Dobré odkazy

Co nejde zařadit do témat, odborné dotazy a příspěvky.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Juraj Tichý »

Mna vykopol pred časom (davno dávno pred vojnou) za kritiku Orbana a článku ktorý Orbana velebil.
Uz vtedy mi bolo jasné, ktorá bije... Je to podľa mňa fašoun a o jeho sympatiach k SPD veľmi nepochybujem.
Odvtedy sa tomu webu vyhybam.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Zemakt »

No to mne poser :mrgreen: . Díky Rase, tohle mne fakt rozkódovalo. Lajky jako vodítko kdo jo a kdo ne. Mu ruplo v kouli zřejmě. Vypadá to, že Juraj udrel klinec na paličku, či jak se to po jeho řekne :rotuj:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4897
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Juraj Tichý »

Klinec po hlavičke.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Dzin »

Zajímavé. Zaznamenal jsem toto jen z pozdějších reakcí a jak píše Zemakt, neroloval jsem tak hluboko, abych to našel. Koukám ale, že discord.gg mám blokovaný jako podezřelý, tak budu muset vymyslet, jak na to. Popřípadě si nechám později poreferovat od Rase, jestli se vyplatí tam chodit. :wink:

Jinak co se týká demonstrací, možná bych byl proti některým ostřejším komentářům proti těm demonstrujícím, ale s meritem věci u nich souhlasím. Kdo demonstruje za přítomnosti zmíněné skupiny organizátorů, demonstruje současně za jejich politický názor. Obzvláště pokud tam padají slova, jaká padají. Ospravedlňovat to, že ti lidé jsou spravedlivě naštvaní nelze. Mě se taky současná situace moc nelíbí a jako levicový volič z této vlády rozhodně nadšený nejsem, ale nikdy by mě nenapadlo podpořit podobné obskurní uskupení a osobnosti, jako to udělali lidé na té demonstraci. Mohu mít pro ně určité pochopení, ale nemám pro ně omluvu.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Zemakt »

Zaregistroval jsem se tam a zatím to jako kumulovaný sběr informací vypadá OK.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1724
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Nesher »

Juraj Tichý píše: 6/9/2022, 20:38 Mna vykopol pred časom (davno dávno pred vojnou) za kritiku Orbana a článku ktorý Orbana velebil.
Uz vtedy mi bolo jasné, ktorá bije... Je to podľa mňa fašoun a o jeho sympatiach k SPD veľmi nepochybujem.
Odvtedy sa tomu webu vyhybam.
Ono je to s ním složitější a rozhodně nepodporuje SPD, tu nenávidí stejně jako TOP 09 nebo Piráty. Právě proto, že jsou proruští (myslím SPD).
JG podporuje něco, co zatím nemá na české politické scéně instucionální zastoupení ( osobně doufám, že ani mít nebude). Osobně jsem si to nazval "polonofilský východoevropanismus".Jeho snem je jakýsi spolek bývalých lido-demo zemí pod polským či lépe řečeno PiSoárským vedením, který se odpoutá od západu a jeho zkažeností (s výjimkou USA a GB), speciálně od Němců (které nenávidí snad více než Rusy) a vytvoří tak v Evropě další sílu. Samozřejmě podmínkou je odchod z EU.
Z toho jasně vyplývá, že mu autoritativní stát v celku vyhovuje, když se někdo jen otře o PiS, tak mu to v nejlepším případě smaže.
V podstatě podlehl propagandě PiS, tohle není z jeho hlavy, celé to odpovídá tomu co chrlí do světa PiS a její "think-tanky". Které produkují takové perly jako např. "Proč má Polsko svaté právo na vlastní sféru vlivu? Protože si to po všech historických protivenstvích jako poslední křesťanský národ v Evropě zaslouží ".
Celé je to samozřejmě nesmysl, ale on tomu věří a šíří jak může. Proto jsem do té diskuse o UA prakticky přestal chodit a přispívám jen do klasických témat. Což si po tom co tu Rase zveřejnil asi rozmyslím.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Alfik »

Nesher píše: 7/9/2022, 09:04 JG podporuje něco, co zatím nemá na české politické scéně instucionální zastoupení ( osobně doufám, že ani mít nebude). Osobně jsem si to nazval "polonofilský východoevropanismus".Jeho snem je jakýsi spolek bývalých lido-demo zemí pod polským či lépe řečeno PiSoárským vedením, který se odpoutá od západu a jeho zkažeností (s výjimkou USA a GB), speciálně od Němců (které nenávidí snad více než Rusy) a vytvoří tak v Evropě další sílu. Samozřejmě podmínkou je odchod z EU.
Aha. Tenhle typ blázna.
No, každý jsme nějak úchylný :twisted: ale doufám že k něčemu takovému nedojde. To raději prohnilý Západ než Vielke mocarstwo miezymorzskie :rotuj:
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
segal7
praporčík
praporčík
Příspěvky: 332
Registrován: 26/11/2014, 18:21
Bydliště: Vysočina

