AČR kampak kráčíš?
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: AČR kampak kráčíš?
Armáda spočítala, co ji čeká při úsporách. Utajený soupis líčí hlubokou krizi
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... izi-301321
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... izi-301321
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: AČR kampak kráčíš?
S takým rozpočtom by sa mali vykašlať na tanky a minomety, to počká.
K čomu budú teraz obrnené minomety, keď sa bojová zona kvôli dronom naťahuje na 30-50km ?
K čomu budú teraz obrnené minomety, keď sa bojová zona kvôli dronom naťahuje na 30-50km ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: AČR kampak kráčíš?
Nevím co s tím mají co společného tanky - Leopardy 2A8 se koupí tak jak jsou, už je to moc rozjeté. Jisté ale je, že se nebudou přikupovat další (to samé pro BVP, F-35 a houfnice). Prakticky ale můžeme zapomenout na samohybné minomety, mobilní SHORAD (myšleno něco hlavňového), náhradu Pandurů atd. atd. S trochou fantasie by se ony plovoucí mosty ale asi daly protlačit "protože povodně" (u Pandurů to tak kdysi vyšlo), a co si budeme povídat, do pár let zase někde povodně budou. Na druhou stranu se to snadno taky shodí ze stolu, protože "nejsou prachy".

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: AČR kampak kráčíš?
spíše to vypadá, že se nekoupí nic co neobjednala Černochová a akcie Decathlonu opět vzrostou, protože si vojáci budou kupovat výbavu za své jako v nedávné době.



Re: AČR kampak kráčíš?
Rase, tanky s tým čo som vymenoval majú spoločný jeden mešec.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: AČR kampak kráčíš?
V Decathlone ? Ja to vidím na Temu.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: AČR kampak kráčíš?
minimálně tanky jsou už objednané.
Měšec je tam monetálně od toho, aby peníze vracel zpět do státního rozpoštu, aby si A.B. s A.S. mohli říkat jak snižují schodek státního rozpočtu oproti plánu. Zuna je tam na tzv.stropnického misi. Dá se očekávat, že stávající vláda nakoupí méně dronů, než ta minulá.



Re: AČR kampak kráčíš?
On je to celkem jednoduchý. Pokud neporoste rozpočet bude se nakupovat +- tak jak to bylo v plánu v KVAČR 2035. Ten byl totiž počítaný na 2% HDP ročně. Ten počítal s minomety a třeba vozidly pro výsadkáře až v roce 2031.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: AČR kampak kráčíš?
tak jednoduché to nebude, když AB chce odklon financí do infrastruktury dvojího určení a nakupovat se musí účelně. Takže KVAČR 2035 bude s velkou pravděpodobností k ..



Re: AČR kampak kráčíš?
Pořád to bude tak nějak sedět. Oni i při těch výpočtech HDP a tedy předpokládaného rozpočtu je nějaká nejistota. V každém případě do roku 2030 stávající KVAČR nepředpokládá žádný větší akviziční projekt. Krom vozidla pro ženisty a projekt Pandur. Vozidla pro ženisty zdá se pokračují a z modernizace Panduru se stal nákup nových. Tam je to velká otázka co se stane nebo nestane.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: AČR kampak kráčíš?
Místo vrchního ředitele vyzbrojovací sekce ministerstva obrany nejspíš dostane Ján Gurník
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/stari ... 2893fefae/
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/stari ... 2893fefae/
Re: AČR kampak kráčíš?
Pětašedesátiletý Gurník - „Ještě tam nejsu a už se ptáte,“ ozval se do telefonu mužský hlas s hanáckým přízvukem.
No, aby armáda neinvestovala nakoniec do demižonov.
No, aby armáda neinvestovala nakoniec do demižonov.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: AČR kampak kráčíš?
Pořád je to bývalí velitel pozemních sil, takže nějaký přehled má. Jak je na tom jako úředník je otázka. Tahle pozice je mimořádně obtížná. Z jedné strany tlačí business a z druhé politici. Bude se muset vůči nim vymezit, zároveň s nimi efektivně koexistovat a krýt si záda. Jak říkám není to jednoduchá pozice a mýlím že ta nejnevěčnější na MO.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: AČR kampak kráčíš?
Lenže má už 65 a takí ľudia bývajú príliš zviazaní starým myslením. Ktoré im zabraňuje prekročiť vlastný tieň.
Velil niekedy medzinárodnej jednotke NATO ?
Velil niekedy medzinárodnej jednotke NATO ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: AČR kampak kráčíš?
On se neuchází o náčelníka generálního štábu. Je to výsostně úřednická pozice. Nicméně v zahraničí byl.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: AČR kampak kráčíš?
Gurníka znám a jeho působení v AČR nebylo špatné. Je ale otázka, jak mu to půjde jako civilovi v této roli.
Jinak svého času dost kritizoval hlavně podfinancování armády, nízkou prioritu investic do vojáků, redukci jejich počtů hlavně na nižších pozicích a chaotickou reorganizaci za účelem pouze šetření. Pokud by to tedy bylo jen na něm a nezměnil za tu dobu svůj názor, není to příznivec nízkých státních výdajů do armády.
P.S. navíc nebyl nijak škrobený, když na jednom nástupu s ním ve velkém parnu se některým vojákům udělalo špatně a mezi nimi i pár ženám. Tak si šli bokem ze tvaru sednout do stínu. Jeho jediná reakce na toto při odchodu se k nim otočil a vesele prohlásil, že to s ním není ještě tak špatné, že ještě pořád dokáže, aby ženy v jeho přítomnosti omdlévaly.
Jinak svého času dost kritizoval hlavně podfinancování armády, nízkou prioritu investic do vojáků, redukci jejich počtů hlavně na nižších pozicích a chaotickou reorganizaci za účelem pouze šetření. Pokud by to tedy bylo jen na něm a nezměnil za tu dobu svůj názor, není to příznivec nízkých státních výdajů do armády.
P.S. navíc nebyl nijak škrobený, když na jednom nástupu s ním ve velkém parnu se některým vojákům udělalo špatně a mezi nimi i pár ženám. Tak si šli bokem ze tvaru sednout do stínu. Jeho jediná reakce na toto při odchodu se k nim otočil a vesele prohlásil, že to s ním není ještě tak špatné, že ještě pořád dokáže, aby ženy v jeho přítomnosti omdlévaly.

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Re: AČR kampak kráčíš?
Zůna hledá za Řehku „tiššího“ generála. V zákulisí padá šest jmen
Tomuto profilu odpovídá více generálů. V užším výběru jsou podle zdrojů redakce Řehkův první zástupce Miroslav Hlaváč, velitel vzdušných sil Petr Čepelka, velitel pozemních sil Josef Trojánek a dva generálové zastupující Česko v bruselských institucích - Ivo Střecha a Josef Kopecký. Největší šance se však přisuzují šéfovi velitelství pro operace Václavu Vlčkovi.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: AČR kampak kráčíš?
Na vyšší výdaje na obranu nemáme peníze, hájí rozpočet Schillerová
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ova-301659
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ova-301659
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: AČR kampak kráčíš?
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.




