OSSR, kampak kráčíte?
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Teraz ma tak napadá, načo sme vlastne budovali ten pluk ?
Výsadkárov máme ale nie sú pre nich vozidlá, špeciálna výbava ako pozorovacie prístroje, drony.
Výsadkárov máme ale nie sú pre nich vozidlá, špeciálna výbava ako pozorovacie prístroje, drony.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
A tak pozorovacie pristroje a vybava sa da relativne rychlo dokupit a vela veci maju uz aj teraz. Napr. 52. vysadkovy je podla tych videi, co zverejnuje celkom slusne vybaveny. Ale lietadla sa rychlo kupit nedaju, to trva roky.
https://www.facebook.com/share/r/16y9i4wefv/
https://www.facebook.com/share/r/16y9i4wefv/
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Myslim ze pri obrane malickeho Slovenska lietadla vobec nepotrebuju!! Co ich chcete letecky prepravovat zo Ziliny so Kosic?? ))
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Puuupava pri vsetkej ucte k tebe. To, co si myslis by bolo relevantne, keby si bol na generalnom stabe. Zatial teda vychadzajme z toho, co rozprava armada. A ta ocividne chce mat moznost vysadit aspon 260 vysadkarov naraz. Nehovoriac o preprave ND, zasobovani nasich jednotiek atd...
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Kalinak na rozne temy:
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajs ... rikovy_box
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajs ... rikovy_box
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Lietadlami su potrebne najma na zasobovanie, pripadne prepravu vojsk, resp ranenych. Napriklad rakety do PVO z Izraelu.
Velka nemocnica na vychode ma iste miesto v planoch aj pre starostlivost pre ranenych z vych fronty.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Treba si pozriet pribeh okolo letiska Uzhorod. Je to v principe letecka zasobovacia baza z ktorej denne lietaju dopravne lietadla do sveta a vozia material na vedenie vojny. Bez takejto sposobilosti sa ziadna armada nezaobide. Uz vobec nie taka mala ako nasa. Preto je velmi spravne budovat dopravnu zakladnu podobnu spominanemu Uzhorodu v Malackach. Na nasej najzapadnejsej hranici. Potrebujeme ale aj lietadla.
Vybudovanie nemocnice ROLE 4 pre vedenie bojovej cinnosti na Slovensku je naproti tomu nezmysel. Take nemocnice sa stavaju hlboko v zazemi. Zmysel by to malo len keby sme pocitali s vedenim bojovej cinnosti mimo uzemie Slovenska.
Kazdopadne je budovanie leteckeho mostu dolezitejsie, ako vystavba krajskej memocnice.
Vybudovanie nemocnice ROLE 4 pre vedenie bojovej cinnosti na Slovensku je naproti tomu nezmysel. Take nemocnice sa stavaju hlboko v zazemi. Zmysel by to malo len keby sme pocitali s vedenim bojovej cinnosti mimo uzemie Slovenska.
Kazdopadne je budovanie leteckeho mostu dolezitejsie, ako vystavba krajskej memocnice.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Urcite sa pocita s vedenim cinnosti mimo uzemie NATO. Estonci to povedali priamo.niko píše: ↑19/2/2026, 12:15 Treba si pozriet pribeh okolo letiska Uzhorod. Je to v principe letecka zasobovacia baza z ktorej denne lietaju dopravne lietadla do sveta a vozia material na vedenie vojny. Bez takejto sposobilosti sa ziadna armada nezaobide. Uz vobec nie taka mala ako nasa. Preto je velmi spravne budovat dopravnu zakladnu podobnu spominanemu Uzhorodu v Malackach. Na nasej najzapadnejsej hranici. Potrebujeme ale aj lietadla.
Vybudovanie nemocnice ROLE 4 pre vedenie bojovej cinnosti na Slovensku je naproti tomu nezmysel. Take nemocnice sa stavaju hlboko v zazemi. Zmysel by to malo len keby sme pocitali s vedenim bojovej cinnosti mimo uzemie Slovenska.
