Rise of Evil

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Rise of Evil

Příspěvek od Lord »

Film zobrazující Hitlerovu cestu k moci. Od jeho dětství přes službu v armádě. Založení politické strany až po uchopení moci v Německu a budování třetí říše. Film sice vzbudil jisté kontraverze, nicméně vystihuje docela věrným způsobem tyto historické události.

Film "Kořeny zla" se mimo jiné také točil v Brně. Dvoudílný televizní film, ve kterém jednu z hlavních rolí ztvární i slavný Peter O'Tool, se snaží objasnit příčiny, které umožnily nástup Adolfa Hitlera k moci v Německu ve třicátých letech. Postavu Adolfa Hitlera stvárňuje britský herec Robert Carlyle.

Obrázek
Malý Hitler a jeho rodiče, matka Klára a otec Alois.

Obrázek
Mnichovský puč. Nacistické bojůvky pochodují centrem Mnichova 9. listopadu 1923. Pochod byl rozehnán střelbou policie. V pozdějších letech po uchopení moci nacisty byl 9. listopad slaven a z této frašky se stala uctívaná a mučednická událost.

Obrázek
Říšský prezident Paul von Hinderburg jmenuje Adolfa Hitlera do funkce kancléře v lednu 1933.
Přílohy
riseofevil_text.pdf
Text v angličtině o filmu Rise of Evil a historických událostech kolem vzestupu Adolfa Hitlera a nacismu v Německu. Dokument poskytuje informace, které Vás jako neznalce těchto událostí uvedou do problému a do politického pozadí.
(601.26 KiB) Staženo 268 x
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kun@
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 168
Registrován: 28/9/2004, 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kun@ »

Viděli jste tento film, jaké jsou na něj vaše názory?
Jestli si ho mam pokusit sehnat.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Já osobně jsem ten film neviděl, ale jsou na něj vcelku pozitivní názory, kupodivu i z židovské obce. Film líčí vcelku realisticky Hitlerovu cestu k moci, i když některé scény jsou příliš vypjaté. Herec který Hitlera hraje je o něco drobnější než Hitler, jinak vcelku lze říci že se filmaři snažili vybírat podobné typy ...... např. na fotce mnichovského puče - vpravo ten típek znamalovaným haknkrajcem na přilbě je asi Goering.
Ovšem netuším zda byl film přeložen i do češtiny ... nebo alespon otitulkován.....
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Erwin píše:Rise of Evil jsem viděl před měsícem, pěkně zpracovanej film, titulky jsem tam měl... ;)
Kde jsi to sehnal? Prodává se i nás? Máš to na DVD nebo CD?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

Taky bych měl zájem. Jinak se těším na Untergang.....
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Uživatelský avatar
Hauptsturmfuhrer
desátník
desátník
Příspěvky: 42
Registrován: 26/7/2005, 13:11
Kontaktovat uživatele:

film

Příspěvek od Hauptsturmfuhrer »

film bol celkom dobry. najviac sa mi pacila ta cast, kedy hitler oznamuje osobne obmedzenia v reichstagu a zacnu spievat "deutschland, deutschland"
Meine Ehre heisst Treue
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Až teď jsem viděl i druhou část filmu. Teda nekteří ti herci se tomu, koho hráli moc nepodobali. Už ten Hitler :roll: Der Untergang se povedl víc ...

Lord: jj, ten s přilbou je Goring ...
ObrázekObrázek
laky

Příspěvek od laky »

Herec sa na Hitlera nepodoba, vyzera detsky. Fuzy nemozu spravit vsetko. Untergang je prikladom, ze sa to da urobit aj lepsie. Inak nic moc.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Film to není špatný, ale některé části mi přijdou moc přehnané, jako by se stále snažili udělat z Hitlera uchyláka a magora...skutečnost je mnohem horší, byl vcelku normální...a to je na tom právě to děsivé!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Rozhodne normalni nebyl ...
Co se tyce jeho sexualniho zivota ... ten taky normalni nebyl ... nehctel zadnou partnerku ... sam rekl, ze je zcela oddany nemecku ... :D

Jinak film docela ujde ...
Naposledy upravil(a) Granátník dne 3/8/2005, 14:23, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Asexualita není žádná úchylka...mimo to, co Eva? Ostatně tenkrát každý nenechal nakukovat do svého soukromí, jako dnes kdejaká "celebrita". Tím spíš ne Führer Německa. Vše o jeho úchylkách jsou jen dohady a spekulace.

