Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od KOLT »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od KOLT »

Zone Blanche – 3. díl a zatím dobré, díky za doporučení :up:
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Na nové streamovací platformě SkyShowtime je k vidění první řada nového seriálu ze světa Star Trek nazvaného Podivné nové světy. Zatím jsem viděl polovinu a jsem spokojen. Jedná se o klasické Star Trek příběhy kdy se posádka vesmírné lodě Enterprise vydává do vzdálených oblastí vesmíru a zažívá dobrodružství při kontaktu s nejrůznějšími mimozemskými rasami:

ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od bat »

V Knihách zde byl celkem chválen Problém tří těles. Na YT je nyni i seriál s anglickými titulky https://www.youtube.com/watch?v=YrLompD ... tWd6pGVD5Q (první díl).
Zatím jsem viděl jen část a nevypadá to zle. Možná je to i proto, že čínští soudruzi nemusí zatím plnit progresivistické kvóty amerických soudruhů.
Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

bat píše: 12/3/2023, 00:27Možná je to i proto, že čínští soudruzi nemusí zatím plnit progresivistické kvóty amerických soudruhů.
A co Čínské propagandistické kvóty, ty považuješ za v pořádku? Na rozdíl od těch "progresivistických" jsou reálné. To, že se v současných hollywoodských filmech objevují tzv. progresivistické věci je dáno ne nějakými kvótami, ale kalkulem studia ohledně průzkumu trhu a snaze vydělat co nejvíce peněz.
Naposledy upravil(a) Dzin dne 12/3/2023, 09:55, celkem upraveno 2 x.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Byl jsem na Asterix a Obelix: Říše středu. Opravdu je to dost špatný film a to i přesto, že tam hraje pár dobrých herců, hlavně César a Kleopatra. Jinak ale za celou dobu jsem se opravdu pobavil jen u scén (jsou dvě) s Antivirusem (Zlatan Ibrahimovič) kdy první byla taková, jaký jsem čekal celý film, tedy nádherně epická a druhá ukázala, že si Zlatan umí dělat legraci i sám ze sebe, což se vždy cení. Jinak ale podprůměrná šeď.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od bat »

@Dzin
https://www.cnbc.com/2022/03/24/ucla-ho ... gress.html
Jak vidno výběrové kritéria nejsou již převážně podle schopností, ale podle rasy, úchylky nebo jiného kritéria , které neimplikuje kvalitu (v tomto případě IMO spíše implikuje nekvalitu). U čínského se dá předpokládat určitá politická selekce, která však dávno nedosahuje rozměrů kulturní revoluce. Ani jedno není v pořádku ve smyslu maximalizace kvality / hodnoty.

Abych se vrátil k seriálu, tak v tomto případě jsem přesvědčen, že v podání US soudruhů by to pro mě bylo nekoukatelné jako většina dobrých námětů, které mě nějak oslovují. (např. Man from the High Castle, For All Mankind). Bohužel se tento trend dostal i do herního průmyslu a pro mě naprosto zabil kdysi skvělého Wolfensteina.

2 centy
Naopak u čínského společenského modelu se až nezdravě akcentuje výkon, schopnosti, soutěžení což je pro evoluční rozvoj přirozené, nikoliv uměle stanovené kvóty, dotace nebo omezení. Číňané mají tedy lepší teoretické předpoklady podávat se stejnými zdroji lepší výsledky.
Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

bat píše: 12/3/2023, 10:54 @Dzin ...
Jenže tohle vše je za jediným účelem, zisk. Nejedná se o to, že by někdo prosazoval nějaké kvóty, je to na základě poptávky v rámci trhu. Naproti tomu v Číně funguje přímo cenzura, která určuje jak je film nutno natočit a případně do něj zasahuje. Tyhle dvě věci se moc srovnávat nedají.

Rozhodně neplatí, že Čína akceptuje výkonost vždy a všude. Platí to jen, dokud ta nejde proti politice KSČ resp. výkonost ji musí podporovat. Číňané mají lepší předpoklady pouze a jen tam, kde se dá očekávat, že se neprotiví politické linii KSČ v případě, že tomu tak není, jakákoliv výkonost končí. Vše v Číně je umělé a vše se odvíjí od stanov, které určuje KSČ. Ta má monopol na vše. Pokud tedy se ti nelíbí kvóty, potom ale Čína je prakticky výhradně tvořena nějakým typem kvót. Přirozené je to tak jen z úrovně pohledu zevnitř tohoto systému.

