OSSR, kampak kráčíte?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4171
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

V podstate je to super marketing. "Pozrite aky dobry clanok je na denniku XY, ale ja vam o tom nic nepoviem". A tak si 20 zvedavych ludi z fora kupi predplatne a dennik XY sa tesi. Arthur na tvojom mieste si pytam percenta z predaja. :D
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

Hall píše:@ arthur
Pridávam sa ku kritike iných diskutérov. Ak linkuješ zamknutý článok, skopíruj aspoň kľúčový odstavec alebo sám naformuluj podstatnú informáciu. Bez toho to má pre ostatných nulovú hodnotu.
Ako sorry, ale ja nebudem kopírovať autorské texty iných médií ak je k nim legálna cesta. Nulovú hodnotu to má len pre tých, ktorí zrejme v živote očakávajú, že všetky veci sú zadarmo alebo niekto iný ich za nich vyrieši...
niko píše:V podstate je to super marketing. "Pozrite aky dobry clanok je na denniku XY, ale ja vam o tom nic nepoviem". A tak si 20 zvedavych ludi z fora kupi predplatne a dennik XY sa tesi. Arthur na tvojom mieste si pytam percenta z predaja. :D
Tak ako Vás nikto nenúti kupovať si benzín ak sa chcete dostať z miesta A do miesta B tak nemusíte vôbec chodiť, alebo sa spoľahnete na vlaky zadarmo alebo, že Vás zvezie kamarát, ktorý však nemá vodičské oprávnenie.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5158
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Samozrejme, že je to má nulovú hodnotu na diskusnom fóre.
Nikto ta nenúti kopírovať autorské texty. Ale nedávaj ani ten link keďže je to absolútne irelevantné pre diskusiu na DISKUSNOM fóre. Už vidím ako si českí kolegovia kupujú predplatné :roll:
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

To je čo argument? Ja si kupujem české články premium obsah úplne v pohode ak ma zaujmú a nikto ma nenúti tak ako ich nikto nenúti.
Obdobne si kupujem ATM magazin.
A keď Vás to nezaujíma tak to nekomentujte.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Suger
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 165
Registrován: 6/2/2018, 20:41

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Suger »

Toto sú také PR články, presne také aké robil Gripen pred tendrom na nový stíhač pre OSSR...
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5158
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Arthur píše:To je čo argument? Ja si kupujem české články premium obsah úplne v pohode ak ma zaujmú a nikto ma nenúti tak ako ich nikto nenúti.
Obdobne si kupujem ATM magazin.
A keď Vás to nezaujíma tak to nekomentujte.
Myslím, že asi fundamentálne nechápeš na čo diskusné fórum je.
Je na to, aby sa na ňom mohlo diskutovať. A na to potrebuješ potrebuješ poznať informácie o ktorých diskutuješ.
Ak sem dáš článok, ktorý si takmer nikto neprečíta, tak diskusia nebude. A teda je úplne, ale že úplne zbytočný, lebo nespĺňa základný predpoklad - diskusia z neho nevznikne.

Ale veď kľudne pokračuj vo svojej činnosti, keď ti to robí radosť. Pre nás to nemá žiaden význam.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4171
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Asi tak.
Ale Arthur, ved nikto ta nenuti tie clanky ani citovat, aj ked je to uplne legalna cesta po uvedeni zdroja. Ak to nechces nadrzaka kopirovat a ani len citovat, tak napis o com ten plateny clanok je. V zmysle: Chlapi tu je link na plateny clanok, pre tych co nemaju zaplatene, pise sa tam o tom a o tom.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

Ministerstvo obrany zaplatí vyše 2,6 milióna EUR ruskej spoločnosti RSK MiG
zdroj: https://dennikn.sk/minuta/2411980/?ref=mpm
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Julesak »

