Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17927
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Jako moderátor tě musím upozornit : "Bohušu, * se neříká!" :mrgreen:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Já bych založil nové mateřské téma a ty dva články do něj přesunul.
U topicu daného tématu bych doplnil jméno autora a rok vydání. Na autorovi by pak bylo, zda-li chce v topicu pokračovat - nechat ho otevřený, nebo ho po nějaké době uzavřít, když bude podle jeho názoru téma vyčerpáno.

Třeba takto:
Téma: Mikojan Gurjevič MiG-21
Haness: Mikojan Gurjevič MiG-21 "FISHBED" (vydáno 2005)
PoP: Mikojan Gurjevič MiG-21 ve službách ČSLA a AČR (vydáno 2011)
Hans S.: Mikojan Gurjevič MiG-21 Taktika leteckého boje ve Vietnamu (vydáno 2012)

Kvalita práce by se dala určovat počty příspěvků, ale to je dvojsečné.
Hlasováním v anketě u Tématu registrovanými (???) uživateli by to bylo asi lepší a spravedlivější, zase je otázka, jestli by se dalo dodělat přesouvání pořadí podle výsledků nebo třeba počet hvězdiček. Ale to by bylo asi vhodné až v případě více prací, což zase asi tak rychle nebude ;-)

Tím palba.cz stále zůstane otevřená pro nové autory.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17927
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Kdybyste radši místo přemítání nad nesmrtelností chrousta zasedli ke svým textovým editorům, vytáhly své zdroje a začali nějaké články psát. Nepopsaných témat je zde nespočet :roll:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

1) Jak se dá posoudit kvalita článku podle počtu příspěvků? Odpovím si sám: je to naprosto irelevantní
2) Také by možná pomohlo omezení neplacené reklamy na hračky. Palbu to trochu znevažuje a spousta autorů si rozmyslí umístit svůj pracný elaborát na server kde jsou nejživější debaty o hračkách.
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Jaké reklamy/debaty ohledně hraček? :shock:
Uživatelský avatar
Peters
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 243
Registrován: 21/2/2009, 14:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Peters »

Asi myslí TonyHazarda a jeho diskuze o modelech vojenské techniky.
Obrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Ať žije skelet a jeho názor. Naprosto dokonalý a výstižný. Prostě včil se stejně nic měnit v tomto směru nebude. Sice tady byly ve štábu nějaké návrhy, aby palba fungovala na podobném principu jako wiki, ale velkému procentu lidí se to nelíbilo. Mně taky ne. Co sem napsal je moje a nikdo mně do teho nebude šahat. Nepřesnosti se vyjasnijů v diskuzi. A kdo by zaručil, že případné zásahy do textu by byly pravdivé a kdo by zaručil, že nový "editor-přispívatel-úpravář" celý článek nevymaže? Nikdo, takže doufám, že tudy ne přátelé...
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Myslím, že Redboy to napsal zcela výstižně. /Ale co se týče Ionora - nebrala jsem jeho vysvětlení zkr.OT jako aroganci ale naopak - díky Ionor, že jsi zareagoval./
Jestli mohu ještě doplnit Redboye - pokud někdo využije volný prostor a dodá sem článek, který zde není - ocenila bych to, že vyplnil prázdný prostor, pokud by i samotný článek třeba nebyl excelentní. Vždycky se může najít někdo, kdo napíše na stejnou tému lepší článek a dá ho pod ten první. Nejsem za to, aby se něco mazalo /pokud to není text proti pravidlům fóra nebo dlouhá tlachací diskuse OT , která zamořuje téma/. U každého článku lze něco ocenit - třeba jenom snahu, nebo dobrý nápad, nebo dobrou informaci - i když třeba stylisticky špatně napsanou. Opravdu hloupý článek sem asi nikdo nenapíše. Aspoň já je zde zatím nevidím. Je pravda, že s orientací na Palbě má nováček problémy, ale jde asi jenom o zvyk.
Ještě bych dodala, že nejhorší fórum podle mě je takové co zahýbá do extrémů - tj. příliš popustí uzdu a z fóra je jenom tlachací kroužek nebo naopak - po užívatelech fóra se chce jenom produkce kvalitních gigantických článků hodných Nobelovy ceny a jinak musí držet hubu a krok. Zlatá střední cesta - mezi těmito dvěma extrémy vede k fóru, kde sice budou kvalitní články ale i místo pro méně zdatné odborníky a zábavu a diskusi a všichni budou spokojeni.

