Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od velitel »

Na tom zmiňovaném odkazu je odkaz na domovskou stránku Armorteku. Mimo ten zmiňovaný kit děla jsem tam našel k prodeji jen Mark IV za hezkých 3 995,- GBP. Bez dopravy a případných dalších doplňků. Další tanky asi budou někde "poschovávané" a myslím, že v Gallery, ale tam se musí registrovat a to se mi zrovna nechce. Asi to má pro skutečně vážné zájemce. A dobře dělá.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Díky za informaci, já to tam nenašel. Určitě jsou to perfektní modely, ale mě šlo pouze o to, za kolik je prodává a zcela jistě si žádný objednávat v nejbližší době nebudu. :)
Já tipoval cenu tak do 100.000,- Kč, samozřejmě bez poštovného a dalších balíčků (Balíčku pohonu, balíčků speciálních efektů, jednotky zpětného rázu). Tímto by se cena navýšila asi o polovinu (odhaduji).
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Po delší době jsem poskytl azyl tomuto těžkému americkému tanku T-28. Je samozřejmě v měřítku 1:72 a rezinový model má na svědomí firma Panzerstahl. Firma následně přichází s dalšími modely, ruský Objekt 704 nebo britský tank FV 214 Conqueror, zatím nejsem plně rozhodnut, zda-li některý z nich zagarážuji.

Obrázek Obrázek
Americký těžký tank T-28, označovaný také jako těžký stíhač tanků.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od zved »

Zadám-li do "strýčka googla" pojem "T-28", vyjede zejména toto: http://cs.wikipedia.org/wiki/T-28. Tj. "sovětský třívěžový střední tank". Jak to souvisí s "americkým tankem T-28? američtí soudruzi nenašli originální označení? :D
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Alchymista »

Správne označenie by malo byť T28 (bez stredníku/pomlčky)
Americký těžký tank T-28, označovaný také jako těžký stíhač tanků.
Dosť odvažne tvrdenie... ten stroj mal rýchlosť plazenia ~8-10mph, takže by ho predbiehali aj slimáky
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1382
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

zved píše:Zadám-li do "strýčka googla" pojem "T-28", vyjede zejména toto: http://cs.wikipedia.org/wiki/T-28. Tj. "sovětský třívěžový střední tank". Jak to souvisí s "americkým tankem T-28? američtí soudruzi nenašli originální označení? :D
Asi by i našli. Jenže u obrněného bojového prostředku se označení "tank" uchytilo jak na západě, tak na východě. A "T" pak znamená jednoduše "tank".
Alchymista píše:Dosť odvažne tvrdenie... ten stroj mal rýchlosť plazenia ~8-10mph, takže by ho predbiehali aj slimáky
Pokud se nepletu, byl tento stroj projektován hlavně k ničení pevnůstek na Siegfriedově linii. K čemuž nakonec nedošlo.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4281
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Alfik »

Stíhač tanků je skutečně dost kontroverzní označení. Obvykle nebyly určeny k ničení, netobože ke stíhání :D tanků.
Ostatně, takové "bévépéčko" bývá také v lit. řazeno ke stíhačům tanků, kvůli své věžičce s kanonem.
Byly to prostě samochodné, a tedy netažené děla či jiné zbraně (máme i "stíhače" vyzbrojené plamenomety, raketomety, apod.) - určené ke všem úkolům, které by plnily i kanony či houfnice tažené.
Ničení tanků byla sice také jedna z nich ale rozhodně ne ta primární či nejdůležitější. To jen ve hrách (typicky nejznámější, WT a WoT) vzniká tato situace, jelikož tam jsou jen tanky a stíhače, tak nemají po čem jiném střílet. Ale např. ve hře WWII online, již jsem pár let hrál, mají víceméně reálnou úlohu - podporují útoky i obranu pěchoty i tanků a na ničení tanků se zas až tak nesoustředí. Většinou jsem v ní vystřílel více tříštivotrhavých než průbojných.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Alchymista píše:Správne označenie by malo byť T28 (bez stredníku/pomlčky)
Americký těžký tank T-28, označovaný také jako těžký stíhač tanků.
Dosť odvažne tvrdenie... ten stroj mal rýchlosť plazenia ~8-10mph, takže by ho predbiehali aj slimáky
Samozřejmě má být označení tohoto tanku bez pomlčky (T28), napsal jsem to s pomlčkou záměrně, a "tvrzení", že jmenované vozidlo je těžký stíhač tanků, je ode mne čistá provokace. Omlouvám se, jen jsem to chtěl zde trochu oživit (což se asi podařilo).
Jediné, co mohu podpořit, že v označení velké "T" znamená prototyp, po případném schválení a vzetím do armády (s možnou sériovou výrobou) se písmeno mění na "M". Možná by došlo i ke změně čísla a nakonec by se vozidlo označovalo například M128 nebo jiné, kde by se nenacházela dvojka ani osmička.
(V původním příspěvku to nechám tak :) )
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1382
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