Juraj, niko - to je pravda. Link ktorý väčšina čitateľov neotvorí nemá význam - skopírovať sem celý článok nie je vhodné (jedine záujemcom cez SZ), tak napíš aspoň stručný výcuc.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Hall
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 279
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Hall »

Juraj Tichý píše:Samozrejme, že je to má nulovú hodnotu na diskusnom fóre.
Nikto ta nenúti kopírovať autorské texty. Ale nedávaj ani ten link keďže je to absolútne irelevantné pre diskusiu na DISKUSNOM fóre.
Aj som mu chcel na to niečo odpísať, ale.. aby som parafrázoval jedného bystrého chlapíka, tu by bolo evidentne bláznovstvom opakovať stále to isté a čakať iný výsledok..

@ julesak :up:
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11900
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Zemakt »

Vaše starosti před zítřejším zápasem bych fakt chtěl mít :eek: :wink:
Konec OT
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 937
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od mikojan29 »

A keď som to sem písal ja, tak mi bolo "naznačené", že už som trápny...stačí veci ignorovať a dotyčný sa sám vyradí z diskusie.
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Julesak »

Naozaj nemá zmysel písať ten istý text do troch (?) rôznych vlákien :roll:
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 937
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od mikojan29 »

Myslím, že mi dali za pravdu viacerí, ty to vidíš inak. Končím túto tému. :roll:
"Alea iacta est"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4171
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Asi by som to tiez uz nechal tak. Chlapi ak suhlasite, tak sa ododnes dohodneme tak, ze ak niekto z nas zavesi plateny clanok, tak aspon v strucosti svojimi slovami popise, co je v nom. Tym by sa mala cela vec vyriesit.
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Niko a ak nembudeš mať slov, to bude prekérka :D

Milanová s Naďom presvedčili výbor o presune Múzea SNP
Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22672210/milanov ... l?ref=njct

V skratke: Nie len kultúrnej ustanovizni bude lepšie mimo rezortu kultúry....
PS: Aj mojim, Tvojim, ich daniam by bolo lepšie mimo rezort financí, a akosi to nikto nenavrhuje :eek:
“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4171
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Demagog a neschopacka komanduju najväcsie vedecke kapacity v oblasti 2.sv na Slovensku a hovadia tie v zahranici. Za mna vrchol nedostojnosti.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Julesak »

Múzeum SNP nie je múzeum vojenskej techniky, na to sa často zabúda.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4171
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Ta vojenska technika je tam druhorada. Je to v podstate vyskumne centrum v ktorom pracuju desiatky vyskumnikov napojenych na dalsie desiatky vyskumnikov na volnej nohe. Zaroven archiv a vzdelavacie centrum. Dnes v podstate len muzeum SNP bud odhaluje, alebo dava v takej miere priestor odhalovat biele miesta nasej historie. Ak sa tieto siete pretrhaju, hodi to vyskum 2.sv. o peknych par rokov dozadu. Vedecke prace si kazdy necha v sufliku a zverejnovat sa budu o par rokov. Ked sa toho autor dozije. Vid priklad studie o Wendriskom.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5158
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Prečo by sa mali spretrhať?
To že múzeum bude financovane z rozpočtu MOSR, miesto rozpočtu MKSR? Zas nerobme z toho kovbojku. Akurát sa ušetrí na stoličke riaditeľa a na administratívnych pracovníkoch, ktoré sa teraz platia dvojmo. Tým, že je SNP v prvom rade vojenská akcia, tak sa presun pod VHM doslova pýta a pýtajú si ho aj vojaci (to nie je Naďov výmysel), rovnako mohlo ísť pod SNM alebo ho zlúčiť s múzeom holokaustu.
Múzeu sa doslova rozpadajú múzejné exponáty, ale bojujeme tu za riaditeľa a jeho sekretariát.

Plán sa vraj začal chystať za minulej vlády, čo Mičev potvrdil a zároveň vtedy čušal. Možno sa už videl menovaným riaditeľom VHÚ a taký scenár sa mu páčil.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“