Stránka 550 z 565

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 14/4/2026, 17:25
od Scotty87
pjaro77 píše: 14/4/2026, 16:31 Ešte sa spýtam v inej oblasti - u vás za covidu o každej akcii rozhodoval parlament ? Vy ste nemali krízový systém riadenia, podobne ako má IZS ?
To s tím vůbec nesouvisí. Zavedení stavu ohrožení státu nebo válečný stav vyhlašuje parlament na návrh vlády. O vyslání vojáků do zahraničí musí rozhodnout parlament. Tedy musí se sejít obě komory parlamentu. To za situace válečného ohrožení situace bude obtížné a nepružné.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 14/4/2026, 17:33
od Scotty87
pjaro77 píše: 14/4/2026, 15:34 Pritom by stačilo prevziať sčasti americké zmeny v armáde - do nejakej veľkosti financií by mohli nakupovať a vyberať položky samotní velitelia. A isté veci ako malé drony prehodnotiť na spotrebný tovar. Aj o tom to je.
Do jisté míry je to možné už dnes. Ovšem do omezeného finančního limitu. Což je spíš na drobné a spotřební vybavení. Rozhodně by se nikdy nemělo týkat výzbroje. Ta by měla být vždy maximálně sjednocená.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 14/4/2026, 18:52
od pjaro77
Čo chceš zjednocovať, keď sa technologie u dronov menia ako ponožky ?
S takým prístupom budú mať vaši vojaci v hodine H takmer nič a generáli si vtedy začnú podávať kľučky u garážistov.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 14/4/2026, 18:53
od pjaro77
Ďalšia otázka - prečo tender na MO na kdejakú vec trvá 6 rokov ?

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 15/4/2026, 13:58
od NagyAttila
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) podal ústavní stížnost proti verdiktu, podle kterého členové Evropského parlamentu nemohou v době výkonu mandátu zároveň působit v aktivní záloze české armády. Zdechovského proti jeho vůli z aktivní zálohy vyřadili

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zd ... u-40573497

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 15/4/2026, 16:43
od NagyAttila
Okamura si zve kandidáty na šéfa armády, je mezi nimi překvapivé jméno

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... eno-304114

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 16/4/2026, 14:51
od skelet
vlákno jsem
a) pročistil
b) zcenzuroval

vyberte si co chcete, je mi to fuk

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 16/4/2026, 15:06
od Scotty87
pjaro77 píše: 14/4/2026, 18:53 Ďalšia otázka - prečo tender na MO na kdejakú vec trvá 6 rokov ?
Tak to je poněkud extrémní případ. Většinou u větších věcí trvá tendr tak rok až rok a půl. Podle zadávacího postupu.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 16/4/2026, 19:34
od Scotty87

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 17/4/2026, 14:06
od Danik
Ministerstvo obrany uzavřelo smlouvu s českou společností na dodávku 2 680 dronů za 1,92 miliardy korun.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 17/4/2026, 14:08
od Danik
Také se podepsala zakázka na dodávku 40-ti multispektrálních maskovacích kompletů pro baterie Spyder v horském maskovacím vzoru.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 17/4/2026, 14:18
od Danik
Do roku 2028 má být pořízeno 3000 dronů

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 17/4/2026, 15:32
od Scotty87

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 17/4/2026, 15:53
od Danik
Babiš navrhl spojencům nasazení DPET a STARKOM do Hormuzu

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 17/4/2026, 16:16
od Scotty87

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/4/2026, 19:14
od Scotty87

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 20/4/2026, 00:04
od Scotty87

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 20/4/2026, 14:30
od Scotty87

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 20/4/2026, 17:35
od Scotty87

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 20/4/2026, 21:07
od bheid
Je dobré vidět, že to mají v rukách odborníci a mají plán:
Pro uzavřený okruh českých firem, které se věnují zbrojním zakázkám, je to velmi nepříjemná zpráva. V době, kdy jiné státy v Evropě a NATO hledají způsob, jak co nejvíc podpořit domácí obranný průmysl a zapojit ho do miliardových evropských projektů, se ministr obrany Jaromír Zůna (za SPD) rozhodl, že zruší sedm let fungující Sekci průmyslové spolupráce.
https://archiv.hn.cz/c1-67868440-minist ... o-nervozni

Ještě minulý pátek ministr obrany Jaromír Zůna (za SPD) plánoval zrušit Sekci průmyslové spolupráce. Po pondělní tiskové konferenci vlády je ale vše jinak. Do věci se totiž o víkendu vložil ministr průmyslu a obchodu a vicepremiér Karel Havlíček (ANO), který oznámil, že agenda sekce přejde pod jeho ministerstvo.
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zu ... l-40574449