Kazdopadne je budovanie leteckeho mostu dolezitejsie, ako vystavba krajskej memocnice.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Estoncom sme ale tiez ako NATO slubili, ze v pripade napadnutia im tam vieme do 48 hodin naviest vysadkarov z krajin NATO. Nasi dneska asi ze by najskor isli nakladnym autom.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Ale my sme tiez hranicny stat NATO a nasa zodpovednost je primarne tiez ochrana hranice. O expedicne aktivity sa maju starat najma "vnutrozemske" krajiny NATO.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Estonci nemají na rozdíl od Slovenska nárazníkové pásmo.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Kolko z tych lietadiel co lietaju do toho Uzhorodu alebo Rzesova a zasobuju Ukrajinu je Ukrajinskych? A to akoze tie lietadla budu prevazat zranenych z Presovskej nemocnica do Bratislavskej? To snad zvladne aj Spartan. A mozno lepsie
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
C390 rozhodne nie je tema tychto dni, predpokladam, ze to bol argument v sutazi na hufnice v brazilii.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Lietadla su ukrajinske vsetky.
KC-390, ako ti to uz bolo vysvetlete by mali hlavne zasobovat Slovensko materialom pocas vojny, co je asi najdolezitejsia logisticka zalezitost z hladiska obrany nasho uzemia. Taktiez by mali byt schopne rychlo reagovat v Pobalti, ktoremu sme sa zaviazali pomoct. Taketo sposobilosti OS dnes nemaju.
Nemocnice su blud, ktory len odcerpava armadne poniaze. Sam Kalinak dnes na TA3 povedal, ze väcsinu armadnych investicii zozerie vystavba nemocnic. 3 armadne nemocnice je svetovy unikat.
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Len vo Washingone su tri: Alexander T. Augusta Military Medical Center, Dewitt Army Hospital, Walter Reed National Military Medical Center3 armadne nemocnice je svetovy unikat.

Re: OSSR, kampak kráčíte?
Oni na to tak nejak majú peniaze... My sme vdaka ficovi chudobný rozvojový štát pred krachom.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Aj Cesi maju UVN v Prahe 6...
Takto o HIMARS pre SR informuju na UA
https://defence-ua.com/news/poki_htos_k ... 21904.html
Takto o HIMARS pre SR informuju na UA
https://defence-ua.com/news/poki_htos_k ... 21904.html
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Beriem to ako vtip. Velkost Ozbrojenych sil USA je 2,1 miliona vojakov a maju 34 vojenskych nemocnic. Cize zhruba 60.000 vojakov na nemocnicu. Ozbrojene sily Slovenska maju 15.000 vojakov a maju 3 nemocnice, cize 5000 vojakov na nemocnicu. Neviem, ci existuje krajsi priklad nehospodarne vynalozenych prostriedkov.palo satko píše: ↑19/2/2026, 15:22 Len vo Washingone su tri: Alexander T. Augusta Military Medical Center, Dewitt Army Hospital, Walter Reed National Military Medical Center
Okres Trnava ma 130.000 obyvatelov a 1 memocnicu. Tvoj Pezinok so 70.000 obyvatemi okresu mema ziadnu (okrem psychiatrie).
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Ako vtip vyznieva tvoj bohorovny vyrok. Iste USA maju vojenske nemocnice, lebo sa roky zučastnuju vojenskych konfliktov a aj oni maju ranenych a iste robia všetko preto aby ich liečili ako sa najlepšie da. Myslím, že to vytvara aj pre vojakov pocit istoty. Stavať nemocnicu až v čase ked dôjde z zraneniam je neskoro. A že dovtedy je než pride vojna bude pre civilov? A čo maju ti špiecialisti liečit žaby? Môj Pezinok ma nemocnice v Bratislave. Napr. mna dvakrat ratovali u Milosrdnych bratov. Ked postavia tu vo Vajnoroch bude to bližšie.

Re: OSSR, kampak kráčíte?
Palo, to ze mat jednu vojensku nemocnicu pre 5000 vojakov vytvara pre nich pocit istoty mozes rozpravat tak na zakladnej skole. Tu, ked sa bavime o hospodarnosti a efektivite vyzbrojovania nasich OS je to do neba volajuca hlupost, ktoru si nemozeme dovolit. Nasa armada proste urcite nepotrebuje 3 vojenske nemocnice ! A nemocnice pre civilov nech si stavia ministerstvo zdravotnictva so svojimi rozpoctovymi a mimorozpoctovymi prijmami vo vyske takmer 11 miliard € a nie MO s prijmami 2 miliardy euro.

