Přípravy na rekonstrukci roku 1938

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Pokud to bude v Praze, taky bych se rád ukázal. Lepší by bylo, kdyby to bylo "za sklem", jako na ARu, abychom nerušili ... pravděpodobně.

Možná by šlo pustit nx klienta s "read-only" přístupem ... jestli by to danej stroj stíhal ... případně, pokud umí Il-2 nahrávat (jak jsem si všim), tak umisťovat daná vybraná videa "ven" a nechat prostý lid žasnout ;-)
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

IL nahrává jen obraz a svůj zvuk, nebyla by tam slyšet komunikace ani mezi piloty, ani mezi velením. Atmosféra by tak byla poloviční.

Hodlám v inkriminovaný čas přítelkyni i psy vystěhovat k babičce, kdo se bude chtít přijít podívat do kokpitu stíhacího Bf 109, nejspíš mu dám tu možnost :)
Uživatelský avatar
papergeorge
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 2/1/2010, 21:16

Příspěvek od papergeorge »

Jj, bitva ocelovych ptaku...tak Vam preju hodne stesti.
On ten simulator letani, aby byl prodejny, je na tohle postaveny vic. No jo, my pozemaci/blatoslapove si holt budeme muset naprogramovat neco sveho...ja osobne se na zacatku jen ptal a vypada to, ze bych svoji aktivitou na zemi klani ve vzduchu jen komplikoval a zatezoval...

Nicmene jak pise Mr. Michan, sledovat z povzdali a rvat se v kine v sedackach se sousedem by taky nebylo spatne... :D

EDIT:

Rosomáku: mohl bys mi prosím udělat seznam lidí, kteří do téhle chvíle projevili zájem o štáb ČSL? O Luftwaffe zatím nikdo zájem neprojevil..rozhodil jsem sítě :)

Citace odporuje zneni meho predchoziho prispevku. Takze pokud mam zajem o to blatit se v ramci jednoho dne pomaloucku v poli a snazit se o soucinnost s kovovymi sokoliky, co se rvou nade mnou ve vzduchu, co se mi nabizi v ramci IL-2 1946?
Naposledy upravil(a) papergeorge dne 12/8/2010, 17:18, celkem upraveno 1 x.
Za vsechno muze tenhle on:
A Rallye ABC EP-SI-LON...

-normalni je tvorit nejen originaly-
(Protoze papir a internet snese vsechno... se zminuje Kronika Bristolnicka)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Jo, a páni kolegové Hans S. a Tempík.
Protože velice dobře vím - již po tolika letech - nejméně 3 roky ( 2007?) - o Vašem velice skvělém zájmu - o Vašich schopnostech - o Vašem létání a bojích - tak nejméně 400 Kč odešlu na Váš účet na režii.
Prosím Hans S., nebo Tempík o číslu konta a nějakém variabilním symbolu - pokud budete souhlasit, že mě - doufám, že mě seznámíte - kde mohu čubrnět a za jakých podmínek...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Pánové, vlastně jo ... dva monitory, to dnes už možné je celkem dobře ... tudíž by šlo něco promítat pro ty neschopné nebo nekvalifikující se ...
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pane kolego vencour?
Není to úplně devastující mou osobu?
Nevěřím.
Pojď necháme je připravovat a jen si přeji, že bych se mohl koukat.
Na takovéhle úrovni - nejméně jako Hans S., Tempík - pane kolego vencour - to je jako MS - rozuměj skoro mistroství světa a můj ubohý krajský přebor.

Umím ten rozdíl prostě přiznat - nejen trenažérům mám co vyčítat....
Počítačům též...
Víš co já se jdu zeptat Lusky a Ťapky a učit se létat, přitom po koordinaci zbraňových systémů - mám to v počítači - ještě myslet na celou letku.....
Ani neříkám další vyšší jednotky... a....
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Já to nemyslel tak zle ... prostě někdo umí to a někdo to ... někdo má nalítáno, někdo investoval čas do něčeho jiného. Ve vší úctě. Prostě někdo přežije ve vzduchu celých 14 hodin a někdo by ani neodstartoval. A ti nejlepší z nejlepších snad rozdrtí Luftwaffe v prach a bude vymalováno ...

