OSSR - výběr nového BVP

Odpovědět
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 903
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od mikojan29 »

Arthur píše: 1/7/2022, 23:05
niko píše: 1/7/2022, 21:33 Myslim, ze toto je chapanie sveta z konca 90. rokov. Investicia do obrany nie je pustanie penazi, ani minanie. Je to investicia do bezpecnosti statu. Bez zabezpecenej bezpecnosti, nemoze fungovat ziaden system a ani rast ekonomika a HDP.
Tak to sme asi od 1998 žili v dovoch cudzích štátoch.
Ty žiješ vo svojom svete.
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

Som rád že vďaka úsiliu a práci aj môjho sveta pri raste ekonomiky, HDP v neposlednom rade zamestnanosti si môžu sniklovia plniť sny pod zámienkou investície do bezpečnosti štátu spôsobom akým sa v súčasnosti realizuje.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4102
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od niko »

MO spolu so 60 clennou komisiou OSSR su snilkovia, zatial co nas Arthur ma najlepsi plan vyzbrojovania. A samozrejme to aj plati. :lol: Dobre starky, nechajme to tak a podme sa bavit o niecom normalnom. :wink:
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

Veď vyberali z 3 (4) uchádzačov skrz "politické rozhodnutie" zadávateľa, ktorí neoslovil na podanie ponuky člena NATO a významných západnych spojencov mimo EHS.
Keďže som dávno predpovedal, že v tejto konzistencii sa vyberie CV-90 lebo kocky aj vzhľadom na vyššie uvedené boli hodené tak ani v jednom G2G "obstarávaní" 3D RL, BOV 8x8 a teda aj BVP nenastalo žiadne prekvapenie.
Ale nebol som najväčší borec Gurievič dokonca predpovedal aj kaliber 35x228mm čo som už nerozvadzal pri "tipe" pričom som predpokladal príčetnosť pri dvoch paralelných G2G "obstarávaniach" s jednotným kalibrom 30x173mm.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 903
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od mikojan29 »

O príčetnsoti by som v tvojom prípade nepísal, chýba každému tvojmu príspevku. :mrgreen:
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

Diskusia k článku: Naď nepodporuje, ale potápa slovenský zbrojný priemysel
. Ivan Bilohuščin
PRÉMIUM
NOVÉ
20:52
To ma celkom fascinuje, koľko diskutérov sa tu objavilo, a koľko posiela Kuglu do horúcich pekiel. Nuž skúsim svoj pohľad na obstarávania MO.

1. Naďova priorita zdá sa je, aby sa niečo kúpilo. Preto je zrazu aj generál Zmeko pomaly vojenský génius, lebo treba rýchlo nakúpiť, kým je za čo, a treba nakúpiť do už pripravených koncepcií generálneho štábu. Keby všetkých vyhádzal, musel by všetky nákupy pripraviť na novo, čo by zrejme nestihol. Zmeko bol zodpovedný za prípravu nákupov za bačovania minulých vlád, takže stačilo novému vedeniu MO osvojiť si existujúce plány a dohody.

2. Všetky nákupy boli podľa môjho názoru vopred dohodnuté, kritériá všetkých súťaží boli nastavené tak, aby vyhral vopred určený uchádzač. Akokoľvek poctivo mohli výberové komisie hodnotiť, váhy nepustili. Tender 8*8 prakticky vylúčil zo súťaže všetko mimo patrie a aj pandur robil iba krovie. Tender na pásové bvp vyzerá o niečo poctivejšie, ale Švedi má nechceli pustiť do vozidla, takže neviem, či naozaj unesie 8 vojakov, ako sa dušovali.

3. Vozidlo 8*8 bolo vysúťažené s kapacitou výsadku 7 vojakov. Patria vie aj predĺženú verziu s kapacitou 9, ale ani za toho čerta mi Fíni na IDEB nechceli povedať, akúže verziu MO vlastne ide kúpiť. Ak sa "náhodou" ukáže, že aj pasáky boli vysúťažené iba na 7, tak lampasáci si môžu pískať, lebo už ich nikto nedonúti precvičiť zastaralú štruktúru mechanizovanej čaty, ktorú máme teraz. Takto sa predpokladám prejde plynule z BVP na nové vozidlá a všetci budú spokojní, hlavne nech práce je čo najmenej, aby mohli pestovať kvalitu pupkov ozbrojených síl.

