Stránka 555 z 565

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 18/5/2026, 17:33
od Scotty87
Zemakt píše: 18/5/2026, 15:35 Myslíš že to bude horší než za pětikolky, kdy ta pipka s rádoby pérem každou chvíli posílala na Řehku VP :D
Tak rozdíl je v tom že Černochová ho tam aspoň ze začátku chtěla. Aby byl ministr obrany v takové otázce přehlasovaný vlastní vládou je celkem unikát.
Nic proti Hlaváčovi, ale je vidět že si dokázal zajistit podporu i mimo struktury ministerstva.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 18/5/2026, 17:38
od Zemakt
A třeba ne. Třeba je Babiš takový stratég, že preferuje více kontinuitu. Ledaže by mu to někdo našeptal ...., i to je možné :rotuj:

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 18/5/2026, 17:52
od Scotty87
Kontinuitu k Řehkovi rozhodně niko nechce. Spíš musel Hlaváč slíbit značnou diskontinuitu. Ovšem vzhledem k tomu že Hlaváč doprovázel Babiše na několika akcích v poslední době, tak k tomu měl asi dost příležitostí...
No teď by mohl Babiš říct že si tam, na rozdíl od Zůny, představoval většího bojaře a festival trapnosti by byl slušně zahájený. :lol:

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 18/5/2026, 18:03
od Zemakt
Nikdo, nebo jen Černochová a spol.? Co slíbil nevím, ale asi bych neřekl, že prvního za tebou ti bude dělat někdo kdo tě má na háku. To že první zástupce zastupoval GŠ někde s Babišem je diskvalifikace, nebo jen součástí jeho práce/zaměstnání? Jo asi tam mohli poslat jinýho vořecha, vrátného třeba.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 18/5/2026, 19:31
od Nesher
Zemakt píše: 18/5/2026, 15:35 Myslíš že to bude horší než za pětikolky, kdy ta pipka s rádoby pérem každou chvíli posílala na Řehku VP :D . Taky se to dá číst jako změnu před změnou ministra.
Jo, myslím. Ostatně jako u všeho, čeho se ta slovensko-japonsko-dieslovská banda dotkne.
Problém mezi Černochovou a Řehkou spočíval v tom, že na sebe narazily dvě velmi podobné osobnostní profily, tedy silné osobnosti zvyklé velet a zároveň mající potřebu všechno a všechny kontrolovat. U NGŠ ještě doplněné o jistou nedůvěru vůči všem, kteří nepocházeli ze stejného prostředí. Což nikdy nemůže skončit dobře. Nicméně minimálně ze začátku měly obě strany zájem spolupracovat a v nějaké podoběse o to snažily i dál. Tady máme od začátku jasno, že ministr nového NGŠ nechce takže jak asi ta spolupráce bude vypadat?

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 18/5/2026, 19:53
od Scotty87
Zemakt píše: 18/5/2026, 18:03 Nikdo, nebo jen Černochová a spol.?

Babiš Řehku celkem upřímě nesnáší a mnozí další z ANO i SPD. Takže ano, hledal se někdo kdo opustí ten Řehkův komunikační směr.
Co slíbil nevím, ale asi bych neřekl, že prvního za tebou ti bude dělat někdo kdo tě má na háku.
Opatovi dělal prvního zástupce Zůna. Nedokážu si představit rozdílnější vojáky.
To že první zástupce zastupoval GŠ někde s Babišem je diskvalifikace, nebo jen součástí jeho práce/zaměstnání?
Je to nějaký signál, který se celkem potvrdil.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 18/5/2026, 19:55
od Dzin
Jsem docela zvědaví, jestli se můj bývalý velitel stane NGŠ. Za mě je na něm minimálně pozitivní, že si alespoň v minulosti dokázal uvědomovat limity svých schopností a byl ochoten se zlepšovat. Loni jsme ho ale viděl na Slivici a přišel mi, že dost sešel a přiznám se, že jsem si tehdy spíše tipoval, že půjde do důchodu.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 18/5/2026, 20:02
od Scotty87
Vzhledem k tomu že hrad už řekl že s ním nemá problém, tak jeho jmenování v podstatě nic nebrání.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 18/5/2026, 20:05
od Scotty87
Nesher píše: 18/5/2026, 19:31 Tady máme od začátku jasno, že ministr nového NGŠ nechce takže jak asi ta spolupráce bude vypadat?
Vzhledem k tomu že ministra teď dělají minimálně dva, tak třeba si s Landovským rozumí.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 18/5/2026, 20:26
od NagyAttila
Nesher píše: 18/5/2026, 19:31
Zemakt píše: 18/5/2026, 15:35 Myslíš že to bude horší než za pětikolky, kdy ta pipka s rádoby pérem každou chvíli posílala na Řehku VP :D . Taky se to dá číst jako změnu před změnou ministra.
Jo, myslím. Ostatně jako u všeho, čeho se ta slovensko-japonsko-dieslovská banda dotkne.
Problém mezi Černochovou a Řehkou spočíval v tom, že na sebe narazily dvě velmi podobné osobnostní profily, tedy silné osobnosti zvyklé velet a zároveň mající potřebu všechno a všechny kontrolovat. U NGŠ ještě doplněné o jistou nedůvěru vůči všem, kteří nepocházeli ze stejného prostředí. Což nikdy nemůže skončit dobře. Nicméně minimálně ze začátku měly obě strany zájem spolupracovat a v nějaké podoběse o to snažily i dál. Tady máme od začátku jasno, že ministr nového NGŠ nechce takže jak asi ta spolupráce bude vypadat?
Zabudol si, ze vsetko su to ČESKÍ politici, nie slovenski, japonsi ci aki

