David Irving odsouzen na 3 roky za popírání Holokaustu

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět

Je správné trestat popírání Holokaustu?

Ne
27
40%
Ano
41
60%
 
Celkem hlasů: 68

Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

Inger píše:Presto bych ho nesoudila. Kazdy ma pravo na vlastni nazor,- od toho je demokracie. I Irving. Je to revisionista, a chce znat pravdu o tematu, asi jako my vsichni.
Překrucování faktů není názor ale lež! Obávám se že Irving pravdu znát nechce on ji jen chce mít takovou jaká se mu hodí a to že ji takovou hlásá je nebezpečné. Popírání či zlehčování nejstrašnějšího zdokumentovaného zločinu v dějinách lidstva by rozhodně mělo být trestné!
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

To Leonidas: já nikde neříkám, že vím vše...ale to snad neznamená, že nemohu diskutovat, ne? Od toho diskuse je, že se člověk může poučit. Dobře, třeba jsem se mýlil, měl špatné informace, ale, nezlob se, napsat "Preco, ked nemas dostatok informacii o problematike, sa k nej vyjadrujes?" mi přijde zvláštní...

Mimochodem: na mém názoru na svobodu názoru to nic nemění. Irving může být hovado třeba i srovnatelné s Zündelem, ale to nic nemění...svoboda názoru buď je nebo není. Nic mezi tím není.

A to je můj názor. Může se vám to nelíbit, můžete mi nadávat, ale to je tak vše, co s tím můžete dělat. A zaplať pánbu, že je to tak...až přijde doba, kdy budu třeba za něco takového třeba i souzen, tak to bude špatné.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

To Leonidas:
Ony ty výroky Irvinga jsou mnohem záludnější, než by se na první přečtení zdálo( zvláště pro mladého člověka, bez bližších historických znalostí).
Zlehčování typu - na zadním sedadle Kennedyho auta - místo abych jednoznačně řekl ženy se tam nezplynovávaly!!! Kennedyho ať si hodnotí zvlášť a určitě né v kontextu plynových komor. Černý humor má snad také své místo, jen tady ho myslím správně soud posoudil, že sem nepatří.
A po popisu jak byly v průběhu války a po válce technicky předělány plynové pece - pak následuje v překladu "a jak potom tomuto věřit " a další větné niance.....
Přirovnávání a zasévání nedůvěry, které si spousta lidí vysvětlí jinak - to je to co u tohoto tragického tématu soud ocenil.
Ti soudci nejsou blbci a výklad zákona, kterým se hodnotí fašismus a nacismus, již prošel mnoha zkouškami.
Záludnost vyjadřování a v kontextu zlehčování je to, zač byl Irving odsouzen ( na masy působí jednoduchost hesel, nikoliv intelektuální promýšlení).
Nikoliv za svobodu slova.
ObrázekObrázekObrázek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Kerre Tvá slova z 22.2.06 vytesat do kamene! Angláni i Američani (někteří) v knihách kopou za Němce a u nás jich je na můj vkus už taky až, až!!! V televizi když vidiš ,,nově vyrostlé" ,,historiky" jak ze Žižky udělali lumpa,zloděje,kacíře tak se Ti chce blít z Těch sráčů! Ano,Anglie by jinak mluvila i amerika kdyby jim tam běhali fašouni a hospodařili tam jako v Rusku!Postavili pár KL, a demokraticky tam zabíjeli jejich lid i když Těm bych to nepřál ani náhodou!A Irving? Ten je asi rád že se o něm mluví ale přestaňte se o něm zmiňovat a on ,,usne" jako špalek! Přece je dost inteligentní aby věděl jak to v lágrech chodilo:Číst umí, takže si myslím že mu na špek skáče jen ten kdo chce, anebo chce s ním dělat dusno a z lidí dělat makovce! Každý má mozek, tak si snad udělá svůj úsudek o Irvingovi, i o lidech kteří ho ,,žerou"! On ví co mluví, ale u něj je to zlý záměr!
Obrázek
Uživatelský avatar
Leonidas
Příspěvky: 3
Registrován: 6/7/2007, 19:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leonidas »

Yamato, Inger, nemusite ma presvedcovat. Ja taktiez nesuhlasim so zakonom o tzv. "osviencimskej" lzi. Inde som sa o tom rozpisal viac, tak moj nazor sem mozem postnut cely ak bude zaujem. Ale mam aj na nazor na vyjadrovanie sa o problematike, o ktorej nemam informacie. V dnesnej dobe internetu sa daju takmer vsetky informacie do minuty lahko overit. Takto sa len vytvaraju rozne nepresnoti, ktore skodia diskusii. Pripadne mozu potom aj kolovat.

