Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Helikoptéry světa

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Kolekce "Helikoptéry světa"

Obrázek Obrázek

Dne 14. srpna 2013 vyšel časopis číslo 47 s modelem helikoptéry PZL W-3T Sokół

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A.
Naposledy upravil(a) p3tris dne 28/8/2013, 07:59, celkem upraveno 1 x.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Náhodou jsem našel skvělej web na vyhledávání diecas modelů: http://www.wings900.com

Naprosto perfektní, zejména dle množství informací o konkrétním modelu. A zdá se, že je tam fakt vše, co od které firmy vyšlo,...
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

zved píše:Náhodou jsem našel skvělej web na vyhledávání diecas modelů: http://www.wings900.com

Naprosto perfektní, zejména dle množství informací o konkrétním modelu. A zdá se, že je tam fakt vše, co od které firmy vyšlo,...
Se divím, že jsi o tom nevěděl dříve. Já ho používám už fůru let. Zejména co se týká přesných verzí dopravních letadel. V tom jsou neskutečně přesní a hlavně rychlí. Jak se model objeví, tak už mají přesné označení verze, včetně různých dodatků o jméně apod.
Na válečná nebo moderní letadla to nepoužívám neb to nepotřebuji. Nicméně si myslím, že máš pravdu a je tam skutečně všechno, co kdy bylo u koho vyrobeno. Ale detailně jsem to nezkoumal.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Myslím, že nejsem zdaleka sám, kdo o tom nevěděl :wink: Odkaz na ten web jsem na fórum dal myslím jako první. Ještě by něco takového mohlo být pro techniku. Kdybys o něčem veliteli věděl, hoď to do tématu hotovek techniky,...
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

Upřímně? Nějak mě to nenapadlo, že by se této stránce nevědělo. Já osobně jsem ji dost lidem posílal, když dohledávali nějaké modely. Ale pravda, zejména z dopraváků. Na techniku byly stránky www.diecast72.com - Tony je zmiňoval u každého příspěvku. Teď jsou ale " Under construction ". Pravda ale je, že tam nebylo zdaleko úplně všechno, co kdy bylo vyrobeno, jako na wings900.
Svého času jsem hodně navštěvoval jedny stránky, teď ale už nevím název, kde byly úplně všechny Corgi, co kdy byly vydané. Hlavně tam byly fotky ze všech možných úhlů ve vysokém rozlišení. Ale před delší dobou je snad zpoplatnili nebo nějak uzavřeli a nebyl tam návod, resp. možnost se přihlásit, takže jsem ztratil zájem a zapomněl.
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od bary »

jj, "Corgi archiv" už je asi bohužel minulostí :cry: . Bylo to www.tricatus.co.uk ...
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od rychlik »

hm, mám možnost koupit bazarový:
"Corgi ze serie warbirds serie 1 Messerschmitt bf
>>> 109-e-4 Helmuth Wick
>>> a ze serie legends of flight WWII aces ME BF 109E-1 - st.kpt.Eduard
>>> Neumann AA32104"
Už sem měl rozepsanej mejl, že se kvůli nedostatku místa spokojim s amercomem, kterej už mám, ale teď sem zase nalomenej. Sice nemám fotky, v jakym sou stavu, ale cena vypadá pěkně a pokud sem je na flyingmule dohledal správně, tak jsou podstatně kvalitnější než ten amercom (překvapivě :) )... Tak nevim, jestli k objednanýmu Ju87D-Stuka Immelmanna ještě jedno nepřihodit (pravděpodobně to druhý - malilinko mi vadí "letící" model bez pilota). Vy byste to vzali?

A když už sem píšu - předpokládám správně, že když jsem kdykoliv mluvil o bf-109 jako o mezkovi, tak jsem se hrubě provinil a "mezek" se říkalo jen avii s-199?
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

hm, mám možnost koupit bazarový:
"Corgi ze serie warbirds serie 1 Messerschmitt bf
>>> 109-e-4 Helmuth Wick
>>> a ze serie legends of flight WWII aces ME BF 109E-1 - st.kpt.Eduard
>>> Neumann AA32104"
Už sem měl rozepsanej mejl, že se kvůli nedostatku místa spokojim s amercomem, kterej už mám, ale teď sem zase nalomenej. Sice nemám fotky, v jakym sou stavu, ale cena vypadá pěkně a pokud sem je na flyingmule dohledal správně, tak jsou podstatně kvalitnější než ten amercom (překvapivě :) )... Tak nevim, jestli k objednanýmu Ju87D-Stuka Immelmanna ještě jedno nepřihodit (pravděpodobně to druhý - malilinko mi vadí "letící" model bez pilota). Vy byste to vzali?
Rád bych Ti odpověděl, ale nenapsal jsi sem to nejpodstatnější --- a to cenu za jakou ty letadla můžeš mít :?: :?: :?:, ............jo a pro lepší dohledání vždy přidej kódové značení.

