Čeští námořníci v 1. světové válce

vojáci a jejich velitelé, politici

Moderátoři: Pátrač, Tkuh, kacermiroslav, Rase

Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 8135
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Čeští námořníci v 1. světové válce

Příspěvek od Zemakt »

Ta společnost z většiny nemá ani o tom, co jsi tu psal (jaký byl význam námořníků v kolem zniku republiky atp.), šajna, to mi věř. Těžko na tom budeš stavět objednávku. Ano, díky tomu je tu větší šance, že se toho někdo (znalý) ujme a trošku popularizuje (=pak se to alespoň část společnosti...snad...dozví), ale toť asi vše. A i ta ev. zřídkavá společenská objednávka se pojí vždy s nějakou konkrétní událostí/podnětem a trvá chvilku. Nic na čem by jsi mohl dlouhodobě stavět nad rámec toho, že tě to baví se v tom vrtat a uděláš to tak jako tak :)

Ve srovnání s takřka čímkoli...ve vojenské i mimo vojenskou oblast. Námořní otázky jsou v ČR naprosto minoritní až zanedbatelná oblast a R-U námořnictvo je ještě menší podskupina v rámci té minority. Je to tak, vždy to tak bude a kulový s tím uděláme. Jako vnitrozemský stát nás nevytrhne ani těch pár desítek let společné R-U námořní historie, protože to nemá absolutně šanci soupeřit s jinými oblastmi. Můžeme být rádi, že jsme rádi (a že je tu éra globalizace, protože jinak by to bylo ještě horší...informační éra naštěstí nenahrává jen organizování se minorit jako zastánci léčebných účinků Sava, ale i bohulibějších skupin :) ).
To je ale Polare spíše otázka kvantifikace. Proto jsem ti psal ten příměr s atlasem hub a Láďou Hruškou. Pro mne osobně je třeba určující počet vydaných publikací na toto téma a byť se to třeba s "esesáky, Hitlerem či Stalinem" nedá srovnat, zas tak úplná marginalita to není.
Provokatére :D K Vánocům jako dáreček bych to mohl zvládnout. Plus doufám, že koncem roku už budu mít trošku dočasně pokoj od komunálních záležitostí a budu se moct na chvíli zase odrelaxovat a realizovat u "lodiček".
No a přesně tohle je ta společenská objednávka :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 3549
Registrován: 19/2/2009, 16:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Čeští námořníci v 1. světové válce

Příspěvek od jarl »

Zde je možné si přečíst ukázky písemností z té Holubovy pozůstalosti. Stačí kliknout na obrázky a zobrazí se Holubův text: https://www.facebook.com/muzeumdecin/po ... 7628733259
ObrázekObrázek

Quod licet Iovi, non licet bovi.

Karel Marx: „Ruská politika je nezaměnitelná. Měnit se mohou pouze metody, taktika, způsob manévrování, ale Polárkou ruské politiky zůstává podmanění světa. Ruský medvěd bude schopný všeho, dokud ví, že ostatní zvířata se mu nebudou bránit. Existuje jediný způsob, jak se chovat k mocnosti, jako je Rusko - neukázat strach."
Odpovědět

Zpět na „Osobnosti“