Tank T 90(S)

Obrněná a tanková technika
Odpovědět
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5493
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od HONZIK11 »

Ta koncepce nizke siluety dnes dostava zabrat.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Zemakt »

V podstatě je mrtvá. Pravdu měl Džin, které tohle hlásá již pár let tomu na zad.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1696
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od danny1691 »

UVZ a T-90M "Proryv"
pohled na výrobní linku T-90 v Uralvagonzavod

https://www.youtube.com/watch?v=26WAsHFccqQ&rco=1
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12690
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Dzin »

Zemakt píše: 8/4/2024, 19:27 V podstatě je mrtvá. Pravdu měl Džin, které tohle hlásá již pár let tomu na zad.
Díky. :D
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 594
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Xawi3r »

Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Rase »

Frontová úprava tanku T-90M ruských ozbrojených sil. Můžeme vidět oplácání bloky reaktivního pancíře (ERA) Kontakt-1, které překrývají původní bloky reaktivního pancíře Relikt. Ty chrání tank před kumulativní municí (protitankové řízené střely) a údajně snižují účinnost podkaliberní tankové munice o 50%. Očividně to ale někomu přišlo málo a tak je překryl dalšími "výbušnými cihličkami". Ty pokryly jak věž, tak i korbu, ale též poklopy a zkrátka všechno. Dodatečné bloky pancíře byly osazeny nad vnějšími palivovými nádržemi i stropem korby.

https://twitter.com/AndreiBtvt/status/1 ... 6875339898

Ghxf4GjXkAAZyFJ.jpg
Naposledy upravil(a) Rase dne 1/4/2026, 13:01, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Rase »

Supermodernizovaný tank T-90M spatřen na zkoušce přehlídky v Jekatěrinburgu, v dubnu 2025.

IMG_7770.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12690
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Dzin »

Tank T-90, který byl přijat vojsky před 20 lety, již není nový ani moderní

článek z roku 2010, ale i teď velmi zajímavý.

https://nvo.ng.ru/armament/2010-04-02/8 ... hatgpt.com
Předložená analýza ukazuje, že radikální řešení problému vytvoření moderního vozového parku obrněných vozidel lze dosáhnout pouze jejich přezbrojením na perspektivní modely. Pokračující výroba a dodávky starých tanků T-90 vojskům nejsou přípravou na budoucí válku, ale na válku minulou.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Rase »

Modernizovaný tank T-90MS firmy Uralvagonzavod vystavený v ruském pavilonu na zbrojním veletrhu IDEX 2025, jenž proběhl v únoru letošního roku v v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. "Je chráněn s ohledem na bojové zkušenosti s bojem proti celé škále moderních protitankových zbraní" Uvádí se v tiskové zprávě ruského exportéra.

https://www.youtube.com/watch?v=LyuWeyW-U00

IMG_2278.jpeg
IMG_2279.jpeg
IMG_2280.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Rase »

Ruský tank T-90M "ježek" s rozpletenými ocelovými lany instalovanými ve velké vzdálenosti od sebe. Těžká ocelová lana sice zatěžují rádiový přenos, ale poskytují nejlepší dostupnou ochranu před ukrajinskými FPV drony s kumulativní hlavicí.

https://twitter.com/grandparoy2/status/ ... 4092485660

IMG_4964.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Rase »

Univerzální obrněné inženýrské vozidlo UBIM

Rusové zařazují do výzbroje nové víceúčelové obrněné ženijní vozidlo UBIM (Универсальная бронированная инженерная машина) od společnosti Uralvagonzavod (UVZ), která patří do státní korporace Rostec. Vozidlo je postaveno na modernizovaném podvozku tanku T-90M a nahrazuje hned několik specializovaných ženijních vozidel - zejména obrněné vyprošťovací vozidlo BREM (evakuace poškozené těžké techniky z bojiště), ženijní stroj pro odstraňování překážek IMR (prorážení cest, odklízení závalů a zemní práce) a obrněné vozidlo pro odminování BMR (vytváření průchodů v minových polích). Vývoj UBIM začal kolem roku 2015 v Uralské konstrukční kanceláři dopravního strojírenství (UKBTM) společnosti UVZ na objednávku ženijních vojsk. Projekt nesl kódové označení "Robot-3" a pracovní název "Objekt 153". Maketa byla poprvé představena v roce 2017, plnohodnotný prototyp o rok později. Zkoušky probíhaly na polygonu do roku 2023, přesto k oficiálnímu přijetí do výzbroje došlo až 26. března 2026. Důvodem zpoždění bylo pravděpodobně přetížení výrobních kapacit UVZ kvůli výrobě a renovaci tanků pro válečné účely. Velké ztráty ženijní techniky (IMR-2, MDK-3, BAT-2) nakonec přimělo velení ruské armády zavést do výzbroje UBIM. Současně byly ruské armádě dodány nové ženijní tanky IMR-3M rovněž na podvozku T-90.

https://militarnyi.com/en/news/russians ... icle-ubim/

1774516121-4074.jpg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“