Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Napsal: 4/4/2026, 13:42
Konec supervelmoci v přímém přenosu.
Letouny musí zajistit jak vzdušnou převahu v oblasti, ale také monitorovat situaci na zemi a likvidovat pozemní síly nepřítele, které se blíží k pilotovi.pjaro77 píše: Majú piloti smerový satelitnú vysielačku a nejaký infra stroboskop alebo niečo podobné na lokalizáciu ?
bat píše: Třeba se brzy dočkáme další eskalace a nakonec i výsadku a zavlečení US do pořádné řežby, kde už jeden pilot sem nebo tam nebude hrát nějakou roli.
Tohle už bylo za druhé světové. V jednom dokumentu, snad to bylo o Dukle bylo: i za cenu velkých ztrát se pro něj(raněný voják) šlo. Protože jinak by to mělo hrozný vliv na morálku mužstva.bat píše: ↑5/4/2026, 16:18 Z pohledu morálky US armády je skvělé, že pilota nenechali ve štychu a snažili se ho dostat zpátky i za cenu materiálu![]()
Dánský Nielsen to pěkně dnes shrnul s Hormuzem. IQ47 žádné dobré možnosti nemá https://www.youtube.com/watch?v=W4i6nj8aHkw tak třeba se brzy dočkáme další eskalace a nakonec i výsadku a zavlečení US do pořádné řežby, kde už jeden pilot sem nebo tam nebude hrát nějakou roli.
Afghánistán a konflikty předtím ukázaly, že moderní armáda dokáže vyhrát každou bitvu.
V Íránu to může dopadnout podobně. Jakmile by se začal tamní režim hroutit.
Ale zatím se drží, a spíše to vypadá, že moci se chytili radikálnější lidé.
Navíc mají stále rakety, i když arzenál už je značně oslabený, to bačové koz neměli v takovém měřítku.
Dál je to v podstatě čekání na to, komu dřív dojde dech nebo trpělivost.
Čas je spíše na straně Íránu, i když za týden budou třeba zase jiné komentáře, kdo ví ?
IQ47 ULTIMATA ruší nebo posunuje, mezitím někdo sází a vydělává rance na burzách.
Jako člověk vzešlý z tohoto prostředí nakonec taky vydělá nebo jeho okolí.
Jenže pak přišel rok 2003, pozornost USA se upřela na Irák a Afghánistán se stal tak trochu "zapomenutou válkou", což dalo Tálibánu prostor pro návrat.Americký ministr obrany Donald Rumsfeld zpochybnil výsledky studie, podle které Spojené státy nemají dost vojáků pro mise v Iráku a v Afghánistánu.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rum ... _mtaborska