Stránka 556 z 565

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 11:59
od Scotty87
Dzin píše: 19/5/2026, 07:06 Vzhledem k tomu, že Čepelka má kancelář nade mnou, tak jsem mu fandil, aby to dostal. :wink:
Kdyby nebyl od letectva, tak ho budu podezírat že tam dupe při nácviku pořadového kroku a tebe to ruší při odpoledním šlofíku. 8-)

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 12:09
od Dzin
Dokonce i při tom dopoledním. :D

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 12:15
od Zemakt
Diskrétně pánové, kulaťák naslouchá. Jistá míra nezbytné konspirace je i zde doporučena :!:

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 12:32
od Lord
Jen doplním...
Dzin píše: :D Tohle nejsou naštěstí žádné služební informace a tak se na ně nevztahuje informační omezení. :wink: a to že nový NGŠ někomu vyhovuje a někomu ne je taky běžná věc. Ostatně u těch kolegů co se jim Hlaváč nezamlouvá platí že drží linii MO a tedy se chovají “správně” :)

P.S. Teď jsem si vzpomenul, že někteří lidé interpretují výraz “Insider” jako “agent tajné služby” a tak bych chtěl prohlásit že pro zpravodajskou službu nepracují. :D

Insider je obecně někdo, kdo má vhled do zákulisí, hlavně se používá v souvislosti s trhy nebo jako moderní anglicismus.

Whistleblower (česky oznamovatel) je člověk, který upozorní na neetické, nezákonné nebo nebezpečné jednání uvnitř organizace či instituce.

Možná tohle by sedělo lépe :lol:

Whistleblowing v Armádě České republiky představuje zákonnou možnost upozornit na protiprávní jednání, korupci nebo zneužití moci, aniž by vám hrozil postih.

A to i v rámci úřadu, pokud existuje důvěra.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 12:34
od Scotty87

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 12:48
od Dzin
Lord píše: 19/5/2026, 12:32 Jen doplním...
To vím, jen jsem si vzpomenul na některé (hysterické) reakce když byl Porošenko ve starších uniklých materiálech ZaMiNi USA jako “náš Insider”.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 12:51
od Dzin
Zemakt píše: 19/5/2026, 12:15 Diskrétně pánové, kulaťák naslouchá.
Zatím naše debata nedosahuje té před 4 roky k Řehkovi :wink:

Jinak jsem si přečetl, že velení vzdušek se bude už co nevidět stěhovat a naplní se tak plán z tuším roku 20199 s dobou realizace 2021.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 12:53
od Scotty87
Zemakt píše: 19/5/2026, 12:15 Diskrétně pánové, kulaťák naslouchá. Jistá míra nezbytné konspirace je i zde doporučena :!:
Tady je naštěstí každému hned jasné že je to pouze fikce. Stavba těla pilota neumožňuje pochodování.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 12:54
od Zemakt
Vzdušné síly očekávají přílet Embraeru C-390, první zálet má český letoun úspěšně za sebou
Krasavec :up:

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 13:43
od NagyAttila
Vyše 250 českých vojakov sa presúva na Slovensko, zúčastnia sa cvičení NATO, pri ktorom aliancia testuje schopnosť mnohonárodného brigádneho zoskupenia rýchlo doplniť jednotky a nasadiť ich v scenári v prípade eskalácie krízy. Vojaci vezú na Slovensko obrnené transportéry s muníciou aj ďalšiu techniku.
https://dennikn.sk/minuta/5343053/

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 17:08
od Dzin
Scotty87 píše: 19/5/2026, 12:53 Tady je naštěstí každému hned jasné že je to pouze fikce. Stavba těla pilota neumožňuje pochodování.
No, na druhou stranu, co se tělesné konstituce týká, kdo se s generálem Čepelkou setkal, ten jistě potvrdí, že spíše než na pilota by ho šacoval na ženistu z elitní jednotky na lámání skal.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 19:21
od Scotty87
Vždycky sem si říkal jak se mohl nasoukat do kokpitu Mi-24.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 20:52
od pjaro77
Gratulujem k Embraeru C-390. Kúpili ste dva či tri ?

