Stránka 558 z 565

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 22/5/2026, 14:58
od Zemakt
Komiku

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 22/5/2026, 14:59
od Scotty87
Dzin píše: 22/5/2026, 13:58 Lzaznamenal i přímo obavy, aby nedošlo k razantnímu "zeštíhlení" armády o ve stylu Vondrova "ořežu sádlo nechám svaly"
Na zeštíhlování s největší pravděpodobností nedojde, ale bez dalších prostředků se opravdu výrazně omezí další rozvoj schopností. Pojedou se strategické vyzbrojovací projekty a ostatní bude tak nějak přežívat.
Babiše někdo naočkoval že všechno co se dělalo na obraně byla jedna velká zlodějina a on tomu věří. Navíc obvinění někoho z bývalého vedení by mu naprosto hrálo do karet. Takže je klidně možné že vyfabují nějaké obvinění, které se bude roky řešit u soudu a skončí to nakonec zproštěním. To už tady bylo.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 26/5/2026, 09:02
od Xawi3r
Nevím, do jakého vlákna by bylo vhodné to dát... Ale za me vserikajici clanek... A názor Zaluzneho:
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... .seznam.cz

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 26/5/2026, 12:18
od pjaro77
Babiš ako typický zmrd obviňuje druhých z toho čo sám robí.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 26/5/2026, 13:48
od pjaro77

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 26/5/2026, 14:29
od Zemakt
Nic. Pořád melduju do kola, že nějaká forma povinné základní vojenské služby je základ.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 26/5/2026, 15:00
od Scotty87

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 27/5/2026, 15:18
od Scotty87
Nový náčelník GŠ AČR Miroslav Hlaváč představil vizi armády nové generace
Screenshot 2026-05-27.png
Pokud tohle už reflektuje nový KVAČR, tak tam tedy oproti tomu stávajícímu žádnou výraznou změnu nevidím.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 27/5/2026, 17:24
od Zemakt
Co takhle vize lehké brigády nového typu na bázi zkušeností z UA a základem z výsadkového pluku?

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 27/5/2026, 17:38
od NagyAttila
Zemakt píše: 27/5/2026, 17:24 Co takhle vize lehké brigády nového typu na bázi zkušeností z UA a základem z výsadkového pluku?
To je co?

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 27/5/2026, 17:59
od stronger.p
Zemakt píše: 26/5/2026, 14:29 Nic. Pořád melduju do kola, že nějaká forma povinné základní vojenské služby je základ.
Jsem o tom taky přesvědčen, ale největší problém vidím v množství těch, co povedou výcvik, v jejich empatii, aby klukům od počítačů zlepšili fyzickou kondici a ti kluci se necítili ponížení nebo psychicky na dně, ale aby jim "vojna" opravdu něco dala...
Nechtěl bych, aby to byl stejný systém, jako když jsem já byl na ZVS.
Ten koncept by se musel pojmout jako další škola se zaměřením na brannou a vojenskou výchovu s opravdu lidským přístupem...
Taky možná píšu blbosti, jsou jiní a povolanější...

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 27/5/2026, 18:15
od Zemakt
Tak zrovna s tímto problém nemám. Obecně profesionální armáda generuje kvalitní kádr. Včetně instruktorského. Vzájemné porovnání s armádou devadesátých let či ČSLA nemůže obstát.

Já osobně vidím problém číslo jedna, ani ne v mladých. Kterých se to týka nejvíce, ale v politické reprezentaci. V její slabosti, falešnosti a krátkozrakosti. Padni komu padni. Jak říkal Řehka, ideální doba prováhana.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 28/5/2026, 13:01
od Dzin
NagyAttila píše: 22/5/2026, 14:56 Nicmene tomu (politizaci armady) gen Rehka tiez nepridal svojim vztahov s politickou za STAN a sirenim jej nazorov a politiky..
Mohl bys konkrétně, kde Řehka šířil názory a politiku STAN? Včetně toho abys rozlišil politiku STAN a vládní politiky, kterou STAN ve své době spoluutvářel.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 28/5/2026, 13:39
od NagyAttila

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 28/5/2026, 14:43
od Scotty87
Až tedy na to že skutečnost že s někým žije ještě neznamená že prosazuje nějakou politiku. Naopak co se týče politiky a styků s politiky považuji Řehku za naprosto neohrabaného. Bohužel tím svým svérázným přístupem potopil hodně věcí které asi upřímně chtěl prosadit.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 28/5/2026, 14:44
od Scotty87
Zemakt píše: 27/5/2026, 17:24 Co takhle vize lehké brigády nového typu na bázi zkušeností z UA a základem z výsadkového pluku?
Zatím bych se asi soustředil na dozbrojení pluku na požadovanou úroveň a potom se uvidí.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 28/5/2026, 15:04
od NagyAttila
Scotty87 píše: 28/5/2026, 14:44
Zemakt píše: 27/5/2026, 17:24 Co takhle vize lehké brigády nového typu na bázi zkušeností z UA a základem z výsadkového pluku?
Zatím bych se asi soustředil na dozbrojení pluku na požadovanou úroveň a potom se uvidí.
Ja bych se soustredil na vyzbrojeni delostreleckyho pluku

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 28/5/2026, 15:14
od Scotty87
To už je vyřešeno.

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 28/5/2026, 15:22
od NagyAttila
Ani bych neřekl. Problemy s dodavkami del a jeste vetsi s municii

Ved to nevie ani minister, kedy tie dela budu dodane..

Re: AČR kampak kráčíš?

Napsal: 28/5/2026, 15:40
od Scotty87
Nevím o problémech s municí. STV si musí projít certifikací. Ovšem to není nic nového nebo nečekaného.
Myslím že o situaci s dělem se na MO ví podstatně víc než se říká ven.