Sci-fi

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4106
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Příspěvek od jarl »

Stuka - Já Enderovu hru četl dvakrát a opravdu se mi líbila, ale druhý díl nazvaný Mluvčí za mrtvé je podle mě ještě o něco lepší. Jestli hledáš něco spíše filozofického, tak zkus třeba slavné knihy Měsíc je drsná milenka a Cizinec v cizí zemi od R. A. Heinleina, nebo román Růže pro Algernon od Daniela Keyese. Z českých autorů by ti mohl vyhovovat Ivan Kmínek a jeho Utopie nejlepší verze, nebo staré pecky jako Čapkova Válka s mloky a Dům o 1000 patrech od Jana Weisse.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
matej112
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 14/12/2011, 14:43
Bydliště: Šahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matej112 »

to si napísal o knihách alebo čo :lol:
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Díky Jarl za tipy a jsem ráda, že se Enderova hra líbila i Mluvčí za mrtvé. Ano, dobře si to vystihl, že se mi líbí na sci-fi víc filozofické kontexty než technické.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Dum o tisici patrech je super, bohuzel tu knizku tady v americe nemam
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Franzi, a o čem je ta knížka? Aspoň zhruba načrtni.
ObrázekObrázek
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Příspěvek od Trismegistos »

Dům o tisíci patrech (též zapisováno Dům o 1000 patrech) je psychologický sci-fi román českého spisovatele Jana Weisse, který poprvé vyšel v roce 1929. Román popisuje příběh Petra Broka, který upadá do strašlivého snu, ve kterém se stává detektivem v tzv. Mullerdómě. Tento dům hrůzy a rozkoší vybičovaných až do nejvyšších výšek je ovládán postavou všemocného Ohishvera Mullera. Jak Petr Brok postupně stoupá patro po patru, uvědomuje si, že musí tohoto muže zabít. Román vrcholí v momentu, kdy Petr Brok zabije Ohishvera Mullera a probudí se ze svého hrozného snu. Sen je pravděpodobnou iluzivní skutečností tyfem nakaženého Jana Waisse za první světové války.

Zdroj: Wikipedia
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Holka zlata, je to ctyricet roku, co jsem ji cetl a tak to bude asi trochu nepresne. Je to snech vojaka, zasazeneho chlorem za WW1. Na svete existuje mrakodrap, ktery ma tisic pater a stale se buduje. V nem se odehrava normalni zivot. Cim nizsi patro, tim horsi zivot. Povstalci, vedeni Vitkem z Vitkovic bojuji proti stavajici vlade, vlada prodava planety a organizuje lety k nim /je to samozrejme podvod, cestujici konci jako otroci v dolech./ Je to fakt hrozne dlouho, ale tu knizku mam nekde v podvedomi se znamenkem+++. Ze ty me zkousis, krasna vilo, jestli nekecam? :D
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Nezkouším :D Franzi, jenom teď nevím, jestli mluvíte s Trismegistosem o stejné knize. Na tom , ale nezáleží. Hlavní věc je, že se ti knížka líbila.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Tris Ti to doplnil za me. Mluvime o stejne knize, ale on je trosicku mladsi :D
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Příspěvek od Trismegistos »

Já ji bohužel nečetl, píšu že zdrojem informací je wikipedie. :roll:
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Tak nevahej, sezen, precti a pak mi ji posli do Chicaga
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Příspěvek od Trismegistos »

No podle mojí databáze bych ho měl mýt v elektronické podobě, tak by to neměl být problém. :eek:
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Ještě bych chtěla slyšet váš názor na teorii o naší Zemi jako o živém superorganizmu známý jako Gaia. Určitě jste o tom slyšeli. Osobně tomu moc nevěřím, ale na druhou stranu vše je se vším tak propojené, že možná na tom něco bude. Potom by nebylo od věci přemýšlet o vesmíru, který má vyšší vědomí a naše vědomí je jeho součástí nebo spíš kousíček z něho. To by bylo celkem hezké. A vysvětlovalo by to, odkud se vzalo a co to je naše vědomí. (musím v závorce podotknout, že s náboženstvím to nijak nesouvisí).
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

já ti nevím, ale podle mě sis jen Boha vyměnila za něco jiného na stejné úrovni. Je jedno jak tomu tedy budeš říkat, je to stále to samé
ObrázekObrázekObrázek
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Příspěvek od Trismegistos »

Úplně stejné to není. Teorie Gaia nevylučuje evoluci a není v ní nic nadpřirozeného. :eek:

Teorie Gaia - Wikipedie
Naposledy upravil(a) Trismegistos dne 27/2/2012, 20:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Že by? No, možná to tak vypadá, ale Búh je příliš osobní, zatímco vesmír asi ne. Nevím, nechci se zaplétat. Možná máš pravdu. Tak potom radši ať to tak není. :D

EDIT: si mě předběhl Trisi.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Ale furt tu máte tu vyšší "bytost" :)
ObrázekObrázekObrázek
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Příspěvek od Trismegistos »

Ale nic nadpřirozeného. A jakýkoliv bůh je nadpřirozený až hanba. :D
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Gaia je něco jako Utopia, taky vysněný a dokonalý svět. Trefil jsem na ni jen v Nadaci, jinak nikde.
A děkuji všem za výborné tipy, aspoň vím, po čem se mám na Aukru dívat (Franzovi děkuji za tipy, ale už zase nemám co číst)
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“