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od segal7 »

Nesher píše: 7/9/2022, 09:04 Ono je to s ním složitější a rozhodně nepodporuje SPD, tu nenávidí stejně jako TOP 09 nebo Piráty. Právě proto, že jsou proruští (myslím SPD).
JG podporuje něco, co zatím nemá na české politické scéně instucionální zastoupení ( osobně doufám, že ani mít nebude). Osobně jsem si to nazval "polonofilský východoevropanismus".Jeho snem je jakýsi spolek bývalých lido-demo zemí pod polským či lépe řečeno PiSoárským vedením, který se odpoutá od západu a jeho zkažeností (s výjimkou USA a GB), speciálně od Němců (které nenávidí snad více než Rusy) a vytvoří tak v Evropě další sílu. Samozřejmě podmínkou je odchod z EU.
Z toho jasně vyplývá, že mu autoritativní stát v celku vyhovuje, když se někdo jen otře o PiS, tak mu to v nejlepším případě smaže.
V podstatě podlehl propagandě PiS, tohle není z jeho hlavy, celé to odpovídá tomu co chrlí do světa PiS a její "think-tanky". Které produkují takové perly jako např. "Proč má Polsko svaté právo na vlastní sféru vlivu? Protože si to po všech historických protivenstvích jako poslední křesťanský národ v Evropě zaslouží ".
Celé je to samozřejmě nesmysl, ale on tomu věří a šíří jak může. Proto jsem do té diskuse o UA prakticky přestal chodit a přispívám jen do klasických témat. Což si po tom co tu Rase zveřejnil asi rozmyslím.
V podstatě souhlas, až na tu nenávist k SPD, možná nemá rád některé jejich členy, ale rozhodně ne nenávist - zveřejnil na AN pár článků od Vícha a když se proti tomu diskutující ohradili, tak se ho dost zastával
Nejhorší je nebýt...
Uživatelský avatar
Daver
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1573
Registrován: 5/10/2004, 21:11
Bydliště: Plzeň

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Daver »

Rase píše: 6/9/2022, 18:22 Před pár dny se dost vyhrotila diskuze na Armádních Novinách (s provozovatelem webu), v diskuzi o válce na Ukrajině. Hodně diskutujících odešlo a teď se scházíme na Discordu (viz odkaz) - zatím je projekt v plenkách, ale dost v pohodě.
https://discord.gg/a46dBZTk
Ten odkaz na discord už není aktivní, taky bych se rád přišel podívat. :)
"Nemůžeš-li střílet, staň se bunkrem, nemůžeš-li se hýbat, staň se zbraní, nemůžeš-li vyhrát, staň se hrdinou."
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Zemakt »

https://discord.com/channels/1016054474 ... 5435286673
Je to drobet nepřehledné, ale pořád lepší než drátem do oka. Rozklikneš si rozcestník a tam si vybereš konkrétní frontu. Příspěvky nepřibývají tak rychle, nicméně jsou víceméně k věci. Z AN se spíš stala drbárna.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Moskevskaja
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 487
Registrován: 3/1/2008, 19:53
Bydliště: Brdy über alles!

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Moskevskaja »

https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sv ... sveta_dohr Špatně shozené bomby v Peenemünde, jantar, fosfor a současný německý turistický ruch. Aneb když najdeš kousek něčeho žlutého, jsa šťasten, že jsi našel jantar, není to vždy jantar, a když to pak začneš sušit, začne ti to hořet v kapse neuhasitelným plamenem..
"Nevěšte hlavu; co se nepodaří dnes, může se podařit zítra"
Alexander Dubček
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Zemakt »

Dobré vědět o prázdninách se tam chystáme.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Moskevskaja
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 487
Registrován: 3/1/2008, 19:53
Bydliště: Brdy über alles!

