Nebo je zaplatil Katar, Turecko, ale rusko je pro média atraktivnější.
Přečetl jsem si článek na forum24 o těchto propalestinských skupinách, které jsou podle názoru autora bezpečnostní riziko.
Jak to v Praze za poslední dva roky akcelerovalo, včetně podpory některých filozofických akademiků.
No potom jsem se díval ještě na Instagram, a tam zahraniční studenti, včetně zadržené Češky, prohlašují, že jsou Striking for... Jonáš.
Mimo jiné proti ELBIT. Za další skupina vydala druhé komuniké, a to je už jasnější.
Vysloveně tam píšou, jak to je. Elbit masakruje drony GAZU.
To je divné, že to furt tak vehementně tvrdí, a že zveřejní dokumenty ne?
Pak jsem se jinde dočetl, že Švýcaři přestali dodávat Elbitu špeciální antény, že se to snažil někdo pašovat.
No a pak v týhle pardubický firmě jsou specialisti na antény.
Ono drony nebo vojáci v husté zástavbě potřebují speciální antény.
Zdroje:
https://www.instagram.com/prague4palestineyouth/
https://www.forum24.cz/propalestinske-o ... tni-riziko
Společnost Elbit Systems Switzerland zve kvalifikované profesionály, aby se připojili k jejich misi.
https://www.elbitsystems.com/blog/peace ... l-geniuses
Se to poskládá.
Situace je směsicí technických průšvihů, např. radiostanice, politického tlaku a tvrdého vyjednávání o penězích.
V březnu 2026 došlo k útoku na areál Elbitu v Pardubicích, kde podzemní skupina "The Earthquake Faction" zapálila budovy jako protest proti izraelským vojenským operacím. To jen dokresluje, pod jakým tlakem se tahle firma momentálně v Evropě nachází.