OSSR, kampak kráčíte?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5165
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Marcová obrana
Téma - predstavíme Brigádu spoločnej podpory OS SR

https://www.mosr.sk/obrana-32023/
pjaro77
podporučík
podporučík
Příspěvky: 694
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od pjaro77 »

Pardon, chcel som napísať, že Mikulec mal nakúpiť systémom G2G, už som to opravil.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

Medzi rezortmi obrany a vnútra to iskrí. Jaroslav Naď chce pod svoje krídla aj letky Mikulcovho ministerstva
Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/66314 ... _clipboard
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5165
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1455
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

Lotyšská zima naďalej testuje odolnosť slovenských vojakov:

https://www.mil.sk/103331/?pg=1

Nákup zimných búnd na zimu 2023/24:

https://crz.gov.sk/data/att/3988264.pdf

pekná "baťovská" cena kontraktu :D
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2632
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Lynx »

SAMP/T je inštalovaný v LZ Kuchyňa
https://domov.sme.sk/c/23146501/patriot ... ystem.html
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Viac detailov k SAMP/T

Systém SAMP/T Mamba predstavuje podľa ministerstva viac ako 100 kusov techniky, ktorú bude obsluhovať do 150 príslušníkov ozbrojených síl Talianskej republiky.

Americký systém protivzdušnej obrany Patriot nahradí taliansky taktický systém SAMP/T Mamba. V súčasnosti sa dokončuje jeho inštalácia v priestoroch 46. krídla Kuchyňa. Techniku bude obsluhovať do 150 príslušníkov ozbrojených síl Talianska. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kakaščíková.

"V oboch prípadoch ide o systémy protivzdušnej obrany stredného dosahu, ktoré tak majú porovnateľné operačné výkony," načrtla hovorkyňa. Rezort deklaruje, že celý proces rotácie batérií sa zrealizuje bez narušenia kontinuity posilnenia protivzdušnej obrany Slovenska.

Systém SAMP/T Mamba predstavuje podľa ministerstva viac ako 100 kusov techniky, ktorú bude obsluhovať do 150 príslušníkov ozbrojených síl Talianskej republiky. Talianski vojaci spolu s technikou už zaujali postavenia v priestoroch 46. krídla Kuchyňa, kde sa v utorok uskutočnilo oficiálne odovzdanie úlohy medzi americkou batériou Patriot a talianskou batériou SAMP/T Mamba počas slávnostného nástupu.

Mamba nahradí Patriot
"Toto nasadenie vnímam ako silný a jednoznačný dôkaz pripravenosti a ochoty členských krajín NATO zaistiť našu spoločnú obranu a bezpečnosť. Bez ohľadu na otázky o dĺžke pôsobenia - spojenci jasne deklarujú podporu a posilňovanie našich spôsobilostí tak dlho, ako to bude potrebné," vyzdvihol dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď.

Ako pripomenul šéf rezortu, rotácie personálu a techniky sú prirodzenou súčasťou pôsobenia nielen v rámci mnohonárodných bojových skupín NATO, ale tiež jednotiek pôsobiacich v medzinárodnom krízovom manažmente vrátane tých slovenských. Dôvodom môže byť napríklad údržba, ako je to v prípade odsunu americkej batérie so systémom Patriot do miesta svojej stálej dislokácie v Nemecku.

https://www.aktuality.sk/clanok/gUqH5sx ... talianska/
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Hall
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 279
Registrován: 30/10/2018, 23:31

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Hall »

V reakcii na vyjadrenia predstaviteľov Poľska, že v lehote štyroch až šiestich týždňov vedia spolu so Slovenskom poslať stíhačky [minister obrany Naď] uviedol, že o tom intenzívne rokujú. Zopakoval, že poľský rezortný kolega mu potvrdil pripravenosť Poľska na bilaterálny krok v tejto oblasti.

Čo sa týka možnej náhrady za stíhačky, Naď podľa vlastných slov dostal aj novú ponuku. Najskôr však o nej bude informovať poslancov vo výbore [brannobezpečnos­tný výbor parlamentu SR]. Priblížil však, že ak by sme na Ukrajinu poslali stíhačky a menšiu časť nášho systému Kub, náhrada by sa hýbala okolo 900 miliónov eur. „Je to veľmi dobrá ponuka, ktorá je pre SR aj výhodná,“ poznamenal.