V Číně platí, že na prvním místě je politika strany a vše ostatní je až na druhém. A to ve všech oblastech, včetně filmového či herního průmyslu.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Jinak zde je odkaz na kompletní sérii

https://www.youtube.com/watch?v=YrLompD ... 5Q&index=1
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
bat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 664
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od bat »

@Dzin
Já psal o kvótách a ty argumentuješ cenzurou - naprosto nesouvislé pojmy. Nepsal jsem ani, že Čína vždy akceptuje výkonost. Větám, že "vše v Číně je umělé" nebo, že "Čína je tvořena nějakým typem kvót" je těžko porozumět. Každopádně sem tato diskuze nepatří a mám obavu, že by stejně pokračovala podobně zmatečně.
Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

bat píše: 13/3/2023, 00:33 @Dzin
Já psal o kvótách a ty argumentuješ cenzurou - naprosto nesouvislé pojmy. Nepsal jsem ani, že Čína vždy akceptuje výkonost. Větám, že "vše v Číně je umělé" nebo, že "Čína je tvořena nějakým typem kvót" je těžko porozumět. Každopádně sem tato diskuze nepatří a mám obavu, že by stejně pokračovala podobně zmatečně.
Není to zmatečné, to je Čína. Aby to bylo jasné, kvóty určují nejen, co se musí objevit ve filmech (nebo ve všech možných audiovizuálních dílech), ale také to, co se v nich naopak objevit nesmí. I to je kvóta a na jejich naplňování dohlíží právě cenzura. Těžko rozumět tomu není, pokud chápeme podstatu čínského komunistického režimu resp. jakéhokoliv komunistického režimu. Ale pravda je, že to spíše patří do obecné debatě o filmech a ne o tipech, na co jít.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Šerm z Olomoca
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Nevím jestli jsem to sem už nedával, ale - dobré je třeba připomínat :)
Doporučuji jak knihu (překládal tradičně p. Kantorek), tak tento seriál:
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3891
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od HONZIK11 »

Na Netflixu je nově film Petain. Ikona 1.svetove valky a predstavitel vichisticke Francie. Je to vypravny fim z 1993.
Zacina to obdobim,kdy Nemci pekrocili Seinu.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Díky HBO jsem viděl film Zelený rytíř (The Green knight). Film je na motivy básně ze 14.století "Sir Gawain a Zelený rytíř".
Tedy ve zkratce se to odehrává v době krále Artuše, kde na Kamelot vstoupí tajemný Zelený rytíř a rytířům u kulatého stolu nabídne hru. Jeden z nich mu může zasadit ránu sekerou, ale pod podmínkou, že do roka a do dne mu ji Zelený rytíř vrátí. Na hru přistoupí nejmladší z rytířů Sir Gawain..
Film je to zvláštní, tempem vyprávění, způsobem vyprávění, svou neakčností a minimem textu. Ten minimalismus je tam cítit, stejně jako je cítit, že si to herci i štáb užívali. Je to hodně psychologický a umělecký film.
Film o mýtické době, kdy čest byla vším a odvaha dělala krále
phpBB [video]
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

HONZIK11 píše: 22/3/2023, 19:10 Na Netflixu je nově film Petain. Ikona 1.svetove valky a predstavitel vichisticke Francie. Je to vypravny fim z 1993.
Zacina to obdobim,kdy Nemci pekrocili Seinu.
Viděl jse a musím říci, že je to dobrý film a to i ztvárněním Petaina. Rozhodně ho nelíčí jen jako někoho, kdo se nechá vláčet Lavalem, ale ukazuje ho jako aktivního člověka budujícího si svůj osud sám. Zajímavé je také ztvárnění toho, jak se snaží si svoje zločiny před sebou omlouvat, to bylo dost univerzální posleství.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 867
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Ataman »

