Izrael v krizi, díl první - Vlastní pílí do krize

Arabsko-Izraelské války, Perský záliv...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Yamato - dobře, zde se neshodneme.

Stuka - necháme to tedy být.

Lord - můj cíl byl a jen jeden. Jestliže Izrael je v krizi a to je, mám jediný cíl a to popsat jak se k té krizi dopracoval, což jsem udělal a potom přesně popsat celé spektrum problémů, které tuto krizi kvantifikují tedy :
- politické aspekty krize, tedy co se rozpadlo, co ještě funguje a co asi brzy fungovat nebude a jestli je nějaké světo na konci tunelu
- vojenské aspekty krize - to bude asi zajímavé pro hodně lidí, sám jsem zíral co jsem všechno zjistil
- demografické aspekty
- sociální aspekty
- dále potom bych chtěl najít příčiny této krize, které bych nazval vnitřní, tedy ty, které si do ní vložil Izrael sám. Materiálů mám asi tak 15 kilo.

Samostatně bych vložil kapitolu pracovně nazvanou Česká republika a její možnosti tuto krizi pomoci vyřešit. Tyto možnosti jsem větší než většina lidí jen tuší a to tak, že by to řešení mohlo být zásadní změnou i pro Palestince. Nejen Izrael má totiž právo na existenci.

ROZHODNĚ NEMÁM ŽÁDNOU AMBICI TENTO PROBLÉM VYŘEŠIT.

Je ale spíše otázkou, zda taková práce má smysl. Tedy pro Palbu. Začínám si myslet, že by možná bylo lepší tady na Palbě s tímto tématem skončit. Já ji samosebou vytvořím, nedělám to jen pro Palbu ale i pro ICEJ a další organizace. Potom se s Tebou spojím a posoudíme zda ji sem dát či ne.

To co diskutujeme je de facto soubor vojenské historie doplněný o politické procesy na ně navázané. To co bych sem dal je něco jiného.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Ahoj, práce určitě chvályhodná. Máš svým způsobem pravdu, že přílišné patlání v politice Palbě stejně nikdy moc dobrého nepřineslo. I když u tohoto konfliktu je třeba aspoň nějaký základ zmínit, protože to je jinak nepochopitelné.

- vojenské aspekty krize - to bude asi zajímavé pro hodně lidí, sám jsem zíral co jsem všechno zjistil ...

V tom souhlas. Píšeš, že to děláš ještě i pro jiné organizace, takže je otázka zda na Palbu dávat i ostatní aspekty v plné šíři, resp. zda kolem všeho vést diskusi, něco je možné i zamknout. Ono když se to všechno nasype najednou, tak nějaký čas trvá než se to stráví.

Skutečností je, že problémy Izraele jsou jako ledovec: "devět desetin jich je skryto před cizími očima". Problémem jsou hlavně vzájemné vztahy sousedních zemí a zajímavý fenomén "přelévání války" po celém regionu Blízkého východu. Izraelsko-palestinský konflikt je přitom určitým katalyzátorem a tématem, který tvoří základ všech ostatních konfliktních linií a vztahů.

Například Sýrie řešila otázku konečných hranic mezi Izraelem a Sýrií, osud židovských osad na Golanských výšinách, bezpečnostní záruky při stažení a otázku vodních zdrojů. Veškerá dosavadní jednání ztroskotala z velké části na různých dohadech.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Chlapi, mě to připadá, že se točíte v kruhu. Ale to je normální, ono se to tam v kruhu točí vlastně furt a východisko to nemá. Tohle si třeba dost nadčasově zapsal do deníku kapitán cizinecké legie Otto Wagner 28. prosince 1941:

Městečko Tiberias vypadá na letovisko, leží na břehu jezera. Dále jsou samé pomerančové plantáže. Pomeranče nejdou na odbyt. Nad evropskými přístavy je blokáda, anglické lodě mají teď v podpalubí docela jiný náklad a pomeranče vozit nemohou. Za hrst drobných mincí se tu dá koupit plný stanový dílec nejkrásnějších pomerančů. Nákup pomerančů není nijak příjemný. Židovské dvorce se podobají spíše pevnůstkám. U plantáží jsou strážní veže a v nich sedí hlídka s puškou. Zaboucháte-li na vrata dvorce, chvilku to trvá, než vám otevřou. Otvírá muž s revolverem v ruce a v průjezdu za ním stojí jeho žena s namířenou brokovnicí.
Bezpečnostní opatření židovských usedlíků jsou zcela namístě, myslím, že ani nacisté nedokáží nenávidět Židy tak jako Arabové… Plantáže bývají často přepadávány a mají-li útočníci úspěch, podříznou celou rodinu a nezapomenou podřezat i všechny stromy na plantáži. Slyšel jsem, že ani mladá děvčata neponechají naživu pro své potěšení.
Židé tvrdí, že půda, kterou nyní obdělávají, byla pouští. Nikdo z ní nic neměl a ani nemohl mít, nemluvě o tom, že v Palestině už sídlili jejich praotcové. Arabové jsou ovšem toho názoru, že ta poušť byla jejich.


No není to tam v podstatě furt stejný? :roll:
さようなら。
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Když už jsme u těch pomerančů, příběh docela pobavil, ale ukazuje dobře podstatu sporů.

Jedná se o rozlišení pojmů "zájem" a "postoj". Dvě sestry se hádají, jakým způsobem mezi sebe rozdělí jeden pomeranč. Poté, co o tom dlouze diskutují, se rozhodnou pro to nejrozumnější a nejspravedlivější řešení - rozkrojí pomeranč na dvě poloviny.

Jedna ze sester vezme svoji část, oloupe ji a pomeranč sní, druhá ze sester svůj vnitřek pomeranče vyhodí a pomerančovou kůru použije na pečení koláče.

Pointa je, že kdyby se tyto sestry nesoustředily na to, kolik z pomeranče chtějí, ale na to, co s ním budou dělat, mohly získat víc, než na čem se tímto dělením dohodly.

Podobně to platí Židé kontra Arabové.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Destroymane, ono to tam furt stejné je. A asi bude. Neumím si představit v této době nějaký impuls, který by do toho vnesl nějakou vizi, která by byla přijatelná pro všechny.

Takže Lorde udělám to pro Palbu tak, že vypracuji jen tu vojenskou otázku krize a ostatní jen vyjmenuji s krátkým komentářem. U zbraní a techniky se určitě nezavzdušníme. Ještě se zamysli jestli mám přidat i tu část Česko a tento region nebo raději ne. Tam bychom se asi také nezavzdušnili ale hlavu na to nedám. Jinak to co jsi napsal s tím pomerančem je dokonalé.

Víte co je zajímavé? Před pár dny sem přicestovalo tuším 9 vrcholných politiků z Izraele. Ale zatím jsem nikde nezachytil o čem vlastně jednají. Nějak zvláště jsem to nehledal ale že by bylo takové ticho, to je až divné.
Naposledy upravil(a) Pátrač dne 22/5/2012, 10:32, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Před pár dny sem přicestovalo tuším 9 vrcholnýh politiků z Izraele. Ale zatím jsem nikde nezachytil o čem vlastně jednají.


