Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Opitz píše:...děkuju i za stručnou odpověď :-)
Tak zatím jen zběžně. Nikde jsem nenašel žádnou fotku našeho spita, který by měl takhle natvrdo přemalovaný kódový označení a výrobní číslo a nevzpomínám si, že bych jí někdy viděl.

Pokud jde o základny, invazní Spity od 310. jsem našel slavný Spitfire LF Mk.IXc, NN-N, MJ291 F/O Otto Smika, který měl základnu Mendlesham a Spitfire LF Mk.IXc, NN-M, MJ906, F/Sgt Miroslava Moravce ze základny Ibsley / Appledram, takže si myslím, že 310tka v červnu 1944 v Duxfordu opravdu nebyla.

Zajímavý je ten dvoubarevný kužel na modelu, budu hledat dál.

Mimochodem, jak na fotkách z Flying Mule, tak na originálních od Forces of Valor to někde vypadá, že kamuflážní barva není Ocean Grey, ale barva kovu. To mi přijde jako nesmysl. Stejně tak tyrkisová barva vnitřní konstrukce.
http://www.flyingmule.com/products/UM-85050
http://www.amazon.co.uk/Forces-Valor-UN ... B000X6KJHK
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Taky bych to viděl jako výtvor z bohaté fantasie výrobce. (a nebo spíš z tendence si to co nejvíce výrobně ulehčit) :down:
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Mám obecně pocit, že podobné "paskvily" jsou novým trendem. Bohužel. Přitom jsem si jist, že by táhly tematické řady postavené ze skutečných bitev. Např. téma operace Citadela apod. Vždy udělat řady skutečných strojů z obou bojujících stran. A hlavně se držet originálních a konkrétních kamufláží (konkrétních strojů a pilotů). Opravdu výrobci šetří na nesprávném místě (až se dá říct, že moc nepoužívají mozek). Anebo jsou zákazníci fakt tak tupí, že jim to nevadí, co si kupují?? :???:

Malé přirovnání, které tematicky patří do pozemní bojové techniky. Canodo (Pocket Army) udělala v měřítku 1/144 celkem pěkný modýlky tanků (i za příznivé ceny). Hmm, ale pouze německých :) Nekoupím, dokud neudělají i modely protivníků (ruské, spojenecké). Na co mi budou pouze německý mašiny? Soudruziv Číně prostě myslí jinak,... :D
Bohus44
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 11/2/2012, 11:45

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Bohus44 »

velitel píše:
Bohus44 píše:Tak kedze je spider74 na dovolenke :-? tak nieco zas v ramci uhorkovej sezony :eek:

http://www.flyingmule.com/products/DA-DEAG0004

http://www.flyingmule.com/products/DA-DEAG0005 a dalsie :-P

Otazka je len aka to bude zas kvalita :???:
Kvalita bude přiměřená ceně. Resp. kvalita je docela dobrá. Samozřejmě, není to Hobby Master, ale jsou to formy firmy Sonic, které využívá např. i Warmaster.
A jejich letadla nejsou vůbec špatná.
Problém je, že tyhle modely se málokdy dostanou do nabídky u nás a tahat je z USA je trošku prodraží kvůli dopravě a dalším souvisejícím nákladům.
V Evropě jsem je totiž zatím v poslední době vůbec neviděl.

Diky za informacie :D Ak by to bola kvalita od ako napr. Warmaster tak preco nie :-? Škoda len ze to tu nie je fakt za prijatelnesie sumy. Napriklad ten Me 210 je zaujimavy model a nikde inde som ho zatial v ponuke nevidel. Resp. nie som ochotny zan dat niekde spoza mora viac ako 30/40€ :smutek: Tak asi len budem dalej ocumovat na nete :cry:
A chcem sa opytat, ze kedy asi budu v ponuke tito vtacikovia:
http://www.flyingmule.com/products/OD-AC040
http://www.flyingmule.com/products/OD-AC044
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Jo, právě to je ten problém, že se k nám do nabídky ty modely vůbec nedostaly.
Nevím odkud se to vzalo, že to mají jen v USA. Kdyby si to nechali dělat, tak bych to pochopil, ale takto? Nevím.
Kvalitu samozřejmě jen odhaduji, ale myslím, že moc mimo mísu nebudu.
Oxfordi budou asi na podzim. Ono se to těžko odhaduje.
Poslední dobou se to tak různě čachruje s termíny atd., že není na nic spolehnutí.
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

p3tris píše:
Opitz píše:...děkuju i za stručnou odpověď :-)
Tak zatím jen zběžně. Nikde jsem nenašel žádnou fotku našeho spita, který by měl takhle natvrdo přemalovaný kódový označení a výrobní číslo a nevzpomínám si, že bych jí někdy viděl.

