Akce v Perském zálivu a okolí
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Něco naznačí i ten pokus 2 US torpédoborců proplout Hormuzským průlivem. Jak to s nimi vlastně je? Cooper v diskuzi píše (už před 20 hodinami), že se otočili.
Na jedné straně US hlasí, že úspěšně propluli a některé zdroje tvrdí, že nikoliv. Jsou k tomu i nějaké videa podporující iránský narativ. Záběry podporující US příběh jsem neviděl ani jeden. V dnešní době dezinformací těžko říct, ale časem se ukáže jak to bylo.
Pokud ovšem US má potřebu takto zoufale lhát, tak reálně tahají za kratší konec bez ohledu kolik LL si tam přivezou.
Na jedné straně US hlasí, že úspěšně propluli a některé zdroje tvrdí, že nikoliv. Jsou k tomu i nějaké videa podporující iránský narativ. Záběry podporující US příběh jsem neviděl ani jeden. V dnešní době dezinformací těžko říct, ale časem se ukáže jak to bylo.
Pokud ovšem US má potřebu takto zoufale lhát, tak reálně tahají za kratší konec bez ohledu kolik LL si tam přivezou.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Před jednadvaceti minutami Donald Trump prohlásil, že vzhledem k neúspěšným jednáním s Íránem zahájí americké námořnictvo blokádu Hormuzského průlivu - "s okamžitou platností" - upřesnil.
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
No už to je stejně fuk, těžko říct jestli to byla snaha bít si prsa, nebo fake. Nebo šlo o nějaký pokus v době jednání
Byla to asi jen demonstrační plavba. Tom Cooper má pravdu!
Spíše budou Hormuz blokovat s odstupem, tedy i to co Írán sporadicky pouští.
Tím sice seberou příjmy Íránu a ostatním zemím Perského zálivu, ale nevyřeší problémy s nedostatkem ropy a hnojiv, hélia pro Asii.
Americké minolovky, které by se hodily na odminování shodou okolností stáhli pryč.
Navíc pokud se nedohodli, tak by bylo riskantní v průlivu setrvávat.
Ty lodě by to mohly přeci snadno koupit od min, raket nebo dronů, byly by v průlivu jako na střelnici
Námořní lodě třídy Independence (LCS) USS Tulsa a USS Santa Barbara, které jsou upraveny pro minolovné úkoly, se objevily v Singapuru.
https://www.navytimes.com/news/your-nav ... navy-says/
Měly nahradit skupinu vyřazených minolovek třídy Avenger.
Faktem je, že USA momentálně v oblasti nemají vhodné lodě pro odminování, proto žádaly evropské spojence o pomoc.
Schopnost USA zajistit bezpečnost plavby v této oblasti je omezená, což vedlo ke snaze o intenzivnější spolupráci s partnery.
Anduril sice tiše staví autonomní válečné lodě, ale k nasazení je ještě asi daleko.
Zájem amerického námořnictva o autonomní plavidla rychle roste, zejména v souvislosti s válkou v Íránu.
bat píše: ↑ Něco naznačí i ten pokus 2 US torpédoborců proplout Hormuzským průlivem. Jak to s nimi vlastně je?
Cooper v diskuzi píše (už před 20 hodinami), že se otočili.
Na jedné straně US hlasí, že úspěšně propluly a některé zdroje tvrdí, že nikoliv. Jsou k tomu i nějaké videa podporující iránský narativ.
Záběry podporující US příběh jsem neviděl ani jeden. V dnešní době dezinformací těžko říct, ale časem se ukáže jak to bylo.
Byla to asi jen demonstrační plavba. Tom Cooper má pravdu!
Spíše budou Hormuz blokovat s odstupem, tedy i to co Írán sporadicky pouští.
Tím sice seberou příjmy Íránu a ostatním zemím Perského zálivu, ale nevyřeší problémy s nedostatkem ropy a hnojiv, hélia pro Asii.
Americké minolovky, které by se hodily na odminování shodou okolností stáhli pryč.
Navíc pokud se nedohodli, tak by bylo riskantní v průlivu setrvávat.
Ty lodě by to mohly přeci snadno koupit od min, raket nebo dronů, byly by v průlivu jako na střelnici
Námořní lodě třídy Independence (LCS) USS Tulsa a USS Santa Barbara, které jsou upraveny pro minolovné úkoly, se objevily v Singapuru.
https://www.navytimes.com/news/your-nav ... navy-says/
Měly nahradit skupinu vyřazených minolovek třídy Avenger.
