Krymská krize

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Krymská krize

Příspěvek od CAT »

jmodrak píše:CAT - západ to si nevzal ani v Kosovu, ani Iraku atď. Pokiaľ si myslíš, že je Lýbia OK, tvoj problém, podobne si ma presviedčal, že je všetko super v Iraku. Ako to dopadlo netreba ani hovoriť. Takže Cate : intervencia zostane svinstvom, nech ju robí tá, či oná strana. Raz tvrdiť, že je OK, druhý raz že ju treba odsúdiť je práve ten prejav schizofrénie, ktorý tak odsudzuješ.
Demagogie Modraku, jako klasicky... nikdy sem nenapsal, že je to v Iráku fajn, nikdy jsem nenapsal že je to v Afghanu fajn, to jen ty si asi myslíš, že to tam před tim bylo lepší, já si zrovna tohle nemyslim (Irák je složitější i díky válce v Syrii)... A Modraku ne, intervencia nemusí být svinstvem, jak rádi bychom byli, aby západ intervenoval místo podpisu Mnichovské smlouvy viď :-). Intervence neni nic pěknýho, ale může být morálně i právně správná, to co se dělo v Kosovu, Jižní Osetii, nebo na Krymu si každá strana morálně nějak okecá, ale právně jsou mimo všechny, protože prostě mezinárodní právo je jen jedno... A ne Modraku u mě to neni schizofrenie, já naštěstí dokážu rozlišit kdy se jedná o to a kdy o něco jiného a nemám potřebu jednu stranu adorovat a druhou posílat do pekel, já se spokojim s tim, když je pošlu do pekel všechny...

Mirek: Nene, to co udělali Rusové bylo relativně správně, přijet po útoku odpovědět a pak odjet, ale sakra chlape copak ty neznáš jak se to tam má, ty nevíš jak to je historicky s Jižní Osetií a Abchasií, oni Gruzínci najednou z ničeho nic přišli a jak žes to napsal? "o páté ráno pustí salvy z raketometů? Ženský, neženský, děti, neděti." Jo aha ono to bylo takhle, tak to jo Mirku, sni dál... To co bylo špatně bylo jen a pouze to, že Rusové fakticky pomohli Osetii k odtržení, na což podle mezinárodního práva neměla Osetie právo (jinak to že zabránili Rusové potencionálním masakrům ze strany Gruzie je útyhodné)... A jinak ne neuváděl jsem Osetii jako příklad Ruské agrese, tu jsem uváděl jako případ kdy se Rusové oháněli Kosovem (a proč asi? ), takže čti...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Krymská krize

Příspěvek od mepu »

CAT: nejsi ty soudce náhodou? ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Krymská krize

Příspěvek od CAT »

Mepu: Ne, jen jsem vychovanej v tom, že by se právo mělo dodržovat...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Krymská krize

Příspěvek od Bax »

CAT: No podle mě fakt papírově nic neporušili, protože prvně Rusi počkali, až se Krym odtrhne a vyhlásí nezávislost a tím pádem už nebudemít s Ukraajinou vůbec nic společnýho. A pak ho schraamstli. To, žese to stalo v několika málo dnech za sebou, že okolní svět nezaregistroval pořádně co se tam děje je fakt, ale nikdo proti tomu nemůže nic říct, protože co si vzali Rusi už nebyla papírově Ukrajina ale samostatná Republika Krym. Proto Rusko nikdo oficiálně neobviní z porušení hranic Ukrajiny - nebo možná obviní, ale jen v TV a budou to zločinci typu Tymošenková atd...

Ale já to nehájím z pozice jeden vraždí, druhej taky může.

Ale že, dlouhodobě prováděli podrazy, teď se jim to vymstilo, a když to samý udělali Rusi nemůžou proti tomu nic dělat.

riho píše:Skúsim urobiť syntézu miestnych trecích plôch. Celé miestny spor by sa dal zhrnúť do vety: Rusko konečne tiež porušilo medzinárodné právo. Aj keď to konečne by som bral s rezervou.
Taky si myslím, že KONEČNĚ se zas může nadávat na Rusko, protože staré otřepané fráze o vpádu do ČSSR a Afghánistánu už neměly tu šťávu.
Chtěl bych vidět, co by se dělo, kdyby se kadence napadání Ruska zvýšila, tak jak napadá USA cizí země. To by se asi muselo zřídit poboční fórum, aby se tam ty vaše studie vůbec vešly. Když dokážete vyprodukovat v případě připojení Krymu k Ruské federaci tolik textu, co by se dělo, kdyby Rusové vedli pořádnou válku?
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Krymská krize

Příspěvek od mepu »

CAT píše:Mepu: Ne, jen jsem vychovanej v tom, že by se právo mělo dodržovat...
To souhlas, jen mám pocit, že co se týká mezinárodního a jeho dodržovaní je to ošemetné, protože to není vymahatelné (krom konsensuálních rozhodnutí mezin. organizací) právo ve smyslu práva vnitrostátního, kde je jen jedna autorita. Mezin. právo tvoří z principu stovky autorit různé "váhové kategorie" a jeho vymáhání, popř. porušování, pokřivování, zneužívání, by se dalo přirovnat k míře zakřivování časoprostoru dle hmotnosti objektu (převeď si to na jednotlivé státy a jejich reálnou moc), tím to nehájím, jen to tak prostě je a vždy bylo a koukat se na to přes růžové brýle je dost idealistické.
Obrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4106
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Krymská krize

Příspěvek od jarl »

Tak vidím, že diskuse se během posledních několika stránek neposunula ani o píď, takže téma zamykám a dobře si rozmyslím jestli je ještě někdy otevřu.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“