Něco chtějí, jako obyčejně. A nebude to bedna pomerančú. Bacha, aby nezjistili, že Čechy to je ta jejich země zaslíbená.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
neutrino
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 125
Registrován: 7/1/2012, 15:02

Příspěvek od neutrino »

Čechy to je ta jejich země zaslíbená.
Česká republika v případě konfliktu na Blízkém východě poskytne domov až milionu židovských uprchlíků z Izraele.
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-vlad ... zyl-zidum/

Ci je to pravda, fakt netusim...
„Veľké ideály sa často stretávali s prudkým odporom od priemerných ľudí.“ Albert Einstein
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Nebylo by to poprvé, kdy demokratická země poskytla azyl velkému množství Židů. Například Švédsko toho nikdy nemuselo litovat. Zato může litovat své otevřenosti k přistěhovalcům jiných národností...
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
neutrino
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 125
Registrován: 7/1/2012, 15:02

Příspěvek od neutrino »

Švédsko toho nikdy nemuselo litovat.
Opet nehorazne klames,a nezabudni pripojit nadavaky ako jednoznacny Běs :D

Tato Zidovka sa pristahovala do Svedska, len aby z tej krajiny urobila multikulturalnu spolocnost:
http://www.youtube.com/watch?v=8pcndc4CaB0

Ona sa tym ani netaji, tvrdi, ze je ulohou Zidov urobit z celej Europy oblast bez identity. Zalozila tam organizaciu, ktora ma za ciel propagovat multikulturalizmus, robit natlak na vladu a pod. Co si myslite, z coho taka zena zije, kto ju financuje?
Precitajte si knihy profesora Kevina Macdonalda, alebo aspon knihu "Tabu v socialnych vedach" od Petra Bakalara, aby vam bolo jasne, o co im ide.

http://sk.metapedia.org/wiki/Tabu_v_soc ... Bd%C3%A1ch
„Veľké ideály sa často stretávali s prudkým odporom od priemerných ľudí.“ Albert Einstein
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Pátrač: Klidně sem dej všechno, člověk si rád počte a zatím je diskuze v klidu, nesmíš se toho zase tolik bát. Navíc to může ztratit souvislosti.

To že někdo nesouhlasí, ještě nemusí znamenat protižidovské zaměření či hned nějaký střet. Osobně Izraelce chápu a držím jim palce, ať to tam vyřeší co nejlépe, ale nikdy nebudu zastáncem stigmatizace zbytku světa za holocaust na věčné časy. Od určité doby je to stát jako každý jiný a tyhle tanečky často situaci nevylepšují ale spíše zhoršují. Ano, budujme nadstandardní vztahy mezi našimi národy, pomozme jim když budou v nouzi a budeme moci, ale na jiném základě než pocitu setrvalé kompenzace a budujme tyhle vztahy i s jinými národy co to potřebují, jinak je to dost pokřivené.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Pátrači: Myslím, že bys to sem měl dát celé. Protože, když sem dáš jen tu vojenskou část, tak v diskusi se stejně politice nevyhneme.
A také (a já budu první) budeme tě otravovat prosbami o zveřejnění zbytku... :D
Pokud bychom se bavili o tom, "kdo za to může", tak Římané... kdyby nechali obyvatelstvo tam, kde bylo, a nevyhnali je do diaspory, nebylo by co řešit. Příroda a historie by to už dávno vyřešily.
Jinak, diskuse je zatím slušná a k věci, takže bych se jí nebál. Asi sem (a je to dobře) nechodí ti samí lidé co na Zvědavce :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

neutrino píše:
Čechy to je ta jejich země zaslíbená.
Česká republika v případě konfliktu na Blízkém východě poskytne domov až milionu židovských uprchlíků z Izraele.
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-vlad ... zyl-zidum/

Ci je to pravda, fakt netusim...

az celej milion jo? koukam ze to nekdo v touze po senzacechtivosti asi trosku prehnal
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Co to je prosím tě, jeden milión? Nenabídl by si nějakým zuboženým židovským klenotníkúm své obydlí?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

az celej milion jo? koukam ze to nekdo v touze po senzacechtivosti asi trosku prehnal
On celý ten článek je jak vystřižený z Blesku...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Už jsem v souvislosti se státem Izrael slyšel lecjaké pitomosti ale toto vede v TOP desítce.

Neutrino se uklidní o což ho tímto zdvořile prosím a pokud má s jiným palbákem nějaký problém použije PM nebo já použiji myš. Zde žádnou škodu nezůsobím .