TonyHazard píše:
Alchymista píše:Správne označenie by malo byť T28 (bez stredníku/pomlčky)
Americký těžký tank T-28, označovaný také jako těžký stíhač tanků.
Dosť odvažne tvrdenie... ten stroj mal rýchlosť plazenia ~8-10mph, takže by ho predbiehali aj slimáky
Samozřejmě má být označení tohoto tanku bez pomlčky (T28), napsal jsem to s pomlčkou záměrně, a "tvrzení", že jmenované vozidlo je těžký stíhač tanků, je ode mne čistá provokace. Omlouvám se, jen jsem to chtěl zde trochu oživit (což se asi podařilo).
Jediné, co mohu podpořit, že v označení velké "T" znamená prototyp, po případném schválení a vzetím do armády (s možnou sériovou výrobou) se písmeno mění na "M". Možná by došlo i ke změně čísla a nakonec by se vozidlo označovalo například M128 nebo jiné, kde by se nenacházela dvojka ani osmička.
(V původním příspěvku to nechám tak :) )
Tady si sypu popel na hlavu. Samozřejmě, že "T" neznamená "tank", ale "proTotype". Veškerá americká vojenská vozidla jinak nesou označení "M" (že by Military?).
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4281
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Alfik »

Tuším že M-obile.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Nalivaj
desátník
desátník
Příspěvky: 55
Registrován: 11/8/2009, 17:34
Bydliště: Praha

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Nalivaj »

Nechci se hádat ale tuším že M znamená Mark.
[Patton George Smith]
Cílem války není padnout za svou vlast, ale donutit ty parchanty na druhý straně, aby padli za svou...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17925
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od skelet »

M znamená Model
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

I když jsem se to snažil najít, nepodařilo se, ale přikláněl bych se k M jako Mark. Pokud Mark neznamená typ či model. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17925
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od skelet »

M = model :-?
viz wiki
The U.S. military utilized the "M" (Model) letter to designate nearly all of their equipment
volně přeloženo - americká armáda používá písmeno "M" (Model) k označení všeho jejich vybavení.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

skelet píše:M = model :-?
viz wiki
The U.S. military utilized the "M" (Model) letter to designate nearly all of their equipment
volně přeloženo - americká armáda používá písmeno "M" (Model) k označení všeho jejich vybavení.
Díky, tak jsi mne ukecal (přesvědčil), asi to tak bude. Opět jsem o něco chytřejší. :)
A co to písmeno "T" u prototypu? Máš také podobné zdůvodnění? Nebo je p3trisovo tvrzení správné? že "T" neznamená "tank", ale "proTotype".
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5879
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Polarfox »

T="Test"
M="Model" (tj. sériový stroj)
A="Alteration" (tj. verze - ála M1A1)
A ještě tam může být E="Experimental" (tj. nějaká pokusná modifikace sériového stroje).
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4281
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od Alfik »

M-ark či M-odel znějí logicky. Asi to tak bude. Zbývá jen dovysvětlit F-ighter (dříve P-ursuit), B-omber, apod :)
Ovšem, je také možné, že letectvo si vece svoje a pozemáci taky svoje.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1382
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Alfik píše:M-ark či M-odel znějí logicky. Asi to tak bude. Zbývá jen dovysvětlit F-ighter (dříve P-ursuit), B-omber, apod :)
Ovšem, je také možné, že letectvo si vece svoje a pozemáci taky svoje.
Přesně tak Alfiku. Vysvětlovat označení u letectva, potažmo námořnictva a maríny by bylo na delší vyprávění a do jiného tématu (a byl bych si tam jistější v kramflecích) :wink:
Ten protoType jsem jenom odhadnul. Polarfoxův výpis je správný. Jo a mimochodem, pro "Mark" je v britské armádě ustálené označení "Mk.", takže by to tak nejspíš bylo i u Amíků.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Polarfox píše:T="Test"
M="Model" (tj. sériový stroj)
A="Alteration" (tj. verze - ála M1A1)
A ještě tam může být E="Experimental" (tj. nějaká pokusná modifikace sériového stroje).
Díky, i to "E" se u prototypů hojně používá.
Zde jsem našel něco o amerických letounech.: http://www.fronta.cz/kratky-prehled-typ ... -1939-1945
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1382
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely obrněných vozidel a další pozemní techniky

Příspěvek od p3tris »

Tož jsem myslel, že jako plno dalších "časopisových" edicí i polská Wrzesien 1939 skončila v půli. Nasvědčovaly k tomu i dlouho neaktualizované stránky. Na těch se ale teď objevilo několik fotek nových modelů a já zjistil, že série vesele pokračuje aktuálním číslem 16. Některé z čísel (náklaďáky, štábní auta, kanony Bofors nebo PaK 36 či pěchota) by se mohly hodit i k doplnění jiných hotových modelů. Na oficiálních stránkách v sekci Galeria návody k nabarvení i s hotovým produktem.

Na stránkách Henk Of Holland je pak celkový přehled celé série včetně fotogalerie referenčních modelů a stejně tak u některých čísel hezky postavených diorámátek.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“