nejlepsi a nejhorsi ceske filmy, hlasujte

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

No jo, vysadkari sem prijeli slnit svuj ukol a o zadnych posteliach (nieto este suloziach!) nemoze byt ani reci. Jsem si donedavna myslel, ze to byli take jen bezni lidi (i kdyz odvazni) kteri soulozi, pijou, robej hlouposti, ale podla niektorych ohlasov to asi tak nebylo :roll:
Treba si vazit jejich odvahy a obety pre vlasť ale všichni predci máme sve mouchy a tak ani odbojare by sme nemeli prehnane gloryfikovat.
(A ted do mne :) )
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ja ten film nevidela, tak ho nebudu kritizovat. Nejradeji mam valecne filmy stare, ty byly nejlepsi a nejlepe vyjadrovali atmosferu Protektoratu, napr. Atenat,- to je mistrovske dilo, ale i jine z te doby. Vyssi princip byl take skvely film. Z tech filmu cisi "romantika Protektoratu". O tom Silver A nevim, uz jsem v CR nebyla 9 let, tak jsem mimo.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Vysel ten film Silver A na DVD?
Vysly ted v CR posledni dobou nejake nove valecne filmy?
V e Finsku ted nevychazi vubec nic.
Uživatelský avatar
Sawyerik
praporčík
praporčík
Příspěvky: 317
Registrován: 24/12/2006, 18:37
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Sawyerik »

Záleží čemu říkáš nové. Třeba film "Želary" taky není špatný. A když jsi pryč 9 let, asi ho neznáš.
Obrázek

Spálené knihy osvítily svět.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ten uz mam na DVD, ani Protektoratu se netyka. Videla jsem ho, a nic moc. Atentat byl nejlepsi, nebo Vyssi princip.
Uživatelský avatar
Sawyerik
praporčík
praporčík
Příspěvky: 317
Registrován: 24/12/2006, 18:37
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Sawyerik »

Netýká se Protektorátu? A čeho teda? :o) Ale mrzí mě že jsem tuhle diskuzi nečetl dříve. Když píšeš že sháníš "Opus pro smrtihlava", nebyl problém nahrát to. Vysílali to ještě nedávno pravidelně na kabelovém kanálu CS Film. Teď jak jsem se díval už to tam nejde. Alespoň tedy do poloviny srpna.
Obrázek

Spálené knihy osvítily svět.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Želary se netýkají Protektorátu? Já jsem nevěděl, že Beskydy jsou na Ukrajině... Tak to potom bydlím hodně na východě...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ale tykaji, jen mi to nezaujalo- to je vse. Film Opus pro smrtihlava shanim stale!!To byl podle me nejlepsi cesky dokumentarni film. Natocte mi ho, prosim nekdo. Zaplatim a nebudu se o cene hadat. Uz to shanim takova leta. Dekuji predem. Az to budou davat, vzpomente si na me, jak to shanim a tesim se predem.
Uživatelský avatar
Sawyerik
praporčík
praporčík
Příspěvky: 317
Registrován: 24/12/2006, 18:37
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Sawyerik »

Ale jo. Natočím Ti to rád. Problém je, že teď to nedávají. Ale slibuju, že to budu sledovat. S penězi si nelam hlavu. 8-)
Obrázek

Spálené knihy osvítily svět.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Zaplatim dobre, jen kdyz ten dokument sezenu! Dekuji ti velmi predem, ze to sledujes, az to budou davat, nahraj to, prosim a pak posli. Dam ti pak adresu. Dekuji velice predem. To je opravdu podle mne nejlepsi cesky dokument. Ja ho shanim uz snad 20 let.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Inger: Podle mého je to to nejmenší, když němec mluví česka. Vem to takhle, když čteš knihu, také v ní všichni mluví jazykem spisovatele, jen v některých pasážích je použit jejich rodný jazyk, pokud je jiný, než jazyk vyprávěcí.
Rohle je dvojsečná zbraň. Pro autentičnost je to plus, pro sledování děje minus.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Marvin: Rambo je hrdina a ten kromě mnohých předností má i tu, kterou se hrdinové pyšní nejméně, ale která je pro ně nejpříznačnější, tedy štěstí. S tím potom dokáží dělat divy divoucí.
Ohledně filmu, neměl by porušovat (alespoň ne příliš okatě) fyzikálná zákony či, pokud je zaměřen více na realitu, historická fakta a reálie.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Jojo, Opus pro smrtihlava, ten také ještě nemám shlédnutý, musím na CS Filmu zapracovat. :o)
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Jak jste to myslel s tim ceskym jazykem? Cesky jazyk je velmi tezky, pro kazdeho, kdo se v CR nanarodil. No, budu se snazit psat lepe.
Opus pro smrtihlava z roku 1984 shanim stale. Dekuji Vam predem za nahrani.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Jestli je to reakce na mne, tak jsem to nemyslel tak, ze by jsi se musela zlepsovat ve psani. :o)
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ale presto vim, ze mam nedostatky. Kritiku prijimam. To nic.
Az mi ten dokument nekdo natoci, budu se tesit. Jeden film, a hledam ho tak dlouho. Tady ve Finsku se netoci vubec nic, a nic z Evropy ani nedavaji. V tom smeru se mi styska.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Tak to jsme na tom stejně, akorát, že já už napravování svých nedostatků v pravopise vzdal...
V Čechách to není o nic lepší, poslední dobou o pořádný válečný film nezavadíš, a to máme takovou bohatou tradici.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Atentat byl krasny film,a Klic- stale ho shanim na DVD, Fatale uz mi ho slibil, ale cekam uz velmi dlouho, tak to snad posle. Vyssi princip mam na DVD- take nadherny, sugestivni film, ktery zachycuje vyborne tu atmosferu v lete 1942- vyborne udelane!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Jj. Teď nedávno dávali Vyšší princip a je to nadčasový film. Je opravdu naprosto skvěle udělaný, prostě krása. Zrovna jse msi řikal, že v této době jsme dokázali točit výborné filmy (ale i ty hrozné propagandistické).
Třeba teď jsem viděl film Maraton a vřele doporučuji, nemá chybu.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

O cem je ten Maraton? Vyssi princip je jednim z nejlepsich filmu, co jsem videla.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“