ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Příspěvek od Johan »

Velitelství letectva bude odpovídat mapě. Bude to jediné velitelství "našeho" letectva, takže bude i hlavní :twisted: A bude to naše jediné vrchní velitelství, takže i gen.štáb :twisted: :twisted: :twisted: Proč se ptáte, pane kolego 8-) ? 8-)
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Příspěvek od Ramon »

Johan píše:Velitelství letectva bude odpovídat mapě. Bude to jediné velitelství "našeho" letectva, takže bude i hlavní :twisted: A bude to naše jediné vrchní velitelství, takže i gen.štáb :twisted: :twisted: :twisted: Proč se ptáte, pane kolego 8-) ? 8-)
Díky za odpověď - jenom mě zajímalo jak moc historicky věrná bude struktura velení - nebo spíš co se z hierarchie velení (Vel. let. HV - vel.let.armád - vel.perutí) při realizaci akce vypustí.
Obrázek
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Příspěvek od Johan »

Velení ČSL si dovoluje oznámit, že se u něj právě acreditoval italský novinář Giuseppe Maiello. původem z Neapole. Který list (ev.rozhl.stanici) hodlá zastupovat bude teprve upřesněno později.
Uživatelský avatar
313_Husita
Příspěvky: 6
Registrován: 19/8/2010, 22:09

Příspěvek od 313_Husita »

Ahoj všem,
tak jsem to tady přelouskal snad vše a vím z toho tak půlku.
Ať je to jak chce, přizpůsobím se velení.
Každopádně se na to už těším. I nějaké to trénování bylo a AVIE je v pohodě éro!
Takže hrrrr na něéé, na ty psí hlavy!!!
:-? :lol:
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Tak a je to tady :)

Můžete se hlásit! Přihlašování je možné na této adrese:

http://vwings.net/forum/viewthread.php? ... wstart=240

Přihlášení na Palbě není možné!

Mimořádně se budeme přihlašovat pouze ke straně, nikoliv do konkrétního letounu. Rozdělení do letounů proběhne v privátní části fóra, kam přihlášení dostanou přístup. Abychom zajistili přístup skutečně všem přihlášeným, je zcela nezbytná přihláška v tomto vláknu. Přihlášky ve stylu "poletím já, ten, ten a ten" nebudou brány v potaz.

Vrchním velitelem (generálem) Luftwaffe, tedy Blues je Jiříček, vrchním velitelem ČSL, tedy Reds, je Rosomák.


Takže abych šel všem příkladem, hlásím se k mocné Luftwaffe, tedy strana BLUE
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Oslovil jsem autora Žab v mlíku se svolením citovat a burcovat tak československý lid. Dal jsem panu Janu Drnkovi ony linky na tři vlákna, přislíbil se sem podívat.

V tuto chvíli musím zakladateli tohoto počinu srdečně poděkovat. Jsou věci, které bych si nikdy netrouf.

Hansi dík, ať už to dopadne, jak dopadne, i ty přípravy stojí za to.

(Mimochodem, "červené" a "modré" diskusní vlákno na SVK nevidím nebo není?)
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Vlákna jsou zatím neviditelná,resp. viditelná pro úzký okruh lidí :) Otevřena budou až nastane čas :).
Uživatelský avatar
CZS_Scharck
Příspěvky: 7
Registrován: 9/9/2010, 14:25

Příspěvek od CZS_Scharck »

Pokud by "novináři" měli zájem o fotografie z potyček s SdP na hranicích, neměli své a nechtěli si je "půjčovat" odněkud z netu, mohou použít některou z mých zde:

minialbum

Po patřičných úpravách do "staré" čb podoby by se tam dalo něco použít. (Cihelna, Celnice Kunštát) případně bych se pohrabal ve starších snímcích, které tam nemám. :wink:
CSL - Česká Stíhací Letka
Scharck
Blau 59
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

Alternativní historie-1938

Příspěvek od Johan »

Pánové:
1) Odstraněno.
2) O mnoho lépe bych to již jinak nedokázal, takže je to na vás.
3) Jít do rekonstrukce bez alter.historie je, podle mne, a nezlobte se-prosím, blbost.
4) Na jednání nebyl p.kolega Rosomák do konce; dohodnuto však bylo, při jaké příležitosti k čemu dojde. Dále bylo řečeno, že věc by měla být k 22.9.2010, má se jít (možno-li) co nejvíce po dnech a fabulace nevadí. Já se přesto pokusil o co největší přesnost.
5) Popisovaná situace s namířenou pistolí je historická skutečnost. To si nevymýšlím. To se stalo! A v odkazech jsem to i dokládal.
6) O tom, zda byl Beneš zastřelen nechávám lidi volně spekulovat-i v textu tak činí politik, který byl 3.osobou. Osobou u incidentu samého nepřítomnou.
7) Promiňte, ale tohle mne hodně mrzí. Celou "Alternativní historii" jsem postavil tak, abych se k Benešovi nevyjadřoval. Je pravda, že já na něj kladný názor nemám, ale v celém mém textu, který byl alternací historie, jsem ho nehodnotil ani slůvkem.
Naposledy upravil(a) Johan dne 23/9/2010, 18:48, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Mam jedinou připomínku - stejně jako k Žábám - jedná se o děj, který do sebe více méně logicky zapadá. A právě tu logiku dost často nevidim v reálu. Bohužel.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Příspěvek od Johan »

Hale je to "jen" bodník událostí pro naše potřeby. Kdyby to bylo logicky, tak to Éda nikdy nezabalil bez boje ...