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 21:03
od Zemakt
Doufám, že zatím dva.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 22:17
od bheid
Nikomu jsem neslíbil, že letos dáme na obranu dvě procenta, řekl Babiš v debatě
Další část přenosu byla věnována armádě. Ví premiér, proč ministr obrany Jaromír Zůna hlasoval jako jediný proti Miroslavu Hlaváčovi na post náčelníka Generálního štábu? „To nevím, asi s ním má nějakou jinou zkušenost. Neumím to posoudit,“ řekl předseda vlády. Budeme tedy svědky tříletého sporu a hádek mezi ministerstvem obrany a Generálním štábem? „Je důležité, aby náčelník Generálního štábu měl dobré vztahy s ministerstvem obrany a já to samozřejmě budu hlídat a budu se v tom angažovat. Záleží mi na tom, aby resort fungoval, abychom nabírali co nejvíce vojáků, budeme pro ně stavět byty, budeme stavět centrálu pro integrovaný záchranný systém, karlovarské letiště převezme armáda, Moravskoslezský kraj nám snad prodá Mošnov. A vzal jsem jako vládního zmocněnce Landovského, který byl čtyři roky naším velvyslancem v NATO, vidí do těch střev. Je to samozřejmě i o tom, s kým tam mluvíte a jak tam mluvíte. Pan ministr Zůna, i když byl naštvaný, musí pochopit, že to bude dobře fungovat. Já se tomu chci věnovat,“ ujistil premiér.
Zmíněný Jakub Landovský uvedl, že může odpřisáhnout, že letos Česká republika vydá dvě procenta na armádu. Premiér Babiš také? „Nikdy jsem neslíbil, že vydáme dvě procenta. Ani Marku Ruttemu. Problém je, že resort obrany vykazuje nějaké čísla, potom to pošlou do NATO a tam jsou různé metodiky, například Evropská unie má program SAFE a nevíme, zda nám půjčku započtou do uznatelných nákladů, protože tam jsou tanky Leopard nebo tatrovky. Mark Rutte mi dal informace, jak to dělají jiné státy, jak to počítají a proč má třeba země se sedmi tisíci vojáky dobrá čísla. Podle mě to není správný přístup, já chci, abychom budovali armádu, abychom měli víc vojáků. Ale je možné, že do Ankary přijede pan prezident Trump a každý dostane kartáč. Já se nebojím a rád mu to vysvětlím. A taky tam mám nějaký kredit, protože jsme jedni z posledních, kteří jsme vždycky za ním stáli, na rozdíl od jiných, kteří o něm nemluvili hezky a kritizovali ho,“ naznačil směr uvažování směrem k summitu NATO Babiš.
Prezident Petr Pavel má zase kredit u ostatních premiérů, prezidentů a především u vojenské části NATO. Teď to vypadá, že by mohl do Ankary přijet běžnou linkou a zúčastnit se tam nějakých společenských akcí. Dnešní pořad začal debatou o smíření, je tedy možné, že se nakonec v Ankaře potkají a vyladí to tak, aby to bylo dobré pro Českou republiku? „Určitě. Musíme to vyřešit tak, aby to bylo dobré pro Českou republiku. Teď proběhne jednání na úrovni generální tajemník NATO a ministři zahraničí a potom v červnu rozhodneme,“ odvětil předseda vlády.
https://www.denik.cz/z_domova/andrej-ba ... 60519.html

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 19/5/2026, 23:46
od Scotty87
Pár měsíců starý rozhovor s novým NGŠ.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 20/5/2026, 08:10
od Scotty87

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 20/5/2026, 10:36
od Scotty87

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 20/5/2026, 11:37
od Scotty87
Babiš dnes oznámil že se plánuje nákup dalších čtyř (baterií?) Spyder All-In-One. Nový KVAČR by měl být přestaven na bezpečnostní radě v červnu. V současném návrhu armáda údajně plánuje do roku 2040 nabrat 32 000 vojáků. Babiš chce vyšší číslo.
HIwFAwVWoAAPKdd.jpg

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 20/5/2026, 13:26
od Nesher
Scotty87 píše: 20/5/2026, 11:37 Babiš dnes oznámil že se plánuje nákup dalších čtyř (baterií?) Spyder All-In-One. Nový KVAČR by měl být přestaven na bezpečnostní radě v červnu. V současném návrhu armáda údajně plánuje do roku 2040 nabrat 32 000 vojáků. Babiš chce vyšší číslo.
HIwFAwVWoAAPKdd.jpg
Spíš 4 kusy Spyder AiO,. Nevím kdo by ty 4 další baterie obsluhoval. Už pro ty 4 pořizované nemáme dost lidí.
A to nemluvím o penězích.