Stalo se dnešního dne ...

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

No co, jsme bohatí, my na to máme ;)
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Horny
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 263
Registrován: 31/12/2010, 23:17
Bydliště: terra ignorata

Příspěvek od Horny »

A nyní něco úplně jiného...

"Hnidopichův koutek" uvádí:

co je v daném odkazu špatně?

http://www.atmonline.cz/news/2011/brezen/210311a.htm

-----------------------------------------------------------------------------
S hanbou přiznávám, že jsem si toho všiml až dnes.... :cry:
Stáří je holt sfiňa. Člověk začíná slepnout a blbnout, o ostatních věcech ani nemluvě...


EDIT: Přesně! A mě celé dva dny vrtalo hlavou, že by byla obyčejná fregata delší než průměrná bitevní loď... :D
Naposledy upravil(a) Horny dne 25/3/2011, 17:28, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Star Trek
* 1965
+ 2009
Jarosslaw
desátník
desátník
Příspěvky: 59
Registrován: 3/12/2009, 14:42
Bydliště: Severní Čechy

Příspěvek od Jarosslaw »

247 metrů? Jinak všechno snad vypadá ok
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

udává se délka 146,7 m, posádka 250, z toho 48 důstojníků.

ještě vidí někdo nějaké chyby?
Uživatelský avatar
jano
desátník
desátník
Příspěvky: 44
Registrován: 1/6/2010, 12:15

Příspěvek od jano »

že by sudrúhovia zase nemali nad čím rozmýšlat??? už ju chceli poslať do Afganistanu Iraku teraz do Líbie..

http://zpravy.idnes.cz/akce-v-libyi-ozivily-debatu-o-l-159-podivejte-se-co-cesky-letoun-umi-pye-/domaci.asp?c=A110324_143002_domaci_jw:mrgreen:
síce je ten článok iba novinarsky grc ale videjko je celkom fajn
nemám to dať radšj do vtipov :oops:
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

http://spravy.pravda.sk/kral-komikov-hl ... domace_p29

Geniálny umelec, ktorý sa už nenarodí a ktorý doplatil na závisť a neprajnosť malých úbohých dušičiek. Aj toto prinášala povojnová doba.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tak sbírky budou zase o něco větší.. jako kompenzaci za Šeherezádu nám darovali prvorepublikovou houfnici
http://zpravy.idnes.cz/turci-darovali-c ... _domaci_jw
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Armádní letouny za miliardy neprošly zkouškou, možná se vrátí Omnipolu

http://zpravy.idnes.cz/armadni-letouny- ... domaci_abr

Jen ať jim ty klumpry vrátěj, to bude bžunda. Holt taky nápad - letadla made in Spain...
Když Vlastičce se asi prostě líbily no.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Příspěvek od cernakus »

Britský soud nařídil odtajnění dokumentů z období poválečné koloniální správy.

http://zpravy.idnes.cz/rebelove-mau-mau ... anicni_ipl

To jsem zvědav, jakou zase šikovnou genocidu zadluženým Britům přišijou...

pro mně překvapivé, že tyto dokumenty podléhali utajení a navíc tak dlouho v jedné z relativně nejsvobodnějších zemích světa (v USA je, myslím, povinnost odtajňovat dokumenty po cca 40 letech) 8-O
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Cetl jsem dnes na ruznych strankach,ze armada CR chce koupit 12 vyprostovacich Tater pro Pandury za 600 mil.korun.Co kus,to 50 milionu.Moc tomu nerozumim,neni to nejaka chyba?Copak tatra dela auta ze zlata?
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Jarosslaw
desátník
desátník
Příspěvky: 59
Registrován: 3/12/2009, 14:42
Bydliště: Severní Čechy

Příspěvek od Jarosslaw »

Franz Trubka píše:Cetl jsem dnes na ruznych strankach,ze armada CR chce koupit 12 vyprostovacich Tater pro Pandury za 600 mil.korun.Co kus,to 50 milionu.Moc tomu nerozumim,neni to nejaka chyba?Copak tatra dela auta ze zlata?
Asi to bude nějakej překlep. Jako včera ten most v Praze. Bylo tam napsáno 40 milionu a pak to opravili na 4 (čtyři). Bylo to na novinky.cz . Dnes dopoledne jsem tamtéž četl ten článek o těch Tatrách. Takže asi překlep.

Pokud to není překlep, tak je to teda dobrá paleta... Předražený jak svin.. . 50mio / kus. Nová Tatrovka stojí něco mezi 2 a 3 miliony. Plus úprava - počítám tak max. do 5ti mega. Tzn. 7 až 10 mega za kus.