Taky bych rád lítal ... a vychovával malého a dělal další věci ... za dva měsíce se asi nestanu rovným Bohům ... :-(

Michane, neni moc lidí, kterých bych si více vážil pro jejich práci ... lze-li, nezlob se na mne, prosím.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Vencour chlape - kolego - jsi v pohodě - musíš i z mých poznámek tušit, že Tě mohu chlape.
Pane kolego Hans S. prosím, aby sis přečetl i předchozí stránku - zvláště mé příspěvky po 15:48 včetně, a řekli mě s Tempíkem, jestli se budu moci koukat - zda se budu za určitých podmínek dívat, nebo to nepůjde.
Naposledy upravil(a) michan dne 12/8/2010, 17:28, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázekObrázek
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

Přípravy na rekonstrukci roku 1938

Příspěvek od Johan »

V souvislosti s celou diskusí o pozorovatelích mne něco napadlo. Možná pitomost, posuďte sami.

Jestli se nepletu, tak se nám tu snad hlásili 2 novináři. Někdo za Československo a ten 2.za Německo. A teď ten nápad. Máme tu lidi, kteří vystupují pod vlajkami anglosaských států (mimo jiné i osoba, která prosí o statut pozorovatele, tedy p.kolega michan). Co kdybi někdo z nich přijal roli "nezúčastněného britského dopisovatele" a pojal svou reportáž ne jen jako sledování BoS, ale také v kontextu Mnichova (typu, a vím, že budu provokovat:"Po té co byla sesazena syrového vláda a na post premiéra se, s podporou armády, dostal mladý kníže Schwarzenberg .... RČS odmítla hanebný/mírotvorný mnichovský/ou diktát/dohodu), a pak také na pozadí střetů mezi Winstonovi jestřáby a Newilovi holubicemi v samotné GB.

Všechny 3 reportáže by se pak mohly "připíchnout" na Palbu. Řekněme jako seriál.
Naposledy upravil(a) Johan dne 12/8/2010, 17:44, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Mimochodem, jak moc zúčastnění znají Žáby v mlíku? Nebylo by tam něco inspirace ke scénáři?
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Michane, urazilo by mě, kdybys za návštěvu mého skromného příbytku měl cokoliv platit. Budeš vítán jako host - jen budeš muset přetrpět možná sem tam nějaké ty mé typické výbuchy vzteku :D Moc ale nepohostím jídlem. Vedle nezbytné flašky Jägermeistera budou na místě nejspíš pouze rohlíky, paštika a energie zabalená do čokolády :)

btw: ono to s těmi našimi zkušenostmi taky není tak žhavé :) Vzal jsem dva dny zpátky do vzduchu štáb jednotky, za kterou virtuálně poletuju..a oddělali jsme snad 8 motorů Jumo 210, než se nám vůbec podařilo vychytat jejich ovládání do stavu, kdy jsme méně nebezpeční sami sobě, než Aviím :) Jsem se pak musel prolétnout v Fw 190, abych se odreagoval na stroji, kde skoro vše řídí automatika :)

Vencour, není potřeba, aby ses tal "rovným Bohům". Těch opravdu velezkušených pilotů tam bude spíše zlomek (řekněme 10%). Jde ale především o to, aby ses naučil naprosto spolehlivě vzlétat, přistávat, držet formaci a komunikovat. Všem je jasné, že se z člověka během dvou měsíců nestane veleeso světového nebe. K akci se i mimo Palbu hlásí řada lidí, kteří nemají s online létáním žádné zkušenosti. Nemusíš mít strach.

