REDAKČNÍ PLÁN

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Chlapci zlatí, mám skoro hotové Dewoitine 520 a spol, Marcel Bloch 152 a spol, Morane-Saulnier 406 a spol, Ki-44 "Reloaded", Ki-45 "Reloaded", Ki-61 a Ki-100 "Reloaded" a Zkáza svazu Z "Reloaded", ale nemám teď možnost to dostat na Palbu, ke kompu se dostanu jen málo a na krátkou dobu, jsem rád, že jsem teď stihnul aspoň ty japonské zbraně. Tak vás všechny prosím, abyste mě to někdo náhodou "nevyfouknul". Díky!

Reloaded = výrazně až radikálně přepracované staré články.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Shark
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 10/5/2008, 19:56

Příspěvek od Shark »

Zdravim , připravuje někdo nějaky članek o Izraeli ? o Moše Dajanovi a 6ti denni valce?, řekl bych že je to celkem zajimave tema a mam par knižeček a tak , mohl bych o tom napsat članek . .
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Shark píše:Zdravim , připravuje někdo nějaky članek o Izraeli ? o Moše Dajanovi a 6ti denni valce?, řekl bych že je to celkem zajimave tema a mam par knižeček a tak , mohl bych o tom napsat članek . .
Pokud vím, tak nikdo na ničem takovém nedělá, tedy: Vrhni se na to.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Houston, mám problém.
Když doma chci vložit obrázek tak mi to nejde objeví se jenom zkopírovaný link z odkazů a nic, že by Vista, v práci mám Mozillu a jde to bez problémů.
Domácí počítač nabízí 4 linky nad obrázkem kdežto v práci jenom dvě?
Nevíte někdo co s tím?
Díky za radu(y)
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Tak mi TonyHazard bohužel "vyžral" další připravované téma, po uherských tancích to měla být právě Itálie... No nedá se nic dělat, je to moje blbost, měl jsem si to téma tady "zabukovat" u dávno. Sice to bylo jen v plánu, ale jak se zdá, pořád platí "Kdo zaváhá, nežere" ....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Redakční plán

Příspěvek od TonyHazard »

Pro ,,sapíka'' : Promiň, ale nikde to nebylo zafixované,sice já to také neměl zamluvené, tak jsem myslel, že bych se tímto nastartoval do další práce, čeká mě delší článek (T-55), musím si dát krátkou pauzu po tom přesouvání fotek. Není problém to dopnit, určitě toho máš víc, díval jsem se na ty Maďary, tohle by mohlo být jako dobrý úvod.
Mám rozdělané jen střední tank Fiat M 15/42, stíhače tanků Semovente L 40 (47/32) a M 41M (90/53). Pokud máš něco jiného, je to tvoje.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Poslušně Hlásím, že pracuju na těchto tématech:-)

- Maresal - rumunský stihač tanků WW2
- bitva na řece Jalu - 1894.......................................................................hotovo :-)
- Japonsko-Čínská válka 1931 - 1945.......................................................zatím jen Mukdentský incident a vraždění v Nankingu
- německá stíhací ESA WW1 (aspoň některé, L.Richthofen, Loerzer...).........zatím jen Goering a Fieseler
- srovnání tanků Pz II vs. R-35.................................................................hotovo:-)
- srovnání tanků Pz II vs. R-40
- srovnání tanků Pz II vs. H-35/38............................................................hotovo:-)
- srovnání tanků Pz II vs. H-39
- srovnání tanků Pz II vs. 7TPjw...............................................................hotovo:-)
- srovnání tanků Pz 35(t) vs. 7TPjw...........................................................hotovo:-)
- bitevní loď Dreadnought (Anglie)
- rakousko-uherské monitory Temes a Bodrog...........................................hotovo:-)
- lodě pro útok klounem...........................................................................hotovo:-)
- námořní síly Francie 1914-1918 a jejich ztráty ve WW1
- Pařížské dělo........................................................................................splněno :-)
- Tlustá Berta...modíř..............................................................................splněno:-)
Naposledy upravil(a) kacermiroslav dne 16/7/2008, 13:31, celkem upraveno 8 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

kacermiroslav píše:Poslušně Hlásím, že pracuju na těchto tématech:-)