Alfik píše: 14/3/2023, 09:38 Nevím jestli jsem to sem už nedával, ale - dobré je třeba připomínat :)
Doporučuji jak knihu (překládal tradičně p. Kantorek), tak tento seriál:
To vůbec nevypadá špatně. Ty předchozí tři filmy byly takový...no neurazily, ale ani nenadchly. Tys to viděl? Celý?
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Rase »

Včera jsem dostal tip na film Atlantida z roku 2019.
V dystopické vizi Ukrajiny se v blízké budoucnosti setká bývalý voják trpící PTSD s mladou dobrovolnicí, která se snaží obnovit energii míru v násilné společnosti. Muž nyní musí najít rovnováhu mezi chaosem a svou sklíčeností... Východní Ukrajina v blízké budoucnosti (2025). Zdevastovaný svět, zcela nevhodný pro lidský život. Sergej je bývalý voják s posttraumatickou stresovou poruchou, který se nedokáže přizpůsobit nové realitě - narušenému životu a zemi v troskách. Když konečně zavřou továrnu, kde pracuje, rozhodne se připojit k misi Černý tulipán, která je zaměřena na exhumaci válečných mrtvol. Spolu s Katjou uskutečňuje svůj sen o lepší budoucnosti. Bude schopen žít bez války a přijmout sebe takového, jaký je?
Dalo by se říct, že to jsou jednotlivé obrazy, ale samy o sobě hodně zajímavé. Netvrdím, že to byl nejlepší film co znám, ale zkrátka artovka. Děj se odehrává v roce 2025, rok po konci války (!) Hrají zde vysloužilí vojáci, což dává snímku docela zajímavý podtext. Film byl takřka celý natočen v roce 2018 v Mariupolu, v oblasti oceláren Azovstal...

https://www.csfd.cz/film/764845-atlantida/prehled/

MV5BNTZlMzk2YzAtNjc5MC00NDc2LWI3MjYtMTE1NzUzZmQ1NWU1XkEyXkFqcGdeQXVyMjk1NzAxNg@@._V1_.jpg
h280_44362508.jpg
atlantyda-3.jpg
VALVY.jpg

Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Ataman píše: 29/3/2023, 19:06
Alfik píše: 14/3/2023, 09:38 Nevím jestli jsem to sem už nedával, ale - dobré je třeba připomínat :)
Doporučuji jak knihu (překládal tradičně p. Kantorek), tak tento seriál:
To vůbec nevypadá špatně. Ty předchozí tři filmy byly takový...no neurazily, ale ani nenadchly. Tys to viděl? Celý?
Jo. Podruhé, protože to mám na disku :) Proto jsem to sem dával a nejsem si jistý jestli ne opakovaně :)
A mám to i jako e-knihu což je dycky lepší :)
Těmi filmy asi myslíš filmy ze série Zeměplochy. No, na to, že je fakt těžké tyhle šílenosti z těch knih zfilmovat, se jakž takž povedly. Ovšem já si raději čtu ty knihy :)
Nejraději mám tu první a pak ty s hlídkou, tím pádem (to jsou ty samé) ty trpasličí, no a asi na prvním místě je u mě Otec Prasátek :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 867
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Ataman »

Alfik píše: 30/3/2023, 10:05A mám to i jako e-knihu což je dycky lepší :)
Já radši papír.
Alfik píše: 30/3/2023, 10:05Těmi filmy asi myslíš filmy ze série Zeměplochy. No, na to, že je fakt těžké tyhle šílenosti z těch knih zfilmovat, se jakž takž povedly. Ovšem já si raději čtu ty knihy :)
No právě že jakž takž. U všech sem měl pocit, že kdyby na to koukal někdo, kdo to nečet, tak neví která bije.
Alfik píše: 30/3/2023, 10:05Nejraději mám tu první a pak ty s hlídkou, tím pádem (to jsou ty samé) ty trpasličí, no a asi na prvním místě je u mě Otec Prasátek :)
:up:
Mě s Hlídkou asi nejvíc baví Hrrr na ně! a "Otec prasátek" nejlíp exceloval jako Vilém Klika. Mimo Zeměplochu pak právě Dobrá znamení.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“