Faktem je, že USA momentálně v oblasti nemají vhodné lodě pro odminování, proto žádaly evropské spojence o pomoc.
Schopnost USA zajistit bezpečnost plavby v této oblasti je omezená, což vedlo ke snaze o intenzivnější spolupráci s partnery.
Anduril sice tiše staví autonomní válečné lodě, ale k nasazení je ještě asi daleko.
Zájem amerického námořnictva o autonomní plavidla rychle roste, zejména v souvislosti s válkou v Íránu.





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Oficiální americké informace (z doby před Trumpovým oznámením blokády):
(Sean M. Castellano/US Navy via AP)
Americká armáda v sobotu oznámila, že zahájila operaci odminování v Hormuzském průlivu, přičemž touto klíčovou vodní cestou propluly dvě americké válečné lodě.
V příspěvku na X americké Centrální velitelství uvedlo, že dva raketové torpédoborce amerického námořnictva, USS Frank E. Petersen Jr. a USS Michael Murphy, „propluly Hormuzským průlivem a operovaly v Perském zálivu v rámci širší mise, jejímž cílem je zajistit, aby byl průliv zcela zbaven námořních min, které zde dříve položilo Íránské revoluční gardy“.
Admirál Brad Cooper, velitel Centrálního velitelství, v prohlášení uvedl: „Dnes jsme zahájili proces zřizování nové plavební dráhy a brzy tuto bezpečnou trasu předáme komerční dopravě.
Translated with DeepL.com (free version)
(Sean M. Castellano/US Navy via AP)
Americká armáda v sobotu oznámila, že zahájila operaci odminování v Hormuzském průlivu, přičemž touto klíčovou vodní cestou propluly dvě americké válečné lodě.
V příspěvku na X americké Centrální velitelství uvedlo, že dva raketové torpédoborce amerického námořnictva, USS Frank E. Petersen Jr. a USS Michael Murphy, „propluly Hormuzským průlivem a operovaly v Perském zálivu v rámci širší mise, jejímž cílem je zajistit, aby byl průliv zcela zbaven námořních min, které zde dříve položilo Íránské revoluční gardy“.
Admirál Brad Cooper, velitel Centrálního velitelství, v prohlášení uvedl: „Dnes jsme zahájili proces zřizování nové plavební dráhy a brzy tuto bezpečnou trasu předáme komerční dopravě.
Translated with DeepL.com (free version)
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Dobře to je zpráva před několika hodinami, ale mezitím to je zase trošku jinak.
Americká armáda začíná čistit Hormuzský průliv, říká Trump
https://www.navytimes.com/news/pentagon ... rump-says/
Trump v příspěvku na Truth Social uvedl, že USA zablokují každé plavidlo v mezinárodních vodách, které zaplatilo mýtné Íránu, a začnou ničit miny, které podle něj Íránci shodili v průlivu.
https://www.navytimes.com/news/pentagon ... rump-says/
Jak už jsem napsal výše, ta první část výroku o americké blokádě je možná, tak druhá odminování může být problematická.
"Každý Íránec, který na nás střílí, nebo na mírová plavidla, bude VYHOZEN DO PEKLA!" dodal.
Íránská polooficiální tisková agentura Tasnim uvedla, že "přehnané" americké požadavky bránily dosažení dohody.
Pákistánský ministr zahraničí Ishaq Dar uvedl, že je "nezbytné" zachovat příměří dohodnuté minulý úterý.
Americké námořnictvo loni vyřadilo minolovky na Blízkém východě. Tady je, co udělali.
USA zůstávají přesvědčeny, že jejich nová fáze schopností protiminových opatření může úspěšně zmařit minovou válku.
https://www.navytimes.com/news/your-nav ... -they-did/
"Balíček mise [pobřežní bojové lodi] MCM je sofistikovaná sada pilotovaných i bezpilotních systémů navržených k lokalizaci, identifikaci a neutralizaci mořských min, v bezpečnější vzdálenosti od minových polí než MCM třídy Avenger," řekl námořní představitel Military Times pod podmínkou anonymity.
Jakmile by bylo identifikováno a zmapováno velké množství min, minolovka nebo vrtulník by mohly miny odpálit pomocí akustických nebo magnetických spouštěčů, v závislosti na typu min zaměřených na cíl.