Soupis událostí, jak jsem dohody pochopil, budou používat obě strany. Lw-áci si je, samozřejmě, ideologicky okomentují dle dobového kontextu sami a po "jejich". Na příbězích "doby" ať se nám pak vyřádí "acreditovaní novináři" dle jejich libosti.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Na začátku debat jsem apeloval na to, aby se do toho nesrala politika a snažili jsme se to udělat nějak politicky korektně (možnosti tu byly).

Z mého pohledu se z toho ale stává plyvání na Beneše a z akce se Vencour s Johanem snaží udělat za každu cenu důkaz o tom, že jsme se měli bránit a že bysme rozjezdili tankama Berlín i s Hitlerem. Přání otcem myšlenky. Tohle měla být nějak rozumně zpracovaná hypotéza, ne scénář podle knížky s vymodleným dějem.

Tímto rezignuji na jakýkoliv velitelský post a zvažuji to letět jako pilot LW, protože se ideologicky neztotožňuji s myšlenkou tvůrců. Raději budu bránit jednoho ze tří prezidentů kterých si vážím na straně luftwaffe, než dokazovat jací byli češi zbabělci v čele s Benešem.
Nic osobního proti někomu to není, ale tohle mi jde proti srsti a nemám chuť se toho byť virtuálně účastnit.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Tempíku, mam za to, že to Johan s někym konzultoval a že to neni jen jeho nápad. Pořád čekam na nějaké bližší info ... nejen na výsledky.

EDIT: Mimochodem, to by měl zvládnout nějakej admin nebo "pořadatel", aby odplevelil příslušné vlákno nebo srovnal pořádek.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Na co nějaké příběhy.. je to HRA ne rekonstrukce :roll:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

No to máš těžký, Hans to jako rekonstrukci pojal už od začátku.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

rekonstrukce bojů to má být, ne házení bahna po lidech. Zvedá mě ze židle, že si někteří dovolí takovým způsobem kritizovat Beneše a vůbec tehdejší lidi co na to měli vliv. Oni riskovali statisíce životů svým rozhodnutím, a ikdyby bylo špatné tak jim nemáme co vyčítat. Taky jsme dneska mohli mluvit německy a Praha se mohla jmenovat Göringburg. Ale ti co by věděli že nějaká ČSR existovala by si nemuseli vyčítat že jsme nebojovali.... Dost možná by ti co dneska na Beneše nadávají že se vzdal, tak by nadávali že se nevzdal. Mě osobně by třeba zajímalo kolik z těch sráčů, kteří po konci II. sv války kritizovalo Beneše šlo zastatvovat ruské takny v 68 a ukázali jací jsou hrdinové. A že jich najednou byli statitisíce ve straně po té co válka zkončila. Div že nějaká rudá armáda zbyla......
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Johan to odstranil, reakce může zmizet.
Naposledy upravil(a) Rosomak dne 23/9/2010, 22:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternativní historie-1938

Příspěvek od Ramon »

Johan píše:5) Popisovaná situace s namířenou pistolí je historická skutečnost. To si nevymýšlím. To se stalo! A v odkazech jsem to i dokládal.
Zaprvé to s tou pistolí není tak úplně potvrzené (on to myslím Prchala psal ve svých pamětech) a za druhé se to určitě nestalo v době rozhodování o přijetí/nepřijetí Mnichova (jak to bylo v tom smazaném "díle" původně uvedeno), protože to byl Prchala společně s Lužou a Ingrem v Račicích. Na Hradě byl o den dříve.
Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Sorry Johan, ale ta alternativní historie nenávistí k EB čpěla na sto honů :lol:
Prostě ať EB zkolabuje (vyčerpání organismu, mrtvička, autonehoda) vyberte si. A zastoupí ho někdo jiný. Popřípadě EB Mnichov odmítne.
Nač to komplikovat a činit z toho béčkový thriller.
ObrázekObrázekObrázek
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Příspěvek od Johan »

Ano-Édu v lásce nemám, ale promiňte pánové ... :
Jednak scéna s namířenou zbraní se týkala ochoty presidenta ke kapitulaci. Nikdo z účstníků jednání důstojníků s presidentem nikdy Prchalu nerozporoval.

A pak ... Chcete-li mít roku 1938 válku, pak musíte mít politiku o 180° odlišnou od té jeho (Eduarda Beneše). Opravdu jsem ho tentokrát NEHODNOTIL. Jen mi nezbývalo, a to u této alter.histori u nikoho jiné nebude, než otočit kormidlo naší zahr.politiky roku 1938. V tomto případě mám opravdu pocit, že tak trochu "bijete psa" jen za to, že je to Johan a hledáte hůl, která na tomhle konkrétním dvorku fakt neležela a já jí tam ani nechtěl položit.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“