between lies
Zbrojnoš
desátník
desátník
Příspěvky: 55
Registrován: 20/1/2014, 17:13

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od Zbrojnoš »

Copak Krym, tady čtu, s kým by se (někdo, možná, výhledově) taky počítalo do té širé náruče...

http://cs.wikipedia.org/wiki/Eurasijsk%C3%BD_svaz
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od mepu »

Tož podařil se mě kapitální úlovek, jinde ty fotky určitě nenajdete ;) jak brzo uvidíte někdo se velmi snaží o to aby i jen fotky z předsunutých vrtulnikových základen v Belgorodu a Valukiy mizeli rychle z netu, nedej bože ještě nějaký článek.
Zajímavý článek ze včera (03.04) o vojenském dění v Belgorodu na siapress.ru http://www.siapress.ru/news/society/31116, který ale rychle zmizel. Ale, podařilo se mě jej obnovit přes
cache googlu, zde si jej můžete i přečíst > http://webcache.googleusercontent.com/s ... cs&ct=clnk a hlavně
ty fotky z čtvrtka (03.04) - sorry za tolik fotek, ale jeto výjimka.
Tisková služba Západního vojenského okruhu korespondenta siapress.ru ujistila , že jde o cvičení . "V současné době se na několika místech konají různá cvičení".
V článku je i video na youtubu ale to je smazané taky, škoda :(
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od kenavf »

Dzin píše:..A právě Rusko se zavázalo mezinárodní dohodou, že bude hájit celistvost Ukrajiny. Ikdyby tedy bylo referendum na Krymu regulerní, podle této dohody bylo Rusko povino odmítnout.
Lenže Rusko tú dohodu podpisovalo vtedy,keď vzhľadom na vnútropolitickú a ekonomickú situáciu,nemalo na výber a muselo sa podriadiť podmienkam dohody.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od rabo »

ale noooo, nezasierajte tému s južným slovenskom. Mám odtiaľ frajerku a viem dobre, že oni chcú radšej ostať súčasťou Slovenskej republiky ako sa pridať k Maďarsku. Dobre vedia, že tam by ich čakala rovnaká ekonomická bieda a na SLovensku si môžu aspoň užívať práva národnostnej menšiny a zahraničných maďarov, čo je v porovnaní s normálnym maďarským občianstvom mnohonásobne lepšie. Preto reálne odtrhnutie južného slovenska a pripojenie k maďarsku nehrozí (napriek tomu, čo si v Budapešti bliakajú o jednote všetkých maďarov a veľkom Uhorsku...)
Ospravedlňujem sa za OT. Mladý pán a Vaša frajerka má koľko rokov ? Viete o tom, že už v 80. rokoch boli snahy o odčlenenie juhu SR ? Viete na čom vznikla celá "novodobá" politická suita maďarských strán v SR ? Oni sa tu neobjavili len tak zničoho. Teraz je MR v prdeli, ale to nebolo vždy. Kopec južanov robilo a študovalo v MR, ale to to sa mi tu nechce riešiť. Chceli do MR, mali tam ísť.
Uživatelský avatar
Aiwendill
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 21/8/2009, 11:28

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od Aiwendill »

Rabo: to je pravda, ale nezaujima ma to. Presnejsie povedane ma nezaujima minulost v takomto podani. Omnoho viac ma zaujima pritomnost a buducnost, teda aktualny stav a to, co s tym mozno robit alebo ci je to pre nas alebo pre kohokolvek ineho vyhodne alebo nie.

Podobne je to s Ukrajinou...

Je mi jedno, kto zacal prvy strielat na Majdane. Spinavosti robili obidve strany, tak preco by som mal obhajovat jednu a ponizovat druhu? Zaujima ma aktualny stav, ktory nam tu predostiera Mepu a zopar dalsich ludi. Zaujima ma to, co bude dalej a nie to, co uz bolo.

Ukrajina o Krym prisla. De facto aj de jure. Zaujima ma teda co bude dalej a ci pride este o nejake uzemie a nie zabomysie vojny v podani niekolkych individui...
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od Beda »

[quote="mepu"]Dnes (04.04) probíhalo mimořádné zasedání Ministerstva obrany RF věnovaná Krymu.
S ohledem na letectvo , nyní na Krymských vojenských letišť na Gvardeiskoye a Kacha (Кача) jsou nasazené taktické bombardéry a průzkumné Su-24 (pozn.: jsou to ale staré verze, protože smlouvy mezi RF<>UA pravděp. nedovolovali rozmístí cokoliv modernějšího), Berijev Be-12 (protiponorkový a hlídkový bombardovací hydroplán), a dále bojové a dopravní vrtulníky.
zdroj: http://rg.ru/2014/04/04/armiya-site-anons.html[/quote ]

Tim ze Rusko budou amici ignorovat, bojkotovat a davat sankce, tak na oplatku rusove nebudou dodrzovat odzbrojovaci dohody..... Pokus se amici budou angazovat v okolnich statech Ruska, dalsi lode do Cerneho more, tak zase rusove budou armadu stehovat ze Sibire na zapad. Maji s tim zkusenosti z WWII....Na nejake dohody koukat nebudou. Smlouva RF<> UA take nezabranila zabrani Krymu. Obe strany RF i USA dobre vedi ze se do sebe nedaji....Maji toho pod zemi a morem dost.

Smlouva take umoznuje posilat na more rakety s tim ze se uvede kam dopadnou, aby tam nebyla zadna lod...Japonci chteji ty rakety korejcum sestrelovat, tak to asi take nebude ciste...
Takze hodne smluv je na papire a praxe je jina.
Uživatelský avatar
Aiwendill
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 21/8/2009, 11:28

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od Aiwendill »

Beda: Kompletne celé medzinárodné právo je len súhrn medzištátnych zmluv a dohôd. A každá zmluva sa dá vypovedať, ak na to má niektorá zo strán dostatok síl a chuti... :-P
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6042
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od Polarfox »

Zbrojnoš píše:Copak Krym, tady čtu, s kým by se (někdo, možná, výhledově) taky počítalo do té širé náruče...

http://cs.wikipedia.org/wiki/Eurasijsk%C3%BD_svaz
Si říkám, v čemže spočívá ta kulturní a historická příbuznost ČR, kromě toho že tu máme Okamuru a určité procento soudruhů tesknících po starých "dobrých" časech :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Aiwendill
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 21/8/2009, 11:28

Re: Po Krymská krize

Příspěvek od Aiwendill »

Zdá sa, že väčšina tých vojakov, ktorí ostali na Kryme, požiadala o Ruské občianstvo

http://en.ria.ru/world/20140404/1890435 ... ssian.html

Akurát mi nejde do hlavy to číslo. len 8000 ?Ved ešte pred dvoma týždňami bolo v správach, že z 18000 sa len dve tisícky chcú vrátiť na ukrajinu. Ostatní sa ešte asi nerozhodli...

-----------------

Zdá sa, že Frantíci veľmi nezdieľajú názor, ktorý ma americká NASA voči rusom a objednali si u rusov ďalšie rakety...

http://en.ria.ru/world/20140404/1890329 ... kets-.html

Buď im teda ich rakety Ariane padajú častejšie ako sa zdá a majú teda kritický nedostatok rakiet alebo to s tými sankciami nevyzerá tak zle pre rusov ako sa na prvý pohľad zdalo...
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“