Kerbal Space Program

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od jíra »

Nějaký čas tu nic nebylo, tak se trochu pochlubím s nejnovější misí - Rover na Eve.
Obrázek
Tady je přistávací sekce s roverem, ještě před bržděním, které snese rover do horních vrstev atmosféry a zde pomocí aerobrakingu zpomalí dostatečně na vytažení padáků. Dopravní raketový stupeň je již odpojen, poté co dostal rover na orbitu Eve. V duchu nejlepších kerbalských tradic spotřeboval palivo příliš brzo a dobrzdil až pomocí monopropelantu.

Obrázek Obrázek
Tepelný štít ochránil rover při brždění a v dostatečné výšce se otevřely dva padáky, namontované přímo na roveru. Díky husté atmosféře byl sestup velice měkký a rover dosedl na povrch rychlostí 1,5 m/s. (sice hohužel v noci, nadruhou stranu se mu podařilo vyhnout se jezerům). Po uvolnění z tepelného štítu rover odjel kus dál a přečkal noc.

Obrázek Obrázek
Ráno se vozítko vydalo na cestu a po skoro nekonečné cestě dorazilo ke svému cíli - Zátoce trpělivosti. Od místa přistání to totiž bylo 50 km daleko a rover nebyl právě sprinter, proto ten název. Opatrně sjel až k hladině jezera, které obsahuje neznámou kapalinu a spustil do ní analyzátor. Když vše půjde dobře, odvysílá výsledky měření do KSC. Zatím už víme, že Eve je velmi nehostinná pro jakýkoliv život a nemá zřejmě cenu se zde pokoušet zakládat kolonii. Výzkum roboty je lepší. Po Munu, Minmusu a Duně tak máme vozítko i na Eve.
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4277
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alfik »

A máme tu novou verzi - 0,22.
Pro ty co mají problém najít si sami práci - přibyl mod s kariérou, takže musíte posílat vědecké přístroje a vynalézat a vynalézat aby se na vás mohl Jeb tlemit čím dál spokojeněji, a mnoho dalšího (např. - halelujá! - možnost uložit si "spodek" rakety abyste jej mohli kdykoli snadno znovu použít, atd.).
V noci staženo, a hned tři starty "na vědu", takže už vynalézám :D jde to ztuha - na začátku nemáme baterky ani slunečníky, takže hned dojde elektrika :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od jíra »

Staženo, hráno dvě hodiny. Kariéra zatím není ještě plnohodnotná a abych pravdu řekl, tak mě moc nesedla. Začíná se hned s pilotovaným letem, místo se satelitama (ale to je jen zřejmě "kerbalský" přístup) a vývojový strom podle mě nic moc. Abych si odemkl např. křidélka, musím furt lítat, aby mohl Jeb do kontrolního střediska hlásit, že "už jsme v kosmu". Když přidělám na loď vědecké udělátko, tak vždycky dojde proud během vysílání. Aspoň malou baterku by to chtělo. Určitě by se hodila víc hned ve druhé úrovni výzkumu, místo třeba přistávacích nohou.
Ukládání částí konstrukcí je SUPER!
Kromě toho je možné nastavit více rozlišení obrazovky a funguje fullscreen. Prostě paráda.
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4277
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alfik »

Já už mám taky několik hodin odehráno.
Hlavní problém mám s tím, že když jsem (s těmi zač. částmi) posílal Jeba do kosmu, tak mi při opakovaných letech dával řádově nižší "odměny" za "vědu" :)
Mám už i baterky, takže jsem se pustil odvážně na Minmus (na Munu je vyšší gravitace, ten jsem jen obletěl na zpáteční cestě), dostal jsem přes 300 "vědy", ale při opakovaném letu jen něco přes 50...
Zajímavé je, že stejný nápad měl i Scott Manley:

jak jsem v noci zjistil :D
Ovšem jemu nesahám po kostky, co ten s tím programem dělá... já na to co on potřebuju běžně dvojnásobek paliva :(
Budeme muset zjistit, jak ta "věda" přesně funguje, abychom jí dostávali více, při opakování nebo podobných letech. Ty pálky za další vývoj jsou neskutečně vysoké. S takovou budeme lítat v celé Kerbinské soustavě a nebudeme mít všechno odemčené :D
PS: Ten youtube odkaz - nevím co tam dát když to není jednotl. video ale kanál - ovšem já chci zobrazit jen to jedno video. Zkoušel jsem různé kombinace, a nakonec musel dát celý řádek jako obyč odkaz. Ví někdo?

upravil Polar

PS: je to ten blbinec za =, tj. ZNXTFj3ozNY
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alchymista »

Jedna vec, ktorá zamrzí - staré uložené konštrukcie sú nepoužiteľné, nenačíta ich...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4277
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alfik »

