Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Odpovědět
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od NagyAttila »

A preco tie Panduri nie su produkovane pre UA? Ukrajinci neplatia?
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 6410
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od kacermiroslav »

NagyAttila píše: 30/11/2025, 14:43 A preco tie Panduri nie su produkovane pre UA? Ukrajinci neplatia?
Já myslím, že to je vcelku jasné. Pandur II 8x8 se bude vyrábět do roku 2032, takže si spočítej, jaká by byla asi tak roční produkce. A je jasné, že Ukrajinci potřebují něco, co je již vyrobeno a okamžitě k dispozici, nikoliv něco, co se teprve dostává do sériové výroby. Navíc by se jednalo o další nový model, takže problém pro logistiku a výcvik.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od skelet »

Tak to fotky jsou nejspíše AI, pokud nejsou AI, tak Pandur NG je moc těžký a kola příliš malá. Takže aušus
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od Rase »

Jsou to koláže. Osobně se mi ale Pandur EVO hodně nelíbí (věž je v pohodě) a snad se vybere něco jiného. Spíš ale nechápu, proč se jako konkurence uvádí jen Patria AMV, když na trhu je i Piranha, Boxer a asi tak bambilión dalších vozidel 8x8.
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
juhelak
praporčík
praporčík
Příspěvky: 346
Registrován: 28/2/2017, 15:08

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od juhelak »

Smutný že i když mají teď takový přísun financí že nedokáži vyvinout něco pořádného..pokud to nová vláda nezruší tak po tom sáhnout protože to bude české a navíc to nebude nikdo jiný chtít tak nebude problém s cekacimi lhutami.. A za 5-10 let Budem řešit zas že máme kbvp zaostale.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od Zemakt »

To je zas takový problém to překopat na větší rozměry pneumatik?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od Nesher »

:evil:
Rase píše: 30/11/2025, 19:22 Jsou to koláže. Osobně se mi ale Pandur EVO hodně nelíbí (věž je v pohodě) a snad se vybere něco jiného. Spíš ale nechápu, proč se jako konkurence uvádí jen Patria AMV, když na trhu je i Piranha, Boxer a asi tak bambilión dalších vozidel 8x8.
Protože jedním ze zásadních požadavků v novém tendru (pokud to nová vláda "nezařídí" jinak) bude co možná největší lokalizace výroby do ČR včetně možnosti samostatných úprav a modernizaci bez účasti a souhlasu výrobce. A to Boxer, krom toho, že je drahý, těžko splní.
juhelak
praporčík
praporčík
Příspěvky: 346
Registrován: 28/2/2017, 15:08

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od juhelak »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... jni-296332

Moc nechápu oslovení Americanu se Strykerem. To dali do té studie jen aby toho tam bylo víc? To mohli radši oslovit Izraelce.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od Rase »

Ačkoliv podrobnosti o obsahu studie nejsou veřejně dostupné, podle informací SZ Byznys z prostředí obranných zakázek oslovilo ministerstvo čtyři výrobce osmikolových obrněných transportérů - českou CSG s vozidlem Pandur II EVO, finskou Patrii s transportérem Patria AMV, německý Rheinmetall Landsysteme s obrněncem Boxer a americkou GDLS s vozidlem Stryker.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... jni-296332
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od NagyAttila »

Zaujimava diskusia o Pandure
https://www.facebook.com/share/17kwdm3GGp/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
juhelak
praporčík
praporčík
Příspěvky: 346
Registrován: 28/2/2017, 15:08

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od juhelak »

Podle toho co říkal Zuna tak myslím že doplnění nebo náhrada panduru jde k ledu
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Minimálně pro letošek. Možná příští rok. Ovšem vzhledem k akvizičnímu procesu by se stejně ten nákup letos nestihl.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
juhelak
praporčík
praporčík
Příspěvky: 346
Registrován: 28/2/2017, 15:08

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od juhelak »

Obávám se že je tam cílený tlak proti českému zbrojnimu průmyslu. Některý projevy z SPD zní jako by zbrojari byli nový třídní nepritel
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od Zemakt »

Já se spìš obávám, že se bude odkládat, odkládat a zase odkládat. A pak si to zase vyžerou jiní. Zkrátka, mamrdi.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od pjaro77 »

juhelak píše: 26/1/2026, 18:59 Obávám se že je tam cílený tlak proti českému zbrojnimu průmyslu. Některý projevy z SPD zní jako by zbrojari byli nový třídní nepritel
To si trafil. Oni majú postavenú politiku na nenávisti a rozbíjačstve. Ale ako by usporiadali spoločnosť potom, nemajú žiadnu predstavu.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Zase na druhou stranu se šíří taková zvěst že Strnad si SPD zavázal skrz "sponzorské dary". Takže na hladkém průchodu jistých nákupů budou mít zájem.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Mejla74
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 133
Registrován: 7/11/2022, 19:35

Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Příspěvek od Mejla74 »

Škola smyku pro Pandury a Tatry na mosteckém autodromu https://zatecky.denik.cz/zpravy_region/ ... 02605.html
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“