World of tanks

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Nahodil jsem na Panthera tu dlouhou 75 ku a je to mazec.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Když je řeč o Pantheru, kamarád z klanu odjel ještě před patchem na dovolenou a opravdu mu nepřeju ten návrat. Snažil se totiž od začátku o Panthera I a teď, když už ho skoro měl, mu ho hodili do jiný větve a on bude muset vzít za vděk Tigerem (P). :)
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Měl bych jednu otázku, na co je mi radiotelegrafista na vysoké úrovni? A na co je vylepšení vysílaček všeobecně? Pokud mi někdo vyspotuje nepřítele, vidím ho na mapě ať je kdekoliv nehledě na dosah vysílačky. Nebo se pletu? Nebo to má vliv jen na hlasovou komunikaci, kterou nepoužívám?
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Na mapě o sice vidíš, ale nevidíš ho přes zaměřovač, pokud je nad tvým dohledem a zzároveň nad dosahem vysílačky.

Jinak od včerejška je akce týdení navýšení eXPů při příležitosti narozenin WOT.
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Rádiem se předávají informace o tancích, když budeš mít malý dosah, neuvidíš ani své vlastní. Čím lepší rádio a radista, tím větší vzdálenost na kterou můžeš zjistit cíl, to zda na něj budeš moci střílet ovlivňuje kombinace radia a maxímalního dohledu. V tomhle nemám jisto, ale je rozdíl mezi dohledem a vzdáleností na kterou můžeš objevit nepřítele (ta je max 500m), ta první ti je k ničemu, pokud ti rádiem někdo nepředá informaci o tanku na který vidí/ kterou sám přebral.

Týdení premiový učet je pouze pro učastníky první bety, zbytek má jen jeden den, který se aktivuje zadáním "wot1year" do promo kodu na stránkách game.worldoftanks.eu

EDIT: Chybička se vloudila, špatně jsem pochopil Tempikův příspěvek - mimo dárkového premia, je také přidán 5x modifikátor na první vítěznou bitvu každý den :)
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4279
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Pokud on uvidí cizí tank, ty jej na minimapě neuvidíš. Pokud součet "doslechu" obou rádií nebude menší než vzdálenost mezi nimi, nemohou si předat info o cíli.
Jediný rozdíl mezi informací o protivnících a vlastních je v tom, že info o tvých kolezích ti předají i kolegové mezi vámi. Tedy, pokud jste v řadě, a každý z vás má dosah takový aby se navzájem alespoň dotýkaly, budeš vidět i ten nejvzdálenější.
Příklad: Dejme tomu že jste tři, zhruba v řadě, a ten dál od tebe je 1000m. Každý z vás má dejme tomu rádio na 400m. Ty v tomto případě uvidíš na minimapě pozici všech tří vlastních (400 + 400 + 400 > 1000), ale pokud ten vzdálenější objeví cizí tank, ty jej neuvidíš (400 + 400 < 1000).
Je to dost běžná chyba nováčků - jezdí skautovat se slabým rádiem a pak se rozčilují že objevili všecky artiny a pochcípali a ono od vlastních pozic nic... ani rána :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4279
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Jo, sry, ještě ten radista: Pokud má radista zkušenost na 100%, a rádio má "doslech" 400m, tak to budeš mít skoro na těch 400m. Pokud radista není na 100%, tak se dosah snižuje. Ne sice na to jeho procento (výpočet je ještě složitější - čokoláda, větrání...) ale prostě to nebude celých 400m. Třeba jen 300.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Akce na navýšení expů nebyla týdenní, ale třídenní... nevadí, budu pokorně šetřit.
wildesau píše:Nahodil jsem na Panthera tu dlouhou 75 ku a je to mazec.
Na JagdPz IV nebyla nic moc, ale to není ani krátká osmaosma.

