Německá atomová bomba

Zázračné zbraně, tajné zbraně a projekty, obrovská děla, podzemní továrny.
Odpovědět
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od El Diablo »

Alfik píše:El Diablo: Dal jsem to sem o stránku dříve, 25.12. :)
Ale připomenutí se hodí :)
Aha tak to jsem nějak přehlídnul...
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Dzin »

El Diablo píše:Filip Grygar: Němečtí atomoví fyzici a uranový projekt - mýty a fakta o morál... (MFF-PMF 9.12.2021)
DObrá a obsažná přednáška. :up:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od bat »

Štěchovice a souvislost s atomovou zbraní. Stream p. Mareše, kde představuje svou novou knihu.
https://youtu.be/mhbjTSubjgo

Zní to docela věrohodně. Předchozí knihu mám, tak se těším i na tu novou "Atomový protektorát"


PS. nedávno "vybádal" i noční můru normalizačních dětí "Studnu", takže za mě :up:
Obrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Alfik »

bat píše: 31/10/2022, 12:39 BTW. Nedávno jsem narazil na použití termobarických zbraní Německem (Varšava) a pak jsem si hledal přes strejdu Googla dál. Zajímavé věci a spousta JPP informací. Tak si říkám, že by šlo považovat ty údajné zkušební německé exploze za nějaké statické zkoušky termobarických zbraní? K tomu by knowhow měli. Pro očité svědky by se to mohlo jevit podobně jako menší nukleární výbuchy. Pak by se samozřejmě na daném místě později nenašla žádná radiace. No to jen tak...
To, čemu se dnes tak vzletně říká termobarická bomba, je známo lidstvu už od počátku věků.
I americká mafie ráda používala kanystr s benzínem s připevněným šulkem dynamitu na likvidaci stop. Auto s mrtvolou vyhozené a zapálené takovou náloží je i dnes pro vyšetřovatele zcela nepoužitelné...
O baráku zničeném takovou náloží ani nemluvě. Jen je třeba víc kanystrů a dynamitu - nejlépe co místnost, to jeden :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od jarl »

Diskuse o seriálu Třicet případů majora Zemana přesunuta jinam: viewtopic.php?t=128&start=260
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od El Diablo »

Jaroslav Mareš: Nacistům chyběl k atomovce týden, pátrání mě zavedlo až ke Štěchovickému pokladu

Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Tempik »

Já si myslím, že on už nežije vůbec v realitě. Jeho selektivní výběr informací se scvrknul už jen na ten dopis sovětského špiona a pár podobných hospodských historek.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Dzin »

Už jen ten název, týden do výroby atomovky... Přitom stačí si přečíst odposlechy zajatých německých vědců a veškeré hypotézy toho typu vyletí komínem.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od bat »

No někomu to stačí a někomu ne :) Právě posun občas bývá, když to někomu nestačí a hledá dál.

Existuje dost indicií, že výzkum probíhal ještě v jiných týmech a tam se zatím hledá jak byly daleko, jaké byly vztahy mezi nimi. To je relevatní. Tihleti seriozní badatelé občas najdou zajímavé materiály a to má svoji hodnotu samo o sobě. Nemusíme s jejich interpretací souhlasit, ale je dobré je sledovat. Pro mě třeba informace, že je zajímalo Thorium, používali zřejmě rutině synchrotrony novinka.
Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Dzin »

bat píše: 13/11/2022, 21:15 Existuje dost indicií, že výzkum probíhal ještě v jiných týmech a tam se zatím hledá jak byly daleko, jaké byly vztahy mezi nimi. To je relevatní.
Kdo v těch "jiných týmech" měl být? Většinou ti, co jsou uváděni jako "další tým" pracují pro "Uranový projekt" a nevedou žádný samostatný. Tedy identický postup, jaký měli Američané při projektu Manhattan. A to, v jakém stavu "Uranový projekt" byl víme.

Beru, že kromě různých hledačů senzací jsou i seriózní badatelé, kteří se tím zabývají, ale to ještě neznamená, že jejich výzkum přináší převratné poznatky. V podobných případech se dost často stává, že badatel nebere fakta a ty interpretuje, ale snaží se dokázat nějaký svůj předpoklad a proto hledá fakta, která ho dokazují a přitom pomine ta, která jsou s ním v rozporu (tedy onen selektivní výběr, jak u podotkl Tempik).

U "Uranového projektu" to zatím platí v plné míře.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od bat »

Nevím co nazýváš "Uranový projekt".
Na atomové zbrani pracovaly údajně tři skupiny - armáda, SS a Říšská pošta. Samozřejmě ty využívaly další vědce, pracovistě a podniky. Z toho, co se po válce našlo se usoudilo, že byly hodně pozadu. Týmy moc nespolupracovaly - přesný opak Manhattanu...