PS: nevím momentálně kde najít ten topic, kde se dá zeptat jestli máte zájem o nějaký článek. Před pár dny jsem ho našla ale teď už nevím jak se to jmenovalo a nemůžu ho najít.
Naposledy upravil(a) Stuka dne 29/11/2010, 14:42, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17927
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Bingo - tak "redakční plán" se to jmenuje - mazaný název. :D

/Přečti a vymaž/
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Myslím si, že nejvíc znevažuje "Palbu", když se zasviní téma diskusí o něčem jiném. Nebyl bych proti tomu, kdyby se to okamžitě smazalo. O ničem to není a znevažuje to celou diskusi.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

Vesměs souhlasím s redboyem,Stukou a hydrostarem.(ohledně mazání a nahrazování článků).Přesto bych jeden návrh měl. Pokud se autor rozhodne svůj starší článek doplnit či předělat(ať už na základě svých nových poznatků,tak na základě připomínek ostatních),nebo se někdo rozhodne na to samé téma napsat do stejného vlákna nový,pak odkaz na tento předělaný či zcela nový článek zveřejnit na portálu (jako se to děje při založení nového tématu)
Samozřejmě chápu že by to muselo být podmíněno zejména u upraveného článku dostatečným rozsahem a kvalitou oné úpravy,což by musel rozhodnout příslušný moderátor,takže určitá míra subjektivity by tu stále byla,ale nikdo by se nestresoval zdali jeho článek bude jednou smazán,což je dost(z mého pohledu) demotivující,naopak byla by tu pozitivní motivace možnosti rozvinutí nové diskuze(což by asi přivítal i autor staršího článku).
Aspoň já bych tuto změnu uvítal,neb většinu svých článků bych nyní napsal lépe,či k některým (nejen původně mým)tématům se chystám napsat rozsáhlejší doplnění a určitá reklama není nikdy na škodu . A myslím, že bych to uvítal nejen já.
Typickým příkladem jsou velmi kvalitní články Tonny Hazarda,leckdy napsané do již existujícího vlákna,jež by si "uvedení jako nový článek" určitě zasloužily.(Jistě se najdou i jiné příklady)
Samozřejmě musel by se najít systém přijatelný pro moderátory(administrátory) palby, pokud by to pro ně znamenalo hodnotit každý příspěvek asi to nemá cenu.(autor příspěvku by se musel přihlásit sám aj.) No zvažte můj návrh.....mne osobně by se to líbilo.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Petrz: Ale stávající systém přece umožňuje článek překopat. A klidně i zgruntu. Tuhle možnost má každý autor a chudák moderátor o tom ani nemusí vědět...
A dávat na to odkaz na hlevní stránku? Kde to žiješ chlapče... například s posledním dílem japonskejch ponorek jsem se mazal dva měsíce a - stejně neměl šanci se na hlavní stránku dostat. To samý v bleděmodrým zažil nedávno Jarl s článkem o vladivostocký pevnosti. Moderátor ho za článek sice chválil, ale na hlavní stránku ho nedal; resp. dal, ale až když byl na ten rozpor upozorněnej. Takže když pro pány moderátory není dost dobrej pracně vypocenej článek, nebude pro ně dost dobrej ani pouhopouhej odkaz...
Taková je holt realita.
さようなら。
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Na Palbě pokud vím nikdy nikdo nikomu nesmazal článek, pokud neodporoval základním pravidlům fóra. Nikdy. Nikdo. Nikomu. A nemyslím že by to někdo měl v budoucnu v plánu. Tolik ke stresu z mazání článku. :wink:
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17927
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Petrz: svůj článek můžeš editovat stejným způsobem jako svůj běžný příspěvek pomocí funkce upravit. Tato úprava se ovšem neukáže ani moderátorovi a ani běžnému přispěvateli. Proto většinou ti co to dělají napíší ještě jeden příspěvek, kde oznámí aktualizaci "článku". Myslím, že tento způsob používá Kopapaka. Jestli by se takto aktualizovaný článek měl opět házet na zeď je na diskuzi. Především kde by byla míra toho, kdy se to tam dát má a kdy ne. Dennodenním uživatelům bude plně postačovat onen dostatečný příspěvek o aktualizaci článku, který ty jenž se o dané téma zajímají upozorní na změny.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Petrz: To co tu píšeš, to tu všechno jde. Mimochodem (ne osobně na Tebe), my se tu přesvedčujem o samozřejmostech.
Každý z autorů si s článkem může dělat co chce, opravit, předělat, smazat, pozlatit..... jak libo je. (Tady je ale více řeč o článcích "už nejsou autorů"). Nic méně, je problém to co píšeš. Jsme na diskusním foru, čili, vše co se tu děje je v časové chronologii. Pokud změním svůj článek (a třeba z gruntu) napsaný v roce 2006, nedostanu ho na portál. Teda dostanu, on tam je, ale na stránce 130 (třeba). Na titulku ho dostanu, pokud bude mít dnešní datum, což ale upravený mít nebude, musel bych ho napsat jako nový topic.

