Incident v Černém moři z roku 1988

Námořní technika všech typů a použití
Zamčeno
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od Mirek58 »

Ještě že se 1.sv válka odehrála před výše probíranými smlouvami.
Kdyby byly na světě v r.1914, tak by se musela odsoudit jako viník války Belgie, vždyť je přece doloženo, že Německá armáda chtěla Belgií jen projít
( z bodu A do bodu B) a při "tranzitu" ji ti zákeřní Belgičani napadli.
To by se král asi pěkně divil.
ObrázekObrázek
asdf
rotný
rotný
Příspěvky: 90
Registrován: 5/11/2014, 14:29

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od asdf »

zmazane
Naposledy upravil(a) asdf dne 25/3/2016, 19:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od skelet »

Mirek58: proč zde nyní pleteš operace týkající se pevniny? Nejdříve vzdušný prostor, teď pevnina. Mám to brát jako trapas nebo trolling?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Mirek58 píše: Ale fakt mě velice baví, jak se zde šermuje se smlouvu, která má právní platnost v budoucnu.
Mě také baví šermování s příbuznými a strojníky pod stolem (nebo za stolem, nebo kde to vlastně je)....

Úmluva o pobřežních vodách a přilehlých pásmech byla podepsaná, ratifikovaná a platná smlouva.... A dodnes je.... Následné Úmluvy OSN (UNCLOS I, UNCLOS II, UNCLOS III ) o mořském právu tuto úmluvu do sebe pouze integrovaly (což není totéž co převzaly, protože výše zmíněnou úmluvu nějakým způsobem zpřesňují, či doplňují)... Ale tato integrace do nějakých dalších dokumentů nezbavuje tuto úmluvu platnosti.... Tedy i kdyby neplatilo nic jiného, tak Úmluva o pobřežních vodách a přilehlých pásmech platila, platí a zatím platit bude.... A nezmění na tom nic ani kdy byla sepsána a vstoupila v platnost kterákoliv z úmluv OSN o mořském právu.... Nezmění na tom nic ani strojníci pod stolem, za stolem a na stole... Nezmění na tom nic Polarfox, já a nebo Mirek58... Tak to prostě je....

Poznámka: Všem jmenovaným se omlouvám, že jsem si dovolil použít jejich nicky jako příklad....
1stCLJan píše: Výzva k opuštění teritoriálních vod vojenské lodi s raketami schopnými zasahovat pozemní cíle a jadernými hlavicemi je dost vypovídající argument že se cítili ohroženi. Telegrafovat to do OSN opravdu nemuseli Arone.
Ne, to opravdu není.... Pokud na tebe zavolám abys šel pryč z chodníku, co vede kolem mého domu, tak to znamená s určitostí jenom jediné.... Že tě tam nechci.... Leč tvé právo ten chodník používat je nadřazené tomu koho já bych na chodníku chtěl a nebo nechtěl.... (tedy opět pouze tvůj nesmyslný vývod... )
1stCLJan píše:Každopádně od té doby Američani pokojné proplutí teritoriálními vodami SSSR nebo Ruska s vojenskými loděmi nepraktikovali ,
Právě že praktikovali... Ono SSSR/RF nemá jen Černé moře.... A světe div se, praktikovali to i lodě SSSR v pobřežních vodách USA (Tedy opět jen tvůj nesmyslný vývod...)
asdf píše:UNCLOS III vstupil do platnosti v roku 1994 a incident sa stal v roku 1988.
Takze sa v tom pripade treba riadit najskor tymto "Convention on the Territorial Sea and the Contiguous Zone"
https://treaties.un.org/Pages/showDetai ... 0280033c69

Pricom ZSSR ho podpisalo v roku 1964
Ano... Úmluva o pobřežních vodách a přilehlých pásmech.... Také se z 99% odvolávám na ní a cituji z ní....
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od Mirek58 »

Skelet:
Nevím jak to bereš ty, ale jen jsem dokumentoval absurditu tvrzení o tranzitu v Polarfoxově podání.
Nic víc a nic míň.
ObrázekObrázek
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od QVAK »

Pánové,
udělali jste z diskuze politické agitky svých světonázorů místo fundované debaty. Nad některými Vašimi argumenty až zůstává rozum stát a vrací nás o 30. let nazpět do doby vše okecávajícího a vědecky zdůvodňujícího bolševika. Doporučuji všem debatu ukončit a téma nechat vyhnít několik let.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od skelet »

Mirek58: ještě jednou budeš "dokumentovat absurditu" takovýmto trapným způsobem, tak si od Palba.cz odpočineš.
ObrázekObrázekObrázek
asdf
rotný
rotný
Příspěvky: 90
Registrován: 5/11/2014, 14:29

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od asdf »

zmazane
Naposledy upravil(a) asdf dne 25/3/2016, 19:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Ó nikolivěk... Cituji v 99% z tohoto "Vyhláška ministra zahraničních věcí o Úmluvě o pobřežních vodách a pásmu přilehlém" https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1965-101