Marvin, nie je treba. Vzhladom na to, ze tito "experti" sa zdiskredituju dostatocne sami.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Milda:
Chápu tvoje rozhořčení, ale zkus respektovat Řád fóra -ZDE:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=4

viz sekce A bod 2. Na adresu těch "některých historiků" lze odeslat i méně "expresivní" výraz.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

To, co se v Oswetimi delo, byla hruza, ktera uz se nesmi opakovat. Byla jsem se tam podivat asi pred 15 lety, a moc dobre mi z toho nebylo. Holocaust se stal, to je pravda, ale souzenim historika Irvinga tem lidem zivoty nevratime.
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Nejprve uvedu dva výroky, omlouvám se autorovi za zvýraznění části textu.
Inger píše:To, co se v Oswetimi delo, byla hruza, ktera uz se nesmi opakovat. Byla jsem se tam podivat asi pred 15 lety, a moc dobre mi z toho nebylo. Holocaust se stal, to je pravda, ale souzenim historika Irvinga tem lidem zivoty nevratime.
A druhý citát se týká hrobu Reinhardta Heydricha.
Inger píše:Ja tam chodim kazdy rok, vzdy pred tou nasi polarni noci. Tento rok jsem hrob navstivila uz na jare, a ta propadla zem me prekvapila.
Je to jenom náhoda, nebo tyhle dva citáty opravdu vyjadřují vztah jejich autora (autorky) k historii, konkrétně k Heydrichově éře v našich dějinách.
Ale jak jsem uvedl u jiného tématu, možná jsem nějakej divnej já když raději navštívím Westerplate než hrob jakéhokoliv nacistického pohlavára. Asi budu muset změnit své chování a při nebližší příležitosti (nejlépe ve výroční den úmrtí) navštívím hrob velkoadmirálů Karla Dönitze v Aumühle nebo Ericha Raedera v Kielu.
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

To Norad.
Mám stejné pochybnosti - ten divný nejsi Ty.
Výroky jsou opravdu zvláštní a již si jich asi všimlo více lidí.
ObrázekObrázekObrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ja se jen zajimam o historii, a nejvyce o Reinharda Heydricha,- to je vse.
Holocaust rozhodne nepopiram, stalo se to- a bylo to hodne zle. A tyto veci uz se nesmi opakovat.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

To nic, ja se o veci zajimam tak jak vas historik a publicista pan J. Cvancara. Navstevuji i rodne misto RH v Halle an der Saale. Ty adresy mohu zverejnit, v priloze o jeho hrobu.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Pardon, to bylo v zápalu ,,boje" Pege! Aby se zachovala jak se říka litera zákona,tečkovat, možno? Budu se snažit moc ,,netečkovat" a držet temperament na uzdě!
Obrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

To nemusite, klidne dejte svuj temperament.
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

Inger píše:To, co se v Oswetimi delo, byla hruza, ktera uz se nesmi opakovat. Byla jsem se tam podivat asi pred 15 lety, a moc dobre mi z toho nebylo. Holocaust se stal, to je pravda, ale souzenim historika Irvinga tem lidem zivoty nevratime.
To sice nevrátíme ale můžeme přispět k tomu aby se to víckrát neopakovalo :!:
Edit: Uvědom si ale také že "historik" Irving ze všech kdo přežily a vypovídají o tom vlastně dělá lháře!
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Lidi, kteri prezili, byli skutecni hrdinove. V KT se dely hrozne veci, ktere uz se nesmi nikdy opakovat. Mate pravdu. Souhlasim s Vami s tim Irvingem.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Možná už to znáte, možná ne. Dostal jsem to od starého kamaráda a cítil jsem tak trochu potřebu ji sem dát. K tématu se vrátím i když je dávno mrtvé. Jen proto, abych napsal i svůj názor.

Slovy starého vojáka a politika - Eisenhowera je každý kdo tu hrůzu popírá zkurvenec. Budiž mu dopřána svoboda slova. Ale zkurvenec to je podle starého pána i 21 dodatkem americké ústavy.

Chování Velké Británie je natolik neuvěřitelné, že si to ověřím. Nějak mi hlava nebere, že by to opravdu vyhodili z učebnic
Přílohy
VYZERA TO AKO NEMOZNE.ppt
prezentace k Holocaustu.
(1.06 MiB) Staženo 124 x
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Ano, také jsem na toto narazil a nedokáži tomu uvěřit...protože to by bylo něco neskutečně šíleného, kam by se pak Irving a spol. hrabali na Velkou Británii!

Moc doufám že je to HOAX.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

YAMATO - nedivím se, že jsi z toho tak trochu v šoku. Pokud tuto hrůzu popře jedinec - může být. Jeho motivace může být různá a možná i zrůdná ale pokud to udělá stát, který za Holocaust nechal popravovat válečné zločince tak je něco špatně. To se jako nakonec dočkáme rehablitací lidí kteří za to mohli v rovině ideové a těch kdo to fakticky prováděli? Vždyť se vlastně nic nestalo.

Bude mě zajímat nejen to zda to udělali, ale i to, co je k tomu vedlo. V tomto případě bych nerad zjistil, že britská vláda jsou........ jak že to řekl Eisenhower?

EDIT: Pozorovatel-signalista prosí o vysvětlení zkratky HOAX. :D
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

HOAX-podvod, mystifikaci či žert...a opravdu doufám že to tak bude.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

Obávám se, že to HOAX tak úplně nebude. Když si vezmu, že je možné, aby se ve Francii vyskytovali případy (ale nejen tam), kdy se muslimští žáci odmítající se učit matematiku s odůvodněním, že znaménko sčítání (+) je křižácká propaganda...
Bohužel v Evropě atrofovala národní hrdost, snaha bránit své tradice a kulturní hodnoty a byla nahrazená pohodlností. "Nehas co tě nepálí." je heslem dneška.
Jen tak mimochodem tuto pseudokorektnost najdeme i u nás: Zkuste si někde v Praze koupit Cikánskou pečeni. Ne, že by to nešlo (leckde ji stále mají), ale většinou byla přejmenována na Kladenskou. Takovými kravinami to začíná... :sad:
Nebát se a nekrást!
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“