Zatiaľ podľa jeho slov nie je určený termín rozhodnutia vlády. Nevylúčil stredajší (15. 3.) termín. Zariadia sa však aj podľa večernej diskusie.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... il-kollar/

Zdá sa, že MO SR dostalo nejakú neodolateľnú ponuku za MiGy a KUBy. Ľady sa pohli a odrazu sa hýbu veľmi rýchlo.. :D
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2632
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Lynx »

No som zvedavý. Naď už toho nasluboval až-až, tak aby to aj nejako dopadlo, nie ako Patriot, ktoré ani nie sú naše.
puuupava
desátník
desátník
Příspěvky: 46
Registrován: 28/9/2017, 17:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od puuupava »

Naď niekedy povedal že patrioty budú naše? Snáď sranduješ! A čo konkrétne nasľuboval čo sa týkalo pomoci Ukrajine a nesplnilo sa?
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Vestly »

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... -a-klamal/

https://plus7dni.pluska.sk/domov/j-daro ... uci-tyzden

4 baterie... kolko ich mame teraz? Vdaka nagymu budeme musiet 24/7 zobrat v zahranici, aby nam niekto chranil nas vzdusny priestor, kedze sam nagy zdevastoval letectvo aj pvo.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5165
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Heger už rozhodol. Slovensko MiG-29 na Ukrajinu pošle
„Máme ponuku vo výške 900 miliónov dolárov v hotovosti a vo vojenskom materiály pre Slovensko. To, či pošleme migy na Ukrajinu je aj z racionálneho hľadiska veľmi zaujímavé,“ spresnil Naď. Priznal, že časť financií by malo Slovensko dostať z USA.
Ako prvý vyšiel z utajeného rokovania poslanec hnutia Republika Miroslav Suja (proruská opozícia, vznikla odčlenením z ĽSNS). Vzhľadom na dôverný režim nemohol priblížiť priebeh rokovania, no priznal, že žiadal, aby boli stíhačky poslané cez tretiu krajinu. Nemá problém s tým, že by Slovensko zostalo bez sovietskych strojov, v prípade, že by za darovanie bola finančná kompenzácia.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... clanok_box

900mega k predchádzajúcim 200. Môžme začať špekulovať čo by sme mali nakúpiť. :D
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4182
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

900 mega je slusne. Vzhladom na to, ze odchadza jeden Kub typujem, ze to bude PVO. Inak asi ale nie je nahoda, ze sa rozhodlo hned po rozhodnuti Poliakov.

Ale asi este viac ma prekvapila reakcia nackov, ked nemaju problem darovat Migy cez tretiu krajinu za kompenzaciu. To sa ich volicom nebude pacit. :D Jediny skutocne proti ostal uz len Fico.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5165
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Republika si len dvíha koaličný potenciál.
Fiko to nechápe, oni už pochopili. Ešte snáď dožijeme dní, keď predstaviteľ Republiky bude hovoriť, ako musíme byť súčasťou jadra EU. :D
puuupava
desátník
desátník
Příspěvky: 46
Registrován: 28/9/2017, 17:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od puuupava »

Ma to byt nieco za700 milionov. 200 ma byt nahrada z EU. Kedze Naď vravel ze uplne nova sposobilost ktoru nemame, ze by bojove vrtulniky?
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5165
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Snáď nie vrtuľníky. To by podľa mňa bojové drony boli lepšie.
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od mikojan29 »

Lynx píše: 14/3/2023, 20:07 No som zvedavý. Naď už toho nasluboval až-až, tak aby to aj nejako dopadlo, nie ako Patriot, ktoré ani nie sú naše.
"Kalíš vodu Vojtěchu, kalíš vodu." :mrgreen:
Tiež si tu toho napísal veľa a čo z toho?

Myslím, že to bude PVO, 900 mil. je už pekný peniaz, za to by boli nejaké batérie NASAMS napríklad. No veď uvidíme.
"Alea iacta est"
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2632
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Lynx »

Najhoršie je, že mám pravdu.
Ale ja som pokojný, arogantný Naď sa prepadne do prepadliska dejín a po 9/2023 po ňom ani pes nestekne.
puuupava
desátník
desátník
Příspěvky: 46
Registrován: 28/9/2017, 17:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od puuupava »

Ano ano. Po 9/23 bude hned všetko rúžo.. pardon zelenšie. Vezmú to tu do parády Fico s retardovaným Uhríkom ktorý ani čítať nevie, ostatné indivíduá z republiky ani nekomentujem, potom vystúpime z NATO, znížime výdavky na obranu na 0,5 % HDP a budeme tu výtať delegácie z Moskvy AKO na bežiacom páse. No nezostáva nám nič iné, len sa NATO tešiť!
Naposledy upravil(a) puuupava dne 15/3/2023, 14:10, celkem upraveno 1 x.
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od mikojan29 »

Lynx píše: 15/3/2023, 10:00 Najhoršie je, že mám pravdu.
Ale ja som pokojný, arogantný Naď sa prepadne do prepadliska dejín a po 9/2023 po ňom ani pes nestekne.
No jistěěě! :mrgreen:
"Alea iacta est"
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“