Nebudeme zde řešit jestli jsou Židé celosvětové zlo a jestli chtějí celou Evropu pozměnit k obrazu svému. Nejenomže je to pitomost ale mě osobně to připomíná jisté stati o židovské hrozbě a to opět moje myš je ve střehu nebo se toho ujme Pozorovatel signalista včetně jedovatých vět.

Řešíme cestu Izraele do krize, cestu jakou ušel než se do ní dostal. Řešíme i jiné věci co s tím souvisí ale nic více. S tím si neutrino zajdi někam jinam.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
neutrino
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 125
Registrován: 7/1/2012, 15:02

Příspěvek od neutrino »

prosím a pokud má s jiným palbákem

Pan podplukas, placete na nespravnom hrobe. Jersey.se tu prevadza spamovanie a vulgarizmy. Ja sa mu to snazim iba vyhovorit.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=122520#122520

To ze mam na nieco diametralne odlisny nazor, nieje dovod na osobne utoky. Pravda sa zatial vzdy ukazala ako loz. Alebo poznas nejaku pravdu co prezila tisicrocie? :D
„Veľké ideály sa často stretávali s prudkým odporom od priemerných ľudí.“ Albert Einstein
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

neutrino nespamuj zde!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Odlišný názor mít můžeš, ale spamovat tu Palbu odkazy na žvásty s informační hodnotou deníku Aha! je něco jiného...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Pátrač píše:Lorde udělám to pro Palbu tak, že vypracuji jen tu vojenskou otázku krize a ostatní jen vyjmenuji s krátkým komentářem. U zbraní a techniky se určitě nezavzdušníme. Ještě se zamysli jestli mám přidat i tu část Česko a tento region nebo raději ne. Tam bychom se asi také nezavzdušnili ale hlavu na to nedám. Víte co je zajímavé? Před pár dny sem přicestovalo tuším 9 vrcholných politiků z Izraele. Ale zatím jsem nikde nezachytil o čem vlastně jednají. Nějak zvláště jsem to nehledal ale že by bylo takové ticho, to je až divné.
Pátrači, napíšu to asi takhle jsme primárně vojenský web, takže vojenské aspekty budou jistě na místě a pro náš okruh přínosnější. Ostatní sociální, demografické, jistě jsou také zajímavé, ovšem obávám se hlavně případné diskuse, a to se týká i naší účasti. Případně optického klamu, že se tu probírá jen to jedno.

Oficiálně česká vláda Izrael podporuje a probíhají různá zákulisní jednání. Není to poprve, co zde byly schůzky na vrcholné úrovni a v podstatě jsme se my jako voliči a plátci daní nedozvěděli vo čem to bylo? Nicméně pokud máš Pátrači bližší informace z “kruhu přátel Izraele”, jak můžeme pomoci?

Pro Palbu zkus tedy v prvé řadě zpracovat vojenskou krizi. Ostatní buď vejcuc nebo plné znění bez možnosti diskuse, ale neber to jako konečné rozhodnutí, třeba ostatní čtenáři to budou vidět jinak, ale po zkušenostech - moje doporučení. V opačném případě je na tím třeba držet tvrdou moderátorskou ruku, ale to bude na tobě nebo pobočníkovi.
Zatím tento článek a následná nekonečná debata (semlelo se v ní vše možné) aspiruje na nejsledovanější téma Palby. Jak je to možné?!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Splav
četař
četař
Příspěvky: 65
Registrován: 5/9/2009, 18:40
Bydliště: Edinburgh

Příspěvek od Splav »

Ja se trochu obavam, ze z tech peti bodu, co Patrac uvedl je kazdy jeden na samostatne vlakno. Jinak demografie se tu uz nekde hadam resila. (vcelku ohnive :) )
Odpovědět

Zpět na „Blízký a střední východ“