Pokud jde o základny, invazní Spity od 310. jsem našel slavný Spitfire LF Mk.IXc, NN-N, MJ291 F/O Otto Smika, který měl základnu Mendlesham a Spitfire LF Mk.IXc, NN-M, MJ906, F/Sgt Miroslava Moravce ze základny Ibsley / Appledram, takže si myslím, že 310tka v červnu 1944 v Duxfordu opravdu nebyla.

Zajímavý je ten dvoubarevný kužel na modelu, budu hledat dál.

Mimochodem, jak na fotkách z Flying Mule, tak na originálních od Forces of Valor to někde vypadá, že kamuflážní barva není Ocean Grey, ale barva kovu. To mi přijde jako nesmysl. Stejně tak tyrkisová barva vnitřní konstrukce.
http://www.flyingmule.com/products/UM-85050
http://www.amazon.co.uk/Forces-Valor-UN ... B000X6KJHK
...chlapi, děkuju moc za vaše kometáře, moje "obavy" se naplnily :shock: ...ano, i ta barva není Ocean Grey, ale opravdu "kovová", což už samo o sobě je dost mimo...i když to vypadá efektně, tak už je to ale Sci-Fi. Potom už je asi marnost nad marnost tam na ten model přidat "nějaké" písmenko dle skutečnosti, neboť šedá se na těch polích už "nedožene". A je to škoda, protože Spit je jinak na dvaasedmdesátinu pěkně propracovaný, všechno pěkně lícuje a vypadá efektně :( přesně jak píše Zved, je nepochopitelné, že když už něco vyrobí v jistě nemalém nákladu, nedotáhnou takovou věc do konce, aby to bylo "použitelné" i pro sběratele a ne jen jako hračka :(

btw. zpět do současnosti, český Gripen nám zvedne náladu, co? :D
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Tak dlouho očekávané se konečně za pár dní stane skutečností.
Koncem příštího týdne dorazí české gripeny ve trojím barevném provedení.
Tady jsou jejich fotečky.
Prodávají se ve dvou verzích:
a ) jen samotný model za 899,- Kč
b) model s číslovanou podepsanou kartou a nášivkou za 1 199,- Kč
Více samozřejmě u mě na webu.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Velice pěkné, super bonus ( karta + nášivka) a cena je docela přijatelná......za mě :up: + :up: .
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

velitel píše:Tak dlouho očekávané se konečně za pár dní stane skutečností.
...
...jo jo, snad už přes půl roku ho vyhlížím, paráda pro všechny tuzemáky a věřím, že i pro přespolní to bude velice zajímavé doplnění trhu. Já už jsem si objednal...a sehnal jsem si ještě přídavné nádrže, abych si to trochu víc "doježil". Pokud by chtěl někdo tip, tak jsem našel zde http://www.modelimex.cz/1-72-saab-35-dr ... fuel-tanks ...a bude to po dobarvení vypadat takhle Obrázek :)
Naposledy upravil(a) Opitz dne 12/8/2014, 22:24, celkem upraveno 2 x.
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Jo, jo. Původní záměr byl ho taky vybavit nádržemi, ale neměli je v nabídce, resp. formu a chtěli za ni strašně moc.
A dělat to jinde a dodávat do Číny zase moc komplikované. A taky drahé.
Tak to prostě "dopadlo" bez.
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

velitel píše:Jo, jo. Původní záměr byl ho taky vybavit nádržemi, ale neměli je v nabídce, resp. formu a chtěli za ni strašně moc.
A dělat to jinde a dodávat do Číny zase moc komplikované. A taky drahé.
Tak to prostě "dopadlo" bez.
...ale je to skvělý i bez nádrží, dost se na něj těším...inu, vánoce budou už srpnu :up:
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Jo, jo. Vánoce letos budou dříve na více AFB.
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

