REDAKČNÍ PLÁN

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Pokud nikdo na tomto nepracuje, tak si zabírám témata:
- námořní bitva u Lisy (Visu) 1866 (itálie - rakousko)
- námořní bitva - Filipíny 1898 (španělsko-americká válka)
- námořní bitva - Kuba 1898 (španělsko-americká válka)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

V období přibližně dva měsíce počítám se zpracováním následujících témat.
- Společný popis československých středních tanků ŠP-II-b, Š-II-c a V-8-H (mělo by se jednat o pokračování popisu kolohousenek a tanků T-III a Š-III)
- Srovnání PzKpfw III a LT vz.38 z jara 1939
- Teoretické srovnání PzKpfw III a ST vz.39 z léta 1939
- Rumunský stíhač tanků TACAM R-2
Vše se ale může měnit, že...
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Pokud někdo nemá námitky, chtěl bych nově zpracovat Curtiss P-40. A v dalším článku se chci věnovat Curtissu P-36.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Začínám dělat na trojdílném seriálku menších článečků o stíhačkách amerického námořnictva WWII, které doplní v současnosti jediný slušně zapracovaný stroj (F2A Buffalo). Tedy pokusím se zpracovat postupně F4F Wildcat, F6F Hellcat a ve vzdálenější budoucnosti F4U Corsair.
Obrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Mám pře dokončením článek na téma Slovenský štát 1939-1945, včetně Malé války, tažení do Polska, SSSR, SNP, židovská otázka....
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

REDAKČNÍ PLÁN

Příspěvek od TonyHazard »

Vypadá to, že tento příspěvek do tohoto tématu nepatří, ale když si ho přečtete celý, tak uznáte, že ano. Dnes (přesněji řečeno včera, nebudu se dohadovat o nějakou minutu před nebo po půlnoci) jsem se dověděl o jednoho výše postaveného člena Palby, že se velké většině Palbáků nelíbí moje ,,psaní článků'' tvz. publikování, měl jsem ho právně v pořádku (bylo povoleno vydavateli), a i když mnozí s tím nesouhlasili, bylo mi dovoleno v tom pokračovat, proto mě docela zaskočilo, že se to většině Palbáků nelíbí i když je plně chápu. Někdo se s článkem pachtí, a já to prostě opíši, tímto se všem omlouvám, už se to víckrát nestane, protože jsem se s okamžitou platností rozhodl, že

na Palbě končím !!

je samozřejmé, že ti, kterým silně vadí moje přítomnost na Palbě (doufám, že tu není nikdo takový), nebo ti, kterým silně vadí moje ,,publikování'', si určitě zamnou ruce, a řeknou si konečně. Ale musím je silně, i když nerad zklamat, protože končím, ale ne s mojí přítomností na Palbě, ale s tzv. publikováním článků. Můj skutečně poslední ,,publikovaně napsaný článek'' byl pěchotní tank Matilda. Od tohoto okamžiku budou moje příspěvky skutečně moje vlastní.

A nyní, proč je tento příspěvek v tomto tématu, znovu si zamlouvám tuto obrněnou techniku : všechny americké , sovětské, německé , britské, francouzské a japonské tanky a obrněnou techniku a to v období od 1918 - 2008 , bude se vám to zdát velmi silně přehnané. Ale s tím já nesouhlasím, mám totiž určitou práci na Palbě a k psaní se jen tak nedostanu. A než udělám to co jsem si zadal, už bych také nemusel mít o čem psát, neboť by to bylo již hotovo. Řeknete si, co to je za nesmysl, to přece není možné, ale já vím co dělám, že si obrněnou techniku zamlouvám v takovém množství. Řádí zde tzv. skokan roku ,,kačermiroslav (Míro, tímto se ti omlouvám, hodně článků máš perfektních). ale skáče z tématu do tématu, z epochy do epochy, my tu na Palbě nezávodíme, kdo toho napíše nejvíce. Tu obrněnou techniku si vlastně zamlouvám jen výhradně kvůli jemu, mám jen určitou oblast zájmu.
Pro ostatní si zamlouvám pouze toto : M3 Grant, Somua S-35, KV-1, SU-85 a nějaké americké lehké tanky (uváděl jsem to posledně).
Tak to by bylo asi vše, co jsem měl na srdci, kdyby se to někomu zdálo nějak nesrozumitelné, rád mu to rád vysvětlím, a kač.Mírovi se ještě jednou omlouvám.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6855
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Kacermiroslav - Rychlohistoriku - tažení do Polska mám přece já jako kapitolu VI viz Úvod zde:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=2411
Prvé články o Polsku sem na Palbu, jako kapitola VI., budu dávat, včetně samotné války, 1. září 1939, od druhé poloviny srpna 2008 ( tedy za 21 dní), až dokončím Mnichov.
Tažení do SSSR je již popsáno ve Východní fronta subkapitolách, po jednotlivých bitvách zde:
http://www.palba.cz/viewforum.php?f=7
Co zase šílíš.