Pro elektromagnetickou denotaci by americké námořnictvo použilo magnetické minolovné saně Mark 105 Hydrofoil, které podle něj vyzařuje magnetické pole navržené tak, aby miny oklamaly a způsobily výbuch.
Jinak řečeno, zatím nevím, že by lodě MCM byly v oblasti Hormuzu.
Írán nedokáže vylovit miny nakladené v Hormuzském průlivu
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... u-40572757
Miny Maham 7, které leží na dně, se dají pokládat z malých lodí a člunů. Jejich tvar ztěžuje detekci sonarem.
Americká armáda začíná čistit Hormuzský průliv, říká Trump
https://www.navytimes.com/news/pentagon ... rump-says/
Trump v příspěvku na Truth Social uvedl, že USA zablokují každé plavidlo v mezinárodních vodách, které zaplatilo mýtné Íránu, a začnou ničit miny, které podle něj Íránci shodili v průlivu.
https://www.navytimes.com/news/pentagon ... rump-says/
Jak už jsem napsal výše, ta první část výroku o americké blokádě je možná, tak druhá odminování může být problematická.
"Každý Íránec, který na nás střílí, nebo na mírová plavidla, bude VYHOZEN DO PEKLA!" dodal.
Íránská polooficiální tisková agentura Tasnim uvedla, že "přehnané" americké požadavky bránily dosažení dohody.
Pákistánský ministr zahraničí Ishaq Dar uvedl, že je "nezbytné" zachovat příměří dohodnuté minulý úterý.
Americké námořnictvo loni vyřadilo minolovky na Blízkém východě. Tady je, co udělali.
USA zůstávají přesvědčeny, že jejich nová fáze schopností protiminových opatření může úspěšně zmařit minovou válku.
https://www.navytimes.com/news/your-nav ... -they-did/
"Balíček mise [pobřežní bojové lodi] MCM je sofistikovaná sada pilotovaných i bezpilotních systémů navržených k lokalizaci, identifikaci a neutralizaci mořských min, v bezpečnější vzdálenosti od minových polí než MCM třídy Avenger," řekl námořní představitel Military Times pod podmínkou anonymity.
Jakmile by bylo identifikováno a zmapováno velké množství min, minolovka nebo vrtulník by mohly miny odpálit pomocí akustických nebo magnetických spouštěčů, v závislosti na typu min zaměřených na cíl.
Pro elektromagnetickou denotaci by americké námořnictvo použilo magnetické minolovné saně Mark 105 Hydrofoil, které podle něj vyzařuje magnetické pole navržené tak, aby miny oklamaly a způsobily výbuch.
Jinak řečeno, zatím nevím, že by lodě MCM byly v oblasti Hormuzu.
Írán nedokáže vylovit miny nakladené v Hormuzském průlivu
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... u-40572757
Miny Maham 7, které leží na dně, se dají pokládat z malých lodí a člunů. Jejich tvar ztěžuje detekci sonarem.





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Debata o raketách: Írán má k dispozici ještě „tisíce“ raket a je schopen vyprostit odpalovací zařízení pohřbená pod troskami, sdělili tento týden deníku Wall Street Journal představitelé USA a Izraele. To je v ostrém kontrastu s tím, co před několika dny tvrdil stále více nevyzpytatelný Pete Hegseth. „Ministr války“ novinářům řekl, že íránský raketový program byl „funkčně zničen“ a odpalovací zařízení i rakety jsou „vyčerpány, zdecimovány a téměř zcela neúčinné“. A přesto přetrvávají. Zdroje sdělily deníku Journal, že íránské zásoby raket se od začátku války 28. února „zhruba snížily na polovinu“, „přesto si Írán zachovává tisíce balistických raket středního a krátkého doletu, které by mohly být vytaženy z úkrytů nebo získány z podzemních zařízení.“ ...
SpyTalk News 11.4.2026
Translated with DeepL.com (free version)
SpyTalk News 11.4.2026
Translated with DeepL.com (free version)
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Tak teď je to jasná zdá se s tou blokádou alespoň prozatím. Bylo mi to divné...
US **blokuje celé iránské pobřeží** - nejen Hormuz. Umožní dodávky humanitární pomoci po ** inspekci **. Tím tedy brání možným dodávkám zbraní po moři do Iránu a taky si od Iránu nikdo nic nekoupí. Irán povoluje proplutí lodím, které nepatří spojencům US/Izraele, za výpalné. Jenomže IQ47 se nechal slyšet, že takové lodě budou taky spadat do blokády (ale to není oficiální oznámení IMO). Tedy efektivně i to málo, co mohlo proplout nepropluje. Tedy Asii už ani kapka a to bude radosti...