4. Každý, kto jeho veličenstvo ministra kritizuje za nákupy tak je automaticky neodborník a neznalec. Len mi nikto nevedel, resp. nechcel odpovedať na moje podnety. Skúšal som jeho veličenstvo osobne, projektového vedúceho 8*8 skúšal som na FB OSSR, kde admin je riadne ukecaný, mne ani čiarku nik nevenoval. Pri MPK odkazy na utajené dokumenty. Skrátené konanie, kde na pripomienky som mal dva dni. Naďova politika je "dôverujte mi, a ak nie, tak ste debil." Tak to aj prechádza vládou, lebo moja strana Naďovi dôveruje. Ja ho nechcem označovať za korupčníka, ale tie nákupy majú do vzorových ďaleko...

5. ...lebo z mne neznámych dôvodov teraz dôveruje lampasákom, ktorých predtým kritizoval, a ktorým by som ja neveril ani nos medzi očami. Neviem, odkiaľ sa u nás vzala somarina, že ministerstvo má iba nakupovať to, čo mu určia "odborníci" vojaci. Nuž, prečo nie, keď si ju osvojí najväčší odborník našich luhov a hájov. Tak máme génia ZHP zorientovaného Zmeka, ktorý teraz užíva slávu v TV spolu so ZHP zorientovaným ministrom v súzvuku, v sprievode chválospevov širšej novinárskej obce, a s armádou likvidujúcou dezorientovaných protivníkov.

6. Celé "offsety" a zapojenie obranného priemyslu je iba účelová hračka. Z takej Turry je slovenský len šmejdný kanón a šasi s ohýbaným oceľovým plechom, ktorý vydávajú za pancier. Elektronika a ptrs sú komplet dovoz. Pravda je taká, že slovenský obranný priemysel nemá mimo nejakých subdodávok konkurencie schopné produkty. To platí pre Zuzanu aj pre Turry, ktoré sú aj pre nás dobré s prijatím kvalitatívneho kompromisu za zľavnenú cenu. Tým bol napríklad kanón GTS 30/A pre 8*8. Jeden diskutér sa tu pýtal, prečo na pasáky ide 35 MM, a na kolieskové 30 mm. Nuž preto, že bájny kanón GTS 30/N na NATO muníciu nikdy nebude, a teda sa nebude používať 30 mm NATO munícia, iba sovietska 30 mm. Na pasáky sa už ten šmejd neodvážili namontovať, tak bol luxus vybrať najlepší kanón, ktorý vozidlo unesie.
zdroj: https://komentare.sme.sk/diskusie/51470 ... mysel.html
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2452
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Lynx »

Arthur: v prvom rade sa opýtaj Ivana Bilohuscina - manažéra akejsi Spoločnosti pre skladovanie, a. s., akú má osobnú motiváciu takto sa angažovať v tejto oblasti.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

Problém s čítaním s porozumením?
Tak aspoň poriadne googlite, ale zrejme niektorí ľudia nezvládajú elementárne zručnosti.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Lynx píše: 4/7/2022, 22:41 Arthur: v prvom rade sa opýtaj Ivana Bilohuscina - manažéra akejsi Spoločnosti pre skladovanie, a. s., akú má osobnú motiváciu takto sa angažovať v tejto oblasti.
Vieš ako, keď sa mladý, nádejný politik SaS nedostane do parlamentu, tak treba získať popularitu.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

Ak by sme aj pristúpili na tento stupidný pseudoargument ad hominem tj. na formu bez analýzy obsahu tak si kladiem otázku a čo robil analytik Naď v minulosti a neskôr opozičný politik, ktorého ste tu mnohí žrali keď kritizoval predošlé vedenia ministerstva a ozbrojených síl? Alebo sme len zabudli že vol telatom bol. Mňa vôbec nezaujímajú politické "problémi v raji" vládnej koalície či opozície, ale čo ten človek povedal, na základe akých znalosti to povedal a či to má "hlavu a pätu".
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Hall
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 267
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Hall »

Prosím vás, chlapi, držme odbornú a argumentačnú úroveň diskusie. Čo tu bude zverejnené nabudúce, blog upratovačky? Veď ten zasran z SaS vôbec nerozumie téme, ku ktorej sa vyjadruje. Ani sa to nesnaží predstierať. Jediný cieľ toho príspevku je ohováranie ministra z OĽaNO v rámci aktuálnej koaličnej krízy.

