Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

p3tris píše: Tvůj Smikův DU-N má kolečka, takže mi bylo jasný, že nejde o Corgi. Je to chudší příbuzný toho chybějícího Doležalova AA31931, protože narozdíl od něj vyšel v sérii Warbirds a ne Collector Series. U Warbirds Corgi klidně mrsknou kamufláž nějakého známého stroje na úplně jinou verzi letadla. U Smikova Spitfiru to naštěstí neplatí a až na ten chybějící podvozek se jedná o pěkný model.
Jo, jo, sérii Warbirds samozřejmě znám a vím o co jde. Ale nikdy jsem to, už vzhledem k výše popsanému, neprodával.
To je stejné jako Oxford. Tam byl ale Vašátkův Hurricane povinností.

Už jsem koukal na ebay a oba modely tam jsou k dosažení, takže si je pořídím.
Akorát budu muset zase přestavět vitríny, protože válka se mi už nevejde. Notabene vzhledem k připravovaným modelům budu muset předělat i roury.
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Můj československý, český a slovenský koutek

Příspěvek od rychlik »

velitel píše:Již před nějakou dobou jsem sliboval, že sem hodím fotky svého koutku. Konečně jsem se dokopal k tomu udělat fotky, resp. konečně jsem ve skladu uklidil tak, že jsem ty fotky mohl pořídit.
Všechno jsou to hotové modely, které jsem prodával nebo ještě prodávám. Řada z nich je z našich exkluzivních "projektů", další vzešly z našich návrhů. No a ten zbytek ( tedy asi tak polovina ) byl někdy produkován různými výrobci. Troufám si tvrdit, že odhadem je zde nějakých 96% všech modelů s českými znaky nebo čs. piloty, které kdy byly vyrobeny.
Já osobně vím ještě o jednom Spitfiru od Corgi a jednom Spitfiru od firmy jejíž jméno jsem zapomněl. Pomíjím samozřejmě různé korporátní modely nebo modely absolutně mimo měřítko.
Pokud někdo víte o něčem dalším, dejte info. Budu jedině rád.
tedy na na civilní letadla moc nejsem, ale i tak musim konstatovat - nádhera a závist...
(nejvíc bych asi toužil po tom slovenskym albatrosu no... jestli to tedy je albatros, furt jsem noob co ho nerozezná od alcy...)
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj československý, český a slovenský koutek

Příspěvek od p3tris »

rychlik píše:(nejvíc bych asi toužil po tom slovenskym albatrosu no... jestli to tedy je albatros, furt jsem noob co ho nerozezná od alcy...)
Je to L-39C Albatros slovenské akrobatické skupiny Biele Albatrosy. A pokud se nepletu, tak všechny Albatrosky ve Velitelově sbírce jsou od Phoenix Models, takže cca za 2000,-.

Alcu rozpoznáš od Albatrosa snadno podle předku. Albatros má klasickou "špičku", kdežto Alca má čumák víc "rozpláclej". Hezky se to dá poznat i podle závěsníků. Alca jich má pod křídlem 6, Albatros nejvíc (ZO/ZA) 4. Pokud mluvíme o dvousedadlových L-159T1, protože nejjednoduším rozeznávacím znakem verze L-159A je to, že se jedná o jednomístný letoun a v zadní kabině je místo sedačky takový "hřbet".
A taky (zatím) podle kamufláže. Všechny aktivní Alcy jsou v novém šedém zbarvení Vzdušných sil AČR.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj československý, český a slovenský koutek

Příspěvek od velitel »

rychlik píše: (nejvíc bych asi toužil po tom slovenskym albatrosu no... jestli to tedy je albatros, furt jsem noob co ho nerozezná od alcy...)
A co Ti brání si ho koupit?
http://www.modelyletadel.cz/l-39c-albat ... trosy.html
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Můj československý, český a slovenský koutek

