DT WOLF & HRON (4x4)

Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od skelet »

pro mě příjemné překvapení
ObrázekObrázekObrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od niko »

Tuto vezu na 4x4 dal este aj niekt iny okrem DefTechu ?
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 6529
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od Juraj Tichý »

Ak som to správne pochopil, kombinácia veža, kanona a radary, je riešenie od Deftechu. Takže v podstate, iní by si museli urobiť svoj vývoj, alebo prevziať riešenie od Deftechu.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3823
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od pjaro77 »

Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od niko »

Takze kazdopadne to nie je tak, ze by sa slovinska veza dala hodit na akekolvek 4x4, co ide okolo. Chcelo by to vlastny vyskum a otazne je, ako by ine vozidlo znasalo spätny raz.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 6529
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od Juraj Tichý »

Na fotke je vidieť ako je JLTV spustené na dorazoch pri strelbe.
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2041
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od Pressburger »

Vlk spod Tatier loví ruskú korisť: Ukrajinci testujú nový zbraňový systém zo Slovenska a chvália si ho
zdroj: https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/75 ... -spokojni/
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2041
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od Pressburger »



Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2041
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od Pressburger »

Jeden podvozok. Veľa rolí. Plne prispôsobiteľný

Predstavujeme platformu prispôsobiteľnú širokej škále misií – od prepravy a prieskumu jednotiek až po veliteľské a riadiace operácie alebo priame bojové úlohy.

Platforma je definovaná svojou flexibilitou, čo znamená, že jedno vozidlo môže vykonávať viacero úloh, znižovať zložitosť a zároveň zvyšovať prevádzkovú pripravenosť. Či už je vybavený pokročilými komunikačnými systémami, brnením alebo zbraňami, prispôsobuje sa vyvíjajúcim sa potrebám misie. Ponúka tiež vynikajúcu ochranu pred mínami vďaka samonosnému podvozku v tvare V.

Podvozok sa vyznačuje modulárnou konštrukciou a vysokou nosnosťou, čo umožňuje množstvo výhod – vrátane balistickej ochrany až do úrovne STANAG 4.

Môže slúžiť ako nosič pre systémy, ako sú:
- Protibatériový radar
- Odpaľovač rakiet
- Vozidlo C2
- C-UAS
- CBRN systémy
"Obloha je limit"

Vďaka nezávislým odpruženým nápravám ponúka platforma vynikajúci výkon v teréne. V kombinácii s automatickou prevodovkou a motorom s výkonom 450 k nikdy nezaostáva ani nespomaľuje, čo zaisťuje, že misia je vždy dokončená.

Jeho jedinečný dizajn tiež zaručuje plnú energetickú sebestačnosť. Bez ohľadu na otáčky motora dokáže dodať až 1000 A do palubných systémov, čo je kľúčová funkcia pre moderné technológie na bojisku s vysokým dopytom.

Vytvorené pre moderné misie. Pripravený na to, čo bude ďalej.


Obrázek

zdroj: https://www.linkedin.com/company/deftec ... edView=all
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2041
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od Pressburger »

Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od NagyAttila »

Pavel se v areálu Chropyňské strojírny projel s manželkou obrněným vozem Wolf, který vyrábí slovenská firma DefTech. Obrněnce nyní zkouší slovenská armáda. Ve speciální protidronové úpravě už dokonce dva kusy bojují na Ukrajině.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/prezid ... ravy_epfoj?
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od mikojan29 »

Chropyňské strojírny sú 60% vlastníkom fy DefTech. Je možné, že chcú toto vozidlo ponúknuť AČR aj s lokalizáciu výroby v ČR.
"Alea iacta est"
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od Danik »

mikojan29 píše: 4/6/2026, 13:44 Chropyňské strojírny sú 60% vlastníkom fy DefTech. Je možné, že chcú toto vozidlo ponúknuť AČR aj s lokalizáciu výroby v ČR.
Plus pancéřování pro Wolf se tam už nyní vyrábí.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od mikojan29 »

Osobne sa mi tie autá vôbec nepáčia, vysoké voči šírke náprav, je to také celé neee...
"Alea iacta est"
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od Danik »

mikojan29 píše: 4/6/2026, 22:10 Osobne sa mi tie autá vôbec nepáčia, vysoké voči šírke náprav, je to také celé neee...
Souhlas :lej:
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od Nesher »

mikojan29 píše: 4/6/2026, 13:44 Chropyňské strojírny sú 60% vlastníkom fy DefTech. Je možné, že chcú toto vozidlo ponúknuť AČR aj s lokalizáciu výroby v ČR.
Uvidíme až se budou rozlepovat obálky v aktuálně běžícím tendru. Ale zrovna na tuhle variantu bych si nevsadil. Podle mě to bude mezi Bushmaster, Patriot a Mars.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od mikojan29 »

Nesher píše: 5/6/2026, 13:36
mikojan29 píše: 4/6/2026, 13:44 Chropyňské strojírny sú 60% vlastníkom fy DefTech. Je možné, že chcú toto vozidlo ponúknuť AČR aj s lokalizáciu výroby v ČR.
Uvidíme až se budou rozlepovat obálky v aktuálně běžícím tendru. Ale zrovna na tuhle variantu bych si nevsadil. Podle mě to bude mezi Bushmaster, Patriot a Mars.
Túto informáciu som zachytil na inom webe. Netvrdím, že to tak bude, ale určite sa budú pokúšať o umiestnenie svojho produktu aj v ČR.
"Alea iacta est"
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od Nesher »

mikojan29 píše: 5/6/2026, 23:47
Nesher píše: 5/6/2026, 13:36
mikojan29 píše: 4/6/2026, 13:44 Chropyňské strojírny sú 60% vlastníkom fy DefTech. Je možné, že chcú toto vozidlo ponúknuť AČR aj s lokalizáciu výroby v ČR.
Uvidíme až se budou rozlepovat obálky v aktuálně běžícím tendru. Ale zrovna na tuhle variantu bych si nevsadil. Podle mě to bude mezi Bushmaster, Patriot a Mars.
Túto informáciu som zachytil na inom webe. Netvrdím, že to tak bude, ale určite sa budú pokúšať o umiestnenie svojho produktu aj v ČR.
To asi jo, já jsem tím chtěl říct, že v tom aktuálně běžícím tendru, který rozhodne o kolové platformě OV na mnoho let dopředu jim dávám minimální šanci.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3823
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Příspěvek od pjaro77 »

mikojan29 píše: 4/6/2026, 22:10 Osobne sa mi tie autá vôbec nepáčia, vysoké voči šírke náprav, je to také celé neee...
Keď s ním jazdili na šikmej ploche s vežou, koľko stupňov vydržal bez prevrátenia ? Pokiaľ sa neprevracia pri bočnom náklone 40 stupňoch (toľko zvládne JLTV), tak je v poriadku.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“