Díky za vysvětlení té mojí vysílačkové záhady. Nedošlo mi, že když stojíme "za sebou", s klidem dohlédnu na celou mapu. A taky už chápu, proč na mě s průzkumákem artiny křičí, abych počkal.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
mr_kosa
desátník
desátník
Příspěvky: 41
Registrován: 24/6/2011, 20:15

Příspěvek od mr_kosa »

Nie je "dlha 75" ako dlha 75.
StugIII a JagdPzIV maju L/70, Panter ma L/70 ako stock gun. V ponuke je prenho za 16100exp vylepsena L/100, jeden z najpresnejsich kanonov, accuracy ma hodnotu 0,26 myslim. Penetration je tiez 195mm oproti 135 u L/70. Ostatne stats su zhodne s L/70 (okrem vahy).

Inak ja osobne mam T29 (70 000exp, na T32 treba 100 000) a StugIII elite kvoli credits lebo ta T32 stoji skoro 3 miliony:(
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Nevím, čím to je, ale po patch 0.6.6 se se mnou děje něco divnýho. Dříve jsem měl poměr proher ku vítězství zhruba 1:1. Teď jsem rád, když to je 8:1. Je zvláštní, že jsem skoro vždycky v prohrávajícím týmu. Osmaosma na Jaghu neprorazí skoro nic a s altilérií se trefim do stojícího cíle na plný zaměření tak 1 ze 3 výstřelů, natož neplně zamířenej do pohyblivého. Celkem iritující :(
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

ono je to hlavně tou akcí pro betatestery. Všichni vytáhli vysoké tiery, protože maj bonusy a normální člověk s nenaexpeným tankem je na tom bit. Ale za tři hoďky to zkončí a vysoké tiery tanků zase prořídnou a bude to vyrovnanější.
Nalož do jaghu (ať je to cokoliv) explozivní.
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

:D Co to? Betatestři dostali jen pár dní premka navíc, kromě toho 99% betatesterů expí už od vydání ;) Podle mě je to spíš celoevropským špatným počasí (víc lidí paří), úpravama v update, taky je dost možný že ses dostal do vlny setrvčníků, chronicky špatných hráčů kteří se prostě jen setrvačností posunujou do vyšších tierů :D

Každopádně já po update se svým pattonem taky nic na bojišti nedokážu, přitom se škodovkou, nebo americkým td mám skoro pravidelně nad 700xp za bitvu
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

nojo, ale lamka bez remia ty vysoké tanky kreditově neuživ. Dej lamce premim účet a každej bude jezdit v o dva tierech vyšších tancích a nebude muset každou druhou hru do nižšího tieru, aby si vydělal na opravy Konigtigera.
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Premko je bezesporu výhoda, ale betatestři z drtivý většiny lamky nejsou, vysoký tiery už dávno maj a 95% ze všech co znám hraje sedmičky nebo si dělaj arty.
Bez premka vydělávají na T10 ht a t9 td a st jen vyloženě výborní hráči. Jediný co se zdá finančně samostatný je T-54 (lehká na hraní, mobilní, dingá...), u zbytku můžeš vydělávat, ale je to o štěstí a jen kratkodobý. Samozřejmě to platí pro hráče, takový ty co se na začátku hry zakempěj a nevylezou ani když nepřítel zabírá, nechápu a za hráče je nepovažuju.

Jen tak mimochodem, před update jsem jen tak tak poplatil výlohy na pattonovi, i když jsem urval víc jak tři celý tanky (na dmg), prostě proto, že je to papírový, každá rána ti ubere hp a daleko častěji musíš používat přídavný vybavení (hasičák, nástroje...)
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

Hmmm, tak jak tak koukám, tak jsem pěkný nešika - já jsem v té hře spíš jak terč, než protivník. Popravdě, jen několikrát se mi stalo, že bych byl se svým tančíkem (PzKpfw 38(t)) mezi těmi silnějšími na bojišti a jen jednou jsem byl na naší straně ten nejsilnější. To se mi pochopitelně střílelo jedna báseň (5 zářezů + zabrání vlajky). Jinak je to spíše o tom, že se plácám s papírovou plechovkou mezi ocelovými mastodonty (T-34, KV 1 apod.) a po jednom, dvou objevených protivnících mne nekompromisně sfouknou jednou, dvěma ranami. :(
Nebát se a nekrást!
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

