Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít
Napsal: 14/1/2026, 09:26
Včera jsem viděl Norimberk (25, s Russellem Crowem jako Goeringem). Doporučuju. Vřele.
Myslím, že proto tam dali nakonec tu scénu s britským žalobcem (byl to žalobce, ne?), který se ho zeptal, jestli by následoval Hitlera i kdyby věděl o všech jeho zločinech a zvěrstvech jeho režimu. Když jsem ji viděl poprvé, nebylo mi moc jasné, k čemu tam vlastně byla – samo o sobě to přiznání nestačí k uznání vinným, ale nejspíš to byl pokus divákům připomenout, že Göring nebyl až takový sympaťák, jak by se mohlo zdát ze zbytku filmu.Viděl jsem ten Norimberk a nejsem si moc jistý, zda se má o takových lidech točit filmy. Nakonec totiž působí jako sympaťák. Po filmu se ale tleskalo (což se v Prostějově vidí jednou za mnoho let), tak asi dobré.
Ale o tom to je, ten film chce ukázat nebezpečí takových lidí.
Já mám teď rozkoukané 28 let poté, došla mi v boudě baterka, a taktéž dobré.Včera jsem byl na filmu 28 let poté: Chrám z kostí a musím říct že jsem si ho moc užil a šlo o velmi příjemné překvapení. Ani není potřeba znát předchozí díly.
Tak ono aj vo filme Der Untergang o páde Berlína pôsobili niektoré postavy ako sympaťáci.
Je to seriál What if.. Dej tomu šanci, myslím, že konkrétně první sezóna je TOP a z celé série je dle mě nejlepší.
Za mne super. Vnímáte nějakou podobu s naší dobou? Podle všeho Černobyl se nestal, Challenger nebouchl ... šestý díl za náma, čekam, zda to bude "Měsíc je drsná milenka" a samostatný Mars nebo nejarl píše: ↑1/4/2026, 17:19 Musím přiznat, že současný stav kosmonautiky pro mě představuje značné zklamání. Když jsem v osmdesátých letech chodil na základní školu, byl jsem přesvědčen, že v r. 2026 už budou zástupci lidstva dávno na Marsu, ale zatím jsme se za mého života nevrátili ani na blbý Měsíc. Proto se mi moc líbí seriál For All Mankind (Pro celé lidstvo) z alternativního světa, kde na Měsíci jako první přistáli Sověti. Zatímco v našem světě prvním přistáním na Měsíci vesmírné závody mezi USA a SSSR de facto skončily, v tomto seriálu se Američané rozhodli své ponížení odčinit a kosmonautika i celý vědecký pokrok akcelerovaly takovým způsobem, že obě velmoci měly už v sedmdesátých letech na Měsíci stálé základny a v devadesátých letech vypukl naplno závod o Mars s věru nečekaným vítězem. Minulý týden začala na Apple TV pátá řada, ve které dojde k rozporu mezí Zemí a kolonií na Marsu, která se pokusí osamostatnit. Za mě je to zdaleka nejlepší seriál žánru alternativní historie a možná vůbec nejlepší současný sci-fi seriál vůbec.