To se ty Pandury neumí vytáhnout samy? Vyprošťovací verze nebo tak.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Nechce koupit.. byla podána cenová nabídka, a ta byla zamítnuta. Konec aféry.
edit: civilní Tatra (podvozek) stojí kolem tří mega. Ale ta nemá kabinu odolnou proti výbušninám, centrální dohušťování kol a další kraviny. Můj odhad je, že vojenský podvozek bude okolo pěti až šesti mega. Tak další mega bude stát nástavba, jeřáb spolkne, to bude vědět Knezdub, okolo tří mega určitě. Pak tam jsou další serepetičky jako navijáky, radlice atd. Takže se dostanem tak na jedenáct, dvanáct? A k téhle sumě si přihoďte marži dodavatele celého této věci což je VOP026 ..
dá se předpokládat, že ten vyprošťovák bude podobný co dělá Tatra s Poláky pro tendr jejich armády
http://www.militaryrok.pl/index.php/com ... zamin.html
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Cena nástavby se bude odvíjet od požadavku. Jestli budou chtít plnohodnotný vyprošťovací jeřáb, nebo jen v podstatě sériovou skládačku hydraulické ruky a odtahových vidlí, jako v případě Mamuta. Ale i v té levnější variantě bych tu dolní hranici ceny viděl na těch 3 milionech a už by se to jen šplhalo nahoru (navijáky, přední radlice, zadní rydla, ovládání všeho z pancéřované kabiny...)
ObrázekObrázek
pepacz
desátník
desátník
Příspěvky: 58
Registrován: 1/10/2007, 17:19
Bydliště: Praha

ČS noviny z let 1950 - 1989

Příspěvek od pepacz »

Uživatelský avatar
jano
desátník
desátník
Příspěvky: 44
Registrován: 1/6/2010, 12:15

Příspěvek od jano »

Najprv koniec Mi 24 teraz predpokladaný skorý koniec
mig 29 ale o tom sa hovorí už strašne dlho. Vypadá to na brutálny rozklad ossr som zvedavý kedy začnú v NATO kričať alebo sa všetko zlikviduje a po pol roku sa kúpi "super najlepšia najdrahšia naj sealth" technika a niekto sa nepakuje ??? ale to nieje pravdepodobné. A minister Galko sa snaží aspoň nejakú tu techniku predať a snaď sa mu to aj podarí. čo si o tom myslíte ???

A k tej Tatre nieje to ďalšie záchranné lano pre Tatru a.s. ?
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

že by Tatru vytrhlo dvanáct aut? :mrgreen:
Tatra je subdodavatel, není koncový dodavatel
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jano
desátník
desátník
Příspěvky: 44
Registrován: 1/6/2010, 12:15

Příspěvek od jano »

Ale 12 aut za 600 mil. to by tatre dosť pomohlo ten pandur asipotrebuje nejaké záhadne NATO "kompatibilné" zariadenie aby ho vitiahlo z blata :D podvozky budú 815-7 (ako mamut) alebo klasik 815 armax ?
Uživatelský avatar
Sancho
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 28/7/2010, 23:03

Příspěvek od Sancho »

jano píše:Najprv koniec Mi 24 teraz predpokladaný skorý koniec
mig 29 ale o tom sa hovorí už strašne dlho. Vypadá to na brutálny rozklad ossr som zvedavý kedy začnú v NATO kričať alebo sa všetko zlikviduje a po pol roku sa kúpi "super najlepšia najdrahšia naj sealth" technika a niekto sa nepakuje ??? ale to nieje pravdepodobné. A minister Galko sa snaží aspoň nejakú tu techniku predať a snaď sa mu to aj podarí. čo si o tom myslíte ???

A k tej Tatre nieje to ďalšie záchranné lano pre Tatru a.s. ?
U těch Mi-24- jaká je vlastně definice "víceúčelového vrtulníku" které jak píšou upřednostňují před Mi-24? Já teda nevím, ale co je víceúčelovějšího než kombinace gunshipu, transportu pěchoty a materiálu, to vše za podmínek NBC?
Si vis pacem, para bellum
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Jano ještě jednou - dodavatel měl být VOP026 Šternberk! Tatra měla dodat jen podvozky!
ObrázekObrázekObrázek
buko1
vojín
vojín
Příspěvky: 19
Registrován: 26/10/2006, 08:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od buko1 »

Sancho píše:
U těch Mi-24- jaká je vlastně definice "víceúčelového vrtulníku" které jak píšou upřednostňují před Mi-24? Já teda nevím, ale co je víceúčelovějšího než kombinace gunshipu, transportu pěchoty a materiálu, to vše za podmínek NBC?

Mi-24 je všetko možné len nie viacúčelový vrtuľník. Preprava osôb / materiálu je totiž len doplnková a nie primárna funkcia tohto vrtuľníka - tento vrtuľník (myslím to čo má OS SR) dnes nedokáže plniť plnohodnotne žiadnu z týchto úloh, naviac končí životnosť drakov, takže ani modernizácia nei je možná bez celkovej výmeny väčšiny dielov.

Viacúčelový vrtuľník je napr. Mi-171Š (nie ten čo má AČR - jeho bitevné schopnosti sú drasticky osekané už od výrobcu, pretože AČR ich nepožadovala) - okrem toho že slúži ako gunship, je plne použiteľný aj ako transportný, alebo záchranný vrtuľník - prestavba trvá pár hodín.
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“