S lehkým tankem jen vyčuhuj, objevuj, schovávej se za terén a nech práci artinám. Nežeň se do sebevražednýho boje napřímo, ale spíš objížděj a škoď třeba zásahama do pásů. V zástabě můžeš takhle uhonit a dohlodat nejednu silnější samohybku. Tvoje výhoda je v rychlosti a v rychlým otáčení věže. Okolo osamocenýho KVčka takhle můžeš jezdit, dávat mu do pásů a odvádět pozornost, dokud ho někdo silnější z teamu nedostane.
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Pro drtivou většinu útočných tanků platí jedna rada - drž se ve skupině, silným tankům shazuj pásy a nezastavuj v otevřeném terénu. Konkrétně LT38 má výhody v mrštnosti, i přes nepříliš vysokou rychlost se s ní dá lehce uhýbat, ve městě doporučuji využívat kombinaci vykukuování z krytu s rychlým nabíjením a automatickým zaměřováním ;)

Jednoduše, postav se za překážku, která kryje celý tvůj tank, označ si nepřátelský tank a zmáčkni pravé tlačítko (e pro zrušení). Kdykoliv vyjedš zpoza překážky, dělo se ti automaticky a bleskurychle namíří na nepřítele, vystřel a schovej se, díky třicetiránám za minutu ti může být jedno že pošleš nějakou střelu do zdi, hlavní je že nepřítel má jen hodně malou šanci tě zasáhnout (pokud to děláš dobře - rychle)
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
CH4OS
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 22/8/2011, 19:50

Příspěvek od CH4OS »

Nazdárek lidi :wink:
Chtěl bych se zeptat , jestli nevíte jak se to s test server , nebo jestli nějaký neznáte který aktuálně běží a je dostupný.
Jinak hraji na evropském WOt , zatím pouze T34-85 a VK3601(H). :)
Uživatelský avatar
Idaho
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 459
Registrován: 21/8/2008, 19:50

Příspěvek od Idaho »

Test servr je naprd, co se týče hrání, i když byl spojený pro všechny regiony (US, EU, RUS) tak na něm stále bylo málo lidí (kolem 4k) což znamená že si pořádně nezahraješ, s některejma tierama čekáš klidně deset minut ve frontě (nebo tak nějak, je tam limit) a jelikož všichni zkoušej vysoký tiery (který sou o dost méně zábavný než třeba 1,5,7 tak se většinou dostaneš do bitvy s amximálním nepřítelem co jde (tj tvůj tier +5).

Jinak nevím jestli stabilně, ale bývá otevřenej ruskej test sever, ale tam hrajou jen ostřílení veteráni a pro nás tam sou většinou vysoký pingy. Jinak, zhruba týden až dva před dalším update by se měl otevřít pro všechny (spíš dohad než potvrzené info)
Existují stovky různých, vzájemně nesouvisejících důvodů, proč se věci dějí nebo nedějí. Neporozumění může být tísnivé, stejně jako vědomí vlastní zodpovědnosti. Proto je lákavé svést všechny nepravosti na všemocné tajné organizace, které ovládají prakticky všechny prostředky komunikace a zbavují nás tak veškeré zodpovědnosti za naše omyly. Napsal Pavel Kasík
CH4OS
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 22/8/2011, 19:50

Příspěvek od CH4OS »

Dík moc :)
Já scháním rychlejší server právě proto že moc momentálně WOT nestíhám , chtěl bych si za život taky zajet v IS7 nebo podobně :)
Jinak na Eu serveru mně to celkem jde , když se dostanu do situace že nejlepší tank je max . o 2 uroveň větší než já tak většinou to vynese nějaký ten pěkný kredit :)
Hrajete tu někdo taky na Eu serveru??? jestli ano tak mi klidně napište , jmenuju se tam CH40S.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“