Johane, jak to píšeš, tak si říkám, že kdyby už byl Michan přítomen celý den u mě, tak by mohl vyfasovat nějaký notebook, sluchátka, mikrofon a dělat během toho dne válečného dopisovatele za Luftwaffe :) Co ty na to, Michane? :) U Luftwaffe je výborná služba..Musik, Schnaps, Fräulein, výlety do Francie, Afriky, Ruska... :)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Hans S. - děkuji za předběžnou nabídku - nebuď tak skromný - jedno Tvé létání a s čím - že?.
Určitě přijdu a budu děda co naděluje dárky a nelíbí se mi ani ten z Východu, ani ten Západu - přijde děda michan...
Parchant takový jaký je...
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Michane
u mě se asi koukat moct nebudeš. Za prvé jsem z Brna a zadruhé "poletím" doma v polorozestavěném domku :-(
Ale!!!! Pokud se nedostaneš k někomu, tak si pořiď alespoň ten TeamSpeak a můžeš poslouchat "radiokomunikaci" a být prakticky přímo u toho a paradoxně budeš mít větší přehled, než většina pilotů přímo za kniplem.
Ovšem jestli někde v Praze klapne nějaká ta herna, tak by to byla paráda.

Jaký příspěvek? Na to uplně zapomeň. Tyhle akce většinou stojí jen nervy účastníků, nějaké peníze se nikdy nevybíraly ;-)

Jo a já žádný expert nejsem. Zajímám se o to, snažím se o nějaké věci, ale jsem s bídou průměrný virtuální pilot, jehož Hans sestřeluje ve velkém při každém střetu :D


ten trénink dnes cca od 19:00
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

» Přípravy na rekonstrukci roku 1938

Příspěvek od Johan »

Prosím brát jako fórek:

V*l*vé, když nám z mychana uděláte Skopčáka, tak kdo bude profiškrabal za Anglány :lol:
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Hansi, lítal jsem s xwingem docela bravurně (na myši), zkoušim s gl-117, protože "ten funguje", poprvý na joysticku. Budu se snažit něco podniknout ...
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pánové - ta herna v Praze - pánové - udělejte to tak, abychom nenarušili našeho nového taŤku - Sapíka a jeho podzimní setkání Palba 2010 - ten by nám dal - má tam už připravené nejen flinty, ale i ty ostatní zbraňové systémy o kterých říká - já žádná nenapsal...

To né - Sapíku snad Tě na Palba 2010 přijdu odprosit osobně.

Tempíku - Hans S. - jestli vymyslíte zkoordinujete - 1938 tak, že Vás nechají někde v nějaké herně, nebo hospodě, za přijatelnou cenu - za přijatelný nájem - seženem prachy.

Páni kolegové makejte a říkejte průběžně problémy.

Jsem fakt zvědavej ( jako Luska s Ťapkou, které doma nechám) - chci to vidět na obrazovce někoho znalého - nyní Hans S - alespoň 3/4 dne - víc jako dědek nevydržím - jídlo a pití zařídím pro oba... jo a musím dodělat závorku...)
Naposledy upravil(a) michan dne 12/8/2010, 18:05, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Pro linuxáky ... Il-2 by MĚL běhat ... nějaký popis z winehq
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Prosím šéfy, Těmi šéfy v tomto případě skutečně myslím pana kolegu Hans S. a pana kolegu Tempíka, aby pokračovali v koordinci této skvělé myšlenky.
Naše intermezzo je mimo.
Pokuste se nyní i větší zájem využít.
Pokud budete mít finační problém s režií prosím napište - pomůžu a myslím i pomůžem...

Fakt chci tuto úroveň vidět na obrazovce.

Těším se - fakt jsem to neviděl a člověk se má vždy poučit.
Hans S. - chystám se Ti již dlouho nabídnout - stejně by to nebyla tak grandiozní možnost jako co děláte teď - jestli by nešlo mě to ukázat.


Mám takový vnitřní osobní dluh v několika oblastech - od letectva, přes protiletadlové dělostřelectvo - radiotechniku a RL - balóny, světlomety a akustiku.
Nic - chlape jeď, jeďte.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Nejsem šéf!!!! Já jsem prakticky řadový uchazeč co přišel s návrhem pomoct ve výcviku!!!!!


Server na první výcvik je spuštěn

edit - pro technické problémy s netem se cvičí na serveru 147.32.50.52:21150 a aktivovat v JSGME "00_Stock_4.09m"
na TeamSpeaku najdete vše ostatní potřebné ;-)
Naposledy upravil(a) Tempik dne 12/8/2010, 19:25, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

No jo - nezvecni se a dík, že pomáháš.
Pánové - těším se... pokud mě pozvete.

Koordinujte cvičte.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“