BTW. před cca měsícem US blokovalo Kubu od dodávek ropy, ale pak připluly narychlo "přemalované" ruské tankery a bylo po blokádě. Jenomže to nikoho moc nezajímalo a bylo zastíněno válkou s Iránem.
Pokud karibská krize měla nějaké rácio ze strany US, tak tahle situace je úplně pitomá. V případě, že Čína nevyměkne a pošle s lodí ozbrojený doprovod, tak to začíná smrdět. US nemá ani žádnou oporu mezinárodního práva, pochopení ve světě je minimální a domácí podpora slábne. Navíc je to pro US z ruky a nemůžou se přiblížit k iránskému pobřeží, takže nevím jak si představují nahánět lodě v tak velkém prostoru a dělat kontrolu/zabavení.
US **blokuje celé iránské pobřeží** - nejen Hormuz. Umožní dodávky humanitární pomoci po ** inspekci **. Tím tedy brání možným dodávkám zbraní po moři do Iránu a taky si od Iránu nikdo nic nekoupí. Irán povoluje proplutí lodím, které nepatří spojencům US/Izraele, za výpalné. Jenomže IQ47 se nechal slyšet, že takové lodě budou taky spadat do blokády (ale to není oficiální oznámení IMO). Tedy efektivně i to málo, co mohlo proplout nepropluje. Tedy Asii už ani kapka a to bude radosti...
BTW. před cca měsícem US blokovalo Kubu od dodávek ropy, ale pak připluly narychlo "přemalované" ruské tankery a bylo po blokádě. Jenomže to nikoho moc nezajímalo a bylo zastíněno válkou s Iránem.
Pokud karibská krize měla nějaké rácio ze strany US, tak tahle situace je úplně pitomá. V případě, že Čína nevyměkne a pošle s lodí ozbrojený doprovod, tak to začíná smrdět. US nemá ani žádnou oporu mezinárodního práva, pochopení ve světě je minimální a domácí podpora slábne. Navíc je to pro US z ruky a nemůžou se přiblížit k iránskému pobřeží, takže nevím jak si představují nahánět lodě v tak velkém prostoru a dělat kontrolu/zabavení.

Cvičenie Millennium Challenge 2002 a americké poučenie z krízového vývoja
Pripomínam túto starú udalosť ako dobrú ukážku ako to dopadá, keď niekto podcení nepriateľa.
https://armadnizpravodaj.cz/komentare/a ... z-tu-byla/
https://armadnizpravodaj.cz/komentare/a ... z-tu-byla/
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Zdá se, že bude nutné se dívat na tento konflikt i z pohledu eschatologie, mormonů a dalších náboženských proudů.
Lidé v USA jsou nábožensky založeni, někteří tomu věří, a pokud tomu někdo věří, tak se může i podle toho řídit.
Nechci papeže, který kritizuje prezidenta USA, řekl Trump a zpodobnil se jako mesiáš
https://truthsocial.com/@realDonaldTrum ... 4725149647
Bez komentáře, jen obrázek.
Demonstrace moci: Patří mezi ně uzdravování nemocných, vzkříšení Lazara, či ovládání přírodních živlů.
Skrze tyto zázraky Ježíš krok za krokem dokazoval, že je zaslíbeným Mesiášem.
Trump na Truth Social sdílel obrázek, zřejmě vygenerovaný pomocí umělé inteligence, který ho zachycuje jako mesiáše léčícího nemocné, obklopeného různými následovníky a také symboly Spojených států.
„Nechci se s ním pouštět do debaty. Nemyslím si, že evangelické poselství má být zneužíváno tak, jak to někteří lidé dělají,“ řekl Lev XIV. na palubě letadla směřujícího do Alžíru.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... eze-372308
Asi se už trošku pomátl, poté zveřejnil TRUMP tower na Měsíci.
Mesiáš má také trošku jiné poslání podle evangelia, v posledním Janovu, otevřeně prohlašuje, že je Bůh.
V americkém křesťanském kontextu (evangelikalismus) je kniha Zjevení Janovo často vnímána jako klíč k pochopení současných událostí.