Příspěvek od rychlik »

p3tris píše:Alcu rozpoznáš od Albatrosa snadno podle předku. Albatros má klasickou "špičku", kdežto Alca má čumák víc "rozpláclej". Hezky se to dá poznat i podle závěsníků. Alca jich má pod křídlem 6, Albatros nejvíc (ZO/ZA) 4. Pokud mluvíme o dvousedadlových L-159T1, protože nejjednoduším rozeznávacím znakem verze L-159A je to, že se jedná o jednomístný letoun a v zadní kabině je místo sedačky takový "hřbet".
A taky (zatím) podle kamufláže. Všechny aktivní Alcy jsou v novém šedém zbarvení Vzdušných sil AČR.
Děkuji :) snad už se nebude opakovat situace, když jsem mluvil o datadisku k arma II o albatrosu, zatímco tam je L-159...
velitel píše:A co Ti brání si ho koupit?
Místo a prašule :( Snad se to brzy změní, ale dokaď nemám hotovou ani podlahu v budoucím bytě, peníze musim vrážet do rekonstrukce... To už bude zmiňovanej model určitě pryč, furt mám ale vyhlídlejch spoustu dalších :) (f-4, 15, 16, 18; jsem spíš na ty ameriky; no a pár dalších by se ještě asi našlo ;)

Btw, trochu OT dotaz pro všechny - vzhledem k předchozímu odstavci to u mě ještě není aktuální, ale nějaký tip na shop s vitrínami? Ty velitelovy vypadaj moc pěkně, čekám ale, že to taky nebude žádná láce... Zatím jsem si do zásoby pořídil jen jednu z lídlu, tam ale 1:72 tomcat nebo sea dragona nenarvu...
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj československý, český a slovenský koutek

Příspěvek od p3tris »

rychlik píše:Btw, trochu OT dotaz pro všechny - vzhledem k předchozímu odstavci to u mě ještě není aktuální, ale nějaký tip na shop s vitrínami? Ty velitelovy vypadaj moc pěkně, čekám ale, že to taky nebude žádná láce... Zatím jsem si do zásoby pořídil jen jednu z lídlu, tam ale 1:72 tomcat nebo sea dragona nenarvu...
Pokud budeš mít zrekonstruovanej byt, možná bych uvažoval o něčem na míru. Ono to u některých výrobců akvárií nevyjde o moc dráž než kupované hotové vitríny.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Ohledně vitrín. Ty moje, tedy ty vršky jsou z IKEA. Jedna stála cca 1 200, ale je to už osm let. Mám jich tam celkem 6. Spodky jsem nechával dělat. Jeden stál okolo bůra. Tedy jeden spodek pod dvě vitríny z IKEA, tedy celkem suma sumárum, to co je na fotce, caca 22 tisíc.
Bez obsahu samozřejmě :-)

Doplněk k tomu co mezitím napsal p3tris. Na míru je vždycky lepší a k tomu samozřejmě prachuvzdorná. Jenže to je raketa. Viděl jsem něco podobnýho co mám já, dělané na míru, prachuvzdorné, tuším 4 m délka a vyšlo to na 80 klacků.
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od rychlik »

velitel: uf, už těch 22k je "malinko" mimo moje možnosti... bez těch spodků už to pro mě vypadá přijatelněji, ale mít to na zemi je zase blbost :( každopádně díky (+p3tris)

Mno, trpaslíci amercom a italeri v budoucnu půjdou do vitríny z lidlu a větší a kvalitnější kousky budu muset ještě tedy pořešit. Zatím mě vůbec nenapadlo přemýšlet o něčem na míru, teď koukám, že tu v jablonci jedna firma (podle rychlého googlení u akvaristů doporučená) je, takže až to bude aktuální, díky vám vím, kde se zeptat :)
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hélicoptères de Combat

Příspěvek od p3tris »

Číslo 40 série Altaya/IXO Hélicoptères de Combat Sikorsky SH-60B Sea Hawk
Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj československý, český a slovenský koutek

Příspěvek od p3tris »

velitel píše:Troufám si tvrdit, že odhadem je zde nějakých 96% všech modelů s českými znaky nebo čs. piloty, které kdy byly vyrobeny. Pokud někdo víte o něčem dalším, dejte info. Budu jedině rád.
Tak bych měl další kousek, který Ti chybí: Letov Š-20
Vyšel v měřítku 1:72 ve španělské kolekci Biplanos Miticos od DeAgostini
Obrázek
Mají ho třeba tady: http://www.aeroteca.com/product-en/25872
Bohužel horní znaky jsou moc blízko u trupu a zrcadlově otočené :(

Kdyby se ti náhodou povedlo sehnat i jiné kousky z téhle série do shopu, můj "přítel sběratel" by byl nadšen. Jsou tam totiž druhoválečné letadla, které v kovu nikdo jiný nedělá. Konkrétně by mu šlo o tyhle: Arado Ar-68, Boeing B-12, Boeing PT-17, Curtis Hawk III, Fiat CR-42 (ten od Lea už se asi sehnat nedá) a Mitsubishi F1M
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Easy Model

