Zemakt, aíčko udělalo v tomto případě přehled a maják na ostrově FAROS v něm nebyl ta nejdůležitější věc!
Byly tam i jiné informace. Když bych pak kliknul na odkaz, nebo se zeptal jinak, tak by mi dalo rozpětí od do.
Pjaro, ...nebo od bakalářských prací.
Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity tradiční písemnou bakalářskou práci nahradí takzvaným závěrečným projektem.
Stejnou změnu oznámila i Vysoká škola ekonomická v Praze. Další školy nad podobným postupem uvažují. Důvodem je umělá inteligence.
Zdroj:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vyso ... omaci_kori
Jinak co se týče diplomových prací, tam dávají dokonce nápady, jak by se s tím mělo pracovat.
Jenže stejně je už problém rozeznat, co psal člověk nebo Ai, pokud se zrovna něco nevypíchne, jako to udělal Zemakt

Podobnou chybu však může udělat běžně člověk. Kdybych nepsal, že to využívám, ale...
Často to vyžaduje formální citování, nebo často mylně někteří za AI generovaný považují i vysoce strukturovaný lidský text.
Tresty hrozí tak leda, když AI bezmyšlenkovitě vygeneruje celé kapitoly, nebo převážnou část práce.
No asi budeme mít i tady v ČR za nějakou dobu podobné modely jako v Americe. Zde se píše Master's Thesis.
Stále častěji se u praktických oborů (marketing, IT, business) nahrazuje tzv. Capstone projektem – tedy řešením reálného problému pro konkrétní firmu namísto teoretického textu.
Co se týče historie, ANTIKY, ta má svá specifika, protože dost věci se furt opakuje.
Současný nástup AI vrací univerzity částečně zpět ke kořenům – tedy k důrazu na ústní ověření znalostí a obhajobu v reálném čase.
Moderní obhajoby začínají připomínat právě středověké disputace. Komedie, ale má to možná někdy smysl.