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Moskevskaja »

My byli loni na skok na křídových útesech Rujány a u domů Prora odborů KdF. Ta Prora nic moc, je to zavřený, ale ty útesy kousek dál jsou skvělý, hlavně, jak tam divně funguje eroze. Jdeš normálním bukovým lesem, nikde nic a najednou útes 30 m vysoký. Stává se, že celý vzrostlý les ujede s útesem do moře, tak to tam maj omotaný páskou.. třeba 100 m od okraje útesu, občas tam z kopce sjede najednou hektar lesa.. dá se jít pod tím po kamenité pláži, ale já se furt koukal, jestli mi neletí na palici nějaký ten pěkný pětikilový valounek, kterých je nad tebou v útesu milion:) Východy Slunce tam budou na pláži pěkný, je to orientovaný stejně jako Prora v ose sever jih, takřka přesně.
"Nevěšte hlavu; co se nepodaří dnes, může se podařit zítra"
Alexander Dubček
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Zemakt »

Prora je zavřená? Loni jsem tam nebyl, ale jinak tam jezdíme tak dvakrát do roka, do Murkranu. Na východní vítr je tam pěknej vlnovej revír. V Proře je/bylo? menší dederonské muzeum. A dá/dalo se kolem ní dobře pohybovat. Co vím už je tomu pár let zpět, ty zcela jižní bloky koupil nějakej investor z Berlína a začal z toho budovat luxuxní apartmány za hroznej balík. Stihl udělat snad jeden "blok" a do vedlejších začali sestěhovávat migranty. Fakt výborná investice :shock:

Jinak v Sassnitz kousek na sever od Prory je britskej U-Bott.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Moskevskaja
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 487
Registrován: 3/1/2008, 19:53
Bydliště: Brdy über alles!

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Moskevskaja »

Já myslel jako, že to hezké staré není přístupné na divoko, je tam plot, njn. Německo. Muzeum jsme ignorovali, takže to tam asi bude. Vypadalo to tam trochu jako v nějaký logistický zóně na tom příjezdu, tam asi dali ty migranty. Ale bylo tam dobrý parkoviště pro karavan kousek od pláže, což asi už znáš.
A ty útesy byly u Sassnitz, ano! Je to národní park. Teď koukám jak blbec na ten U boot z roku 63, já o něm vůbec nevěděl a to jsme tam šmejdili po kávě přes město.. škoda škoda!
"Nevěšte hlavu; co se nepodaří dnes, může se podařit zítra"
Alexander Dubček
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Zemakt »

Tak zas tak smutnit nemusíš
viewtopic.php?p=100373&hilit=Museum+Sassnitz#p100373
:wink:

Jo, ještě úplně na hoře na Cap Arconě je velitelský bunkr dederonský flotily. Vevnitř jsem ovšem nebyl, ale mám to zapsané v notesu.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od KOLT »

Tyhle bukový lesy na útesu u moře jsou i v Polsku u Baltu. Tam je to dokonce na obřích pískových dunách, to je vůbec haluz, pro středoevropana je to hrozně nezvyklý.
Uživatelský avatar
Moskevskaja
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 487
Registrován: 3/1/2008, 19:53
Bydliště: Brdy über alles!

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Moskevskaja »

https://www.zdarbuh.cz/dulni-nestesti/p ... rpna-1944/ scénář akčního filmu o tom, kterak celá obec Hrdlovka sfárala při náletu na Záluží u Mostu do dolu a sestřelená B-17 strefila těžní věž a vesničané museli kilometry podzemím procházet až na sousední důl Nelson VIII (asi část v té době funkční po tragickém výbuchu z třicátých let na Nelsonu III).
"Nevěšte hlavu; co se nepodaří dnes, může se podařit zítra"
Alexander Dubček
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 553
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od parmezano »

Obrázek
Uživatelský avatar
Moskevskaja
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 487
Registrován: 3/1/2008, 19:53
Bydliště: Brdy über alles!

Re: Dobré odkazy

Příspěvek od Moskevskaja »

Edit k té Hrdlovce. 500 vesničanů bloudilo skoro potmě 5 km na jámu VIII dolu Nelson. Tato jáma byla jedinou, která umožňovala pokus o záchranu při tragédii z roku 1934. Tenkrát ale svůj záchranný potenciál nevyplnila, tudy se nikdo nezachránil a důl byl druhý den po katastrofě uzavřen. Samotné uzavírání provázely četné výbuchy. Nedělám si iluze, v jakém bordelu museli ti vesničané procházet, když ani nenašli všechny lidi, kteří 10 let před tím v dole zahynuli. Důl byl opětovně zprovozněn roku 1938. https://zachranar.cz/2014/04/tragedie-n ... roce-1934/
"Nevěšte hlavu; co se nepodaří dnes, může se podařit zítra"
Alexander Dubček
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“