Příspěvek od p3tris »

U Buffala se bohužel nedočkáme v původních katalozích slíbených atraktivních zbarvení včetně dvou britských, ale i další jsou v barvách Finska. Uvidíme, jak bude vypadat to poslední. Jako novinky vyšla finská stříbrná BW-352 (EM 36384) a klasická BW-378 (EM 36383):
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

http://www.easymodel.net/index.php/Inde ... d/670.html
http://www.easymodel.net/index.php/Inde ... d/669.html

Ju-87 Stuka vyšla slibovaná rumunská (EM 36389), místo letounu v pouštním zbarvení pak Ju87D-1 od StG.3 (EM 36386).
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

http://www.easymodel.net/index.php/Inde ... d/667.html
http://www.easymodel.net/index.php/Inde ... d/668.html

Kopletních 5 už máme i P-47 "Razorback". Novinkami jsou P-47 od 361FS/356FG (EM 36420) a od 56FG (EM 36424). I tady chybí slibovaný stroj RAF:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

http://www.easymodel.net/index.php/Inde ... d/665.html
http://www.easymodel.net/index.php/Inde ... d/666.html

Pod čísly EM 36432 a EM 36433 vycházejí i první dva P-38 Lightning:

Obrázek Obrázek

http://www.easymodel.net/index.php/Inde ... d/661.html
http://www.easymodel.net/index.php/Inde ... d/662.html


A pro milovníky větších měřítek jsou tady v 1:48 i zbývající tři "bradaté" P-40. Britský Kittyhawk od 112. squadrony (EM 39312), zubatá P-40M (EM 39313) a australský Kittyhawk (EM 39315):

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

http://www.easymodel.net/index.php/Inde ... d/663.html
http://www.easymodel.net/index.php/Inde ... d/626.html
http://www.easymodel.net/index.php/Inde ... d/664.html
Naposledy upravil(a) p3tris dne 31/7/2015, 21:22, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj československý, český a slovenský koutek

Příspěvek od velitel »

p3tris píše: Tak bych měl další kousek, který Ti chybí: Letov Š-20
Vyšel v měřítku 1:72 ve španělské kolekci Biplanos Miticos od DeAgostini
Obrázek
Mají ho třeba tady: http://www.aeroteca.com/product-en/25872
Bohužel horní znaky jsou moc blízko u trupu a zrcadlově otočené :(

Kdyby se ti náhodou povedlo sehnat i jiné kousky z téhle série do shopu, můj "přítel sběratel" by byl nadšen. Jsou tam totiž druhoválečné letadla, které v kovu nikdo jiný nedělá. Konkrétně by mu šlo o tyhle: Arado Ar-68, Boeing B-12, Boeing PT-17, Curtis Hawk III, Fiat CR-42 (ten od Lea už se asi sehnat nedá) a Mitsubishi F1M
Díky za tip, ale tohle snad radši ani ne. To se mi vůbec, ale vůbec nelíbí. I když za těch 6 éček, co za něj chtěj, bych ho i koupil a zastrčil někam dozadu do vitríny. Jenže poštovné je raketa a nic dalšího tam není.
Tuhle sérii jsem nikdy ani neviděl a de facto o ní nevěděl. To bude asi něco hóóóóódne starýho.

Apropo, koupil jsem si to Corgi AA31931, takže začnu přerovnávat vitíny. A asi si taky pořídím toho Smika od Corgi. Jen tak abych to měl skoro všechno. :D
JInak včera jsem jel s kolegou autem do Rokycan a Plzně a tak jsme cestou semleli všechno možné. Takže ten další chybějící Spit je od Matchboxu. Je to prý docela vzácnost.
A taky mi napověděl, že mi chybí plastový snap fit Fischer Air. Tak kdyby náhodou někdo vědětl, uvítám tip na koupi.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Smika mám Veliteli navíc. Klidně za něco vyměním. Sháním něco od Kurska či od Berlína (klidně obě bojující strany). Prošvihnul jsem např. tenkrát štuku ve výprodeji moduni: Junkers Ju87G-1 Stuka od Corgi. Nebo sháním Yak-9 (bílá 17)od Altaya & IXO (co je zobrazen ve vláknu "Bitva u Kurska". Anebo třeba La 7 (bílá 93 - Dolgushin) od Altaya & IXO,...
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

