Rychlá oznámení

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
jean2005
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 27/7/2007, 10:37
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

Jo jo, já jsem se ptal, protože jsem to nikde nenašel a zajímalo mě to, stejně jako třeba to zajímá i jiné členy, ne že bych si myslel, že si něco zasloužím. (jsem sice pitomej, ale ne na hlavu padlej, ne?, tři měsíce registrace a pár příspěvků se tady v té záplavě informací naprosto ztrácí)
Btw., naštěstí se snažím psát samé dlouhé příspěvky, ta gratulace byla jedna z mála krátkých, stejně jako tahle. V článcích třeba zase budu asi vždycky slabší, nejsem totiž moc vyhraněný, spíš co se militarií atd týče tak nějak univerzální. Zajímá mě skoro všechno, ale málo co úplně do všech detailů.
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Gratuluji.....
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Díky. Poteší.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

é kruci, to je dost příjemný šokec....

Tak to holt budu muset napsat nějaký článek, ne jen psát komentáře ;-)
Např. teď naposledy o vlakových dělech Škoda z WWI, ale je k tomu tak málo informací, že mi to na článek přišlo málo. Kromě toho, opisoval bych to asi jen ze dvou zdrojů (kromě toho jeden polský, kterou umím jen slovansky), takže raději dám odkaz, ať si to každý přečte v originále...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Rosomak, něco můžeš najít v knihovně, kam máš nyní přístup - umlcene_zbrane ….pdf
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Také díky.
Až mi pojede "vysokorychlostní aDSL" rychlostí vyšší než řádově B/sec, postnu sem asi svůj článek o PRO k rozebrání v diskusi.

A možná zkombinuju svoje původní články o SuperHornetu z wiki a jajjunu, "desubjektivizuji", doplním je a postnu sem...
Tak mi prosím SuperHornet nikdo, ehm, nevyjezte
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Rychlá oznámení

Příspěvek od TonyHazard »

Předem děkuji všem těm , kteří projevili zájem o moje články. Fakt mě to potěšilo. Někteří z vedení z toho neměli velkou radost, ne tak po odborné stránce, ale jak a kam jsem je doslova plácl. Měli zbytečnou práci s přesouváním a úpravou, za to jim děkuji a zároveň se omlouvám. Částečně za to může ta mašina, co na ní píši, zbytek kopanců je na mě. Tohle je jeden z důvodů proč píši toto oznámení.
Druhý důvod je zájem o moje články. Mám v úmyslu dotáhnout pár článků o amerických tancích ( M60 Patton, M26 Pershing ), francouzském AMX-30 a mám tu docela podrobnou informaci o M4 Sherman (mám dojem, že o M4 tu je dost, takže jsem se tam necpal ) dále jsem nabídl informace o německých a sovětských tancích ( o Tigerovi a T-34 tu je taky dost, takže nevím, jestli mám uvést nějaké jejich ,,bebínka,, ) Takže se ptám vás, co byste chtěli nejdříve ? Čekám na vaše návrhy a přání. T.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Jen pro informaci, M26 už je na Palbě od Yamata, nemá smysl dublovat témata. Věcí co tu nejsou je hodně, stačí si jen vybrat.

Jen bych tě poprosil o dodržování nějaké té štábní kultury, některé kroky potom nejdou vrátit zpět. Psal si něco o tom, že na PC máš linux a proto píšeš přímo na Palbu. Ale i v Linuxu jsou jednoduché textové editory, pro psaní na Palbu plně dostačující.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
jean2005
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 27/7/2007, 10:37
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

sa58 píše:Jen pro informaci, M26 už je na Palbě od Yamata, nemá smysl dublovat témata. Věcí co tu nejsou je hodně, stačí si jen vybrat.