Některé interpretace v USA dokonce ztotožňují moderní Ameriku s biblickým „Babylonem“ /či následovníkem Novým Římem, nevěstka babylonská/ nebo „bestií“ /šelmou, římský císař, světová mocnost/ z této knihy, což vede k apokalyptickým výkladům dějin.
Americké zbrojní firmy razily na své produkty odkazy na verše z Bible.
Jelikož jsou verše často v metaforách, parafrázích, šifrách, je k nim různý výklad.
Využívání numeriky, gematrie a kabaly.
https://medium.seznam.cz/clanek/evadol- ... ira-260506
Protože si toho začíná všímat čím dál více lidí, vznikají o tom různé články.
Je otázka jestli to brát jen jako politickou satiru nebo vážněji. Vysmívání se není pro věřící zrovna košer.
Ale co je v současnosti morální, a jak jsou bořeny staré normy, je svým způsobem zajímavé.
Lidé v USA jsou nábožensky založeni, někteří tomu věří, a pokud tomu někdo věří, tak se může i podle toho řídit.
Nechci papeže, který kritizuje prezidenta USA, řekl Trump a zpodobnil se jako mesiáš
https://truthsocial.com/@realDonaldTrum ... 4725149647
Bez komentáře, jen obrázek.
Demonstrace moci: Patří mezi ně uzdravování nemocných, vzkříšení Lazara, či ovládání přírodních živlů.
Skrze tyto zázraky Ježíš krok za krokem dokazoval, že je zaslíbeným Mesiášem.
Trump na Truth Social sdílel obrázek, zřejmě vygenerovaný pomocí umělé inteligence, který ho zachycuje jako mesiáše léčícího nemocné, obklopeného různými následovníky a také symboly Spojených států.
„Nechci se s ním pouštět do debaty. Nemyslím si, že evangelické poselství má být zneužíváno tak, jak to někteří lidé dělají,“ řekl Lev XIV. na palubě letadla směřujícího do Alžíru.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... eze-372308
Asi se už trošku pomátl, poté zveřejnil TRUMP tower na Měsíci.
Mesiáš má také trošku jiné poslání podle evangelia, v posledním Janovu, otevřeně prohlašuje, že je Bůh.
V americkém křesťanském kontextu (evangelikalismus) je kniha Zjevení Janovo často vnímána jako klíč k pochopení současných událostí.
Některé interpretace v USA dokonce ztotožňují moderní Ameriku s biblickým „Babylonem“ /či následovníkem Novým Římem, nevěstka babylonská/ nebo „bestií“ /šelmou, římský císař, světová mocnost/ z této knihy, což vede k apokalyptickým výkladům dějin.
Americké zbrojní firmy razily na své produkty odkazy na verše z Bible.
Jelikož jsou verše často v metaforách, parafrázích, šifrách, je k nim různý výklad.
Využívání numeriky, gematrie a kabaly.
https://medium.seznam.cz/clanek/evadol- ... ira-260506
Protože si toho začíná všímat čím dál více lidí, vznikají o tom různé články.
Je otázka jestli to brát jen jako politickou satiru nebo vážněji. Vysmívání se není pro věřící zrovna košer.
Ale co je v současnosti morální, a jak jsou bořeny staré normy, je svým způsobem zajímavé.





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Ty si fakt Lorde nemyslíš že mu mrdlo?

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
No jednak mu mrdlo a jednak chce možná Spojené státy nějak duchovně transformovat.
Trumpův vítězný oblouk. Návrh gigantického památníku rozdělil Američany
Projekt, jenž prezident prosazuje již několik měsíců, by v případě realizace výrazně proměnil podobu americké metropole, známé koncentrací památníků a monumentů.
Podle agentury Reuters má stavba připomínat 250. výročí vzniku Spojených států ?!
Navrhovaný oblouk má mít barvu slonové kosti a jeho podoba vychází z historických předloh – inspirací je římský Titův oblouk i pařížský Vítězný oblouk.
https://www.asb-portal.cz/aktualne/trum ... -americany
Tohle je například další zajímavost z poslední doby.
Jen připomenu, že Vítězné oblouky většinou lidé nestavěli kvůli výročí, ale po vítězství ve válce.
Například Titovo vítězství nad Jeruzalémem v první židovské válce v roce 70.
