Stránka 559 z 565
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 28/5/2026, 18:20
od NagyAttila
Tazko sa certifikuje municia , ked nemate k dispozicii dostatocne velku strelnicu
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 28/5/2026, 18:43
od Scotty87
To rozhodně není nepřekonatelný problém.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 28/5/2026, 19:24
od Zemakt
NagyAttila píše: ↑28/5/2026, 18:20
Tazko sa certifikuje municia , ked nemate k dispozicii dostatocne velku strelnicu
Budeme certifikovat u vás. V čem je problém? Není problém!
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 28/5/2026, 21:48
od NagyAttila
Vies v com moze byt problem? (Domyslam si)
Problem moze byt v tom, ze na velke vzdialenosti sa u nas striela z miesta mimo strelnicu (temer na hranici s CR) - a neverim, ze to je len tak - to asi musia byt speci povolenia atd.
A prirodzene, zvs/msm/csg ma pramalu motivaciu byt ustretovi, ked ste zmietli nakup municie z SR zo stola.
To iste plati pre vyrobcu CAESAR / FR municie
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 07:21
od Dzin
NagyAttila píše: ↑28/5/2026, 13:39
Vychadzal som len z clankov a komentarov v mediach.
Z těch článku ale neplyne, že by NGŠ šířil názory a politiku STAN. Plyne z nich leda, že to tvrdí političtí oponenti STAN, což ale nemá příliš velkou váhu, pokud to nejsou schopni nějak doložit, což nedělají. Navíc jak píše
Zemakt, Řehka se spíše vyprofiloval jako člověk, která zase tak moc politikům na ruku nejde.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 07:23
od Scotty87
V Polsku se dá střílet do moře na prakticky neomezenou vzdálenost. Ostatně s Caesarem už tam minimálně loni byli.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 07:27
od Zemakt
Lynx: peníze nesmrdí nikomu. Zaplatíš, střílíš.
Dzin: půjdeš na ruku politikům a jsi v lepším případě za kašpara. Obzvláště u téhle lživé svoloče co nám dnes vládne to platí dvojnásobně.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 08:05
od NagyAttila
Zemakt píše: ↑29/5/2026, 07:27
Lynx: peníze nesmrdí nikomu. Zaplatíš, střílíš.
Dzin: půjdeš na ruku politikům a jsi v lepším případě za kašpara. Obzvláště u téhle lživé svoloče co nám dnes vládne to platí dvojnásobně.
Ved prave - ked prichadzas o desatmiliony, asi ta najomne za desattisice neuspokoji...(eur)
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 08:46
od Zemakt
Kdo chtěl víc, má prd. Tak to odstřílejí v tom Polsku no, viz. Scotty.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 08:53
od NagyAttila
Len tam je iny problem. Vyrobca vam tazko poskytne dela na skusky municie. On poskytne mozno dela na par vystrelov aby ste skontrolovali delo. Nie na stovky vystrelov, aby ste si odladili strelecke tabulky na jeho technike.
Takze si mozte zaviest dela bez certifikovanej municie a nasledne si ju na nich certifikovat, inak to nevidim.
A vyrobca vam potom povie - hej, vy ste strielali necertifikovanou municiou? Tak vam pada zaruka..
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 09:20
od Scotty87
Certifikace munice od STV se řešila s výrobcem pri jednání o nákupu děl.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 10:27
od Nesher
NagyAttila píše: ↑28/5/2026, 21:48
Vies v com moze byt problem? (Domyslam si)
Problem moze byt v tom, ze na velke vzdialenosti sa u nas striela z miesta mimo strelnicu (temer na hranici s CR) - a neverim, ze to je len tak - to asi musia byt speci povolenia atd.
A prirodzene, zvs/msm/csg ma pramalu motivaciu byt ustretovi, ked ste zmietli nakup municie z SR zo stola.
To iste plati pre vyrobcu CAESAR / FR municie
Jasně, protože na světě jsou jen SK nebo FR střelnice. Svatá prostoto!
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 10:30
od NagyAttila
Aha takze ta zakazka je v poriadku, zmluvne terminy sa plnia podla planu!

Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 13:32
od Nesher
Poptal jsem se na MO ohledně té nové KVAČR. A jak už tady padlo, nic převratného tam není, jen se recyklují staré věci do "nového" a většinou menšího kabátu.
Např. u PVO vypadl systém, který by stál nad Spyder, bude se spoléhat na SRN vedenou iniciativu European Shield. Tedy pokud to ještě nezvrátí Bureš ve snaze se dostat do WH, to byl také jeden z důvodů jeho nespokojenosti po návštěvě MO minulý týden. Vojáci to už nicméně nepožadují, pochopili, že na to nedostanou peníze a pokud náhodou ano, zastaví tím akvizice všude jinde na několik let. Stejně tak jim došlo, že by nesehnali personál v dostatečném počtu.