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 18/5/2026, 20:27
od NagyAttila
Uvidime ako sa novy ngš postavi k otazke delostrelectva.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 18/5/2026, 20:35
od Scotty87
Alfik píše: 18/5/2026, 16:15 Éee... no myslím, že je to poněkud novinářsky nafouknutá fráze.
To je maximálně babišovsky nafouklá fráze. :lol:
Na dotaz, zda ministr obrany Hlaváče nakonec podpořil, odpověděl předseda vlády: „Pan ministr Zůna hlasoval proti, ostatní členové vlády hlasovali pro.“[

Zůna následně průběh potvrdil. „Jak uvedl pan premiér, osobně jsem hlasoval proti, jelikož jsem si dokázal na zmíněném místě představit vzhledem k dlouholeté znalosti armádního prostředí z mého pohledu vhodnějšího kandidáta. Vláda však rozhoduje ve sboru a její rozhodnutí respektuji. Více se k tomu vyjadřovat nyní nebudu,“ uvedl Zůna./quote]

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 00:00
od Danik
NagyAttila píše: 18/5/2026, 20:27 Uvidime ako sa novy ngš postavi k otazke delostrelectva.
Z2 nekoupí jestli se ptáš na tohle.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 00:21
od Scotty87
Dzin píše: 18/5/2026, 19:55 Jsem docela zvědaví, jestli se můj bývalý velitel stane NGŠ. Za mě je na něm minimálně pozitivní, že si alespoň v minulosti dokázal uvědomovat limity svých schopností a byl ochoten se zlepšovat. Loni jsme ho ale viděl na Slivici a přišel mi, že dost sešel a přiznám se, že jsem si tehdy spíše tipoval, že půjde do důchodu.
Tak asi na tu funkce má. Určitě to není nejhorší možná volba. Ačkoli to že se na ni dostal přes politickou tlačenku od Babiše je takové meh. Osobně byl můj favorit ze zvažovaných možností spíš Čepelka. Ten má ale ještě šanci za čtyři roky.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 07:06
od Dzin
Hlaváč je takoví "bezproblémový" typ velitele. Na dráhu, která ho nasměrovala do nejvyšších funkcí se dostal přeci jen tak, že nahradil Procházku, který se měl ujmout velení 4. brn, po jeho kauze s "krytím nacistů". Jinak si osobně myslím, že by nikdy tak velkou kariéru neudělal, protože v tehdejší době vedla cesta k vrcholu hlavně přes velení brnky.
Scotty87 píše: 19/5/2026, 00:21Osobně byl můj favorit ze zvažovaných možností spíš Čepelka.
Vzhledem k tomu, že Čepelka má kancelář nade mnou, tak jsem mu fandil, aby to dostal. :wink:

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 07:25
od Zemakt
Dzin píše: 19/5/2026, 07:06 Hlaváč je takoví "bezproblémový" typ velitele. Na dráhu, která ho nasměrovala do nejvyšších funkcí se dostal přeci jen tak, že nahradil Procházku, který se měl ujmout velení 4. brn, po jeho kauze s "krytím nacistů". Jinak si osobně myslím, že by nikdy tak velkou kariéru neudělal, protože v tehdejší době vedla cesta k vrcholu hlavně přes velení brnky.
Scotty87 píše: 19/5/2026, 00:21Osobně byl můj favorit ze zvažovaných možností spíš Čepelka.
Vzhledem k tomu, že Čepelka má kancelář nade mnou, tak jsem mu fandil, aby to dostal. :wink:
I takhle se dělá kariérní postup Dzine :lol: o tom žádná, ale takto okatě :razz:

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 09:49
od Nesher
Scotty87 píše: 18/5/2026, 20:05
Nesher píše: 18/5/2026, 19:31 Tady máme od začátku jasno, že ministr nového NGŠ nechce takže jak asi ta spolupráce bude vypadat?
Vzhledem k tomu že ministra teď dělají minimálně dva, tak třeba si s Landovským rozumí.
Což je další smutný výstup v celé té tragikomedii s názvem "česká vláda".

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 10:51
od Dzin
Zemakt píše: 19/5/2026, 07:25 I takhle se dělá kariérní postup Dzine :lol: o tom žádná, ale takto okatě :razz:
:-? 8-)
Jenže to nevyšlo tak zase za 4 roky. :wink:

Jinak první reakce co mám od některých kolegů moc pozitivní nejsou.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 11:25
od Lord
PÍŠU SI !
Dzin píše: 19/5/2026, 10:51
Zemakt píše: 19/5/2026, 07:25 I takhle se dělá kariérní postup Dzine :lol: o tom žádná, ale takto okatě :razz:
:-? 8-)
Jenže to nevyšlo tak zase za 4 roky. :wink:

Jinak první reakce co mám od některých kolegů moc pozitivní nejsou.

A jejich jména :D
Jako díky za tvojí otevřenost insidera, ale aby tě nepostavili náhodou do haptáku.
Nicméně doufejme, že ty doby jsou už za námi. Zákulisní intriky nicméně stále přetrvávají :)

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 11:43
od Dzin
:D Tohle nejsou naštěstí žádné služební informace a tak se na ně nevztahuje informační omezení. :wink: a to že nový NGŠ někomu vyhovuje a někomu ne je taky běžná věc. Ostatně u těch kolegů co se jim Hlaváč nezamlouvá platí že drží linii MO a tedy se chovají “správně” :)

P.S. Teď jsem si vzpomenul, že někteří lidé interpretují výraz “Insider” jako “agent tajné služby” a tak bych chtěl prohlásit že pro zpravodajskou službu nepracují. :D