AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Aj Kalinak povedal, ze ZT-Special ma najma obsluhivat OSSR a mozno , ak sa podari nejaky predaj, mozu aj exportovat.
Ak chces super akcne prezentacne videa ci ine materialy, musis sa obratit na EA.
A aj tak, csg po zts velmi tuzi...
Ak chces super akcne prezentacne videa ci ine materialy, musis sa obratit na EA.
A aj tak, csg po zts velmi tuzi...
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Fabriku by uživilo, keby napríklad začala vyrábať drony a OSSR by ich vo veľkom nakupovalo. Alebo rakety VSHORAD / SHORAD.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Oni ich nemusia uzivit, staci ze su k dispozicii. A inak, to ke mala fabrika, s tym nie je problem
A inak aj Morana je ich dielom..
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
K dispozici budou, když to stát bude dotovat. Zaměstnanci jíst musí.. to že je Morana dílem ZTS pro EA je známé od prvního představení.
Pjaro .. dřiny jsou sice tvá odpověď na vše, ale výroba děl a dronů je od sebe poměrně daleko. Jedni zaměstnanci nebudou umět to druhé.
Pjaro .. dřiny jsou sice tvá odpověď na vše, ale výroba děl a dronů je od sebe poměrně daleko. Jedni zaměstnanci nebudou umět to druhé.



-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Produkcna verzia SAM120 na novom podvozku Tatra Force 3.gen.
https://www.linkedin.com/posts/luk%C3%A ... =copy_link
https://www.linkedin.com/posts/luk%C3%A ... =copy_link
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Aj my sa tešíme, aké odpovede dostaneme ohľadne GTS 30/N pre SK 8x8 p. Chovanec...kto sa bude na koho vyhovárať...
"Alea iacta est"
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Tvoje slová sú ukážka byrokratického myslenia úradníka, ako sa niečo nedá. Prečo by sa časť nepreškolila alebo LOTN nezaviedla novú sekciu ?skelet píše: ↑18/3/2026, 20:00 K dispozici budou, když to stát bude dotovat. Zaměstnanci jíst musí.. to že je Morana dílem ZTS pro EA je známé od prvního představení.
Pjaro .. dřiny jsou sice tvá odpověď na vše, ale výroba děl a dronů je od sebe poměrně daleko. Jedni zaměstnanci nebudou umět to druhé.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Ne, já se výrobou živím. Takže vím jak kvalitní výstup mají univerzální dělníci, jak specializovanější a jak specializovaní.
Devatero řemesel, desátá bída.
Rozdělení do nové sekce je přesně to o čem píšu.
Devatero řemesel, desátá bída.
Rozdělení do nové sekce je přesně to o čem píšu.



Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Nemůžu si pomoct, ale minometná věž na obyčejný náklaďák nepatří. Ideální by bylo použít Titus.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Drahý. Tadeáš lepší.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Nezavedený. Navíc si nemyslím že je samotný podvozek s kabinou zase o tolik levnější.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Co není může být a je to pořád Tatra. Zveřejněný rozdíl v ceně by byl zajímavý to ano

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Armáda zatím nakupovala jen velmi specifické verze které jsou patřičně drahé. Není žádný důvod aby byl samotný podvozek naceněný výrazně jinak pro Titus nebo Tadeas. Pokud nešli pod cenu aby se dostali do Polska.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Může být.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
-
tomas.kotnour
- podporučík

- Příspěvky: 695
- Registrován: 10/9/2010, 23:43
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Vzhledem k tomu, že se hlaveň při přebíjení sklápí do vodorovné polohy, tak by umístění tohoto zbraňového modulu na podvozek s kapotovaným motorem znamenalo prodloužení vozidla (TADEAS) o cca 1,2 metru oproti stávajícímu transportnímu provedení. Využitelná ložná plocha u klasické Tatry Force totiž začíná cca na úrovní kliky dveří u TADEASe.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Ta hlaven ma elevaciu tusim cca +40 - 80deg, takze ju logicky do vodorovnej polohy sklopit nejdetomas.kotnour píše: ↑9/5/2026, 01:22 Vzhledem k tomu, že se hlaveň při přebíjení sklápí do vodorovné polohy, tak by umístění tohoto zbraňového modulu na podvozek s kapotovaným motorem znamenalo prodloužení vozidla (TADEAS) o cca 1,2 metru oproti stávajícímu transportnímu provedení. Využitelná ložná plocha u klasické Tatry Force totiž začíná cca na úrovní kliky dveří u TADEASe.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
-
tomas.kotnour
- podporučík

- Příspěvky: 695
- Registrován: 10/9/2010, 23:43
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
Jenomže ten automat funguje trochu jinak, než si myslíte, protože i ta hlaveň má vlastní čep.NagyAttila píše: ↑9/5/2026, 11:09 Ta hlaven ma elevaciu tusim cca +40 - 80deg, takze ju logicky do vodorovnej polohy sklopit nejde
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: AM-120 Autonómny automatický mínomet - ZŤS Špeciál
To je pravda, ale horizontalnu polohu nevidim ani na zdielanej foto.
Nicmene - je jedno kam az musi hlaven zachadzat, ak dokaze plnit parametre, v tomto pripade rychlost strelby 20min/min.
Ja som skor zvedavy na max dosah s novou, o 50%dlhsou hlavnou. Odhadujem 10-12km.
Nicmene - je jedno kam az musi hlaven zachadzat, ak dokaze plnit parametre, v tomto pripade rychlost strelby 20min/min.
Ja som skor zvedavy na max dosah s novou, o 50%dlhsou hlavnou. Odhadujem 10-12km.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.


