Stránka 563 z 565
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 6/6/2026, 19:37
od Scotty87
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 6/6/2026, 21:01
od Nesher
A máme to černé na bílém, do konce roku AČR převezme letiště KV, investuje tam min. 1 mld. do VPD, aby tam mohli Azeři létat i něčím větším než je A 320.
Peníze na obranu utraceny, hejtmana z Anofertu to nebude stát ani korunu, obranyschopnost na tom bude ještě o něco hůř.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... m=z-boxiku
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 6/6/2026, 21:09
od Rase
...a pak se prodá za pakatel "skvělému" zájemci z jednoho Svěřenského fondu.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 7/6/2026, 09:48
od Nesher
Rase píše: ↑6/6/2026, 21:09
...a pak se prodá za pakatel "skvělému" zájemci z jednoho Svěřenského fondu.
To si nemyslím, všechna regionální letiště v ČR jsou čistý proděl, takž co by s tím Bureš dělal?
Takhle vyjde vstříc vlastnímu hejtmanovi, který už to nebude musel platit. Navíc utratí peníze na obranu aniž by jeho proruští koaliční partneři a jeho z větší části dezolé elektoriát protestovali. A KV zůstanou hlavním městem různých ex sovětských mafií v ČR i nadále.
Co nevzdělaný venkov chtěl, to dostal. Opětovný posun směrem na východ, k Slovensku a spol,
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 8/6/2026, 11:11
od Scotty87
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 9/6/2026, 11:43
od Zemakt
Karlovarské letiště má do konce roku přejít pod armádu. Miliardu za ranvej už zaplatí stát
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zp ... .seznam.cz
Marně hledám nějaké trapné vysvětlení proč to Vzs AČR vůbec potřebují.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 9/6/2026, 12:31
od Scotty87
Tady už se s nějakým zdůvodněním nikdo ani nezdržuje. Prostě to rozhodl Babiš a hotovo.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 9/6/2026, 17:35
od Scotty87
Armáda by letos podle predikce mohla nabrat až 3300 vojáků z povolání, včetně nových studentů Univerzity obrany. Ke dni 3. června měla armáda přes 25 739 vojáků z povolání.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 9/6/2026, 17:42
od Danik
Nová Tatra PRAM/M pro podporu Titusů KOVVŠ. První ze třetí generace ve službě. Následovat budou dílny pro CV90, dílny pro Caesary, muniční speciály pro Caesary a 8x8 valníky.

Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 9/6/2026, 17:42
od Danik
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 9/6/2026, 21:04
od Scotty87
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 10/6/2026, 13:01
od Scotty87
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 10/6/2026, 13:09
od pjaro77
Kedy by sa to dal očkávať tender a koľko vozidiel ? Budú súčasťou strednej bigády aj OT 4x4 a 6x6 ?
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 10/6/2026, 13:22
od Scotty87
To s tím nemá nic společného. Tady se teprve budou sbírat zkušenosti a připravovat požadavky na taková vozidla.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 10/6/2026, 13:23
od Scotty87
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 10/6/2026, 14:12
od pjaro77
K článku
https://www.czdefence.cz/clanek/safegua ... cich-plzne mám otázku.
Čo je spomenutý C2 systém ? Je to C2 pozemnej AČR alebo nejaký iný pre IZS v KOPISoch ?
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 10/6/2026, 18:55
od Scotty87
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 16/6/2026, 11:06
od Nesher
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 16/6/2026, 12:55
od Dzin
pjaro77 píše: ↑10/6/2026, 14:12
Čo je spomenutý C2 systém ? Je to C2 pozemnej AČR alebo nejaký iný pre IZS v KOPISoch ?
Co jsem pochopil z článku, nejedná se o žádný technický systém, ale o systém ve smyslu postupů a procesů velení a řízení. Něco jako když se řekne, že naši fotbalisté pro hru proti Koreji zvolili herní systém vedoucí k jejich prohře.
Re: AČR kampak kráčíš?
Napsal: 17/6/2026, 17:25
od NagyAttila
NATO dalo definitivně za pravdu Babišovi. Fialova vláda loni závazky nesplnila
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-na ... a-40583742