Polare díky, já to zkoušel, i tu variantu cos tam dal, ale nepodařilo se. Možná se zrovna objevil Vesmírný Kraken :)
Alchymisto: mě to konstrukce z předchozí verze bere, ale starší ne. Starší nebrala ani minulá, ony se ty sejvy změnily právě při přechodu na 0.21. Navíc mám problém se sejvy jiných lidí, a to furt. Prakticky nikdy se mi nepodařilo si u sebe vypustit cizí (složitější) loď nebo stanici. Zpravidla nesedí palivové trubky a lepicí pásky, a nadto se to rozpadne ve spojích mezi díly.
Taky to začalo blbnout s povrchy (např. takřka všechny easter egy jsou teď pod povrchem Kerbinu, Munu a pod.). Ale jak říkám - to udělala již v. 0.21.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alchymista »

takže na druhom stroji mi to uložené zostavy zobralo - tie zaujímavejšie som si "preuložil" a som zvedavý, čo to urobí na prvom stroji...

Zopár konštrukcií sa mi "znefunkčnilo" tak, že som si editoval *.cfg súbory a premenoval dielce :???:
Čož je samozrejme smrteľný hriech :twisted: (zomrel asi tucet kerbíkov)
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alchymista »

Tak som spáchal jeden väčší plugin
http://kerbalspaceport.com/0-22-x-alche ... -products/
obsahuje asi 340 dielcov
Kritizujte, pokiaľ je čas...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Trismegistos »

Tak staženo a jdu zkoušet. :)

Edit: Tak nevím jestli jsem našel chybku, nebo jen "něco" dělám špatně. Pokud u nosiče použiji v 1. stupni motory AL-170 a AL-180 Munwalker, tak mi "chcípnou" po spotřebování cca. 25% obsahu nádrže. Sice v popisku čtu že jsou určeny pro 2. stupeň, ale to by snad nemělo mít vliv ne? :D
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alchymista »

Nepoužil si náhodou nádrže s červeným a modrým pruhom? Tie majú odlišný pomer paliva a okysličovadla (zhruba 1:4) a sú určené pre SCRAMjety (so sacákmi a konverznými jednotkami)
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Trismegistos »

Ano v tom to je, nečtu popisky a pak se divím. :) Jinak ty nové nádrže jsou super, ale je tam tolik nových věcí, že si připadám jako v cukrárně. Vše vypadá moc lákavě, vše chci ochutnat a nevím s čím začít. :eek:
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4277
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alfik »

Kritizovat nebudu (ještě jsem nevyzkoušel - není čas na Kerbíky...), ale jednu věc si neodpustím: Do záložky "Overview" nebo "How to use" bys mohl napsat soupisku vlastností jedn. částí ať lidi viděj, co vlastně ten tvůj addon obsahuje, resp. na co je.
Nebo založ vlákno na ofic. foru, v sekci s addony, účinek bude stejný.
Jasně, uvidí to ve hře, jenže - možná sis nevšiml (jako mnozí), ze hry se to CtrlC CtrlV do guglátoru nepřeguglá... a třeba já, když si to nemůžu nechat přeložit, nebo se od někoho jiného (např. na Trubce) nedovím co a jak - nestahuju. A takových bude víc, soudíc podle toho, že některé mody mají málo stáhnutí ač jsou velmi kvalitní a je s nimi sranda.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alchymista »

Skúsim, ale s mojim engličtinom to bude jasná katastrofa...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alchymista »

ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Trismegistos »

Uff, pěknej přehled. Tohle už naláká hodně Kerbonautů. :)
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alchymista »

Bola uvoľnená ďalšia verzia KSP - v0.23.0.395
(download 424,2MB)
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alchymista »

Bola uvoľnená ďalšia verzia KSP - v0.23.5.464
(download ~100MB)
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od kopapaka »

Alchy, chtěl jsem se zeptat, dá se i v tom novém KSP jen tak lítat? Přeskočit ty úkoly a tak...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alchymista »

Vo freeplay mode ano.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4277
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Alfik »

kopapaka píše:Alchy, chtěl jsem se zeptat, dá se i v tom novém KSP jen tak lítat? Přeskočit ty úkoly a tak...
Jasně, já třeba vůbec kariéru nemusím. Jsou tam dvě možnosti, když zapneš hru, a chceš založit "novou", vybíráš si mezi "volným" a kariérou. Volná, tzn. máš k dispozici všechny součástky, postavíš si co chceš, a lítáš si jak chceš. A jak Jebediah zvládne :D
Pro zájemce: Ona ta verze pro vyzkoušení (demo), je v souč. verze 0.18, a to je ta, při které já jsem hru kupoval! Tzn. stačí to nejen na vyzkoušení, ale s touto verzí jsem se kromě Moho dostal všude, a při omodování (kethane) bych doletěl i na to Moho... ale mezitím už byla vyšší verze. Takže, i s demoverzí se dá vyhrát si až do alelujá. A doučit se nemálo z fyziky :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“