Tebe neděsí možnost, že byl vcelku normální a přesto provedl to vše?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

heh ... eva se po boku Hitlera ukazala malokdy ... vetsinou na neho cekala v Alpach ... ale mas pravdu ... vsechno to jsou spekulace ... stejne jako to, jestli s Evou Braunovou neco mel ...

Desi ... ale co Stalin ?? Taky mel porusenou psychiku ?? nevi nekdo ?? Ale stejne me desi i Truman, ktery nechal vsrhnout AB ... a ten byl zcela normalni !?
Naposledy upravil(a) Granátník dne 3/8/2005, 14:11, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Právě že i Stalin byl vcelku normální...i Truman...i mnozí další...nebyli/nejsou to většinou žádní blázni. Největší zločiny dělají většinou duševně normální lidé...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Radar
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 513
Registrován: 24/8/2004, 12:24
Bydliště: Okolo Plzně :-)))
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radar »

No tenhle film se mi moc nelíbil, už právě proto, že autoři se snaží démonizovat Hitlera už od ranného dětství cca 6 let věku. A souhlas s Yamatem snaží se z Hitlera uděla uchyláka a magora což tak jistě nebylo. Řekl bych že Hitler byl v celku psychicky vyrovnaný člověk. Psychickou zátěž z vedení války a vraždění nevinných lidí by málokdo z nás ustál. Ano, ke konci války, kdy německo dostávalo na frak už byl psychicky v háji….

Tímto jej rozhodně nijak nechválím, ale ten film se úpně minul s vykreslením Hitlera jako takového. Bylo zde jak si vzpomínám i mnoho faktografických nesmyslů. Podoba herců a Hitlera samotného byla úplně mimo, Rohma taktéž…..

Není to první film, který kanaďané poněkud „ zprznili“ vzpomenu- li i nedávno vysílaný film Norimberský proces….
ObrázekObrázekObrázek

Neruš nepřítele, když dělá chybu …
( Napolen )
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Nejhorsi je to, ze lid temto vudcum veril ... a vetsinou je vudci prinesli do zahuby, nebo do nesnesitelne hospodarske/ekonomicke situace. Ale ono to tak uz byva, kdyz nekdo slibuje praci a balho pro narod... na toto heslo se slysi i dneska !!
ObrázekObrázek
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

radar: souhlas ... podobnymi stavy trpel i Stalin na konci roku 1941, kdyz rusko bylo na pokraji porazky ...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Ono taky kdo by neměl nervy v háji, když se to na něj tak valí... :mrgreen:
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Granátník
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 574
Registrován: 25/8/2004, 11:36
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Granátník »

Nevim, co je na tom pravdy, ale v roce 1944 začal pouzívat pervitin a kokainove kapky do oci kvuli jeho stale zhorsujicimu se stavu ...
Jeho zdravotni stav se zacal zhorsovat na zacatku roku 1944... zacala se u neho projevovat Parkinsonova choroba, ktera ho nakonec zmenila k nepoznani ... tehdy se zacalo u neho objevovat i to povestne trepani leve ruky ... nakonec bral neco pres 90 leku (!!), ktere mu vetsinou uskodily ...
Naposledy upravil(a) Granátník dne 6/8/2005, 12:47, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

No taky mít za osobního lékaře Morella...to bych se klepal i bez prášků! Co já vím, tak měl hodně problém s žaludkem, s věnčitými tepnami, s Parkinsonovou nemocí...hodně se mu zdravotní stav zhoršil po atentátu...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Melkor
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 123
Registrován: 24/6/2005, 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melkor »

Pokud vím, tak ke konci války už to nebyl Morell, ale Ludwig Stumpfegger.
ObrázekObrázek

''Neskláním se před žádnou z vašich tištěných model. Ten, který v desateru přikazuje ne, je mým smrtelným nepřítelem!''
Ďábel
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“