Vezmi si 1. světovou válku i s Úvodem a osvětli ji po bitvách, tam budeš mít hodně užitečné práce.

Skutečně skáčeš z téma na téma, lezeš do zelí a neznámo s kým závodíš!!!
SNP a židovskou otázku si klidně zpracuj. I když v té židovské otázce je tady již také lecos řečeno - najdi si to, ať neopakuješ věci, které zde již jsou.
Říkal jsem Ti, že jsi skvěle rozkopl dveře Palby, ale trochu rozumu do toho!
Jseš "živel" - v tom dobrém slova smyslu - usměrni se přijatelně pro všechny lidi na Palbě - k užitku všech.

Tady na Palbě to není " pole neorané" - Palba neexistuje rok, půl roku.
Respektuj to - nauč se v ní hledat a podle toho usměrni " Plán svých témat a článků"!!!

Tenhle web již nějaký pátek existoval i před Tebou!!!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Tak koukám, že je nejlepší napsat, že zpracovám látku od roku 1918 do roku 2008 a všichni ostatní jen můžou čekat, kdy a jak tu bude co uveřejněno. Tohle "hamounění" se mi nelíbí (viz. obrněná technika, kterou si zamluvil TonyHazard).

To že přeskakuji z tématu na téma, je tím, že mám zpracované podklady, které jsou prostě od starověku do současnosti. Nevyhraňuji se jen na jedno období. Například mám zpracované životopisy většiny vládců Evropy, starověkého Egypta, papežů atd., stejně tak seznamy panovníků všech možných říší světa (asi tak na 500 říší) a taky stručné dějiny každé jednotlivé říše a občas i nějaká ta bitva (ovšem to s Palbou nemá zase tolik společného). Na těchto látkách pracuji průběžně již nějakých 15 a více let. Takže nemám potřebu s nikým závodit, jen většinou aktualizuji látku, kterou mám již dávno rozpracovanou nebo hotovou a pak jí sem umisťuji.

Michane,
já psal o Slovenském štátě a jeho taženích (ne o tažení Wermachtu do Polska)...to jsi mě špatně pochopil. Jinak předchozím textem jsem ti doufám objasnil, že s nikým nezávodím.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6855
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Tvé vysvětlení beru a promiň. Líbíš se mi a k těm lidem jsem zezačátku trochu, no neslušnej.
Protože jsi popsal své rozsáhlé zájmy - moc se mě to líbí - mám prosbu:
Nechtěl by ses komplexně, pokud k tomu máš trochu vztah podívat na tu 1. světovou válku?
Nemá to tady svýho vlastního tátu.
Chtělo by to seřadit. Dát tomu Úvod - v jaké době se rodila, co si kdo sledoval, proč vznikla a další.
No a pak to vzít od prvého hvizdu ( samozřejmě výstřelu) až do konce.
Zamysli se - jestli tady má někdo na tátu ww1 tak jsi to Ty.

Máš totiž již na čem stavět ten domek.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Michane,
díky díky díky...tak WW1 mě samozřejmě zajímá, ale mám k ní vzak asi tak jako k WW2 nebo k Velkomoravské říši:-))) ale budu se tedy snažit omezit pole působnosti na WW1 a věci staršího charakteru a vám ostatním do zelí po roce 1918 moc nelézt:-) i když i na toto téma mám dost látky již zpracované (kupříkladu srovnání polsko - německé obrněné techniky a stejně tak německo - francouzské (ostatně část je již uveřejněna). A dále již delší dobu mám zamluven rumunský stihač Maresal. Takže ted nevím co stím:-(

Co se WW1 týče, tak články na Tebou zmiňované dění před WW1, vývoj atd. jsem již taky nějaké uveřejnil (Rakousko-Uhersko, Německo....další budou časem následovat). Ale hamounit celou rozsáhlou WW1 jen pro sebe, nechci. Na čem pracuji, dávám na Redakční plán a každej ať se pak sám rozhodne, jestli chce ty "Hic Sunt Leones" (zde jsou lvi) prázdná místa "zaplácnout" vlastní látkou.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6855
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Ta srovnání techniky, pokud zde již nejsou, jsou OK. Piš.
Jednotlivé články k ww2, zvláště o nezmapovaných tématech ( partyzáni Francie, Jugoslávie a některé věci, o kterých se zde k ww2 nepíše a některé další jako - život v Protektorátu, SNP atd) to normálně piš.
Toho celého tátu ww1 by to však opravdu chtělo. Klidně si to ukradni. Nikdo si na to zatím netroufal a já prakticky od začátku ( podzim 2005) jedu na ww2, historicky - od Východu na Západ a Afriku.
Odskočil jsem Korea a Vietnam. Vidíš - na milované Finsko ve všech podobách bych málem zapoměl - trestuhodné. Moc se mě ta látka líbila i osobně a vztah jsem měl od malička.
Třeba časem uvidíš.
Naposledy upravil(a) michan dne 29/7/2008, 11:31, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Třeba časem jo...zatím bych se tam snažil do WW1 nacpat co nejvíce látky a pak by se vidělo, jak to vše přetřídit, dát tomu kostru atd. I když bych navrhoval stejnou jako pro WW2. Rozhodně by to ale chtělo, aby se WW1 věnovalo více lidí...na WW2 je vás "habakuk".
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6855
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Věnovat ano, ale moderovat by se to mělo od táty - i když my jsme na historii ww2 byli zezačátku taky dva tátové - nejprve byl Bruno a pak jsem přišel k němu já.
ObrázekObrázekObrázek
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