Článek 17
Cizí lodi, které vykonávají právo pokojného průjezdu, se podřídí zákonům a předpisům vydaným pobřežním státem v souladu s těmito články a jinými pravidly mezinárodního práva a zejména těm zákonům a předpisům, které se vztahují na dopravu a plavbu.
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
asdf
rotný
rotný
Příspěvky: 90
Registrován: 5/11/2014, 14:29

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od asdf »

a
Naposledy upravil(a) asdf dne 25/3/2016, 19:09, celkem upraveno 1 x.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od Mirek58 »

Ale zase je tam při porovnání krásně vidět, jak se dohoda vyvíjela v čase.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od Aaron Goldstein »

asdf píše:Tak potom miesas dokopy dvoje veci
Míst, kde (z podstaty problému) namísto Úmluvou o pobřežních vodách cituji z Úmluvy OSN o mořském právu (tedy UNCLOS ) nejdeš pomálu a zejména tehdy pokud se někdo o citaci UNCLOS opřel přede mnou... Jinak se opírám a citují výhradně z Úmluvy o pobřežních vodách (která je sice do UNCLOS I integrována, ale protože k oficiální platnosti UNCLOS I nedošlo (zatímco k podpisu, ratifikaci a následné platnosti Úmluvy o pobřežních vodách ano), tak se opírám o ní)....

Nemíchám tedy dvě věci... Jen reaguji na základě toho, co se mi oponent snaží zrovna vyvrátit a nebo kam svůj mylný vývod směřuje....
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
asdf
rotný
rotný
Příspěvky: 90
Registrován: 5/11/2014, 14:29

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od asdf »

a
Naposledy upravil(a) asdf dne 25/3/2016, 19:09, celkem upraveno 1 x.
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od 1stCLJan »

Můžeš Arone tady postnout další incidenty v teritoriálních vodách USA a SSSR či Ruska , kdy je narušili pokojnou plavbou lodě na bojové misi s jadernými zbraněmi??
asdf
rotný
rotný
Příspěvky: 90
Registrován: 5/11/2014, 14:29

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od asdf »

a
Naposledy upravil(a) asdf dne 25/3/2016, 19:09, celkem upraveno 1 x.
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od QVAK »

Arone,
toto je meritum problému, sporu. Znění těchto dvou odstavců jež významově vyznívají různě. Proto není možno mezi nimi "přeskakovat" natož oba společně používat na argumentaci. Doporučuji používat ten mezinárodně právně závazný pro oba. To, že si některý stát naloží větší omezení než musí je jen jeho problémem. Když si ale rozšíří práva více než dovoluje platný právní stav je to problémem všech.
Naposledy upravil(a) QVAK dne 23/3/2016, 17:29, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od Stuka »

Nikto mi neodpovedal na otázku, či je pravda, čo píšu Rusi, že Sovieti merali 12 míľ od priamky a Američania od bodov členitého pobrežia a teda sa mohlo stať, že Sovieti videli Američanov plávať na inú - nedovolenú aj medzinárodným právom nedovolenú - menšiu vzdialenosť od brehu. Američania si mysleli, podľa svojich meraní, že plávajú 12 míľ od brehu, pretože merali od každého bodu, zatiaľ čo Sovieti ich namerali v menšej vzdialenosti, keďže 12 míľ od brehu merali od priamky a logicky namerali hranicu zóny ďalej - než Američania.
Mohlo to tak byť, či nie? Pretože ak áno, tak podľa Sovietov (nech už by sa v čase incidentu mýlili alebo nie) tam Američania nemali čo robiť, práve kvôli nedodržaniu hranice zóny. A tým pádom ich mali právo odtiaľ dostať. Možno potom na rokovaniach Sovieti uznali, že zle merali zónu a v budúcnosti ju merali bod od bodu. To neviem. Pýtam sa už po druhý krát, či to takto mohlo byť?
ObrázekObrázek
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od QVAK »

Stuko,
jednání se ukončila po porážce SSSR ve Studené válce a tehdy byli Sověti ochotni odsouhlasit významně více než před r. 1990 resp. před jednáním Reagan Gorbačov na Maltě.
Naposledy upravil(a) QVAK dne 23/3/2016, 17:26, celkem upraveno 1 x.
asdf
rotný
rotný
Příspěvky: 90
Registrován: 5/11/2014, 14:29

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od asdf »

a
Naposledy upravil(a) asdf dne 25/3/2016, 19:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Incident v Černém moři z roku 1988

Příspěvek od Stuka »

Aha, myslela som, že na hranici 12 míl od brehu a ďalej - si môžem plávať ako chcem, ale ak prekročím hranicu 12 míľ smerom k brehu, už sa musím riadiť aj predpismi toho daného štátu, ktorému breh patrí, prípadne v tejto zóne platia podľa medzinárodného práva prísnejšie pravidlá než na čiare 12 míľ a priestoru viac ako 12 míľ. Mne sa toto práve zdalo dosť zásadné. Ak by Američania plávali 20 míľ od ruského brehu, tak je to snáď rozdiel, než keby plávali 7 míľ od brehu, či nie? A podľa Sovietov plávali Američania cca 7 míľ od ich brehu. Podľa Američanov plávali 12 míľ od ruského brehu.
ObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Námořnictvo“