- Maresal - rumunský stihač tanků WW2
- bitva na řece Jalu - 1894
- Japonsko-Čínská válka 1931 - 1945
- německá stíhací ESA WW1 (aspoň některé, L.Richthofen, Loerzer...)
- srovnání tanků Pz II vs. R-35
- srovnání tanků Pz II vs. R-40
- srovnání tanků Pz II vs. H-35/38
- srovnání tanků Pz II vs. H-39
- srovnání tanků Pz II vs. 7TPjw
- srovnání tanků Pz 35(t) vs. 7TPjw
- bitevní loď Dreadnought (Anglie)
- rakousko-uherské monitory Temes a Bodrog
- lodě pro útok klounem
- námořní síly Francie 1914-1918 a jejich ztráty ve WW1
Teda chtěl bych mít tolik času jako ty, já se poslední dobou nemůžu k ničemu dostat....
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Hahaha:-)))) toho času je žalostně málo:-( a doma se už na mě kvůli tomu zlobějí, že furt sedím na compu. Měl jsem ale dost věcí rozdělaných už na jaře a je na čase je jen doladit a vypustit:-))) a je otázka, jakou kvalitu to podle vás taky bude mít....
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Dotaz....nikde jsem nenašel žádnou látku ohledně Německého útoku na Polsko v září 1939. Pracuje na tom někdo?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Docela pěkný článek, týkající se čistě leteckých operací, mají u konkurence na Frontě. Bylo by super udělat něco v podobném rozsahu, nebo i třeba ještě rozsáhlejšího.
Obrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Nenašel, nečteš vše - tady je divizní kacermiroslav řečeno, že po V. následuje VI. http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=2411
Nadřazené tomu je toto: http://www.palba.cz/viewforum.php?f=197
a najdeš to když cvakneš Západní fronta a v ní: Příčiny a události vzniku 2. světové války a tam Úvod.
Tedy, že na tom pracuji, jako na ostatním tam uvedeném já.
Je nutné na Palbě otevírat fóra i subfora a podřízené články a občas se tam přečtením informovat.
Stejně tak bys dostal odpovědi na finské Hänko, na které se ptáš jinde.
Přečíst vše co je zde:
http://www.palba.cz/viewforum.php?f=188
Trochu je se třeba s tou Palbou seznámit a ne jenom v ní vykopnout dveře.
I když v Tvém případě jsi ty dveře ještě vykopl dobře a dá se s tím lecos dělat.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Palba je už tak rozsáhlá, že není v moci číst vše. Možná tak za pár měsíců budu mít všechen materiál přečten:-)

Jinak myslím si, a snad nejen já, že pod názvem "Příčina a události vzniku WW2" nebude každý hledat válečné události v Polsku. Takže proto jsem to nenašel. Ten název mi prostě přijde trošku zavádějící, ale jinak materiál k počtení na super úrovni:-))) budu se těšit na pokračování.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

OK.
Mnoho věcí zde však je.
To není jen k Tobě, chci, aby i další lidé, kteří na Palbu přijdou, postupně otevřely až do článu zda tam není to, co je zajímá.
Palba již existuje mnoho let ( od 2004 ?), za tu dobu je zde mnoho kvalitních i méně kvalitních článků a na některých, na jejich obnově, restauraci, pracuje i skvěle Hans.S a snad i další.
Začátek by měl být otevření těch for, subfór až na jednotlivé články.
Možná, že i ty skvěle najdeš některá témata, která řvou o "restauraci", nebo jsou neúplná a pod. Stejně tak zde na Palbě není moc konfliktů zpracováno, co se týká letecké války. I to by se mohlo prohlédnout atd.
Prostě nic ve zlém.
Jsem jen někdy ostřejší, ale špatně to nemyslím.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

V pohodě......já se nedám:-)))))

Mě by se dost líbilo, rozčlenění WW1 podle vzoru WW2. Myslím si, že i když je Palba zaměřena hlavně na WW2, tak určitá paralela mezi oběma válkama existuje, a de facto většina bojových prostředků, taktiky, osobností, států atd.....je v podstatě stejná. A pro mě WW1 zatím na Palbě přijde jako pole neorané.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

kacermiroslav píše:de facto většina...taktiky, ....je v podstatě stejná
No to rozhodně není :). Nicméně na téma rozšíření WWI podle podobného vzoru bychom mohli určitě vést diskusi. Nejdříve bych ale počkal, jestli se shodneme na systematizaci současných armád podle nějakého centrálního vzoru. Systematizace dost chybí. Výhledově o tom založím nějaké vlákno s konkrétními návrhy. Zatím můžeš psát články a "někam" je umisťovat. S jejich pozdějším přesunem do příslušného vlákna není žádný problém.
Obrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

však píšu, píšu...až se ze mě kouří:-))))) už dýmam jak sentinel:-)))
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Redakční plán

Příspěvek od TonyHazard »

Rezervuji si zde pár tankových témat, aby mi je nějaký ,,aktivista'' nevyfouk. Jedná se o doplnění téma : britský Mk II Matilda a nové témata : ,,britský'' M3 Grant, francouzský Somua S35, sovětské KV-1 a SU-85 a americké M3, M10, M24 a M36 , a když mi vyjde čas doplním německé PzKpfw I a II. Ty dvouplošníky, co jsem psal posledně, zatím ne.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Tady mi to nedá a trochu si rýpnu? To je redakční plán Amercomu?

Koupil jsem si model StuG III a coby pokračování je tam Matilda II, stejně jako u tebe. Přečetl jsem si přiloženou "brožuru", nepřináší bohužel kromě obrázků nic moc nového co bych už nečetl jinde.

Jen mě dost zarazila poslední strana nazvaná "konkurenti"... Srovnávat StuG III a SU-85 by ještě šlo, co tam ale proboha dělá lehký tank Tetrarch? To si vydavatel dělá reklamu příštímu výrobku?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Redakční plán

Příspěvek od TonyHazard »

Pro sapíka : Rejpání od profíka mi nevadí, částečně máš pravdu, ale jen tak 50 / 50, ale proč to nevyužít, když už mám to povolení, ne? A na druhou stranu, přináší to docela dobré informace. Je mi jasné, kdo se tím delší dobu zabývá, a má toho více přečteno, může ho jen málo co překvapit.
Těch dalších 50% by měly být už vlastní články. (Na doporučení Hanse , že bych měl začít něco svého)
Jinak ten model je docela slušný, že? Škoda, že ho neudělali s těmi přídavnými pancíři, vypadal by mohutněji (trochu zručný modelář by z toho mohl udělat špičkový model).
S těmi ,,konkurenty'' máš pravdu, s tím jsem se spálil už u Leclercu, proto jsem od toho upustil. 8-)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“