zved píše:Smika mám Veliteli navíc. Klidně za něco vyměním. Sháním něco od Kurska či od Berlína (klidně obě bojující strany). Prošvihnul jsem např. tenkrát štuku ve výprodeji moduni: Junkers Ju87G-1 Stuka od Corgi. Nebo sháním Yak-9 (bílá 17)od Altaya & IXO (co je zobrazen ve vláknu "Bitva u Kurska". Anebo třeba La 7 (bílá 93 - Dolgushin) od Altaya & IXO,...
Škoda, zrovna dneska jsem ho koupil. Ale myslím, že ty zmiňované ani nemám skladem.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Jasný. Moje poptávka po strojích (a nejen letadla) od Kurska, Berlína a Arden platí stále. Kdyby ses s něčím někdy sešel, budu rád za zprávu (když to bude za rozumný peníz, tak bych to asi koupil). Ten Jak 9 a La 7 se třeba občas pohybuje na eBayi, nebo/a na Aukru, ale právě to poštovné to dělá nezajímavé (zvlášť u eBaye, kde se cena v podstatě zdvojnásobí).

EDIT: A i pro ostatní zde se vyskytnuvší platí, že uvítám i tip na možnost koupě výše uvedeného od kohokoli. Předem díky.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Tak Aukro asi není problém. Po ČR je doprava do 150 kaček a to bych asi neřešil.
E bay je horší. Poštovné z USA 30-40 USD je dost, ale z mého pohledu jak u čeho. Když ten model chci a stojí obecně za to, tak ho prostě koupím a neřeším.
Prostě je lepší mít ho za více peněz než díru ve vitríně.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Tak jistě, všechno je otázka "velikosti chtíče" a "velikosti konta" :D :mrgreen: Pak i toho místa a jiných priorit. U mě to není tak žhavé, takže vyčkávám na pro mě "rozumnou" příležitost (a i kdyby nepřišla, svět se nezboří). Obecně pokud mám za model dát celkově něco kolem 500 Kč, tak již někdy "přešlapuji" a přemýšlím (např. jak ušetřit na poštovném). Prostě je to moje individuální "nastavení".
Petr Hudský
Příspěvky: 9
Registrován: 1/8/2015, 19:17
Bydliště: Litvínov

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Petr Hudský »

Co se týče vitrín na modely, mám poměrně dobré osobní zkušenosti s touto firmou z okresu Kladno.

http://www.regal.cz/ulozne-systemy-regaly-vitriny
Naposledy upravil(a) Petr Hudský dne 1/8/2015, 21:39, celkem upraveno 1 x.
"Jsou staří piloti a jsou odvážní piloti...ale osobně neznám žádného starého odvážného pilota..." Frederick Forsyth
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Petr Hudský píše:Co se týče vitrín na modely, mám poměrně doré osobní zkušenosti s touto firmou z okresu Kladno.

http://www.regal.cz/ulozne-systemy-regaly-vitriny
Hodně pěkný. Nicméně ( a to se nechci nikoho dotknout ) mám obavu, že pro zdejší účastníky to bude finanční sci-fi. :)
Petr Hudský
Příspěvky: 9
Registrován: 1/8/2015, 19:17
Bydliště: Litvínov

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Petr Hudský »

No já dal tehdy před šesti lety za protiprašnou celoskleněnou vitrínu na cca 150 hotovek ( + rezerva na dalších padesát) ve dvaasedmdesátce s výrobou, dovozem a montáži necelých 30.000,- Kč. Bohužel, fotky vitríny nemohu dodat, zůstala s bývalou manželkou, která ji následně prodala lounskému okresnímu muzeu, takže modely se momentálně tísní v jedné na míru vyrobené vitríně od místní litvínovské truhlářské firmy, v jednom pětipatrovém proskleném nástavci na chodbě a v jedné "lídlovce" na stěně litvínovského paneláku...ale jelikož časem dojde (pokud se tedy dožiji těch 8 let do starobního důchodu...) k odstěhování na moji venkovskou nemovitost cca 4 km vzdušnou čarou od toho městyse Vraný, tak to budu muset vyřešit zase znovu! Ale po pravdě, současné ceny firmy nesleduji...firma ale funguje stále!
"Jsou staří piloti a jsou odvážní piloti...ale osobně neznám žádného starého odvážného pilota..." Frederick Forsyth
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“