Někteří obdivují jeho uměleckou hodnotu, pro jiné je připomínkou dobyvatelských úspěchů starověkého Říma a pro další je to epitaf zničení Jeruzaléma a jeho chrámu.
https://www.jw.org/cs/knihovna/casopisy ... beze-slov/
Pro ty, kdo se zajímají o Bibli, má ale Titův oblouk ještě větší význam.
Trumpův oblouk bude asi kvůli vítězství nad Íránem.
Trumpův vítězný oblouk. Návrh gigantického památníku rozdělil Američany
Projekt, jenž prezident prosazuje již několik měsíců, by v případě realizace výrazně proměnil podobu americké metropole, známé koncentrací památníků a monumentů.
Podle agentury Reuters má stavba připomínat 250. výročí vzniku Spojených států ?!
Navrhovaný oblouk má mít barvu slonové kosti a jeho podoba vychází z historických předloh – inspirací je římský Titův oblouk i pařížský Vítězný oblouk.
https://www.asb-portal.cz/aktualne/trum ... -americany
Tohle je například další zajímavost z poslední doby.
Jen připomenu, že Vítězné oblouky většinou lidé nestavěli kvůli výročí, ale po vítězství ve válce.
Například Titovo vítězství nad Jeruzalémem v první židovské válce v roce 70.
Někteří obdivují jeho uměleckou hodnotu, pro jiné je připomínkou dobyvatelských úspěchů starověkého Říma a pro další je to epitaf zničení Jeruzaléma a jeho chrámu.
https://www.jw.org/cs/knihovna/casopisy ... beze-slov/
Pro ty, kdo se zajímají o Bibli, má ale Titův oblouk ještě větší význam.
Trumpův oblouk bude asi kvůli vítězství nad Íránem.





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Bylo by krásné, kdyby ho postavil hned vedle Vítězného oblouku za válku v Afghánistánu…

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Tušim nejaka Činanka, alebo Vietnamka im navrhla pamätnik padlych vo Vietname. Tie čierne dosky. Na tu všivanu vojnu sa zabudlo ale pamätnik dnes je chapany ako univerzalna hodnota a vdačna spomienka na synov, otcov a bratov, najmä ked si tam môžu najsť mena svojich milovanych.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Politik nemôže duchovně transformovat štát. Ježiš sa nikdy nemiešal po politiky. Navyše Trump sám je pekný prevít. Pár smrteľných hriechov by sa u neho našlo.
Vždy, keď nejaký politik začne s takými snahami, nasleduje nejaká katastrofa.
V hlave mi začnú blikať kontrolky a spomenbniem si na rozhovory s Frankom Herbertom. To čo sa s MAGA a Trumpom deje, je ilustračná ukážka jeho názorov na spasiteľov, doslova mám pocit deja-vu.
https://encyklopedie.dune.cz/Autor/herbert_omni.htm
..."Predstavoval som si veľký román, celú trilógiu ako jedinú knihu o mesiášskych záchvatoch, ktorá nás pravidelne postihujú. Demagógovia, fanatici, umelci, nevinní aj nie až tak nevinní nezúčastnení – všetci mali zohrať v tejto dráme svoju úlohu. Vznikla z mojej teórie, že superhrdinovia sú pre ľudstvo zhubným elementom. Aj keby sme našli skutočného hrdinu (čímkoľvek alebo ktokoľvek by to mohol byť), aj tak nakoniec omylní smrteľníci prevezmú mocenskú štruktúru, ktorá okolo takéhoto vodcu vždy vznikne.
Vlastné pozorovanie ma presvedčilo, že v mocenskej oblasti politiky/ekonomiky a v jej logickom dôsledku – vojne – majú ľudia tendenciu odovzdať všetku rozhodovaciu kapacitu komukoľvek, kto sa dokáže zahaliť do mytologickej štruktúry spoločnosti. Hitler to urobil. Churchill to urobil. Franklin Roosevelt to urobil. Stalin a Mussolini takisto.
Mojimi najlepšími príkladmi sú John F. Kennedy a George Patton. Obaja sa prispôsobili okázalému obrazu Camelotu, vedome predstierajúc zdanie veľkosti, väčšie aké bolo v skutočnosti. Ale aj najpovrchnejšie pozorovanie odhaľuje, že nikto z nich v skutočnosti väčší nebol. Každý z nich mal bežnú ľudskú chorobu – hlinené nohy.
