Stránka 562 z 565
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 1/6/2026, 07:41
od juhelak
Funguje ta Marta i za pohybu? Docela by mě zajímalo jak by zvládala chránit vůz proti těm fpv.
Ad raketomety : zbraň je to skvělá pro obranu, ale strašná nevýhoda v munici, která je drahá a hrozně pomalu se vyrábí.. V případě většího zapojení do konfliktu bychom byli na suchu za pár dní a výroba pár desítek raket měsíčně by asi těžko stačila.. To už dávají větší smysl uderne drony, když je v ČR zázemí a možnosti jich vyrábět v téhle kategorii stovky měsíčně.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 1/6/2026, 10:44
od Danik
juhelak píše: ↑1/6/2026, 07:41
Funguje ta Marta i za pohybu? Docela by mě zajímalo jak by zvládala chránit vůz proti těm fpv.
Ad raketomety : zbraň je to skvělá pro obranu, ale strašná nevýhoda v munici, která je drahá a hrozně pomalu se vyrábí.. V případě většího zapojení do konfliktu bychom byli na suchu za pár dní a výroba pár desítek raket měsíčně by asi těžko stačila.. To už dávají větší smysl uderne drony, když je v ČR zázemí a možnosti jich vyrábět v téhle kategorii stovky měsíčně.
Ano, dělali tam další úpravy, od zrychlení pohybu po obou osách, přes další upgrade A.I zaměřování. Zároveň je tam v pozadí vidět i varianta ZS-M (Marta-M) s 12,7mm namontovaná na Hilluxu.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 1/6/2026, 19:36
od pjaro77
juhelak píše: ↑1/6/2026, 07:41
Funguje ta Marta i za pohybu? Docela by mě zajímalo jak by zvládala chránit vůz proti těm fpv.
Ad raketomety : zbraň je to skvělá pro obranu, ale strašná nevýhoda v munici, která je drahá a hrozně pomalu se vyrábí.. V případě většího zapojení do konfliktu bychom byli na suchu za pár dní a výroba pár desítek raket měsíčně by asi těžko stačila.. To už dávají větší smysl uderne drony, když je v ČR zázemí a možnosti jich vyrábět v téhle kategorii stovky měsíčně.
V poriadku, križujúce strely a drony , aj to je možnosť. Pretože delenie krajín na frontové a nefrontové sú dnes zastaralé. Toto uvažovanie sa europanom škaredo vypomstí a ešte viac postoj - budeme sa hlavne brániť.
To nikto z vás do dôsledkov nevníma, ako sa predlžuje bojová zona a čo bolo kedysi bezpečné zápolie je dnes ohrozené útokmi zhora ?
Rusko ak zaútočí na Europu tak bude útočiť na najslabšie miesta tisíckami dronov a striel.
V každej krajine NATO treba mať zásobu podobných rakiet a striel vrátane leteckých a rozbíjať nepriateľovi logistiku, fabriky, alabugy , mosty, dopravné uzly.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 1/6/2026, 20:05
od NagyAttila
Zostrelit dron , ktory leti cca 200km/h, krizujucu strelu co leti nizko cca 800km/h je nieco ine ako zostrelit vykonnu modernu balisticku raketu. O nosnosti ani nehovorim.
A najma, ta rychlost hovori aj o tom, ci sa ciel medzicasom nepremiestni. Ano, drony su vhodne a lacne na terorizovanie obyvatelstva a nicenie infrastruktury..
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 1/6/2026, 21:21
od pjaro77
Balisticke rakety a väčšina križujúcich striel je proti statickým objektom.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 2/6/2026, 20:16
od Scotty87
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 2/6/2026, 20:35
od Scotty87
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 3/6/2026, 15:33
od Scotty87
KS 25 je překvapivě podobný německé uniformě. Až tohle zjistí vlastenci, tak se do vrchu poserou.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 3/6/2026, 17:26
od Scotty87
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 3/6/2026, 18:18
od pjaro77
Scotty87 píše: ↑3/6/2026, 15:33
KS 25 je překvapivě podobný německé uniformě. Až tohle zjistí vlastenci, tak se do vrchu poserou.
...
Darmo vy ste s germánmi rôzneho druhu prepojený kultúrne aj geneticky.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 3/6/2026, 22:23
od Zemakt
Logicky. Nutno podotknout, zdá se, že ty naše uniforny mají větší kapsy.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 4/6/2026, 09:45
od Alfik
A nejsou náhodou všechny uniformy na světě tak nějak podobné? A nejen uniformy - všimli jste si podobnosti sak? Kalhot? A co smokingy? A vůbec - co boty??? Šejm! Na celém šírém světět jsou boty jedna jako druhá!

Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 4/6/2026, 14:02
od Scotty87
Každá země má specifika střihu u uniformy a tohle se prostě německé podobá víc než málo.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 4/6/2026, 14:11
od Zemakt
Jestli náhodou nešijí u stejného švece Prťavce - Koutného. V těch vykrojených kapsách bych spíš viděl R-U uniformu M1915. A ta by pro nás měla být také tradiční, že

Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 4/6/2026, 15:01
od Scotty87
Ono to má vycházet z krátce poválečné uniformy. Takže tam jde číst ještě prvorepublikové prvky. Doufám že Němci šijí tradičně u Hugo Bosse. Jinak by mě zklamali.

Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 4/6/2026, 15:50
od Scotty87
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 4/6/2026, 17:23
od Scotty87
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 4/6/2026, 21:28
od Danik
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 4/6/2026, 21:29
od Danik
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 4/6/2026, 21:29
od Danik
Na Univerzitě obrany proběhly na pěší střelnici ve výcvikovém prostoru Březina experimentální střelby na dron s kombinovaným využitím ručních zbraní a ručního směrového rušiče. Cílem akce bylo ověřit předpoklad, že současné působení střelby a rušení může zvýšit účinek ochrany proti bezpilotnímu prostředku. Experiment reagoval na rostoucí význam malých UAV v současném bezpečnostním prostředí a na potřebu hledat prakticky prověřená, dostupná a operačně využitelná řešení ochrany proti této hrozbě. Získaná data jsou v současnosti vyhodnocována s využitím statistických metod.
https://spojar.mo.gov.cz/clanky/experim ... by-na-dron
