Vesmírné síly Spojených států amerických (USSF)

technologie,historie,současnost
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Vesmírné síly Spojených států amerických (USSF)

Příspěvek od seabee »

Další čtyři vojenské družice USA v režii USSF vypustil na oběžnou dráhu při svém druhém úspěšném startu z letounu Boeing-747 Cosmic Girl společnosti Virgin Orbit nosič LauncherOne. Spolu s tím vynesl také dva optické satelity pro společnost SatRevolution a vojenskou družici pro Nizozemské ozbrojené síly. USSF pouze oznámily, že se jedná o čtyři výzkumné a vývojové satelity pro různé agentury v rámci DoD - Ministerstva obrany.
V rámci programu Space Test Program-S28 má Virgin Orbit vynést na nízkou oběžnou dráhu při třech příštích letech celkem 44 satelitů. Hodnota kontraktu je 35 mil. USD.
Obrázek
Start nosiče LauncherOne z letounu B-747 Cosmic Girl. Zdroj: Virgin Orbit
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Vesmírné síly Spojených států amerických (USSF)

Příspěvek od seabee »

USSF vyslaly na oběžnou dráhu pátý, poslední plánovaný satelit GPSIII. Jedná se o poslední generaci navigačních satelitů s trojnásobně zvýšenou přesností určení polohy a osmkrát vyšší odolností proti rušení, než v předchozí generaci. Zlepšení je dostupné v režimu M (Military). Pro civilní uživatele bez speciálních přijímačů zůstává systém dostupný v obvyklém stupni přesnosti.

V záloze u výrobce zůstávají tři operační satelity, dva další podstupují předepsané testy.

Ve vývoji je další vylepšená verze - GPS IIIF (jako Follow-on, Následná), která má být vybavena systémem Regional Military Protection, který bude schopný modifikovat navigační data podle regionálních podmínek a potřeb lokálně nasazených sil.
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 9423
Registrován: 11/2/2010, 17:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vesmírné síly Spojených států amerických (USSF)

Příspěvek od Rase »

Starship pro mezikontinentální transport

Americké ministerstvo obrany udělilo společnosti SpaceX kontrakt v hodnotě 102 milionů dolarů na předvedení technologie nákladní dopravy pro rychlou pomoc v odlehlých oblastech postižených přírodními katastrofami. Program nazvaný Rocket Cargo Vanguard je součástí společného projektu výzkumné laboratoře US Space Force a Air Force Research Laboratory, jehož cílem je vyvinout a vyhodnotit nákladovou efektivitu i provozní vhodnost těžkých komerčních raket pro globální logistické úkoly ministerstva obrany.

SpaceX by přepravila specifikovaný náklad kamkoli na světě pomocí vesmírné rakety za méně než 30 minut. Oznámení o zadání zakázky neuvádí žádné podrobnosti o tom, jakou raketu SpaceX plánuje použít. Webové stránky USAF však obsahují obrázek, na kterém je raketa podobná Starship (viz obrázek).

SpaceX hodlá rovněž využívat vesmírné rakety pro mezikontinentální nadzvukovou přepravu pasažérů. Dvoustupňová raketa Starship je v současné době vyvíjena v továrně Starbase v jižním Texasu a má se stát nejvýkonnější raketou na světě. Supertěžká raketa by měla být schopna dopravit na oběžnou dráhu až 100 tun užitečného nákladu. Společnost se letos připravuje na uskutečnění prvního orbitálního letu, který inženýrům poskytne důležitá data pro další vývoj nosného systému. Jejich cílem je vyvinout kompletně znovu použitelnou raketu, schopnou startovat alespoň třikrát denně.

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Jaderné a kosmické zbraně“