Toto teda bol jeden z mojich odkazov v DUNE: Neodovzdávajte všetky svoje rozhodujúce práva ľuďom s mocou, bez ohľadu na to, akí obdivuhodní sa vám môžu zdať. Za fasádou hrdinu nájdete ľudskú bytosť, ktorá robí ľudské chyby. Keď sa ľudské chyby urobia v takom meradle, ktoré je dostupné superhrdinovi, nastanú OBROVSKÉ problémy."
Vždy, keď nejaký politik začne s takými snahami, nasleduje nejaká katastrofa.
V hlave mi začnú blikať kontrolky a spomenbniem si na rozhovory s Frankom Herbertom. To čo sa s MAGA a Trumpom deje, je ilustračná ukážka jeho názorov na spasiteľov, doslova mám pocit deja-vu.
https://encyklopedie.dune.cz/Autor/herbert_omni.htm
..."Predstavoval som si veľký román, celú trilógiu ako jedinú knihu o mesiášskych záchvatoch, ktorá nás pravidelne postihujú. Demagógovia, fanatici, umelci, nevinní aj nie až tak nevinní nezúčastnení – všetci mali zohrať v tejto dráme svoju úlohu. Vznikla z mojej teórie, že superhrdinovia sú pre ľudstvo zhubným elementom. Aj keby sme našli skutočného hrdinu (čímkoľvek alebo ktokoľvek by to mohol byť), aj tak nakoniec omylní smrteľníci prevezmú mocenskú štruktúru, ktorá okolo takéhoto vodcu vždy vznikne.
Vlastné pozorovanie ma presvedčilo, že v mocenskej oblasti politiky/ekonomiky a v jej logickom dôsledku – vojne – majú ľudia tendenciu odovzdať všetku rozhodovaciu kapacitu komukoľvek, kto sa dokáže zahaliť do mytologickej štruktúry spoločnosti. Hitler to urobil. Churchill to urobil. Franklin Roosevelt to urobil. Stalin a Mussolini takisto.
Mojimi najlepšími príkladmi sú John F. Kennedy a George Patton. Obaja sa prispôsobili okázalému obrazu Camelotu, vedome predstierajúc zdanie veľkosti, väčšie aké bolo v skutočnosti. Ale aj najpovrchnejšie pozorovanie odhaľuje, že nikto z nich v skutočnosti väčší nebol. Každý z nich mal bežnú ľudskú chorobu – hlinené nohy.
Toto teda bol jeden z mojich odkazov v DUNE: Neodovzdávajte všetky svoje rozhodujúce práva ľuďom s mocou, bez ohľadu na to, akí obdivuhodní sa vám môžu zdať. Za fasádou hrdinu nájdete ľudskú bytosť, ktorá robí ľudské chyby. Keď sa ľudské chyby urobia v takom meradle, ktoré je dostupné superhrdinovi, nastanú OBROVSKÉ problémy."
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Built by TRUMP - „Peace through Strength“
Rase, třeba i s vytesanými jmény padlých vojáků v těch válkách v Iráku, Afgánu, Íránu.
Vietnamský památník mají v Constitution Gardens.
Nejspíš by tam nebyly detaily o tom, jak ty války dopadly, ale spíš hesla o síle a neporazitelnosti.
To by se zase inspiroval od Hitlera a jeho Vítězného oblouku v Germanii.
Adolf chtěl původně tímto monumentem přeměnit příběh porážky v první světové válce na narativ slávy a triumfu.
Poté kvůli svým obřím rozměrům měl Oblouk sloužit k vyjádření absolutní moci nacistického státu.
Nebo se prostě jen projevuje Trumpův developerský talent
Bezostyšně buduje nové křídlo u Bílého domu.
Na dotaz, proč projekt porušil precedens tím, že zahájil proces demolice bez souhlasu komise, Fisher naznačil, že motivem byly „přísně tajné“ práce probíhající pod zemí.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... cnn-369452
V případě krize může být prezident přesunut do jiných objektů, dodal zdroj.
Trump musí dočasně zastavit výstavbu tanečního sálu Bílého domu.
Americký federální soudce nařídil administrativě prezidenta Donalda Trumpa dočasně zastavit výstavbu tanečního sálu Bílého domu, kvůli níž loni Trump nechal zbourat východní křídlo sídla amerických prezidentů.
https://cnn.iprima.cz/trump-pod-bilym-d ... ice-508567
Jen dodám, že "supertajný bunkr" pod tančírnou, není už tajný.
Bude disponovat nejmodernějšími zabezpečenými komunikačními prostředky a obranou proti biologickým zbraním.