A to je to, co tu říkám od počátku. Nelíbí se Vám něco, napište nové, založte topic a je to, do něj napište článek a je na portálu. Prosté.

Ale to nutně nemusí být "článek", stačí příspěvek, nový topic o věci, která mě zajímá, je to ticíckrát vhodnější, než se snažit tuto věc napsat do existujícího topic jako OT. A když někdo k tomuto napíše článek, udělá to v topic novém, v úvodu se odkáže na již existující diskusi a ten pak visí na portálu...... Opravdu jednoduché.

Nebojte se zakládat topic, je to lepší, jak zapráskávat nesmyslama již existující. Mějte jen soudnost, kam to patří..... viz výše.

Destroyman: Jen jestli ale problém není jinde. Řekl si někomu ať ho tam dá? Přiznám se Ti otevřeně já na portál nechodím vůbec, nečtu články od tama, nýbrž z fora, tudiž si nemám šanci všimnou, že tam není. A kdo další to dělá stejně? Kdö má moderátorská práva dá si ho tam automaticky, ostatní musí houknout.

Takže houkni a jistě se najde někdo kdo ho tam dá. Ač to tak jistě nevypadá, jsu tu i já denně a ma SZ reaguji určitě.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Ionor píše:Ako nechápem prečo by admin nemohol opravovať informačné chyby keď môže opravovať gramatiku, keď je článok od autora ktorý už nechodí na fórum, alebo je dotyčný lenivý spraviť korekcie na v princípe dobrý článok ale s pár chybami, bude sa kôli tomu písať nový článok? Asi nie. To že potom znevažujú na iných weboch kvalitu fóra je len dôsledok tejto politiky.

jersey.se: pravda, ale toto je precalen ťažko aplikovatelné na literatúru faktu, do teoretických práci popisujúcich nové myšlienky jednotlivca by sa samozrejme hrabať nemalo, teda pokiaľ neporušuje základné pravidla slušnosti na fóre.
NO proč by to nemohl? To je jednoduché. Funkční admin je zde pouze jeden a to sapík. Ostatní si řeší své a palbu jen jako zakladatelé pozorují a pracují v zákulisí.

Neumím si představit, že by sapík mohl kompetentně opravovat faktografické chyby v čemkoliv co na Palbu dávám já - je to člověk který jako zájem má těžkou techniku a třeba fortifikační architektura je mimo něj. Co by asi opravil v pracích o Mongolech co by opravil v tématu o bojích na Drině v roce 1914?

A uražená ješitnost? Ale to je přece lidské. Pokud něco člověk tvoří a dlouho, tak mu neudělá radost pokud mu to někdo znectí. Ale to je o každém autorovi zvláště. To bohužel admin nemá možnost napravit.

Já svoje práce kontroluji a opravuji de facto pořád. Pokud v diskusi něco zazní a má to něco do sebe - reaguji- Ale abych se zkrze to trhal, to nehrozí. Pochopte jednu věc. Článek je článek a musí obsahovat chyby. Píše ho živý člověk a nikdo z palbáků není profi historik. Článek je text kde se promítá mnoho věcí v četně subjektivních pohledů, postojů, sympatií, animozit a také dobrého či zlého úmyslu. To není trojčlenka, která má právě jedno řešení. A myslím si, že se nad tím tady drsáte už nějak dlouho.

Tak mě, Pátračovi, autorovi cca asi 122 čánků o průměrné pracnosti 25 stránek Wordu ale i 70 a více stránek ukažte, jak se to píše aby tam chyby nebyly.

Platí pro Ionora, Dzina, jerseye a další.

