Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Dzin píše: 6/8/2022, 11:46
jarl píše: 6/8/2022, 11:27 Rychle se blíží i premiéra seriálu Rod draka, takže sem dám finální trailer.
Když jsme se dověděl o tom, že se budou točit další seriály, nechalo mě to chladným. Ale teď musím říci, že jsem docela natěšený. Vypadá to zajímavě a podle mě to bude určitě dobré. Hlavně se vyhnout tomu, co se jim stalo u HoT, že ke konci nebylo "co točit", protože nebyly ještě napsány knihy.
I já věřím, že to bude dobré a s Rodem draka nás čeká několik kvalitních sérií zakončených až svržením Targaryenů z železného trůnu. V posledním čísle časopisu Pevnost jsem se dozvěděl, že se ze světa Hry o trůny chystá hned několik dalších seriálů včetně dalších osudů Johna Sněha po jeho odchodu za Zeď a příběhy cestovatele Corlise Velaryona zvaného Mořský had s nímž se brzy seznámíme v Rodu draka. Od těchto projektů si sice předem nic neslibuji, ale třeba nás scénáristé překvapí a i bez knižní předlohy dokáží napsat dobrý příběh.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

jarl píše: 6/8/2022, 19:38Od těchto projektů si sice předem nic neslibuji, ale třeba nás scénáristé překvapí a i bez knižní předlohy dokáží napsat dobrý příběh.
Podle mě určitě ano. Teď už bude záležet jen na kvalitě scénáristů a podle posledních zpráv od WB si David Zaslav (nový generální ředitel) chystá pohlídat kvalitu jednotlivých projektů. Chce nově nakopnout jednotlivá odvětví (filmy, TV), aby mohli lépe konkurovat Disney. HBO přitom dlouhodobě ukazuje, že má dost schopných scénáristů, takže když budeme HoT považovat za jejich "rodinné stříbro", tak na něj určitě nasměrují to nejlepší, co mají.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »



Tady je pochvalná videorecenze na nový film Predátor; Kořist. Její autor je sice stejně jako řada dalších recenzentů z jakýchsi důvodů přesvědčen, že když letopočet začíná sedmnáctkou, jedná se o sedmnácté století, ale jinak s ním většinou souhlasím. Film dokáže diváka upoutat od samého začátku až do finální brutální bitvy s predátorem a postavy většinou jednají logicky, takže divák nemá pocit, že z něj tvůrci filmu dělají blbce. Navíc je vizuálně povedený a dokáže využít krásné přírodní lokace. Hlavní hrdinkou je mladá Komančka Naru, která se touží stát bojovnicí, ale ostatní členové kmene jí zpočátku přehlížejí, takže si musí získat jejich respekt, k čemuž poslouží právě příchod predátora do loviště jejího kmene. Pokud by se s predátorem utkala česká selka nebo anglická textilní dělnice, působilo by to směšně, ale indiánská válečnice schopná se poučit z předchozích nezdarů a nakonec sázející spíše než na sílu na chytrost, působí ve filmu přirozeně a dokáže si získat divákovy sympatie. Je sice škoda, že po úpadku predátoří série se její nejnovější přírůstek nedostal do kin, kde by vynikla jeho vizuální podoba, ale na druhou stranu jej díky tomu tvůrci pojali jako film patřící do dospělého ratingu R, takže do něj mohli zařadit brutální scény, které by asi ve filmu pro kina nebyly.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Co jsem četl recenze, tak největší kritika je na samotného Predátora, jenž přílišným důvtipem neoplývá. No, teď čtu závěrečný díl Problému tří těles, a nutno podoknout, že i Trisolané taktéž nejsou žádní lůmeni :wink: .
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Je pravda, že v tomto filmu je k vidění primitivnější verze predátora, který se do akce vrhá po hlavě, a oproti tomu původnímu dostává dost do těla. Pokud si dobře vzpomínám tak jej Komančové několikrát zraní šípem a oštěpem a Francouzi jej chytí do želez na medvěda, takže zelená krev tam teče často. Do želez se mimochodem chytí i hlavní hrdinka a její pes a v podstatě si z toho nic nedělají a za chvíli už běhají jako srnky. V tomhle scénáristé dost přestřelili.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Včera jsem to shlédl, a líbilo se mi to. Bylo to originálně natočené, jestli se to tak vůbec dá říct. Ten příběh je jednoduchý a těžko něco vymýšlet. Ale kamera, napady s těmi zvířaty jak loví jeden druhého, vtipný.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Shlédl jsem první díl Rodu Draka a za mě musím říci dobré. Má to podobně pozvolný rozjezd, jako původní HoT s naznačením dalšího možného konfliktu. Navíc dost potěšili, že hned od začátku mají českou lokalizaci, původní seriál ji měl o týden posunutou.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

I mně se první díl líbil. Nádherní draci, zajímavé postavy, kvalitní výprava a jasně daná hlavní zápletka. Jednu malou výtku bych přece jenom měl. První díl byl čistě jenom přepis knižní předlohy, takže žádná nová postava (či nějaká charakterová obměna těch knižních) a ani náznak nějaké nové dějové linky. Pokud by to takhle pokračovalo dále, a jediná změna oproti knize by bylo ztmavnutí Corlyse Velaryona, přišlo by mi to od scénáristů jako nevyužitá příležitost. Ne že bych volal po nějaká přehnané kreativitě, ale otrocký přepis Martina také není to pravé ořechové.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Tak to jsem na tom lépe, protože jsem knižní předlohu nečetl, dokonce jsem ani do teď nevěděl, že nějaká je. Takže jsem na tom i v tomto stejně, jako u první série HoT. :wink:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Je to kronika rodu Targaryenů nazvaná Oheň a krev. A je zvláštní, že scénáristé se jí rozhodli přepsat nikoliv od začátku, ale až od poloviny.