Tohle mi zase připomíná první bunkr "Vorbunker" pod tanečním sálem Říšského kancléřství v Berlíně.
Vypadá to, že historie se sice úplně neopakuje, ale docela slušně se rýmuje.
Tenhle „developerský styl“ vládnutí má totiž vždy podobný základ.
Pro Trumpa to není jen stavba ale branding, který zachová jeho životní odkaz.
Přístup „jdeme bourat a papíry pořešíme pak, protože je to tajné“, přesně sedí na ten typ vůdcovství.
Rase, třeba i s vytesanými jmény padlých vojáků v těch válkách v Iráku, Afgánu, Íránu.
Vietnamský památník mají v Constitution Gardens.
Nejspíš by tam nebyly detaily o tom, jak ty války dopadly, ale spíš hesla o síle a neporazitelnosti.
To by se zase inspiroval od Hitlera a jeho Vítězného oblouku v Germanii.
Adolf chtěl původně tímto monumentem přeměnit příběh porážky v první světové válce na narativ slávy a triumfu.
Poté kvůli svým obřím rozměrům měl Oblouk sloužit k vyjádření absolutní moci nacistického státu.
Nebo se prostě jen projevuje Trumpův developerský talent
Bezostyšně buduje nové křídlo u Bílého domu.
Na dotaz, proč projekt porušil precedens tím, že zahájil proces demolice bez souhlasu komise, Fisher naznačil, že motivem byly „přísně tajné“ práce probíhající pod zemí.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... cnn-369452
V případě krize může být prezident přesunut do jiných objektů, dodal zdroj.
Trump musí dočasně zastavit výstavbu tanečního sálu Bílého domu.
Americký federální soudce nařídil administrativě prezidenta Donalda Trumpa dočasně zastavit výstavbu tanečního sálu Bílého domu, kvůli níž loni Trump nechal zbourat východní křídlo sídla amerických prezidentů.
https://cnn.iprima.cz/trump-pod-bilym-d ... ice-508567
Jen dodám, že "supertajný bunkr" pod tančírnou, není už tajný.
Bude disponovat nejmodernějšími zabezpečenými komunikačními prostředky a obranou proti biologickým zbraním.
Tohle mi zase připomíná první bunkr "Vorbunker" pod tanečním sálem Říšského kancléřství v Berlíně.
Vypadá to, že historie se sice úplně neopakuje, ale docela slušně se rýmuje.
Tenhle „developerský styl“ vládnutí má totiž vždy podobný základ.
Pro Trumpa to není jen stavba ale branding, který zachová jeho životní odkaz.
Přístup „jdeme bourat a papíry pořešíme pak, protože je to tajné“, přesně sedí na ten typ vůdcovství.





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Nikdy nic jinýho nedělal, pokud teda ten vychrtlec vůbec existoval. V každým případě stojí na počátku nejfašističtejší a nejúchyláčtejší politický strany - katolický církve.
A to, co řek Herbert o těch ostatních pablbech, na tohohle polonudistu sedí jakbysmet.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
@Lord Tak jsem si ten obrázek chtěl dohledat. Našel jsem si i originál.
S tím obrázkem je to zajímavější a znepokojující. https://www.yahoo.com/news/articles/tru ... 20431.html
Pokud to změnil sám, tak si musel dát námahu s tím. Něco ta symbolika pro něj musí znamenat jinak by to neměnil. Ještě je varianta, že to někde na internetu našel a změnil to někdo jiný. To by byla ta mnohem lepší...
S tím obrázkem je to zajímavější a znepokojující. https://www.yahoo.com/news/articles/tru ... 20431.html
Pokud to změnil sám, tak si musel dát námahu s tím. Něco ta symbolika pro něj musí znamenat jinak by to neměnil. Ještě je varianta, že to někde na internetu našel a změnil to někdo jiný. To by byla ta mnohem lepší...

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Ataman, nikdy si nepochopil prvotný cieľ. Pruser nastal, až keď sa cirkev začala oblkopovať bohatstvom a predvádzať politické tančeky s vládcami. Vtedy z cirvki vznikla politická strana.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Vždycky sem ho chápal tuze moc dobře, prvotní cíl byl zabezpečit moc a obklopit se bohatstvím, o nic jinýho tý svoloči nikdy nešlo, stejně jako jakýkoliv jiný politický straně.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.



