HONZIK11 píše: ↑6/10/2024, 16:43
Chyba. Pouze nacteno.
Jen kratce.
Emitory elektronek aby byla zabezpecena jejich fnc funguji jen uvnitr vakua ,v prostredi vakua,nepotrebujes zadnou FA klec.
Emitor elektronek je katoda. A katoda, je-li správně nažhavená emituje i v baňce naplněné plynem. Jedna taková, opatřená luminiscenční vrstvou, se jmenuje výbojka a svítí ti na ulici - tedy jestli nebydlíš v ochraně prostředí a úsporám oddané obci, která už přešla na LED veřejné osvětlení. A výbojek plněných plynem je celá řada - plněné argonem, parami rtuti atd.
Příčina odolnosti elektronek vůči silným EM impulsům bude asi v tom, že v elektronkách je fakt vákuum, kde EM impuls nemá co ionizovat a kdyby měl způsobit krátkodobé přepětí na anodě, tak to elektronku nebo související obvody poškodí jenom v případě, že to jede na doraz maximálních hodnot, což u vojenského zařízení nepředpokládám. Elektronky s max anodovým napětím 500 V běžně jedou na 300V - kromě starých televizí ovšem. Takže možná
nestíněná radarová obrazovka by to odnesla, ale ta z logických důvodů nebyla už ani ve Wellingtonu, nebo Bf110 - to by operátor nic neviděl. Ve starých televizích byly pro změnu stíněné repráky - proč? Kvůli EM impulsům ne.
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),