Jsou však badatelé, kteří tvrdí, že se dostaly mnohem dále. Některé informace lze najít zde
https://riderinstitute.org/revolutionary-innovation/
https://qph.cf2.quoracdn.net/main-qimg- ... fa4439a476 - zde je schéma

Většina výzkumné práce k ničemu převratnému nevede... a přesto je to občas užitečné.
Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Dzin »

bat píše: 14/11/2022, 01:52 Nevím co nazýváš "Uranový projekt".
Na atomové zbrani pracovaly údajně tři skupiny - armáda, SS a Říšská pošta.
Jasně, jenže to byla práce - nepráce. Jednalo se o malé skupiny, jejichž práce byla spíše na teoretické úrovni. Z jejich výzkumu potom těžil i samotný "Uranový projekt". Je ovšem fakt, že právě to, že chyběla nějaká jednotící kapacita se projevilo na podobném tříštění úsilí. To je další věc, která se v tomto pomíjí to, že neměli dost prostředků a kapacit, aby podobné skupiny mohly samostatně dospět k vývoji a výrobě jaderné pumy.

Uranový projekt míním Uranprojekt.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od El Diablo »

Svědectví o německé jaderné bombě, aneb co spojenci utajili
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od El Diablo »

WW2 SPECIAL PROJECTS THE SECRET UNDERGROUND JONASTAL SIII
SPECIÁLNÍ PROJEKTY 2. světové války TAJNÉ PODZEMÍ JONASTAL SIII


Jeden z největších tajných projektů pod společným velením SS a SIII pod vedením generála Kammlera se odehrál v údolí Jonastal a jeho okolí ve středním Německu. Zahrnovalo to obrovské podzemní tunely, bunkry a vertikální raketová sila a testování jaderných bomb.

Přes 30 tisíc vězňů hloubilo tunely v údolí, ale to je jen vrchol ledovce. V horských údolích a pod blízkými městy jsou ukryty tunely, výzkumné a spojovací tunely, rozsah této operace je stále neznámý. V centru těchto muničních závodů a zbrojních testovacích zařízení byla obrovská zkušební plocha, kde bylo podle zpráv GRU a mnoha očitých svědků testováno několik jaderných bomb. Pokusím se vám obrázek přiblížit, jako moji kolegové historici vás provedu městy a poli a popíšu, co tam bylo a co se skrývá pod zemí.

A ještě dnes se tam dějí podivné věci, špioni a zastírání. Navrhuji, pokud jste je ještě neviděli, podívejte se na mé předchozí epizody z Jonastal, toto může být poslední historie vzdorující tajnému místu války.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Dzin »

Stojí to vůbec za shlédnutí, nebo je to zase jen další fabulování?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od bat »

Struckmanna sleduju. Takových videí má několik do měsíce, ale z různých míst. Myslím, že pro Tebe to nebude zajímavé. Má tam hodně spekulací, málo faktů. Nicméně mu a podobným fandím, protože je v tom takové to klukovského dobrodružství a tajemno. Některé lokality jsou zajímavé a jezdí i do ČR. Takže i z tohoto pohledu to je zajímavé, že se dozvím věci, o kterých jsem nevěděl. Podobnou práci dělá i Mareš (badatele.net), ale ten stojí více na zemi a jde na to vědečtěji např. jeho poslední videa o Richardu.
Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Dzin »

bat píše: 31/12/2022, 13:22že se dozvím věci, o kterých jsem nevěděl.
Mě to nedá. Nevěděl si o nich náhodou proto, že neexistují? :twisted:

Jasně, proti gustu žádný dišputát. Já si o německých "tajných projektech" rád taky něco shlédnu nebo přečtu, ale jak si psal, zajímají mě více fakta a realita. Ale nějakou dobrou scifi na takové téma si taky rád shlédnu/přečtu.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Zemakt »

V tom případě doporučuji vřele toto Dzine
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Iron_Sky
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od Dzin »

Znám, ale zrovna tohle mě zase tak moc neuchvátilo. To už mi přišel lepší Overlord.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
pjaro77
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 431
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Německá atomová bomba

Příspěvek od pjaro77 »

Dosť často sa posledných 20 rokov stáva, že hry majú lepšie scenáre ako filmy.
Doporučujem českú hru Nibiru - Posel Bohů . Je to remake staršej hry Posel bohu.
https://www.idnes.cz/hry/recenze/ni-bi- ... recenze_bw

Vražda, objavená nacistická štola vedúca k pátraniam okultných nacistov a bájnej planéte.
Odpovědět

Zpět na „Wunderwaffen“