9788025728314.jpg
9788025728314.jpg (12.48 KiB) Zobrazeno 996 x
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Vidím, že Martin píše všechno možné, ale HoT dopsat ne a ne.

Možná budou z knihy vycházet méně a pracovat volněji. Nebo to lépe zapadne do celého vyznění popřípadě se k tomu vrátí ještě v rámci seriálu, formou flashbacků. Uvidíme.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Viděl jsem první dvě epizody seriálového Pána prstenů a za těch 79 korun co jsem zaplatil Amazonu to určitě stálo. Kromě krásného vizuálu tam sice z Tolkiena moc nezůstalo, ale příběh na mě zatím udělal mnohem lepší dojem než trailery a tvoří dobrou alternativu k drsnějšímu Rodu draka na HBO. Na nějaké závěry je sice ještě brzy, ale už teď se těším na příští pátek kdy vyjdou další dva díly.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 585
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od sahidko »

jarl píše: 4/9/2022, 19:24 ...Kromě krásného vizuálu tam sice z Tolkiena moc nezůstalo...
Práve preto ja osobne s hodnotením, že to zato stálo nesúhlasím. Keby si natočili vlastnú fantasy, tak by ich to vyšlo o dosť lacnejšie a ešte by možno aj hodnotenia neboli také rozporuplné. Na IMDB (vlastnený Amazonom) akosi neexistujú recenzie s hodnoteným horším ako 6 hviezdičiek. Na rotten tomatoes miznú negativné recenzie po stovkách (aj keď nepopopieram, že časť z nich bola určite od trolov).
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

sahidko píše: 4/9/2022, 19:38 Keby si natočili vlastnú fantasy, tak by ich to vyšlo o dosť lacnejšie a ešte by možno aj hodnotenia neboli také rozporuplné.
Jenže by to zase nemělo takoví úspěch. Primárně prodává značka a čím známější, tím lépe prodává. Potom většinu lidí oslovených touto značkou netvoří primárně její skalní fanoušci, ale spíše lidé, co "o ní slyšeli". Dovolím si zaspekulovat, že primární publikum seriálu tvoří lidé, kteří Tolkiena nikdy nečetli a spíše jen viděli filmovou trilogii a ví, že je to natočeno podle nějaké knihy. Proto jim také nevadí, že z Tolkiena v seriálu moc nezůstalo, protože ani nevědí, co by tam zůstat mělo.

Kdyby natočili vlastní fantasy, museli by nejprve vybudovat značku a to je vždy složité. A ne vždy se podaří zopakovat úspěch Hry o trůny. Takto sázeli na jistotu.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 585
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od sahidko »

S tou značkou samozrejme súhlasím, ale stále si myslím, že znepriateliť si skalných fanúšikov nie je dobrý nápad (viď. relatívne čerstvý príklad nového pokusu o Resident Evil).
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Já Tolkiena četl, trilogii viděl, a po včerejším shlédnutí dvou dílů konstatuji, že neurazí. A ani ti černoši. Možná nejsem až tak úzkoprsej. V porovnání s nadstavbou HoT je to však taková líbezná popelka dvě. Ale i to porovnání je vcelku irelevantní, každé je o něčem jiném a jinak.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

sahidko
Jak jsem psal, to záleží na síle značky a jakou část diváků tvoří skalní fanoušci. V případě Resident Evilu a obecně her jsou prakticky vždy tou hlavní a proto je nutno jim to "střihnout na míru".

Záleží také, jak moc rezonuje poselství značky i mezi neskalními fanoušky. Pokud mají jen obecné povědomí, projde u toho více, než pokud mají na určité věci obecně jednoznačný názor. To se třeba stalo novému Supermanovi, kdy to je postava, která má velmi silnou značku a navíc i lidé, co neznají komiks zhruba mají představu, kdo je to Superman a jak by se měl chovat. A najednou dostali filmy kde Superman tyto obecné představy zcela nenaplňuje. Snyder tak ukázal postup, jak velmi silnou značku potopit.

To se nejspíše u Tolkiena nestane, protože pokud zde budou Hobiti, Trpaslíci, Elfové, Skřeti atd. tak to pro většinu lidí vesměs stačí. Pokud to tedy není experiment typu Poslední Pán prstenu. Mimochodem, u této knihy, jsem si zrovna tuhle říkal, že je příznačné, že ji napsal Rus. :wink:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 585
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od sahidko »

Podľa tých pozitívnych recenzií čo som čítal, tak stačí keď to dobre vyzerá a nemusí to mať s Tolkienom absolútne nič. :D Čo bol zjavne plán od začiatku, inak si neviem vysvetliť snahu natočiť seriál o 2. veku a nekúpiť pritom práva k hlavnému zdroju informácií o tomto období (Silmarillion).
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Pokud si dobře vzpomínám, práva na něj nebyla v době koupě k mání.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
sahidko
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 585
Registrován: 26/7/2010, 20:07

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od sahidko »

O to divnejšie, že si teda nevybrali nejaké iné obdobie, ku ktorému materiály mali. Ale tak zjavne, nikdy o nejakú vernejšiu adaptáciu nešlo.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“