Jinak obě Tebou uváděné 109 od Corgi se cenově v krámě u velitele pohybují okolo 1199,- , ale vzhledem k tomu, že jsou obě už vyprodané a nesehnatelné (kromě nějakých těch ebay a náhodných inzerátů) tak bude asi rozhodující cena a stav. Taky nevím jak jsi myslel tu letící variantu bez pilota. Tento model je plnohodnotný i s podvozkem (nebo bez, záleží na tobě). A pochopitelně jsou oba s pilotem :wink:
http://www.modelyletadel.cz/bf-109e-luf ... -1939.html

Bf-109E Luftwaffe I./JG 2, Helmut Wick, AA32102
http://www.modelyletadel.cz/bf-109e-luf ... -wick.html

Takže - jaká je cena ?????????? :?:
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od rychlik »

Nevim, za kolik je prodává normálně, mně to nabízí za protekčních 400,- za kus :) Co se toho kódu týče, takhle jsem dostal info v mailu a podle série warbirds sem si právě nebyl jistej, jestli to není:
http://www.flyingmule.com/products/CG-WB99604
Na toho Eduarda Neumana sem taky koukal k mr. veliteli a právě když jsem viděl 1199,-, tak ve mně začal hlodat červík, že bych si ho za 400 koupit mohl :) Zmíněná Stuka je (ač bazarová) v původním obalu nevybalená, tak se jen dohaduju, že Messerschmitt bude taky... Asi by bylo lepší se zeptat u prodejce :)
Kurnik já sem nerozhodnej
(edit: sem tu cenu v postu původně měl, ale smazal sem ji - kdybych to nakonec nevzal, třeba by měl zájem někdo odtud a nechtěl sem mu zavařit, kdyby po někom jinym chtěl víc :) )
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Pokuď jsou to opravdu ty dva co jsem uváděl a jsou nepoškozené a máš zájem--- tak není co řešit. Už tak je máš za těch 400,- skoro zadarmo :idea: .
A jestli nemáš jistotu ať Ti opravdu potvrdí, že se jedná o AA32104 a AA32102
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od bary »

Zdravím.

Jestli píšeš:

"Corgi ze serie warbirds serie 1 Messerschmitt bf
>>> 109-e-4 Helmuth Wick
>>> a ze serie legends of flight WWII aces ME BF 109E-1 - st.kpt.Eduard
>>> Neumann AA32104"

Věc je jasná. Ber "Neumanna" tady není co řešit. (když byl v prodeji, cena v kamenné prodejně byla cca 700,-).

U "Wicka" píšeš ze série "Warbirds". To bych si rozmyslel. Určitě se jedná o "letící " variantu a bez pilota. Cena v původním prodeji cca 430,-. Některé modely z této serie jsou na "Popronu" za 100,- (Např. http://www.popron.cz/kovovy-model-p-47d ... /s-604417/)
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od rychlik »

ok, děkuji oběma.
no, mám večer na rozmyšlení...
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jak jsem říkal ať se zeptá jestli je to opravdu Corgi Aviation Archive Legends AA32104 a ten druhý AA32102 Corgi Aviation Archive Legends MESSERSCHMITT BF 109 E - 4 -HAUPTMANN HELMUT WICK, GESCHWADER - KOMMODORE I./ JG 2.................protože tohle se opravdu za pár stovek neprodávalo - potažmo za 430,- . Pokud je to Warbirds tak platí co napsal bary a není o čem mluvit a za tu cenu nebrat.

A navíc na flying mule pokud by to byl AA32104 ani není tak by sis ho tam ani neprohlídnul.
http://www.flyingmule.com/products/CG-AA32102

S tím druhým jen to lepší.........
http://www.flyingmule.com/products/CG-AA32104

Já to řeším tak, že když se něco namane co bych chtěl, tak juknu k velitelovi(od něj to stejně berou všechny shopy), pak se kouknu na ebay pro srovnání a jestli to někde není levnější (world search) a pak se rozhodnu. Samozřejmě nějaký ten čas googluju abych měl co nejvíce fotek a mohl zhodnotit zpracování modelu a někdy zkouším i otravovat prodejce, aby mi to nafotil pokud nejsem s fotkama na netu spokojen :mrgreen: .
Nakonec se ale stejně musíš rozhodnout sám. :eek: :eek: :eek:
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od bary »

Pro porovnání

Aviation Archive
Obrázek
Obrázek

Warbirds
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od bary »

Myslím že tady kdysi někdo sháněl Corgi Zero viz. níže. Nedávno jsem ho viděl v bazaru http://www.modelyjk.cz/ za 540,-. Bylo v pohodě. Na těch stránkách je fotogalerie a v ní je i pár fotek.

