Info o ladění

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Zamčeno

Jak se Vám líbí nová Palba?

Líbí se mi moc
6
9%
Líbí, ale chce to ještě poladit
32
48%
Stará Palba byla lepší
28
42%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

Stuka píše:Taky Portál se mi nelíbí. Na Portálu by měly viset nejnovější články a teď v něm vidím něco starého. ....
...Také moje jméno a avatar má být nalevo. Nemá přece logiku, (pokud nejsem arab a to nejsem) že si mám nejdřív přečíst příspěvek a až potom mi má zrak padnout na jméno pisatele. Co je to za hloupost?.
Portál bude, už se tu o tom psalo několikrát...
Avatar: Přehodit to půjde, K4M1L o tom psal. Ale ( opět ) dodávám, každý příspěvek má odesilatele uvedeného spolu s časem odeslání v levém horním rohu příspěvku...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Stuka klid ... nový články se budou vyvěšovat neboj, už se vyvěsily. Musí se to jen zaplnit ... v tomhle seš mimo mísu.

Jinak, že na levé straně nepřekáží avatary, tak se to výborně čte aj články, nerozptyluje to.

Jinak mě přijde, že to je dobře odděleno, tmavší a světlejší ... mezi tím bílá linka, potíž s tím nemám ...
čistej layout, rychle se to načítá, má to i pozitiva.
Budete muset jen na to dýl čumět, a bude to OK, žádnej stres.
Citace taky dobrá nemusí se pošupovat lištou.

Formátování ve vokně, drží to, nikam to neskáče. Je to epesní.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Bug aktivní témata

Příspěvek od Lord »

Funguje někomu funkce Zobrazit aktivní témata ?? Je to asi nějakej bug.
http://www.palba.cz/search.php?search_id=active_topics

Nejdou zobrazit "aktivní témata" ...resp. mi to nenajde jediné. A to ať jsem či nejsem přihlášen, ať dám "přejít" 7 dní či 1 měsíc apod.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Bug aktivní témata

Příspěvek od Polarfox »

Lord píše:Budete muset jen na to dýl čumět, a bude to OK, žádnej stres.
Super no :D...tak v tomhle to rozhodně nezklame. Nejdřív do toho čumím, abych v té záplavě modré bez čar a hranic něco rozlišil a pak pořád přeskakuju očima napravo, abych viděl kdo to napsal (to v levém horním rohu prostě moc nehelfne, pokud je mozek/zvyk nastaven na něco jiného, navíc člověk se mnohem rychleji orientuje dle známých avatarů a velkého písma, než podle pidinápisu pod větším nápisem stejné barvy).

Mimochodem konečně jsem pochopil, proč na světových fórech všichni otravně citují celé příspěvky a ne jen výseky. Citace totiž hodí celý blok, ať už je označeno cokoli, a teprve v editačním okně se smajlíkama jde sekat. Oproti staré verzi zase více klikání.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Chcete starej skin jako třeba na?
http://forumdematematica.org/

A avatary vlevo? Dobře možný to je, zvyk je pro někoho asi železná košile.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Info o ladění

Příspěvek od Skeptik »

Avatary vpravo jsou skvělý nápad.
Na tabletu se to čte mnohem lépe - text si zvětším a lépe se to posunuje.
Na to, kdo to napsal se podívám pouze tehdy, pokud mne to zaujme :)
Alespoň k příspěvkům nepřistupuji zaujatě :D

Nicméně jednu prosbičku bych měl.
Vím, že je to drobnost, ale celkem mě rozčiluje, když si otevřu "Nepřečtené příspěvky" kliknu na ten co si chci přečíst a on se mi otevře na první stránce z roku 2005.
Já pak musím znovu klikat na stranu XX, abych si mohl přečíst to "nepřečtené".
Nešlo by přehodit priority a otevírat nepřečtené příspěvky vždy na poslední straně - tam co je ten "nepřečtený příspěvek" ? :(

Jinak Palba OK a těch svých investovaných peněz vůbec nelituji :razz:
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11902
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Info o ladění

Příspěvek od Zemakt »

a já bych pouze dodal, přímo na nepřečtený příspěvek a ne na poslední stránku, aby se nemuselo rolovat.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od skelet »

tož modrá mi nevadí, na staré palbě byla rovněž a jsem rád, že zde není módní bílohnědozelenočerné pozadí. Navíc jednotlivé příspěvky mají i jiný odstín modré, pokud mě mé dioptrické čočky neklamou :-)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Skeptik píše:Avatary vpravo jsou skvělý nápad. Na tabletu se to čte mnohem lépe - text si zvětším a lépe se to posunuje.
Vím, že je to drobnost, ale celkem mě rozčiluje, když si otevřu "Nepřečtené příspěvky" kliknu na ten co si chci přečíst a on se mi otevře na první stránce z roku 2005.
Já pak musím znovu klikat na stranu XX, abych si mohl přečíst to "nepřečtené".
Nešlo by přehodit priority a otevírat nepřečtené příspěvky vždy na poslední straně - tam co je ten "nepřečtený příspěvek" ? :(
Jinak Palba OK a těch svých investovaných peněz vůbec nelituji :razz:
Díky Skeptiku za správnej názor :D

Jinak myslíš tohle http://www.palba.cz/search.php?search_id=unreadposts
Ale ono to funguje, když chceš poslední, tak klikni na ikonku (takový bílý obdelník) napravo vedle jména a seš tam, ne?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Info o ladění

Příspěvek od Skeptik »

Ach, tak.
To jsem vůbec nezaznamenal. "Obdélníček" je mrňavý i na mém 23" monitoru - natož pak na 8" tabletu :(
Já prostě "tupě" klikal přímo na název :wink:
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

Skeptik: konečně někdo se stejným názorem... :)
Lord píše:Ale ono to funguje, když chceš poslední, tak klikni na ikonku (takový bílý obdelník) napravo vedle jména a seš tam, ne?
No, kupodivu jo ( ehh, chtělo by to asi návod :D )...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Info o ladění

Příspěvek od Stuka »

Jo, nakonec je všechno jenom síla zvyku a po čase si nikdo už asi po staré Palbě ani nevzdychne. Nemám zatím větší výhrady. Když chcete mít avatary napravo, mějte si je napravo. Zvyknout se na to dá. A pokud bude Portál jako dřív, tak to bude super.