Nechcem sa ale nijako zastávať Naďa. Pamätáme si jeho rétoriku pred nástupom na MO. Nákup Vydier nech je mementom, akú váhu treba prikladať takýmto politickým vyjadreniam o nevýhodnosti nákupov.
Hall
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 267
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Hall »

Vestly píše: 14/6/2022, 18:30 Ak by v strednej mechanizovanej brigade islo primarne o pechotu, tak zoberu patriu s 0.50 calom ... Oni touto cestou neisli, isli cestou BOV 8x8, na ktore hodili vezu s 30mm kanonom aj na ukor pechoty.
Tu je porovnanie IFV 12,7 vs. 30 mm (vo videu aj vyjadrenie, v čom je prínos pre pechotu):
https://warfaretech.blogspot.com/2014/0 ... negun.html
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

Hall píše: 5/7/2022, 10:40 Prosím vás, chlapi, držme odbornú a argumentačnú úroveň diskusie. Čo tu bude zverejnené nabudúce, blog upratovačky? Veď ten zasran z SaS vôbec nerozumie téme, ku ktorej sa vyjadruje. Ani sa to nesnaží predstierať. Jediný cieľ toho príspevku je ohováranie ministra z OĽaNO v rámci aktuálnej koaličnej krízy.

Nechcem sa ale nijako zastávať Naďa. Pamätáme si jeho rétoriku pred nástupom na MO. Nákup Vydier nech je mementom, akú váhu treba prikladať takýmto politickým vyjadreniam o nevýhodnosti nákupov.
Ku komentáru na sme.sk pod názvom Naď nepodporuje, ale potápa slovenský zbrojný priemysel (nie blogu!) politológa Martina Kuglu sa vyjadroval Ivan Bilohuščin (SaS), ktorý ako som pochopil zo samotného diskusného príspevku okrem iného cit.
"Pri MPK odkazy na utajené dokumenty. Skrátené konanie, kde na pripomienky som mal dva dni."
zdroj: https://komentare.sme.sk/diskusie/51470 ... mysel.html


Tak som googlil a už k predchádzajúcemu komentáru politológa Martina Kuglu na sme.sk pod názvom Naď robí, čo kritizoval, len vo väčšom (analýza) sa predmetný pán Ivan Bilohuščin (SaS) okrem iného vyjadroval cit.
Taký paškvil, ako prišiel na MPK som už dávno nevidel. Pripomienkoval som technickú časť za MH.
zdroj: https://komentare.sme.sk/diskusie/51276 ... alyza.html

Takže aspoň súhlas s Hallom aspoň v prvej vete a prosím vás, chlapi, držme odbornú a argumentačnú úroveň diskusie a nežnižujme sa na úroveň ad hominem a pod. prípadne neriešme formu, ale obsah.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Hall
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 267
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Hall »

Super Arthur, teší ma, že si sa stotožnil s mojou výzvou :up: pretože bola určená predovšetkým tebe..
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

Úradníci spochybnili Naďovo obľúbené číslo 40. Slovenské firmy môžu na tendroch zarobiť menej, než tvrdí obrana
zdroj:https://e.dennikn.sk/2925948/uradnici-s ... di-obrana/

Pellegrini vyčíta Naďovi väzby na zbrojárov, pred ktorými rečnil aj on sám
zdroj: https://dennikn.sk/2924300/pellegrini-v ... aj-on-sam/
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Vestly »

Arthur píše: 8/7/2022, 23:18 Pellegrini vyčíta Naďovi väzby na zbrojárov, pred ktorými rečnil aj on sám
zdroj: https://dennikn.sk/2924300/pellegrini-v ... aj-on-sam/
Toto sme tu uz spominali roky..
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Arthur »

Aj jamkatý sa vyjadril

Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Juraj Tichý »

Pán minister Naď bude musieť veľmi podrobne vysvetľovať, prečo vyhrala práve firma, ktorá ho v minulosti veľmi štedro sponzorovala v jeho lobistických aktivitách
V prvom rade, lebo dala najnižšiu cenu za bojovo najefektívnejšie vozidlo?
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Juraj Tichý »

Dodávky CV90 by mali byť v rokoch 26-30(31)

Česi sa priklanaju k logistickemu peklu.

https://www.edrmagazine.eu/slovak-army- ... avy-forces
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3763
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Nové bojové vozidlo pěchoty pro OSSR

Příspěvek od Scotty87 »

Nevím kde to vzali, ale je to blbost. Vyjadřoval se k tomu NGŠ i ministryně a od obou padlo že specifikace zůstává nezměněná. Takže dost pochybuji že nějaký Paolo Valpolini má lepší informace.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“