Obrázek
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Když už se to tady nakouslo, tak bych docela uvítal nějaký bazarový nebo inzerátový tip na tyhle letadla od Corgi. Z šesti prvoválečných typů, které Corgi v 1/48 udělala mám 5, ale bohužel jsem nějak pozapomněl na Dr.1 a teď už není k mání. Ebay si nechávám až jako poslední možnost - díky za případný tip na jakékoliv níže uvedené éro. :???:

Fokker DR. 1, Lothar von Richthofen - AA38302
Fokker Dr.1, 152/17-JG1, Ritt. Manfred von Richthofen, March 1918 - AA38304
Fokker DR. 1 Triplane, Jasta 6 Leutnant J. Janzen, March 1918 - AA38303
Fokker DR. 1, Josef Jacobs - AA38301
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Avions de combat à réaction"

Příspěvek od p3tris »

Obrázek

Aktuální model: Fairchild Republic A-10A Thunderbolt II

Obrázek
Naposledy upravil(a) p3tris dne 30/9/2013, 07:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Helikoptéry světa v Commonwealthu

Příspěvek od p3tris »

Myslel jsem si, že modely Amercomu jsou levnější a méně kvalitní alternativou k edicím Altaya/DeAgostiny pro východní trhy. Takže mě docela překvapilo, že se prodávají (i když ne pod značkou Amercom) i ve Velké Británii, Jižní Africe, Austrálii a na Novém Zélandu. Očividně ale s kvalitnější přibalenou publikací a za cenu okolo 8£. Ta je vidět na propagačním videu:



Více na oficiálních stránkách: http://helicopter-magazine.com/
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Helikoptéry světa v Commonwealthu

Příspěvek od velitel »

p3tris píše:Myslel jsem si, že modely Amercomu jsou levnější a méně kvalitní alternativou k edicím Altaya/DeAgostiny pro východní trhy. Takže mě docela překvapilo, že se prodávají (i když ne pod značkou Amercom) i ve Velké Británii, Jižní Africe, Austrálii a na Novém Zélandu. Očividně ale s kvalitnější přibalenou publikací a za cenu okolo 8£. Ta je vidět na propagačním videu:
Více na oficiálních stránkách: http://helicopter-magazine.com/
Přečti si pořádně odkaz Terms and Conditions na té stránce resp. u jednotlivých zemí a zjistíš, že je to Amercom, i když jednou jako Amermedia, jindy Amercom atd. V každé zemi to mají jinak. Ale to není důležité. Pořád je to stejná firma. A stejné modely. Časopis se vskutku tváří jako výrazně lepší a mám dojem, že i rozsáhlejší.

Ale už jsem tu psal mockrát, Amercom dělá z jiných forem než jsou modely IXO, Altaya a De Agostini.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Helikoptéry světa v Commonwealthu

Příspěvek od p3tris »

velitel píše:Ale už jsem tu psal mockrát, Amercom dělá z jiných forem než jsou modely IXO, Altaya a De Agostini.
Psal, a já tu například dával porovnávající fotografie svých MiG-3 od obou výrobců (z nichž Amercom překvapivě v tomto případě vyšel asi lépe)... ;-)
Ale jsi si jistý, že jsou to jiné formy i u bojové techniky? Ty kusy, co mám od obou doma, mi přijdou naprosto stejné, s vyjímkou lepší kvality kompletace u Altaya. A zanedlouho budu mít možnost porovnat SuperPumu, kde to zatím na fotografiích v detailech a zbarvení s přehledem taky vyhrává Altaya, což neznamená, že základ nemůže být stejný výlisek:
http://www.motoshowminatura.fora.pl/inn ... 2-975.html

Koukal jsem se jen na časopis a přehlídul, že je dokonce dole na stránkám přímo logo Amercomu...
Možná jsem se předtím špatně vyjádřil, myslel jsem to tak, že mě překvapilo, že se Amercom nesoustředí jen na východní trh, ale vydává i na západě.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“