Taky se mi ale zdá, (byla zde chytrá připomínka), že sme stejný jako ostatní světová fóra tj. možná to na škodu není, ale pokud bude třeba citovat celý předchozí příspěvky - to bude děs. Taky jsem se divila, proč jinde pořád citujou stejný text a celý a pořád dokola.

No, novou Palbu musím nejdřív vyskoušet po všech stránkách (zatím moc času nebylo), tohle byly jenom prvotní připomínky.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

Stuka píše:ale pokud bude třeba citovat celý předchozí příspěvky - to bude děs.
Jak vidíš, tak to potřeba není.
Je to jen pár kliků navíc, stačí okopírovat co máš v úmyslu citovat, pak kliknout na citovat a vložit to místo citace celého příspěvku. A nebo to přebytečné prostě smazat...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Vlka si nahraj novýho i s ušima :)
Nechápu co máte s tou citací? A v čem je rozdíl, jak jste to dělali předtím? Jak to dělala stará palba, postup byl snad jinej?
Ne jen tam byla roletka a někteří šíbři stejně citovali celý příspěvky a s roletkou se muselo jezdit.

Avatary vlevo nebo vpravo, má to svý výhody, možná i nevýhody … sám tohle nepovažuju za nějak nepřekonatelný. A je mi to jedno, a u lidí to bude 50:50, takže asi taková plichta.

U konkurence to vyřešili ještě líp, avatary tam nejsou vidět žádný, jen když se najede vpravo na jméno tak se rozbalí plachta.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

Citace:

Stará verze - označení textu, čudlítko citovat, napsat vlastní text, odeslání
Nová verze - označení textu, čudlítko citovat, vyběhne editační okno, otravné odmazání balastu (cituje to celý příspěvek), napsat vlastní text, odeslání

Přitom pokud má již člověk v hlavním okně napsaný text a chce to doplnit citací (ve staré verzi bez problémů), tak v nové se to chová jak Němci v Polsku a opět to hodí člověka do editačního okna a doposud napsaný text přijde vniveč. Tudíž pokud si najednou dodatečně vzpomenu na citaci, tak musím text zkopírovat, prokliknout se citací do editačního okna, vložit svůj text, vymazat balast z citace a pokračovat psaním reakce na citaci.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Polarfox, sofistikovanej uživatel, chválím! Asi seš jeden z mála, kdo to takhle používal a věděl o tom.
Pomůžou ti tyhle videa?


Multi-quoting with PHPBB

Když napíše někdo delší příspěvek (jde označit - nemusí se citovat celé), první video ukazuje, že je možné označovat i část textu. A nám to nefunguje?
Rozdíl je, že to asi musíš dělat rovnou v editoru (pokud máš ten záměr, klikneš na Odpovědět).
Pokud chceš citovat a používáš rychlou odpověď, tak můžeš mít potíž, ale v editoru no problem.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

Tak jasně, v editoru je to ok. Ale rychlá odpověď je operativnější a více na ráně, tak mám tendenci používat spíše ji. A tam je holt s citacemi problém no.

Navíc je to drobnost, ale editor má opačný tok příspěvků, takže se najednou přehodit a hledat co potřebuji je taky někdy trošku matoucí.

K tomu designu: Modrá mi v žádném případě neva, ale postrádám markantnější ohraničení, u příspěvků hlavně v horizontálu. Podívejte se na titulní stránku, třeba na článek o Pantheru. Ty čtyři textové lajny nad obrázkem tam dokonale plavou v oceánu modři a splývají. Přičemž ty první dvě by měly být od ostatního odděleny.

Úvodní stránka na mě působí tak nějak sterilně a mdle a není to jen nedodělanou hlavičkou, na niž si počkám a pak teprve budu blbě/pochvalně krafat :)

Ještě jsem zvědavý na galerii, zatím to vypadá ok, tak snad tam nebudou zbytečné kroky navíc.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od Lord »

Polarfox píše:Tak jasně, v editoru je to ok. Ale rychlá odpověď je operativnější a více na ráně, tak mám tendenci používat spíše ji. A tam je holt s citacemi problém no.

Navíc je to drobnost, ale editor má opačný tok příspěvků, takže se najednou přehodit a hledat co potřebuji je taky někdy trošku matoucí.
To je svým způsobem pravda, ale na druhou stranu to je myšleno, furt jako rychlý a krátký KOMENTÁŘ, ale pokud někdo chce psát něco delšího, citovat, formátovat, je už lepší rovnou kliknout na tlačítko ODPOVĚDĚT.

Posloupnost řazení je praktická, protože první příspěvěk je nahoře. Asi to je jen o zvyku. S tímhle už nic nenaděláme.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

New ALBUM

Příspěvek od Lord »

Lidi už frčí ALBUM, můžete nahrávat fotečky a psát články ...
http://www.palba.cz/album/upload.php
Je to bomba veliká, spokojenost, vyzkoušejte a hlaste postřehy :)
Jsou tam bb code?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Info o ladění

Příspěvek od Alchymista »

je možné "nejak" obnoviť možnosť prezerať príspevky za posledných x dní
Možno to tu aj niekde je, ale nenašiel som to.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“