Takže se dokoupí 4 Spyder AiO, přičemž není jasné co to vlastně znamená,, ale pravděpodobně jen 4 kusy a nějaká munice.
Nicméně se plánuje rozvoj protidronové obrany spojený s komplexním systémem průzkumu a kontroly prostoru postavený na kombinaci radarů, pasivních prostředků, družic a různých pozemních i vzdušných autonomních prostředků, různých typu průzkumných dronů od družstva až po brigádu, dronů s vysokou vytrvalostí a dálkovým dosahem integrovaných prostředků pro kontrolu jak pozemního, tak vzdušného prostoru a nakonec uderné a stíhací drony. K tomu samozřejmě i různé prostředky elektronického boje a ničení (mikrovlnná i laserová zařízení). Celé to má stát, dle zvolené varianty vyšší desítky až nižší stovky mld.
Zároveň některé otázky zůstávají stále otevřené, např ShM, raketomety, prostředky dlouhého dosahu pro VS (JSM), posílení vojskové PVO nad úroveň již objednaných systémů, náhrada Mi 171ŠM.
Součástí převzetí jednoho nebo dvou civilních letišť by mohlo být i opuštění Kbel. Lidi kolem ANO by rádi dostali pod kontrolu tamní velmi lukrativní pozemky.
Nicméně vše závisí na penězích a z většiny pro Anofert nic nekouká, takže obecně panuje spíše pesimismus.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 13:40
od Zemakt
Jako že by se 24. základna přesunula do Ostravy jo, když se tam buduje zázemí pro C-390? To se mi zdá už dost přitáhnuté za vlasy. Ale co už, vždycky si říkám, že mě u těhle individuí nemůže nic překvapit a stále se tak děje

Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 14:09
od Nesher
Zemakt píše: ↑29/5/2026, 13:40
Jako že by se 24. základna přesunula do Ostravy jo, když se tam buduje zázemí pro C-390? To se mi zdá už dost přitáhnuté za vlasy. Ale co už, vždycky si říkám, že mě u těhle individuí nemůže nic překvapit a stále se tak děje
Neříkám, že je to na beton. Ale Bureš už o tom začal mluvit, že v rámci převzetí KV nebo OVA, případně obojího by se musely vyřešit Kbely. Takže ano, pokud by na to došlo, tak "zelená" letka do OVA či KV a "bílá" na VH. Na MO je vážně špatná atmosféra, sekce akvizic kromě rozjetých věcí (4x4 OV pro ženisty a spol.) prakticky nic nedělá a důležití lidé odcházejí. Z ministra má srandu i vrátný a političtí náměstci jsou úplný bizár.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 14:14
od Scotty87
Dokud bude Trump válčit, tak se Babiš do Washingtonu nijak hrnout nebude. Navíc jak už jsem říkal úplně si nemyslím že by Amieričani nějak hořeli touhou nám prodat Patriot. Sami teď zjistili že v lokálním konfliktu nemají kapacity na pokrytí svých potřeb a potřeb pár spojenců v oblasti.
Opuštění Kbel se za jedno funkční období stihnout nedá. Takže je spíš otázka jestli tenhle směr podrží i příští vláda nebo ne. Navíc se tam v poslední době investovalo. Ne úplně horentní částky, ale stejně...
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 14:24
od Scotty87
Nesher píše: ↑29/5/2026, 14:09Z ministra má srandu i vrátný a političtí náměstci jsou úplný bizár.
Ono je vůbec otázka jestli se už nepřipravuje nějaké přeskupování ve vládě. Protože těch ministrů který jsou slabý nebo jinak problematičtí se za posedni dobu vylouplo několik a nesyslím že si to může Babiš dovolit dlouho ignorovat.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 14:58
od skelet
Nákladní letka měla být už dávno v Pardubicích, ale ta se používá jako záloha pro Čáslav.. sice by mohli jako záložní používat Náměšť, ale ta je známá svými namrzání, takže nic..
Mošnov se jako základna pro nákladní letadla nabízí, neb kousek od ní je letiště a hned vedle ní železniční překladiště.
A proto je třeba připomenout jedno z prvních moudrých rozhodnutí této vlády, a to zrušení výstavby logistického centra zde.
Karlovy Vary nedávají smysl ani pro nákladní letku a ani pro F-35.
Vláda nepředvídatelných kroků.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 29/5/2026, 15:51
od Zemakt
Pro mne nedává smysl ani ta Ostrava Skelete, geografií. To je jakoby jsme měli Užhorod, a tam jsme umístili jedinou základnu dopr. let. Praha je v centru,. Vary jsou už píčovina non plus ultra.