Já věřím, že vám jde o dobrou věc. Ale jsem přesvědčený, že cesta kterou k tomu hledáte je nesmysl.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Destroyman píše:Petrz: Ale stávající systém přece umožňuje článek překopat. A klidně i zgruntu. Tuhle možnost má každý autor a chudák moderátor o tom ani nemusí vědět...
A dávat na to odkaz na hlevní stránku? Kde to žiješ chlapče... například s posledním dílem japonskejch ponorek jsem se mazal dva měsíce a - stejně neměl šanci se na hlavní stránku dostat. To samý v bleděmodrým zažil nedávno Jarl s článkem o vladivostocký pevnosti. Moderátor ho za článek sice chválil, ale na hlavní stránku ho nedal; resp. dal, ale až když byl na ten rozpor upozorněnej. Takže když pro pány moderátory není dost dobrej pracně vypocenej článek, nebude pro ně dost dobrej ani pouhopouhej odkaz...
Taková je holt realita.
No pokud se je potřeba trefit do konkétního moderátora , tedy do mě, tak se neboj být adresný. Proč:

Primo: kritika mi nevadí byť je nefér a není přesná. To co jsi napsal není ani fér ani přesné proč to tak je uvedu dále.

Secundo: když chybu udělám - pokud je to chyba tak to uznám a dám věci do pořádku - stačí se podívat na dané jarlovo vlákno

Tertio: kdo jsi bez viny hoď kamenem. Já osobně jsem ti už 2x tedy dvakrát navrhl aby ses na oblast námořníků moderátorem stal - byl by tím pádem moderátorem člověk, který ví o čem je řeč. Tedy ne já, který lodě třídí na velmi hezké, hezké, normální, škaredé a hnusné - neměl jsi zájem.

A ke konkrétní věci věci: jarlův článek se mi líbil a na portál jsem ho dal až po tvém upozornění z jednoho prostého důvodu: já na portál chodím jen málo. Rozbalím Palbu, přihlásím se a hned jdu do posledních příspěvků. Na Portál něco přibude tak jednou za týden, nových příspěvků jsem tam měl dnes 152. Priorita je jasná.

Oba díly žraloků na portálu jsou dávno a třetí jsem tam dal také a nevím tedy co to tady meleš. A dával jsem je tam všechny já.

Jenže ty uličníku- kdykoliv do toho hrábneš a uděláš opravu - u třetího dílu jsi dělal opravy 4, slovem čtyři, tak protože nejsi moderátor tak to z Portálu spadne. A pokud už to není na první straně portálu tak si toho prostě nevšimnu a nedám to tam. Takže až se zase budeš chtít do moderátora navést, tak se podívej jestli je to jeho chyba nebo Tvoje.

Stačila PM - udělal jsem opravu, vrať to na portál a já to velice rád udělám, protože Tvoje práce mají šmrnc a Palbu zdobí. Pokud totiž dostanu info, že autor něco udělal a potřebuje pomoci tak reaguji pokud to umím a pokud ne, přenáším to na sapíka.

Takto pracuje každý aktivní moderátor. Nevím kolik z nás modrátorů něco takového dělá, ale já se snažím. I přes to že mám Palbu jako koníčka nikoliv jako hlavní pracovní poměr.
Naposledy upravil(a) Pátrač dne 29/11/2010, 21:57, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11758
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Pátrač píše: Tak mě, Pátračovi, autorovi cca asi 122 čánků o průměrné pracnosti 25 stránek Wordu ale i 70 a více stránek ukažte, jak se to píše aby tam chyby nebyly.

Platí pro Ionora, Dzina, jerseye a další.
Nevím proč pro mě, ale když chceš. Je to naprosto jednoduché, když nechci dělat chyby, držím se faktů. Chyba není, když se např. vyjadřuješ k určitému tématu a na základě platných faktů předneseš různé závěry, které tyto fakta umožňují.
Chyba je, když použiješ sporá, nedostatečná či jednostraně zaměřená fakta a na základě nich prosazuješ závěry jako základní dogma, pokud jsou ti dostuná i jiná fakta. Samozřejmě pomíjím to, že bereš už chybné údaje atd. Dále záleží, jaké aspirace u článku máš, jak moc kvalitní jej chceš.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

S tím souhlasím. Ale toto vše se snažím ve svých pracech dodržet. Jenže pokud by to mělo být tak dokonalé jak jsi právě popsal, nebude zde článek ani jeden.
Vyjmenoval jsi to pěkně. Nyní by to chtělo ten článek na libovolné téma. Vojenství dává široký prostor.

Hlavně si to neberte až tak osobně - ale z vašich postojů zde v tomto vláknu jsem nabyl dojem, že vše co zde na Palbě je, je skoro tak dobré do kompostu. Proto tedy adresná výzva aby jste ukázali jak to má vypadat.

Destroyman už to ukázal a navíc jemu jsem se věnoval samostatně - bo mě naštval.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“