To kacermiroslav: Ak tam máš niečo o Kartágu (z historického aj vojenského pohľadu) mohol by si to sem dať? Alebo mi to poslať a pomôžem ti to upraviť do finálnej podoby?
Ich plavba okolo Afriky nieje niekde opísaná? Všade sa spomína ale preklad originálu som ešte nevidel.

To michan: čo tak niečo o Fínskom letectve? Aj keď to je skôr úloha pre Hans S. ich pomer zostrel/strata je neuveriteľný. Napríklad urobiť to ako históriu jednotlivých perutí. (výzbroj nasadenie úspechy straty, v ...dátum... prezbrojená na ... nejaké spomienky a tak). Mám pocit že niekto tu dokonca býva vo Fínsku.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6855
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Hektor - Ty nám dáváš - Pro Tebe je to opravdu, při Tvé skromnosti jak " houska na krámě" - přijdeš a je, nebo není.
O tom letectvu v té Finské válce je, není tam jen dle Tvého přání tolik detailů viz všechny články zde: http://www.palba.cz/viewforum.php?f=188
To co bys chtěl je zase na několik článků a znáš nějaké chrliče článků?
Bez sehnání podkladů a když dělají i jinou práci?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Já se zabývám hlavně leteckou technikou a taktikou nasazení. Historie letectva celkově je spíše okrajovou věcí.
Finsko má z hlediska výzbroje specifikum ve zcela minimálním domácím vývoji a produkci. Téměř veškeré typy byly importované a jako takové jsou popisovány v jejich původních destinacích. Yamato mi psal něco o zpracování VL Myrsky pro Sapíkův seriál o finské výzbroji. Ale celkové zpracování všeho možného okolo Finů tady asi nakonec bude spoluprací mnoha autorů.
Obrázek
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

To všetkým :-) ja to beriem skôr ako knižnicu, a nevyberám si podla lákavého obalu alebo zvučného mena autora ale čítam všetko zaradom aby nič neušlo. Všetci máme niečo radšej ako iné a tak aj ja mám ťažisko na letectvo, antiku, okrajové krajiny WW II (zaujímavá kombinácia však?)
Kacerovi som ponúkol pomoc, nie kritiku :-)
PS: Skromnosť? :
- houska - článok tipu 2 vety + obrázok + 15 príspevkov OT
- obed o 3 - 5 chodoch - články michana: fakt som si na nich pošmákol
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Kačer má pravdu: "hamounění" je o ničem. Píšeme snad to co nás baví a co může být ke čtení pro ty co to neví, ne? Je fuk, že se zájmy kříží a je naivní si myslet, že pokryjeme starověk až součastnost komplet. Je to taky i o tom, že sou témata více, či méně vděčná.

Mě baví psát to co znám, nejlépe z hlavy, kčemu mám vztah a k čemu su schopen doložit podklady (z hlavy znát, houby si pamatovat). Necítím problém zakézt do skříně, pokud je nejhůř do knihovny a načmárat v rozsahu tří stran cokoli na zakázku.... to ale snad není ono, ne? Těžko může kdykoli konkurovat Hansovi v letadlech WWII a on se zase asi nebude rejpat v raketách ne? A tak podobně.

Nechte volnost!!
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Hektor píše:To kacermiroslav: Ak tam máš niečo o Kartágu (z historického aj vojenského pohľadu) mohol by si to sem dať? Alebo mi to poslať a pomôžem ti to upraviť do finálnej podoby?
Ich plavba okolo Afriky nieje niekde opísaná? Všade sa spomína ale preklad originálu som ešte nevidel.
Díky...rád něco zašlu, ale za pár dní odjíždím na dovču a mám to ted v práci trošku hektické. Takže po dovče zkusím něco vyštrachat co mám:-)
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

Ok kacermiroslav. môj E-mil je Lada-1600@orangemail.sk
Dúfam že ma nebudú žalovať že robím reklamu koncernu VAZ :-)
Ja mám zlomenú nohu takže mám volného času dosť :-)
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“