Jen bych tě poprosil o dodržování nějaké té štábní kultury, některé kroky potom nejdou vrátit zpět. Psal si něco o tom, že na PC máš linux a proto píšeš přímo na Palbu. Ale i v Linuxu jsou jednoduché textové editory, pro psaní na Palbu plně dostačující.
Pravda, pravda, navíc je tu i spousta textových editorů zdarma, nebo celý OpenOffice, ten umí asi tak všechno to, co Office od Mrkvosoftu.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

OpenOffice je trochu humpolácký, já preferuju jako textový editor AbiWord - což znamená asi tak něco ve stylu "apt-get install abiword" ;-)

Jinak defaultí text. editor je Kate, kterýžto textpad je poněkud pomalý na načítání - ale s nainstalovaným mono se dají rozběhnout bez problémů i windowsácké C# programy - a v C# je spousta notepadů (a nepř. můj "cpad" se spouští dokonce rychleji než Kate)
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

TonyHazard by měl dostat metál za články!!!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

To jo, Ty vyznamenání by se mohly rozšířit, vždyť přece každej generál je na levý straně totálně ověšenej...
Tím nemyslím Tebe, ale obecně, že ty stužky jsou fajn, ale mohl by u nich zobrazovat název souboru, který by byl například prvních 15 znaků název vyznamenání a to už není problém oříznout zleva na těch patnáct znaků, protože to že to po najetí myší píše jen "Image" nikoho moc k získávání či udělování vyznamenání nemotivuje....
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

ALL:
ID TonyHazard byl udělen řád Za článek 3. stupně a ID rabo byl povýšen do skupiny Divize (hnědá přezdívka). Gratulujeme.


Rosomak:
Teoreticky můžeme zavést metálů víc, prakticky je otázkou, za co by ty další metály měly být.
Zatím je jich 5 typů ,každý má 3 stupně - Zakladatel, Sponzoring, Zásluhy, Články, Album.

Dva z nich jsou nyní spíše pasé - metál pro zakladatele už je rozdán a nově ho nikdo nezíská. Další hromadný rozvoj FotoAlb už příliš žádoucí není, protože na Palbě už je cca 10.000 fotek(1,5GB) ve všech 3 albech/systémech a máme nyní spíš problém(časový) s přesunem po staru napostovaných fotek do ForumFota. Přesouvat mohou pouze Admini a já se Sapíkem nemůžeme sedět 24h denně(přesun 100fotek trvá cca 2-3hodiny a zbývá přesunout okolo 4000). Zde tedy výdej metálů mezi členy taky příliš nehrozí.
Zbývají tedy 3 a celkem mi nenapadá, za co konkrétně by měly být další typy metálů.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

ĎAKUJEM, ĎAKUJEM, ĎAKUJEM. Dnes mám dva dôvody na otvorenia šampusu. Takže čin čin :razz:
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Lorde,
ty metály by mohly být třeba za znalosti dané epochy nebo armády. Třeba Michan by asi získal III stupeň za WWII. atp. Klidně bych viděl takových dvacet druhů, je to otázka do dostat jednou do systému. Teď je jen jeden univerzální za články, a to je dost málo. Takže příspěvek od nějakého znalého by měl i opticky větší váhu.
Byla by to možná jedna z věcí, která by Palbu ještě udělala originálnější.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

ID "nikto" podmínečně odbánován. Hanlivá hodnost zatím ponechána. Na jak dlouho záleží na na výše jmenovaném.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Rychlá oznámení

Příspěvek od TonyHazard »

Děkuji za metál, musím přiznat, zaskočilo mě to, a to velmi příjemně. Určitě jsem to nedělal pro metál, nevěděl jsem donedávna, že je vůbec možné nějaké ocenění dostat. Samozřejmě jsem si všiml, že tu jsou někteří ostuškovaní, ale nějak jsem tomu nedával žádný význam, hlavně pro bažanta, který tu je doslova ,,několik,, měsíců. Můj vstup nebyl nijak slavný, nějakou chybou jsem nachytal asi 11670000 příspěvků, byl jsem označen spamerem, což mě šokovalo, ale nevzalo náladu být tady na Palbě. Po vysvětlení jsem udělal zase pár kopanců s umístěním příspěvků, nyní je to snad v pořádku. Až budu mít vlastní PC, tak to bude ještě lepší. Ještě jednou DÍKY a Palbě zdar !!!
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

No vidíš dědku.
Pak že.
Dík chlape.
Makej!!!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Po dnešní optimalizaci by vám měla jet Palba o poznání rychleji. Snad jste to již zaznamenaly.
A pokud ne, ještě jsou v plánu další dílčí úpravy, snad to zaznamenáte až po jejich provedení.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Hmm, ještě je trochu potřeba zatopit pod kotlem, díky za vše! Michane a už přestaň s tím chlastem, škodí to všem, všecho s mírou!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“