Opitz píše:...a sehnal jsem si ještě přídavné nádrže, abych si to trochu víc "doježil". Pokud by chtěl někdo tip, tak jsem našel zde http://www.modelimex.cz/1-72-saab-35-dr ... fuel-tanks ...
...na uvedeném odkazu už nejsou skladem (objednal jsem poslední :???: ), ale v emailu mi sdělili, že pokud bude zájem, objednalo by se zboží ze Švédska...tak se případně nenechte odradit :wink:
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Nedávno jsem něco podobného řešil u F-5 Tiger II od Hobby Masteru. A sice Northrop F-5N Tiger II VFC-111 "Sundowners", číslo HA3301. Tento model dělali zcela nepochopitelně bez podvěsů a jakéhokoliv příslušenství. Takže jsem koupil za cca 190 Kč plastikový model a ty podvěsy i s přídavnými nádržemi jsem tam dodělal. Je to cesta jak mít model k obrazu svému. Bude to sice hybrid, ale bude komplet. :idea:

http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=306 ... start=1860
PS: blbej dotaz pro tuto slavnostní chvíli, ale...už máš něco za lubem?
Abych řekl pravdu ještě nejsem plně rozhodnutý. Dole je seznam krabic co suším ve skříni. Vše je v měřítku 1/72 kromě B-2 tu mám v 1/144 jinak by se my nikam nevešla. Akorát se bojím, že ať vyberu cokoliv bude Vlasta ještě nasranější :mrgreen: .

SR-71A Blackbird ( Academy)
MIG Projekt 1.44 ( Zvezda )
F-35A Lightning II ( Academy )
F-22A Raptor ( Academy )
U-2 TR1A Dragon Lady ( Special Hobby )
MV-22B Osprey ( Hasegawa )
B-2 Spirit ( Revell )
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

spider74 píše:...Dole je seznam krabic co suším ve skříni. Vše je v měřítku 1/72 kromě B-2 tu mám v 1/144 jinak by se my nikam nevešla. Akorát se bojím, že ať vyberu cokoliv bude Vlasta ještě nasranější :mrgreen: .

SR-71A Blackbird ( Academy)
MIG Projekt 1.44 ( Zvezda )
F-35A Lightning II ( Academy )
F-22A Raptor ( Academy )
U-2 TR1A Dragon Lady ( Special Hobby )
MV-22B Osprey ( Hasegawa )
B-2 Spirit ( Revell )
tak to se nám musej líbit i stejný holky :rotuj: ...jedno lepší než druhý, přesně moje gusto...sám bych taky nevěděl...i když, MiG 1.44 jako hotovka asi není, tak kdybys kompletoval mladý holky (myslím ty naše kovový), tak to k nim bude hezkej doplněk. Nedávno jsem měl pocit, že si musím postavit U-2, ale už mě to přes prac. nasazení přešlo, asi před rokem to byla SR-71, kterou jsem zplácal, když mi bylo "náct", tak asi z nostalgie. A Osprey už sice jako hotovka je...ale je prostě taky magickej. Jsem těm mašinám věru nevěrný, nevím... :smutek:

...a Vlasta, ten přeci něco snese (a rád) :)
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Něco vyberu.....až mě teda trochu povolí záda (dárek z dovolené) a vydržím u toho sedět :( .
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Dominik »

Vím , že se téma letadel z Levných knih řešilo dříve , ale chtěl jsem se zeptat , jestli někdo nemá konkrétně model Rafale M ? Jestli ano , je možno ho doporučit , nebo je to spíše jen ,,hračkoidní šmejd" ? :D
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Dominik píše:Vím , že se téma letadel z Levných knih řešilo dříve , ale chtěl jsem se zeptat , jestli někdo nemá konkrétně model Rafale M ? Jestli ano , je možno ho doporučit , nebo je to spíše jen ,,hračkoidní šmejd" ? :D
Kvalita těch Italerek je celkem slušná. Mám ho a jsem s ním spokojenej. Fotky na Flying Mule jsou docela vypovídající:
http://www.flyingmule.com/products/IT-48131
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

Opitz píše:JAS-39 Gripen...a sehnal jsem si ještě přídavné nádrže, abych si to trochu víc "doježil".
http://albumop.rajce.idnes.cz/model_JAS ... oModel.jpg
...nemohu se samozřejmě měřit se Spiderem, ale připravil jsem si ty tygří nádrže. Není to teda kvalita HM, spíš Amercom :???: . Přesné to také není, v 1/72 nad moje síly...ale to se pod křídly snad ztratí.
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1373
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na říjen 2014:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“